صفحه 24 از 555 نخستنخست ... 1422232425263474124524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mattio آواتار ها
    2,232 بار در 131 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 14 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanche نمایش پست ها
    سلام پویا جان
    اگر پیدا کردین یه خبری هم به من بدید.
    فایل پیوست 57824
    سلام آقا هادی
    با انتشارات فراروان تماس بگیرید آدرس بدید میفرستن براتون

2. 29 کاربر برای این پست سودمند از Mattio عزیز تشکر کرده اند:

m@hdi آواتار ها
    12,203 بار در 399 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimasomi نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان گرامی
    کسی از دوستان تا حالا سابقه استفاده از فایل های سابلیمینال که روی ضمیر ناخودآگاه مغز فعالیت میکند را دارد؟
    ممنون میشم نظرتون بگین
    از این که سوالم مربوط به این تاپیک نیست عذرخواهی میکنم
    سلام
    به نظر من گوش دادن به این فایل های صوتی شاید خطرناک باشه. چون آهنگساز با توجه به حس و احساسی که در مورد خواستشون داشته و کاملا شخصی بوده این ملودی هارو ساختن و اگه فرد دیگه ای به اینها گوش بده شاید سیستم هدف جوش به کار بیوفته و خواسته اش رو بدست بیاره اما ممکنه چیز دیگه ای رو از دست بده و یا ممکنه اون خواستش به ضررش بشه.
    من در مورد این فایل ها چندجایی خوندم که نظرات ضد و نقیض زیادی بود.
    این موردیم که گفتم نمیدونم چقدر درست باشه. دوستانی که استفاده کردن اگه تجربیاتشون رو بگن بهتره.
    حتی خوده استاد هم اگه راهنمایی کنند که چه بهتر.
    من خودم نظرم اینه که تا وقتی مطمعنم نشدم فعلا استفاده نکنم و بجاش خودم و از طریق کتاب خوندن روی ضمیرناخوداگاهم کار کنم.
    ویرایش توسط m@hdi : 02-04-2021 در ساعت 19:33
    روی قله موفقیت, امینو بزرگ منتظر همه ماست.

4. 30 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi عزیز تشکر کرده اند:

m@hdi آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    دوستانی که هنوز موفق به تهیه کتاب "دعوت به تمرین ذن" نشدن میتونن از سایت زیر کتاب رو خریداری کنند.
    من دو نسخه خریدم .
    https://www.30book.com/Book/74713/%D...88%D8%A7%D9%86
    74713.jpg

6. 31 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi عزیز تشکر کرده اند:

1,934 بار در 173 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط m@hdi نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من گوش دادن به این فایل های صوتی شاید خطرناک باشه. چون آهنگساز با توجه به حس و احساسی که در مورد خواستشون داشته و کاملا شخصی بوده این ملودی هارو ساختن و اگه فرد دیگه ای به اینها گوش بده شاید سیستم هدف جوش به کار بیوفته و خواسته اش رو بدست بیاره اما ممکنه چیز دیگه ای رو از دست بده و یا ممکنه اون خواستش به ضررش بشه.
    من در مورد این فایل ها چندجایی خوندم که نظرات ضد و نقیض زیادی بود.
    این موردیم که گفتم نمیدونم چقدر درست باشه. دوستانی که استفاده کردن اگه تجربیاتشون رو بگن بهتره.
    حتی خوده استاد هم اگه راهنمایی کنند که چه بهتر.
    من خودم نظرم اینه که تا وقتی مطمعنم نشدم فعلا استفاده نکنم و بجاش خودم و از طریق کتاب خوندن روی ضمیرناخوداگاهم کار کنم.
    سلام ممنون مهدی جان
    طبق بررسی که کردم اگه قبل شنیدن به نجوا ها مدیتیشن کرد و تمرکز کرد به موضوع نجوا در تخیل، بازدهی بیشتری دارد البته باید از کسانی که استفاده کردند نظراتشون رابیان بفرمایند.
    مرسی بابت نظرتون

8. 29 کاربر برای این پست سودمند از alimasomi عزیز تشکر کرده اند:

m@hdi آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimasomi نمایش پست ها
    سلام ممنون مهدی جان
    طبق بررسی که کردم اگه قبل شنیدن به نجوا ها مدیتیشن کرد و تمرکز کرد به موضوع نجوا در تخیل، بازدهی بیشتری دارد البته باید از کسانی که استفاده کردند نظراتشون رابیان بفرمایند.
    مرسی بابت نظرتون
    بله بهتره دوستانی که این فایل ها رو استفاده و گوش کردن نظر و تجربشون رو بگن.
    چون بنظرم نفوذ به لایه های پنهان ضمیر ناخودآگاه ممکنه دردسرساز باشه و این کار شاید بهتر باشه زیر نظر یه استاد انجام بشه.

