صفحه 22 از 556 نخستنخست ... 1220212223243272122522 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 5556

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

771 بار در 75 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام
    ببخشید تو یک فایلی، جناب امینو دو کتاب معرفی کردند.
    عنوان کتاب اولیشون دعوت به تمرین ذن هست یا دعوت به تمرین ذهن ؟ و اثر چه کسی هست؟
    سپاس

2. 35 کاربر برای این پست سودمند از pouya عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,156 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید تو یک فایلی، جناب امینو دو کتاب معرفی کردند.
    عنوان کتاب اولیشون دعوت به تمرین ذن هست یا دعوت به تمرین ذهن ؟ و اثر چه کسی هست؟
    سپاس
    سلام پویا جان
    اگر پیدا کردین یه خبری هم به من بدید.
    کتاب-دعوت-به-تمرین-ذن.jpg
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

4. 54 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

12,018 بار در 268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام به همه دوستان
    در مورد روش های مختلف کار کردن روی ذهن و فکر نظرم رو عرض میکنم. هرچند تجربه بنده خیلی طولانی نیست و حدود پنج سال هست پیگیر این مطالب هستم ولی امیدوارم مفید باشه.

ذهن و فکر و روانشناسی هم مثل بازار هست, درصد خیلی خیلی خیلی کمی از افراد در بازار بدون استاد و راهنما در نهایت موفق میشن و نتیجه دلخواه رو میگیرن.
    حالا آیا میشه گفت قطعا فرد در بازاز بدون استاد و راهنما به جایی نمیرسه ؟ جواب بنده خیر هست ولی چون بدون بهره مندی از استاد و راهنما این مسیر ریسک بسیار بالایی خواهد داشت و از لحاظ زمانی طولانی خواهد بود وهمچنین درصد بسیار پایین موفقیت در این مسیر وجود داره, پس میشه گفت کار عاقلانه ای نیست بدون استاد و راهنما به یادگیری بازار و مارکت بپردازیم و در نهایت نیاز به استاد و راهنما هست و در اصل کار استاد و راهنما همین هست: نشان دادن مسیر درست و کوتاه کردن زمان رسیدن به مقصد مورد نظر.

در مورد مطالب روانشناسی و روش های مختلف کار کردن روی ذهن و فکر هم به همین صورت هست. فرد نیاز به استاد و مربی شخصی در این زمینه داره تا به طور مرتب (حداقل ماهی یک بار) باهاش در ارتباط باشه و به قولی ازش فیدبک شخصی بگیره و راهنمایی بخواد. پس تمام مطالب و آموزشها و کتاب ها درست هستند ولی باید در یک غالب درست برای فرد قرار بگیرن که این کار فقط در یک رابطه صحیح استاد و شاگردی و یا مربی و شاگردی صورت میگیره.

آیا بدون مربی و استاد هم میشه در نهایت به نتیجه دلخواه در مورد ذهن و روانشناسی رسید؟ به نظرم جواب بله هست ولی ممکن هست 10 برابر حالتی که فرد با مربی کار میکنه طول بکشه که خب معمولا افراد اینقدر زنده نمیمون تا این میزان زمان داشته باشند و یا معمولا در وسط راه از کار کردن روی خودشون سرخورده و ناامید میشن پس بهتره حتما یک مربی و استاد شخصی داشته باشند و به طور مرتب باهاش در تماس باشند. البته استثناء همیشه در همه چیز هست.

ذهن و فکر هم مثل بازار میمونه, ضرر جزئی از بازار هست و نمیشه گفت تا ضرر کردیم پس سیستم ما به درد نمیخوره یا آموزش ها به درد نمیخوردن یا اصلا نباید ضرر میکردیم. در مسائل روانشانسی هم ممکن هست فرد بعد از حتی چند سال کار کردن روی خودش اشتباه کنه, عصبانی بشه یا رفتاری رو انجام بده که نباید. این اتفاق مشکل بزرگی نیست, این هم مثل اون ضرر در ترید میمونه, در موقع ضرر دادن کل سیستم رو نباید ریخت دور بلکه باید دنبال بهینه کردن اون باشیم و راه حل برای این کار رو پیدا کنیم و راهنمایی بخوایم تا مشکل حل بشه.

