صفحه 99 از 673 نخستنخست ... 4989979899100101109149199599 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 981 به 990 از 6723

موضوع: بازی فراوانی

Oracle آواتار ها
    1,799 بار در 289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

استمرار یک رویا

سلام
    محمد هستم.
    و این تجربه من از نودمین روز زیستن فراوانی هست.

توهمی به اسم قیمت
    بعد از نود روز، به نظر می رسه که قیمت یک واقعیت نیست. یک تصویر از نیاز و خواست منه که در عالم بیرون، راهی جز قیمت برای بیان خودش پیدا نکرده. نه به این دلیل که بهترین بیانه. چون من این مسیر بد رو براش تعریف کردم. یکی از کژپنداری های عمومی ما، وصل کردن قیمت به ارزش چیزهاست. این پیوستگی محدود کننده در این بازی کمرنگ می شه.
    چرا محدود کننده؟ چون جلوی لذت بردن از داشته ها رو می گیره. وقتی از بستنی قیفی لذت می برم، چرا باید بستنی مخصوص بخرم که گرون تره و فکر می کنم خوشمزه تره؟
    برداشتن مرز قیمت در زندگی، یک آزادی بی نظیره.

برگشتن به حال
    عاشق سرمایه گذاری کردن هستم. چون معتقدم امروز من نتیجه تصمیمات دیروزه و اگر امروز برای فردا کاری نکنم، فردای خوبی وجود نداره.
    اما این همه داستان نیست. امروز بالذات و به عنوان یک فرصت بینظیر و غیر قابل تکرار، خودش لایق بیشترین توجه هم هست. وقتی نمی شه پول رو سرمایه گذاری و پس انداز کرد، همه تمرکز بر لذت بردن از لحظه جاری و آنچه دارم خواهد بود. برآورده کردن این نیاز یک روی سکه است. بخش جالب تر ماجرا برای من پیدا کردن نیاز بود.
    چرا؟
    روزهای اول فهرست بلندی از نیازها رو دارم که در گذشته زندگی من شکل گرفته و به راحتی می شه رفت سراغشون و برآورده شون کرد.
    ولی بعد از یکی دو ماه، باید کنکاش می کردم که الان چه چیزی می تونه منو خوشحال کنه. چطور می تونم اطرافیانم رو خوشحال کنم. خلاصه، این لحظه رو چطور می شه بهتر زیست؟
    پرسیدن هر روزه این سوال که این لحظه رو چطور می شه بهتر زیست، روشنگر، لذت بخش و حتی گاهی دردناکه.
    چرا دردناک؟ چون می فهمی عمری دنبال پول بودی و حالا برای بهتر زندگی کردن اصلا به پول بیشتر نیاز نبوده!

آن ها که دوستشان دارم
    هدیه زیاد خریدم. و بخش جذاب این فرآیند، فکر کردن درباره این مساله بود که آدم هایی که دوستشون دارم به چه چیزی نیاز دارند؟ چه چیزی اون ها رو خوشحال می کنه؟ این فرآیند باعث شد که کمی بهتر اون ها رو بشناسم.

نظم
    هیچوقت در ایجاد نظم مشکلی نداشتم. به همین دلیل در اولین تلاش تونستم 90 روز بازی رو ادامه بدم. حالا شب ها که شروع به تمرین کردن می کنم، قبل از هر کاری دفتر بازی رو پر می کنم.
    پیشنهاد: ساعت خاصی برای خرید کردن ها اختصاص بدید. لااقل در یک ماه اول

نگرانی
    بازی به من کمک کرد که نگرانی هایی که از آینده در ذهن دارم رو کمی تسکین بدم. ما در ایران دائما نگران آینده اقتصادی خودمون هستیم. این تصویر سازی کمک کرد که دنیا رو بدون فیلتر نگرانی ببینم. این بند، ارتباط زیادی با بند "توهمی به اسم قیمت" داره.

چه کردم؟
    شاید بد نباشه به بعضی خریدهایی که داشتم اشاره کنم.
    امروز من
    - یک کلکسیون از تجهیزات نجومی
    - یک باشگاه ورزشی اختصاصی که به تدریج تجهیز شده
    - کلکسیون ساعت
    - کلکسیون عطر
    - کلی لباس عالی
    - کلکسیونی از انواع موتور سیکلت
    - تجربه سفر به نقاط مختلف دنیا
    و ...
    دارم.
    و امروز در نودمین روز بازی یکی از مهمترین خریدها رو داشتم: نود میلیون تومن کتاب خریدم و پروژه مادام العمر اتاق مطالعه رو استارت زدم. به زودی می رسم سراغ نسخه های اصل و دست نویس و امضا دار!

تجربه فراوانی بیرونی، بخشی از تجربه آزادیه. و آزادی مهمترین اصل زندگیه.