10. 29 کاربر برای این پست سودمند از m@hdi عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز میخوام راجب سابلیمینال صحبت کنم
    سابلیمینال در کشور ما و خیلی از کشور های دیگه بزرگنمایی شده و انطور که میگند نیست
    اگه بخوام به طور خیلی ساده بگم سابلیمینال چیه میتونم بگم چیزی که شما حسش نمیکیند (نه میبینید نه میشنوید نه لمس میکنید)البته به صوت اگاهانه حسش نمیکنید
    اگه قرار بود سابلیمینال هارو حس کنید دیوونه میشدید چون بییشتر فرا روان شناسا معتقدند بیشتر پیام های معنوی و فراذهنی به صورت سابلیمینال ها به ما منتقل میشن و کلا ارامش نداشتید
    خیلی جاها سابلیمینال استفاده میشه و دانش جدیدی نیست برای نمونه تابلو های مغازه های کنار خیابان یا تابلو های تبلیغاتی در اتوبان ها و حتی در نماد ها مثل امازون که به شخص اینو القا میکنه که هر چی بخوای داریم اصلا نگران نباش
    در فیلم ها و اهنگ ها برای اثر گذاری یشتر در شخص استفاده میشه
    حالا سابلیمینال چیکار میکنه؟
    اول از همه بگم که سابلیمینال ها نمیتونن باعث تغییر باور بشن البته به تنهایی نمیتونن اینکارو کنه(تغییر باورها توسط سابلیمینال ها اموزش داده نمیشه چون خطرناک هستش و اگه اشتباه استفاده کنید بهتون اسیب میرسونه)
    از لحاظ تئوری سابلیمینال پیام هایی هستند که به صورت مستقیم به ناخوداگاه تزریق میشن
    و بیشتر برای ایجاد میل در انسان استفاده میشه
    میل به خوردن نوشابه
    میل به سخت کوشی
    میل به موفقیت
    سابلیمینال ها بیشتر از راه های حسی گوش و چشم وارد ذهن ناخوداگاه میشن
    که یک نمونش در پست قبلی اموزش داده شد
    نوع دیگش میتونه صدا های زیر استانه ای
    جمله های معکوس و تصاویر باشه
    به عنوان توصیه از من بپذیریدهیچگاه فایل های سابلیمینالی که میفروشند رو خریداری و استفاده نکنید
    بجاش خودتون بسازید کار بسیار ساده ای هستش
    یک نمونه این که یک کاغذ بردارید و جمله ای که میخواین به خودتون تلقین کنید رو بنویسید
    بعد اونو معکوس کنید و بزنید جایی که اونجا خیلی رفت و امد میکنید
    یا صدای خودتونو ضبط کنید بعد با برنامه [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Audacity[/COLOR] معکوسش کنید و با صدای خیلی کم پلی کنید و گوش کنید
    کلی راه برای ساخت سابلیمینال ها وجود داره
    فقط چون قول داده بودم درباره این موضوع صحبت کنم این پست رو نوشتم امیدوارم مفید باشه براتون
    شاد و پیروز باشید
    سلام آقا ابی من همیشه از مطالب شما استفاده میکنم ، لطفا ادامه بدید
    ممنونم
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