کتابی میخوندم در مورد مدیتیشن و کار کردن روی ذهن و نوشته بود برای رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی, فرد حداقل نیاز به 20 سال تمرین روزانه و تلاش مداوم داره. به شخصه حرفش رو قبول دارم, پس قطعا فرد در طول این 20 سال بارها و بارها اشتباه میکنه و طبیعت انسان همینه, مهم این هست که خودش رو با گذشته خودش مقایسه کنه و نه با نظرات و خواسته های اجتماع و دیگران. بررسی کنه ببینه آیا نسبت به قبل خودش بهتر شده و داره بهتر عمل میکنه یا خیر و جواب این سوال رو فقط خود شخص میتونه به خودش بده و یا استادی که از نزدیک باهاش در ارتباط هست. مربی و یا استاد دید خیلی بهتری دارند و راحت تر میتونن متوجه این موضوع بشن.

یک مورد دیگر که در این چند سال متوجه شدم این هست که بعضی روش ها روی بعضی از افراد جواب میده و روی بعضی دیگر خیر, مثلا مصاحبه تریدر خیلی خوب و موفق و معروفی رو گوش میدادم و میگفت براش اصلا روش تخیل کردن و تصویرسازی ذهنی کاربردی نداشته و نتیجه ای نگرفته و روش های دیگر رو استفاده میکنه و از اونها جواب گرفته و در جای دیگر یک مصاحبه از یک تریدر خیلی خوب و موفق و معروف شنیدم که روش اصلی کار کردن روی خودش از طریق تخیل کردن و تصویر سازی ذهنی بود.
    هردو درست میگفتن و حرفشون درست بود ولی برای شخص خودشون کاربرد داشت. مثل بازار که ما در نهایت باید سیستم شخصی خودمون رو داشته باشیم, در ضمینه ذهن و فکر هم باید سیستم شخصی خودمون رو داشته باشیم و این سیستم برای هر فردی میتونه متفاوت از دیگری باشه ولی اصول همیشه ثابت هستند مثل پرایس اکشن, که هر فردی هر سیستمی داشته باشه در نهایت پرایس اکشن یک اصل مهمه که در اون دخیل هست و برای سیستم های ذهنی هم یک سری اصول وجود داره که همیشه هستند ولی دلیلی نداره حتما سیستم ذهنی فرد دیگری رو داشته باشیم یا چون برای فرد دیگری کار نکرده برای ما هم کار نکنه.

این آزمون و خطا برای پیدا کردن سیستم شخصی و مسیر درست ذهنی خیلی زمان بر هست و در طول زمان نیاز به فیدبک درست و مداوم داره که بهترین کار بهره گیری از یک مربی و استاد شخصی در این زمینه هست.

در نهایت هرفردی حتی اساتید بزرگ این زمینه هم در وجودشون هم Wisdom دارند و هم Confusion و هیچکسی نیست که بدون Confusion باشه ولی خب در افراد مختلف درجات مختلفی وجود داره.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Davood36 : 12-23-2020 در ساعت 16:47
    The process of getting there
    is the quality of being there

6. 63 کاربر برای این پست سودمند از Davood36 عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,824 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز میخوام راجب سابلیمینال صحبت کنم
    سابلیمینال در کشور ما و خیلی از کشور های دیگه بزرگنمایی شده و انطور که میگند نیست
    اگه بخوام به طور خیلی ساده بگم سابلیمینال چیه میتونم بگم چیزی که شما حسش نمیکیند (نه میبینید نه میشنوید نه لمس میکنید)البته به صوت اگاهانه حسش نمیکنید
    اگه قرار بود سابلیمینال هارو حس کنید دیوونه میشدید چون بییشتر فرا روان شناسا معتقدند بیشتر پیام های معنوی و فراذهنی به صورت سابلیمینال ها به ما منتقل میشن و کلا ارامش نداشتید
    خیلی جاها سابلیمینال استفاده میشه و دانش جدیدی نیست برای نمونه تابلو های مغازه های کنار خیابان یا تابلو های تبلیغاتی در اتوبان ها و حتی در نماد ها مثل امازون که به شخص اینو القا میکنه که هر چی بخوای داریم اصلا نگران نباش
    در فیلم ها و اهنگ ها برای اثر گذاری یشتر در شخص استفاده میشه
    حالا سابلیمینال چیکار میکنه؟
    اول از همه بگم که سابلیمینال ها نمیتونن باعث تغییر باور بشن البته به تنهایی نمیتونن اینکارو کنه(تغییر باورها توسط سابلیمینال ها اموزش داده نمیشه چون خطرناک هستش و اگه اشتباه استفاده کنید بهتون اسیب میرسونه)
    از لحاظ تئوری سابلیمینال پیام هایی هستند که به صورت مستقیم به ناخوداگاه تزریق میشن
    و بیشتر برای ایجاد میل در انسان استفاده میشه
    میل به خوردن نوشابه
    میل به سخت کوشی
    میل به موفقیت
    سابلیمینال ها بیشتر از راه های حسی گوش و چشم وارد ذهن ناخوداگاه میشن
    که یک نمونش در پست قبلی اموزش داده شد
    نوع دیگش میتونه صدا های زیر استانه ای
    جمله های معکوس و تصاویر باشه
    به عنوان توصیه از من بپذیریدهیچگاه فایل های سابلیمینالی که میفروشند رو خریداری و استفاده نکنید
    بجاش خودتون بسازید کار بسیار ساده ای هستش
    یک نمونه این که یک کاغذ بردارید و جمله ای که میخواین به خودتون تلقین کنید رو بنویسید
    بعد اونو معکوس کنید و بزنید جایی که اونجا خیلی رفت و امد میکنید
    یا صدای خودتونو ضبط کنید بعد با برنامه [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Audacity[/COLOR] معکوسش کنید و با صدای خیلی کم پلی کنید و گوش کنید
    کلی راه برای ساخت سابلیمینال ها وجود داره
    فقط چون قول داده بودم درباره این موضوع صحبت کنم این پست رو نوشتم امیدوارم مفید باشه براتون
    شاد و پیروز باشید
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

8. 57 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

hussein آواتار ها
    852 بار در 59 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    امروز میخوام راجب سابلیمینال صحبت کنم
    سابلیمینال در کشور ما و خیلی از کشور های دیگه بزرگنمایی شده و انطور که میگند نیست
    اگه بخوام به طور خیلی ساده بگم سابلیمینال چیه میتونم بگم چیزی که شما حسش نمیکیند (نه میبینید نه میشنوید نه لمس میکنید)البته به صوت اگاهانه حسش نمیکنید
    اگه قرار بود سابلیمینال هارو حس کنید دیوونه میشدید چون بییشتر فرا روان شناسا معتقدند بیشتر پیام های معنوی و فراذهنی به صورت سابلیمینال ها به ما منتقل میشن و کلا ارامش نداشتید
    خیلی جاها سابلیمینال استفاده میشه و دانش جدیدی نیست برای نمونه تابلو های مغازه های کنار خیابان یا تابلو های تبلیغاتی در اتوبان ها و حتی در نماد ها مثل امازون که به شخص اینو القا میکنه که هر چی بخوای داریم اصلا نگران نباش
    در فیلم ها و اهنگ ها برای اثر گذاری یشتر در شخص استفاده میشه
    حالا سابلیمینال چیکار میکنه؟
    اول از همه بگم که سابلیمینال ها نمیتونن باعث تغییر باور بشن البته به تنهایی نمیتونن اینکارو کنه(تغییر باورها توسط سابلیمینال ها اموزش داده نمیشه چون خطرناک هستش و اگه اشتباه استفاده کنید بهتون اسیب میرسونه)
    از لحاظ تئوری سابلیمینال پیام هایی هستند که به صورت مستقیم به ناخوداگاه تزریق میشن
    و بیشتر برای ایجاد میل در انسان استفاده میشه
    میل به خوردن نوشابه
    میل به سخت کوشی
    میل به موفقیت
    سابلیمینال ها بیشتر از راه های حسی گوش و چشم وارد ذهن ناخوداگاه میشن
    که یک نمونش در پست قبلی اموزش داده شد
    نوع دیگش میتونه صدا های زیر استانه ای
    جمله های معکوس و تصاویر باشه
    به عنوان توصیه از من بپذیریدهیچگاه فایل های سابلیمینالی که میفروشند رو خریداری و استفاده نکنید
    بجاش خودتون بسازید کار بسیار ساده ای هستش
    یک نمونه این که یک کاغذ بردارید و جمله ای که میخواین به خودتون تلقین کنید رو بنویسید
    بعد اونو معکوس کنید و بزنید جایی که اونجا خیلی رفت و امد میکنید
    یا صدای خودتونو ضبط کنید بعد با برنامه [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Audacity[/COLOR] معکوسش کنید و با صدای خیلی کم پلی کنید و گوش کنید
    کلی راه برای ساخت سابلیمینال ها وجود داره
    فقط چون قول داده بودم درباره این موضوع صحبت کنم این پست رو نوشتم امیدوارم مفید باشه براتون
    شاد و پیروز باشید
    سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
    خیلی ممنون از متن هایی که قرار میدهید به شخصه خیلی لذت میبرم .
    در مورد سابلیمینال برای سیستم دوستان بخوان استفاده کنند و از طریق بینایی این رو درک کنند
    میتونند از برنامه Subliminal Flash استفاده کنند
    برنامه خوب و مفیدی در این بخش هست که تا یه مدتی رایگان هست بعد از اون میتونند برنامه را حذف باز دوباره نصب کنند
    که به شیوه رایگان از این شکل استفاده کنند . ممنون
    ویرایش توسط hussein : 12-24-2020 در ساعت 18:52

10. 39 کاربر برای این پست سودمند از hussein عزیز تشکر کرده اند:

sogand آواتار ها
    2,069 بار در 180 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام اگه هنوز پیدا نکردین این کتابو من سفارش دادم چن روز پیش رسید دستم آدرس سایتشونو میفرستم امیدوارم به دردتون بخوره
    www.fararavan.com

12. 43 کاربر برای این پست سودمند از sogand عزیز تشکر کرده اند:

sogand آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خیلی عالی بود ممنون فقط اینکه سوالاتی که با چطور و چگونه میپرسیم بهتره بار مثبت داشته باشن مثلا بجای چگونه میتوانم فقیر نباشم بگیم چگونه میتوانم ثروتمند باشم یعنی به اون چیزی که میخوایم باشیم فک کنیم نه اون چیزی که نمیخوایم باشیم
    "آرزوی تو دستور توست "از کوین ترودو رو به دوستان پیشنهاد میدم نگا کنن

14. 42 کاربر برای این پست سودمند از sogand عزیز تشکر کرده اند:

sogand آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    تشکراز آقای saeidFxخیلی ممنون از مطالبی که گذاشتین واقعا مفید بودن

16. 32 کاربر برای این پست سودمند از sogand عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,824 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hussein نمایش پست ها
    سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
    خیلی ممنون از متن هایی که قرار میدهید به شخصه خیلی لذت میبرم .
    در مورد سابلیمینال برای سیستم دوستان بخوان استفاده کنند و از طریق بینایی این رو درک کنند
    میتونند از برنامه Subliminal Flash استفاده کنند
    برنامه خوب و مفیدی در این بخش هست که تا یه مدتی رایگان هست بعد از اون میتونند برنامه را حذف باز دوباره نصب کنند
    که به شیوه رایگان از این شکل استفاده کنند . ممنون
    سلام در این پست این برنامه معرفی شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    ادامه ی پست قبلی

سلام روزتون بخیر
    در این پست پست قبلی مو به کمال میرسونم و در این پست یادمیگیرید چگونه خودتونو رو حالت بدید
    در ابتدا راجب ضمیر ناخوداگاه صحبت کنیم و بگیم چی هست اصلا چرا میگن نا خود آگاه
    ضمیر ناخوداگاه بیشتر ذهنمونه که ما از فعالیتش اگاهی نداریم
    و خیلی شنیدید که بهش میگن مانند کودکی هستش که خیلی حرف گوش کنه
    تعداد اطلاعات پردازش شده در خود اگاهی خیلی کمتر از ناخودآگاهیه
    و ضمیر ناخوداگاه خیلی قدرمتند هستش چون اطلاعات زیادی رو پردازش بسته بندی و ذخیره میکنه دقیقا این قضیه میتونه هم نقطه ی ضعف باشه هم نقطه ی قوت که بعدا توضیح میدم
    ضمیر ناخوداگاه بیش از 90 درصد رفتار مارو کنترل میکنه
    بگذریم اینارو میشه با یه سرچ کوچیک مطالعه کرد از بس که ما ایرانیا در زمینه ناخوداگاه اطلاعات داریم ماشاالله
    در این پست راجب جمله بندی تلقین و تکمیل تکنیک اینه صحبت میکنیم
    در ابتدا باید ببنید به چی باور دارید که اون باور تا حالا به شما زیان وارد کرده
    بعد جمله ی باور متضاد اونو بسازید
    جمله بندی تلقین
    باید اول شخص باشه یعنی من
    از فعل منفی استفاده نکنید
    باید جمله تون مربوط به زمان حال باشه (از فعل های گذشته و اینده استفاده نکنید)
    خب حالا یه جمله بگید که در حال حاضر باورش دارید
    مثلا من باور دارم اساس بازار های مالی بر اساس قوانین طبیعت است
    میبینید این جمله تاکید دارد بر قوانین طبیعت پس جمله تون باید تاکیدی باشه (یعنی به یک موضوع خاص تاکید کند)
    خب حالا میریم سراغ ساخت پیام پنهان که خودتون میسازید
    بعدا مفصل راجب سابلیمینال ها صحبت میکنم
    توصیه ای میتونم بهتون بکنم اینه که حتما از سابلیمینال هایی استفاده کنید که خودتون ساختید و از بقیه سایت ها خریداری نکنید چون واقعا خطرناکه
    برنامه subliminal flash 3.6 رو برای کامپیوتر دانلود میکنید
    جمله تلقین رو در اون مینویسید
    display every روی گزینه minimum interval قرار میدید
    display for روی گزینه 10ms قرار میدید بعد استارت میکنید
    این برنامه پولیه یا باید بخرید ویا باید هر روز اونو پاک کنید دوباره نصب کنید و دوباره مراحل بالا رو برید
    بعد با تکنیک اینه همون تلقین رو روزی 3 مرتبه هر مرتبه حدودا یک دقیقه تا دو دقیقه تو ذهنتون تکرار میکنید
    تغییرات در عرض 2 روز خودشو نشون میده ولی برای اینکه دایمی باشه حداقل21 روز و حداکثر 40 روز اینکارو انجام بدید
    و نتایج خودتونواعلام کنید
    اینکه ایا نتیجه ای دیدید یا خیر اعلام کنید
    در پست بعدی راجب سابلیمینال ها توضیح میدم و یاد میدم چگونه سابلیمینال صوتی برای خودتون بسازید
    ولی خودم در حال حاضر فقط از سابلیمینال تصویری استفاده میکنم

I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

18. 38 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

Artaa آواتار ها
    6,006 بار در 568 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    با سلام خدمت استاد امینو و تمامی دوستان گرامی
    با توجه به نظر شخصیم، از نظرم روانشناسی فردی با روانشناسی بازار رابطه ای دوسویه دارند.
    چون از دیدگاه من، بازار یعنی روان و فکرو ذهن تمامی تریدر ها در سراسر جهان در مارکت، و این روان تریدر ها در سراسر جهان باعث بوجود اومدن چیزی بنام بازار و روانشناسی بازار میشه.
    پس با پیشرفت در بحث روانشناسی فردی و روانشناسی بازار، میتونیم به دیدگاهی که اغلب تریدرها در مارکت دارند برسیم که این براساس اصول پرایس اکشن میباشد و باعث موفقیت ما میشود.
    نظر شخصی خودم و تشکر از استاد و دوستان گرامی

20. 46 کاربر برای این پست سودمند از Artaa عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع