نقل قول نوشته اصلی توسط sara1369 نمایش پست ها
سلام این بازی بسیار عالیه و من دارم تکرارش می کنم.

فقط یک سوال هدف این بازی اینه که بتونیم سودی که کنیم را عادت بدیم خرجش کنیم و روی هم نگهش نداریم درسته؟
نه، این بازی کمک میکنه که ذهنمون رو نسبت به داشتن پول های زیاد عادت بدیم
هدف اصلی اش اینه که ما نسبت به پول های زیاد احساس لیاقت و شایستگی بکنیم

و دلیل خرج کردن اینه که ما به چیزایی پول میدیم که احساس لیاقت نسبت به اون رو داریم

فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا هست روزانه پولی به ارزش 5,600,000,000,000 دلار جا به جا میشه و مثل یه دریا میمونه که هر کس بسته به ظرفیت ذهنی اش میتونه ازش پول برداره

نداشتن احساس لیاقت یا همون کم بودن ظرفیت ذهنی باعث میشه که تریدر با اینکه استراتژی سود دهی داره ولی جرئت نکنه با حجم بالا وارد معامله بشه که سود زیادی کسب کنه و یا اگه وارد بشه سریع خارج میشه چون اون پول براش خیلی خیلی زیاده و یا اگه به دست بیاره سریع از دستش میده.

مثلا تریدری که به حساب های زیر 10.000 دلار و روزانه 100 دلار سود ذهنش عادت کرده اگه بخواد با یه حساب بزرگ تو یه موقعیتی که بهش 40 پیپ میده 20 لات وارد بشه، تو 10 پیپ اول که پوزیشن به 2000 دلار سود میرسه سریع میبنده و باعث میشه که نتونه سود 8.000 دلاری اش رو کامل بگیره

تمرینی که اقای امینو دادن هم خیلی عالیه مخصوصا اینکه بدون استفاده از ماشین حساب این اهداف رو حساب کنیم چون ذهن کامل درگیر این عدد ها میشه