12. 39 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,823 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز
    در این پست میخوام راجب قانون جذب صحبت کنم که باید مطالب قبلی راجب امواج مغزی رو خونده باشید
    قانون جذب دو پایه اصلی داره
    افکار(تجسم)+احساس=عمل ------> خواسته
    از نظر من قانون جذبی که در فیلم راز و مدرسین جذب ارائه یک نوع خود هیپنوتیزم ضعیف هستش و این نوعی که مدرسین اموزش میدن تا یک مدت مشخصی برای بیشتر افراد عمل میکنه
    چرا؟
    1_خسته میشن
    2_شک میکنن
    3_احساساتشون هنگام تجسم به مرور از بین میره(که میتونه مربوط بشه به همون خسته شدن)
    به همین دلیل خیلی میشنوید که میگن قانون جذب چرت و پرت و اصلا عمل نمیکنه
    میخوام از طریق خود قانون جذب این مسئله رو اثبات کنم
    یک نفر در ابتدا که قانون جذب رو استفاده میکنه به کارش میگیرهو مشاهده میکنه که ای بابا چرا هیچ تغییری رخ نداد بعد شک میکنه که اصلا این قانون عمل نمیکنه
    در حالی که خیلی دقیق این قانون عمل کرده چون افکارش رفته به سمت شک و الکی بودن و احساساتشون در شدید ترین حالت بد قرار داره و قانون جذب هم میگه فرمان بردارم سرورم شما حال بد میخواین پس منم در همون راستا قرارتون میدم
    قبل اینکه توضیح بدم چطور از قانون جذب به خوبی استفاده کنیم لازمه راجب تجسم علاوه بر توضیحات قبلی یک نکته رو اضافه کنم
    قبلا تلقین رو توضیح دادم که چی هستش
    حالا میخوام اینو بگم که تجسم قوی ترین نوع تلقین هستش که در علم هیپنوتیزم از ان استفاده میکنن
    هیپنوتیزور ها وقتی میخوان رو سوژه تاثیر زیادی بذارند و غرق در سیر قهقرایی کنن شخص رو از تکنیک تجسم استفاده میکنن
    تجسم بنیادی ترین نوع تلقین هستش .
    خب حالا برای اینکه قانون جذب خیلی خوب عمل کنه به دو چیز احتیاج داریم
    تجسم شبیه واقعیت+احساسات قوی که شما رو سوق میده به سمت عمل کردن با کیفیت -------> خواسته ها خیلی سریع تر نمایان میشه
    در پست های قبلی راجب امواج ذهنی صحبت کردم و یک نوع مدیتیشن معرفی کردم به نام یوگامودرا
    یوگامودرا سر اکبر یوگی ها هستش یوگی ها با استفاده از این مدیتیشن خیلی سریع افکار(چه در سطح خوداگاه چه ناخوداگاه) رو متوقف کرده و ذهنشونو ارام میکنن
    و در حالت الفا قرار میگیرن (هر چه مدت حبس تنفس افزایش پیدا کنه حالت ذهنی شما عمیق تر شده (به دلیل افزایش کربن دی اکسید خون)و ممکنه تا سطح دلتا و تتا پیش برید و
    اگاه باشید به حالتتون که پیشنهاد میشه فعلا این کارو نکنید چون باید سالها تمرین تنفس و ... کنید فعلا در همین سطح الفا پیش برید)
    و قبلا گفتیم در این حالت ها ذهن چگونه عمل کرده و چه اختیاراتی دارید
    من قصد دارم بگم که اگه بتونید از قانون جذب در حالت الفا بدون نویز ذهنی استفاده کنید نتایج خیلی سریع ظاهر میشن چون وقتی شروع به تجسم میکنید
    دیگه اون تجسم یک تجسم نیست طوری میشه که انگار دارید در همون لحظه با همان خواسته ای که داشتید زندگی میکنید
    با تکرار این عمل شاهد معجزه میشید و هر خواسته ای را در کم ترین زمان ممکن ظاهر میکنید
    امیدوارم نهایت استفاده رو ببرید

ویرایش توسط Mr.jason : 02-24-2021 در ساعت 22:27
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

14. 57 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

Usef-khezri آواتار ها
    6,587 بار در 471 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام همه دوستان عزیز

مدتی هست دوست داشتم تو این تاپیک فعالیت کنم اما وقت کمم اجازه نمیداد اما مطالب عالی شما ها رو خوندم و استفاده کردم و به عنوان عضو کوچکی دراین خانواده دوست داشتم اظهار نظری کنم

مطالب عالی و جالبی بیان شده تشکر میکنم از همه رفقا بابت ایجاد این فضا من که خیلی استفاده کردم شاید بعضی هاش هم منطبق با پست اول و دلیل ایجاد این تاپیک نباشه اما به نظر من شبیه به مقیاس بسیار کوچکی از دید های مختلف جامعه هست که سعی در رسیدن به یک هدف جمعی داره
    مطمعنا "همه" کتاب خوندن و ایجاد اگاهی و دانش رو دوست دارند خصوصا که این مدت اخیر بحث قوانین انگیزشی و جذب و ارتعاش تو حیطه موفقیت های فردی هم داغه داغه ولی این "همه" تو این راه چه نتیجه هایی میگیرن؟؟

اصلا علم نماینده ای داره؟ کسی میتونه ادعا کنه من نماینده علم هستم؟ حرفی که من میزنم و فلان مبحث علمی که میگم اول و اخرش اینه و بس - !!!
    خود علم هم حتی خودش رو نقض میکنه ، میشکافه و جلو میره و دایم در حرکته و چقدر جالبه که در تاریخ اکثر مطالب نوین علمی ابتدا با نهی و سرکوب و اعتراض روبه رو میشن
    من خیلی دقت کردم اکثرا جبهه گیری افراد مختلف هم تو موضوعات مختلف از یه جایی به بعد اثبات خودشون هست نه مبحث منطقی اون علم یا اون بحث ( نمونه کوچک به بحث بین پرسپولیسی ها و استقلالی دقت کنید اخرش به کجا میکشه و نتیجه چیه)

علم روانشناسی هم تو دهه های اخیر رشد فوق العاده ای داشته
    من علاقه بسیار زیادی به این حوزه دارم و نتیجه ای که من با سوادم ناقصم تو این حوزه گرفتم احتیاط وبررسی هست که سعی در انتقالش با این پست دارم چون مرید یک بحث یا کتاب شدن صرفا به دلیل فروش بالا یا جذابیتش برای من جالب نیست (به رشد قارچ گونه کانال های انگیزشی و جذب دقت کنید)

انسان ها اگه بخوان چیزی رو اثبات کنند از چه ابزاری استفاده میکنند؟
    معمولا- 1-علم 2-مذهب و ادیان 3-منطق

جالب اینجاست تو اکثر شاخه های روانشناسی و موفقیت تمام این 3 ابزار به اندازه کافی چه در جهت پاسخ مثبت یا منفی به این شیوه ها وجود داره که راحت بتونیم مسیر درست رو از غلط تشخیص بدیم امــــا منابع و ورودی های ما از کجاست؟ فیلتری این وسط صورت میگیره یا نه؟
    با این وجود باز هم چقدر از این ابزار به نفع خودشون استفاده میکنند - چه سمینارها و کتابها و صحبت هایی که حتی از ایه های قران هم به نفع خودشون تفسیر میکنند و شنونده هم به به و چه چه میکنه بدون هیچ ارتباط منطقی و صحیحی

خلاصه کنم صحبت من تفکر انتقادی تو این حوزه نیست بلکه بیان نظر شخصیم هست که میتونه درست باشه یا غلط و بیان کردم تا جرقه ای باشه

برای مثال اسم قانون جذب رو اوردم
    من بعنوان یک قانون قبولش ندارم - این قانون از کجا اومده !! کجا لغب قانون گرفته؟؟ من بهش میگم نظریه اما قانون ؟ مطمعن نیستم
    خصوصا روی صحبت من با این موضوع تو ایرانه وگرنه این مباحث از منابع اصلی بسیار هم نکات عالی و اصولی داره
    بله کلی نکات مثبت و خوب درش نهفته اما توهماتی بهش چسبیده هم داره که باهاش اشنایید (پیدا شدن جا پارک برای ماشین و نفوذ به دیگران و ...)

گفتم نفوذ به دیگران یادم اومد این اواخر تو یه سمینار اون سخنران انگیزشی بحث تاثیر روی افراد رو شروع کرد من سوال کردم پس چرا گروهی جمع نمیشن تا مثلا ترامپ تو انتخابات رای بیاره یا نیاره فقط نگاهم کرد . . . بهش فکر کنید واقعا چرا؟
    جالبه که اسم ورژن بعدی این رویه رو قانون ارتعاش گذاشتند و زیر مجموعه هایی که چسبوندن بهش ( قانون قطبیت - لانه باوری - باور فراوانی - فرکانس ها بتا و الفا و . . .)
    همه این ها عالی و درسته ولی قانون ازلی ایشون نیست منظورم اینه این نکات عالی رو به نفع جذب و ارتعاش تموم نکنیم که اون خرافات هم بتونن لابه لای اینها در ما نفوذ کنند
    سر فصل های یک پکیج رو دیدم که هر چیز خوبی رو از جایی برداشته بود و قاطی کرده بود به اسم ارتعاش تسلا و کهکشانی همچین اسمایی میفروخت از علم مدیتیشن بگیر تا نرون های مغزی و ایمان و عشق و داستان های افراد موفق و ...

یک نمونه میگم که سیر شخصی خودمه
    من روز های اولی که ورود کرده بودم به این مباحث ارتعاش و جذب و تمرین ها رو انجام میدادم حالم عالی بود خیلی خوش اخلاق و اتفاقات بهتری هم می افتاد و راضی و خوشنود ادامه میدادم - کم کم متوجه شدم این حال خوب شاید دلیل های دیگه ای داره
    بله من متفاوت فکر میکردم، متفاوت میدیدم که باعث میشد متفاوت عمل کنم و این عمل کردن باعث ایجاد عادت جدید میشد و عادت جدید نتیجه جدید برای من داشت

بعد از مطالعه وقت گذاشتن و بررسی عقیده های مخالف و موافق متوجه شدم که آموزش و آگاهی و رشد هست که داره زندگی من رو عوض میکنه نه جذب و ارتعاش ( یا هر اسم دیگه )

بله قوانین فوق العاده ای وجود دارد مثل انرژِی مثبت و منفی - بحث فراوانی بحث تنظیم سکان توجه و ... اما اینها رو قاطی با اون بخش های غیر منطقی هم نمیکنم و بصورت بسته بندی یا پکیج بخوام همه رو با هم قبول کنم و بگم این دیگه اخرشه
    لازمه بگم که برخی از همین قوانین اثبات شده علم و برخی دقیقا ضد علم هست یک نمونه مقالات یکی از پژوهشکران گابریل اوتینگن رو میتونید مطالعه کنید

اگه بخوام جمع بندی داشته باشم قصد و نیت خیلی از این افراد هم خیر و خوب هست و گاهی هم بعضی افراد رو لازمه از کانالی که علاقه نشون میده راهنمایی کنی تا براشون شروعی باشه اما لازمه که درجا زده نشه و اون رشد و اگاهی ادامه پیدا کنه و همه به اسم یک نظریه و قانون تموم نشه

این قانون جذب رو مثال زدم امیدوارم کمکی کنه چون به نظرم خیلی ها باهاش درگیرند و میشه این دست تفکرات رو جزء اون فاکتور روانشناسی فردی در نظر گرفت که نه تنها تو مارکت های مالی بلکه تو کل زندگی میتونه کمک کنه با دید باز و بررسی اگاهانه جلو رفت
    من رو ببخشید اگه طولانی شد امیدوارم جالب بوده باشه براتون- موفق باشید
    ویرایش توسط Usef-khezri : 03-12-2021 در ساعت 03:10
    راه های کهنه به مقصد های نو نمی رسند . . .

16. 45 کاربر برای این پست سودمند از Usef-khezri عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    6,782 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو

با سلام وقت بخیر

میخوام داستان از زندگی خودم بگم که شاید شما بتونین بهم کمک کنید که مربوط به بعد روانی خودم میشه <روان شناسی فردی>
    و در اخر سوال از شما داشتم ممنون میشم جواب بدین.
    داستان خلاصه میکنم تا بهتر درک بشه
    داستان اول خودم کاری :استاد امدم یک هدف 60 روزه برای خودم چیدم که توی پرایس اکشن فوق العاده حرفه ای <تخصص کافی>بشم الانم روز 30 ام هستم دارم اینو تایپ میکنم .

از روز اول تا روز 27 بسیار عالی رو به جلو داشتم ادامه میدادم و مطلاب مثل انواع خط روند و ابتدا و انتها داشت برام جا میفتاد و بسیار عالی بود حالا چه اتفاقی افتاد برا من افتاد من از روز 27 تا 30 تو خونه گرفتم خوابیدم و فقط فقط فقط استراحت کردم مثلا قبلا روزی 10 ساعت تا 12 ساعت پشت چارت بودم اما از روز 27 تا روز 30 به بعد من حداقل روزی 3 ساعت پشت چارت بودم. چرا اینجوری شد یعنی این ربطی به ذات ما داره که سابقه 1300 ساله دارد عدد 50 درصد.

داستان دوم خودم عاطفی:با کسی مد نظر داشتم میخواستم ازدواج کنم چه اتفاقی افتاد قرار شد 120 روز دیگه ما بریم واسه خودمون و کنار هم باشیم استاد روز 74 که رسید خانم گفت من نمیخوام باید رهات کنم من هم دقیقا همینجور حسی داشتم که من هم نمیخوامت باید رهات کنم یک نقطه تعادلی دیگه که جفتمون رازی بودیم از هم جدا بشیم عدد 74 نزدیک 50 درصد هسته<دید نرمال>
    ممنونم وقت گذاشتن دوتا داستان منو خوندید.
    انیشینن باحال میگه یا همه چی شانسی یا هیچی شانسی نیست <الان من نمیدونم>
    دید شمارو میخوام بدونم که این 50 درصد چه چیزی دارد<بعد روانی> من رفتاری که بعداز 50 درصد مثال کاری برام اتفاق افتاد دست خودم نبود ی رفتار ناخداگاه بود توی جفتشون خراب کردم هم کارم هم رابطه عاطفی
    صادقانه بگم دنبال اینم بودم که اتفاقات تو زندگیم بتونم پیش بینی کنم میدونستم قرار این اتفاق بیفته اما زمانشو نمیدوستم.
    سوال اول :ایا 50 درصد ی کرانه زمانی میتونه تو زندگی روزمره انسان ها باشه؟

سوال دوم:ایا زمانی که کسالت گرفتین و نتونستین وبینار رو برگزار کنید ایا شما هدفی تو ذهنتون داشتین اگه هدف خاصی توی ذهنتون داشتین و جواب بله بود ایا روزای برگزاری وبینار توی 50 درصد رسیدن به هدفتون بوده ؟< یعنی ایا شما نصف مسیر از هدفی تو ذهنتون بوده رو رفته بودین که کسالت رو برای شما فرستاد شده که نتونستین وبینار برگزار کنین>؟
    اگه وقت داشتین ممنون میشم جواب بدین شما اطلاعات بالای دارین چون با اساتید بزرگی نشت و برخواست میکین.
    جوادی

18. 40 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

Arrow علاقه به ۵۰درصد یا Centre Stage effect

سلام دوستان
    امیدوارم حال همتون عالی باشه

استاد درباره علاقه انسان ها به۵۰ درصد هرچیزی صحبت کردن و اینکه داخل بیشتر کارهاشون اینکار و میکنن. مثل لیوان پر کردن،تقسیم خوراکی با دوستان و...
    برای من خیلی این موضوع جالب بود و برای همین این سوال برام پیش اومد که: چرا ذات انسان به این موضوع علاقه داره؟

صرفا برای کنجکاوی به دنبال جواب گشتم و اطلاعاتی که پیدا کردم و به صورت خلاصه وار خدمتتون به اشتراک میزارم.امیدوارم براتون مفید باشه و لذت ببرین.

اولین چیزی که توی ذهنم برام این سوال و بوجود آورد صحبت استاد بود که انسان یک سری کارها و ذاتی انجام میده. اولین مقاله ای که بهش برخورد مربوط به علاقه انسان ها به این که خودشون در مرکز کهکشان بدونن بود. دوست دارن خودشون و بودنشون در مرکزیت بدونن. چون اینجوری حس میکنن در کنترل هستن و جناب آقای کوپرنیک کامل از دید جالبی به این موضوع پرداخته بودن.

ردپا این موضوع در همه جاها بود. کهکشان،فیزیک،روانشناسی، آناتومی و... وجود داشت.

برای مثال در رابطه انرژی "TAURUS" هم یکسری ویدیو و مطالب مطالعه کرده بودم، تصویری که از این موضوع هست، به میانه و درون میره که داخل تمدن های باستان هم آثاری به این شکل پیدا شده.

افراد حتی برای انتخاب محصولات هم توجه بیشتری به کالا وسطی میکنن حتی اگر خوب هم نباشه! در تست ها هم افرادی که تست و تهیه میکنن ۵۵٪ جواب درست در بین گزینه های وسطی قرار میدن!
    اینکه شما به کجا نگاه می کنید چگونه بر انتخاب شما تأثیر می گذارد بسیار مهم هست و در بسیاری آزمایش به این نتیجه رسیدن.
    محققان ارتباط قوی بین چیزی که نگاه می کنید و چیزی و انتخاب می کنید کشف کردن. وقتی انتخاب می کنید ، عمداً یا ناآگاهانه به موردی که در نهایت انتخاب می کنین نگاه میکنین. موردی که بیشترین توجه را داشته باشه انتخاب می شه. بیشتر اوقات به مواردی که دوست دارید نگاه می کنین .
    چشم های شما زودتر از مغزتون حرکت میکنه پس باید بتونیم اونها درست تربیت بکنیم.

در یک مقاله که توسط بخش مطبوعات دانشگاه کمبریج ارایه شده بود و یک آزمایشی بین ۳۰ دانشجو دوره کارشناسی در هنگ کنگ انجام داده بودن و تمرکزشون بر حرکت چشم ها بود و براساس اون و رابطه مثبت بین تمرکز و حافظه به نتایج خوبی رسیدن و دراین مطالعه سعی کردن رابطه بین توجه و اولویت مرکزی بررسی بکنن.
    ۴ میز تهیه کردن روی هر میز ۵ ظرف گذاشته بودن، دانشجو ها تمایل بیشتری به ظرف های وسطی داشتن و در یک مورد توجهشون به گوشه ترین مورد در سمت چپ بوده.
    مشخص شد که شرکت کنندگان نه تنها مدت طولانی تری را صرف تماشای موارد مرکزی میکنن بلکه این موارد را بیشتر از از موارد دیگر ترجیح می دن.
    ترجیح مرکزیت معمولاً با توزیع ناهمگون تمرکز در مواردی که در سطح افقی قرار دارن توضیح داده شده. و در این مقاله به اهمیت نگاه کردن افراد به منطقه وسط رسیدن.

در یک آزمایش دیگه تیم جناب آقای پاول رودوی و همکارنشون هم به صورت افقی هم به صورت عمودی به بررسی پرداختن و برای این آزمایش از ۱۰۰ نفر استفاده کردن. در مورد افقی مشابه حالت قبل مرکز توجه همون وسط بود.
    در حالت عمودی هم مجددا پاسخ یکسان بود!
    براساس بررسی هایی که کردن درمقابل توضیحات ،اثر مربوط به نیمکره های مغز با توجه به سمت چپ یا راست استدلال می کنن. شاید علت این امر مربوط به باورهای فرهنگی باشه که اهمیت یا اعتبار با قرار گرفتن در مرکز ارتباط می دن.
    و متوجه این هم شدن که در بعضی موارد تمایل به سمت چپ هم هست.

نظر شخصی: چیزی که من در این مطالعات متوجه شدم و به ذهنم رسید این بود که ما وقتی ازخواب بیدار میشیم به وسط تصویر نگاه میکنیم. وقتی چیزی و میخوایم نگاه کنیم به وسط نگاه میکنیم و... به نظر من فیزیک چشم ما باعث ایجاد این مورد میشه و به صورت ناخودآگاه در تصمیمات ما هم موثر میشن. در مورد سمت چپ هم اگر در رابطه با زبان بدن مطالعه داشته باشین میگن که به بالا چپ نگاه کردن نشانه فکر کردن و چپ نشانه یادآوری صدایی هست.

در آخر به این جمله استاد امینو میرسم که میگن :

''بزرگترین ابزار هر تریدر چشم اون تریدر هست.''

شاد و پر از انرژی های مثبت باشین.

منابع:
    digest.bps.org.uk
    cambridge.org
    scientificamerican.com
    kenthendricks.com

منبع دیگه برای مطالعه بیشتر:
    sciencedirect.com
    ویرایش توسط Soroosham : 03-16-2021 در ساعت 16:46
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

20. 62 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 49 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 49 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع