نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
درود بر شما دوست عزیز
نکته ای به ذهنم رسید این هست که در دنیای واقعی هم ما یک لیست خرید داریم و روزانه به اهدافمون فکر میکنیم که بطورمثال زمانی به موفقیت رسیدم یا به پول رسیدم فلان کارو میکنم یا فلان چیز رو میخرم بعضی افراد فقط در ذهن این اهداف رو مرور میکنن و برخی یک قدم جلو هستن و ارزوها و اهداف شون رو مکتوب کردن حال این بحث پیش میاد که این کار نادرست هست یا خیر؟
من به شخصه چیزهایی که نیاز دارم و نیز اهدافم رو نگارش کردم و روزانه بهشون فکر میکنم نه اینکه ازین اتفاق حس بدی پیدا کنم بلکه از چند جهت حس خوبی میگیرم ازشون 1 اینکه تصویرسازی ذهنی از داشتنشون میتونه بهم حس داشتن رو منتقل کنه 2 اینکه تمرین صبر هست چیزی که جناب امینو بارها بیان کردن تا زمانیکه بتونم داشته باشمشون 3 میدونم دنبال چی هستم و مسیر مشخصی رو برای خودم ترسیم کردم خواسته هام چی هست ووو
البته که زیستن در زمان حال یکی از اهداف این بازی هست و جناب امینو هم تاکید زیادی داشتن اما خب برنامه ریزی برای اینده و نوشتن اهداف و خواسته ها یکی از روش های مجاب کردن کاعنات در جهت امیال مون هست و من نیز احتیاجات و خواسته هام رو پیش از بازی و یا در طول روز مینویسم تا بتونم در روز مقرر خریداری شون کنم البته یادمون نباید بره که نباید حس بدی داشته باشیم که نداریم وووو
سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون
بعضی از دوستان در پاسخ گفتن نباید جلوجلو برنامه داشته باشیم ولی من عینا جمله استاد رو یادمه که میگفت اگر میبینی یچیزی هست که امروز پولت نمیرسه صبر کن تا روزی که برسه و بعد بخرش هم تمرین صبره هم لذت رسیدن به اون چیز
نکته دیگه اینه که من مثلا در روز ۳۰ ام که پولم به اون لپتاپ نرسید، پول اون روز بالاخره خرج کردم و حتی خیلی هم خوشحال تر بودم به نسبت اون لپتاپی که میخواستم بخرم!
خرید هارو خیلی با حساسیت انجام میدم و واقعا انگار پولی هست که در اختیار خودم بوده و باید تا قبل شب خرجش میکردم. حتی اخیرا که عدد بالا تر رفته تا ۳ ساعت زمان میبره بیشتر روز ها انقدر باید مطمئن بشم از هر خرید! طوری نبوده که بگم خوب اگر این پول واقعا دستم بود اینکارو نمیکردم!
اتفاقا تمامی خریدایی که انجام دادم رو از خودم پرسیدم و جواب دادم آره اگر این پول واقعا امروز تو حسابم بود و فردا بیشترش بود حتما این آیتم رو میخریدم.