ارادتمند
    محمد
    ویرایش توسط Oracle : 08-19-2021 در ساعت 08:09

2. 24 کاربر برای این پست سودمند از Oracle عزیز تشکر کرده اند:

alitavassoli آواتار ها
    1,543 بار در 251 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنون از نظر زیباتون
    منم همچنان در حال مطالعه هستم و بعد از چند بار مطالعه دقیق و انجام تمرینات نظرم رو میگم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام دوست من
    من هم مشغول مطالعه این کتابم. کتابی جذاب و پر محتواست و از خوندنش آدم سر کیف میاد. البته من دومین باریه که مشغول به مطالعه اون شدم و نوع برداشتم از بار اولی که خوندم واقعیتش متفاوت شده و فکر میکنم باید چندین بار اون و مطالعه کرد.

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از alitavassoli عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oracle نمایش پست ها
    سلام
    محمد هستم.

توهمی به اسم قیمت
    بعد از نود روز، به نظر می رسه که قیمت یک واقعیت نیست. یک تصویر از نیاز و خواست منه که در عالم بیرون، راهی جز قیمت برای بیان خودش پیدا نکرده. نه به این دلیل که بهترین بیانه. چون من این مسیر بد رو براش تعریف کردم. یکی از کژپنداری های عمومی ما، وصل کردن قیمت به ارزش چیزهاست. این پیوستگی محدود کننده در این بازی کمرنگ می شه.
    چرا محدود کننده؟ چون جلوی لذت بردن از داشته ها رو می گیره. وقتی از بستنی قیفی لذت می برم، چرا باید بستنی مخصوص بخرم که گرون تره و فکر می کنم خوشمزه تره؟

برگشتن به حال
    عاشق سرمایه گذاری کردن هستم. چون معتقدم امروز من نتیجه تصمیمات دیروزه و اگر امروز برای فردا کاری نکنم، فردای خوبی وجود نداره.
    اما این همه داستان نیست. امروز بالذات و به عنوان یک فرصت بینظیر و غیر قابل تکرار، خودش لایق بیشترین توجه هم هست. وقتی نمی شه پول رو سرمایه گذاری و پس انداز کرد، همه تمرکز بر لذت بردن از لحظه جاری و آنچه دارم خواهد بود. برآورده کردن این نیاز یک روی سکه است. بخش جالب تر ماجرا برای من پیدا کردن نیاز بود.
    چرا؟
    روزهای اول فهرست بلندی از نیازها رو دارم که در گذشته زندگی من شکل گرفته و به راحتی می شه رفت سراغشون و برآورده شون کرد.
    ولی بعد از یکی دو ماه، باید کنکاش می کردم که الان چه چیزی می تونه منو خوشحال کنه. چطور می تونم اطرافیانم رو خوشحال کنم. خلاصه، این لحظه رو چطور می شه بهتر زیست؟
    پرسیدن هر روزه این سوال که این لحظه رو چطور می شه بهتر زیست، روشنگر، لذت بخش و حتی گاهی دردناکه.
    چرا دردناک؟ چون می فهمی عمری دنبال پول بودی و حالا برای بهتر زندگی کردن اصلا به پول بیشتر نیاز نبوده!

آن ها که دوستشان دارم
    هدیه زیاد خریدم. و بخش جذاب این فرآیند، فکر کردن درباره این مساله بود که آدم هایی که دوستشون دارم به چه چیزی نیاز دارند؟ چه چیزی اون ها رو خوشحال می کنه؟ این فرآیند باعث شد که کمی بهتر اون ها رو بشناسم.

نظم
    هیچوقت در ایجاد نظم مشکلی نداشتم. به همین دلیل در اولین تلاش تونستم 90 روز بازی رو ادامه بدم. حالا شب ها که شروع به تمرین کردن می کنم، قبل از هر کاری دفتر بازی رو پر می کنم.

نگرانی
    بازی به من کمک کرد که نگرانی هایی که از آینده در ذهن دارم رو کمی تسکین بدم. ما در ایران دائما نگران آینده اقتصادی خودمون هستیم. این تصویر سازی کمک کرد که دنیا رو بدون فیلتر نگرانی ببینم. این بند، ارتباط زیادی با بند "توهمی به اسم قیمت" داره.

چه کردم؟
    امروز من
    - کلکسیون ساعت
    - کلکسیون عطر
    - کلی لباس عالی
    و ...
    دارم.
    و امروز در نودمین روز بازی یکی از مهمترین خریدها رو داشتم: نود میلیون تومن کتاب خریدم و پروژه مادام العمر اتاق مطالعه رو استارت زدم. به زودی می رسم سراغ نسخه های اصل و دست نویس و امضا دار!

ارادتمند
    محمد

سلام
    ظهرتون بخیر باشه
    چقدر عالی گفتین، چه برنامه ریزی دقیقی داشتین که تونستین اینهمه کلکسیون بینظیر رو استارت بزنید. مبارکتون باشه
    دقیقا منم به همین نتیجه رسیده ام (البته از قبل هم میدونستم ولی الان کاملا مطمینم) که پول ملاک لذت بردن از لحظه نیست.
    فقط وسیله ایه که بشه به چیزهایی که دوست داریم و دور از دسترسه برسیم. نگرانی های مالی خودمون و اطرافیانمون رو حل کنیم. به اهداف بلند مدتمون، سرمایه ای بشه برای شغل و حرفه ای که بهش علاقمندیم. ایجاد محیط بهتر و درخور شان عزیزانمون و خیلی چیزایی که توی دوره ای که ما زندگی میکنیم با پول در واقع حل و فصل میشه.

شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

6. 15 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 192 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oracle نمایش پست ها
    سلام
    محمد هستم.

توهمی به اسم قیمت

برگشتن به حال
    چرا؟

آن ها که دوستشان دارم

نظم

نگرانی

چه کردم؟
    امروز من
    - کلکسیون ساعت
    - کلکسیون عطر
    - کلی لباس عالی
    و ...
    دارم.

ارادتمند
    محمد
    سلام آقا محمد عزیز
    یک سوال برام پیش اومده
    آیا واقعا یک روز نود میلیون دستتون اومد همشو کتاب میخرید؟
    سپاس

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از JaVa:D عزیز تشکر کرده اند:

Oracle آواتار ها
    1,799 بار در 289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام جواد عزیز
    یکی از لذت بخش ترین خریدها بود واقعا
    یک نکته مهم در این مساله هست که شما انگشت روش گذاشتی.
    وقتی می دونی فردا 91 میلیون بهت می رسه، چرا نخری؟
    اطمینان از این مساله باعث شد چیزهایی رو بخرم که قبل از شروع دوره غیر ممکن محسوب می شدن برام.
    احتمالا اگر بازی رو پیش برید مشابه این حس رو تجربه خواهید کرد.
    موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط JaVa:D نمایش پست ها
    سلام آقا محمد عزیز
    یک سوال برام پیش اومده
    آیا واقعا یک روز نود میلیون دستتون اومد همشو کتاب میخرید؟
    سپاس

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Oracle عزیز تشکر کرده اند:

Mr_510 آواتار ها
    3,391 بار در 353 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام
    روز 1
    ویرایش توسط Mr_510 : 08-20-2021 در ساعت 09:06
    قلبا کسایی که با حسن نیت ازم ایراد میگرن رو دوست دارم.
    اگه در تحلیل ها و نظراتم ایرادی می بینید بزرگترین لطف رو در حق من میکنید اگه بهم گوشزدش کنید.

سپاس از نگاه زیباتون.

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از Mr_510 عزیز تشکر کرده اند:

A.Naji آواتار ها
    7,618 بار در 768 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 91 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیز و عرض تسلیت فرارسیدن عاشورای حسینی
    بنده امروز به روز نودم از بازی فراوانی رسیدم .
    خداروصدهزار مرتبه شکر که بدون استاپ ، 90 روز این بازی لذت بخش و گاها سخت رو ادامه دادم .

سوال :
    برای دریافت وبیناری که استاد فرمودن ، صرفا باید همینجا اعلام کنم که به 90 روز رسیدم یا باید به ادمین ها یا خود استاد پیام بدم ؟؟

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از A.Naji عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,577 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Naji نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز و عرض تسلیت فرارسیدن عاشورای حسینی
    بنده امروز به روز نودم از بازی فراوانی رسیدم .
    خداروصدهزار مرتبه شکر که بدون استاپ ، 90 روز این بازی لذت بخش و گاها سخت رو ادامه دادم .

سوال :
    برای دریافت وبیناری که استاد فرمودن ، صرفا باید همینجا اعلام کنم که به 90 روز رسیدم یا باید به ادمین ها یا خود استاد پیام بدم ؟؟
    سلام و عرض ادب جناب ناجی
    بسیار عالی بهتون تبریک میگم که با موفقیت 90 روز رو به اتمام رسوندید.
    برای دریافت فایل به استاد عزیز پیام بدید و لینک رو برای شما ارسال میکنند

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

Mm_Shams آواتار ها
    24,212 بار در 1,728 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 44 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام روز 33 استاپ خوردم

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mm_Shams عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Masoud نمایش پست ها
    سلام دوستان من تا روز قبل از تاسوعا بازی فراروانی رو تا روز 110 انجام دادم . متاسفانه به دلیل مشغله کاری فراموش کردم و انجام ندادم . و باید برگردم از اول شروع کنم. انتهای این بازی رو کسی میدونه تا چه لول و چه روزیه ؟
    سلام آقای دکتر وقتتون بخیر باشه
    انتهای بازی مشخص نیست و بستگی به هر شخص داره بهترین تایمش 90 و 365 روز هست، اولین تارگت همون 90 روزه بوده که شما رد کردید، به نظر من اگر خودتون مایل هستید ادامه بدید تا یکسال و تا هر زمانی که حالتون خوبه باهاش
    اگر هم دوست دارید از اول برای خودتون چالش بذارید از روز اول شروع کنید.
    ببینید چه احساسی دارید و ناخودآگاهتون با کدومش بهتر برخورد میکنه
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 40 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 40 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع