صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38

موضوع: سیستم معاملاتی چیست؟

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Brave_Heart. نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    یک سیستم معاملاتی خوب تنها ۱۰ درصد به گفته ی امین جان و تجربه های خودم تاثیر گذار هست (حتی سیستم با وین ریش ۱۰۰%)

۵۵% روانشناسی فردی و مارکت
    ۳۵% مدیریت سرمایه و داشتن هدف و ایمان به اثر مرکب
    سلام
    ممنون از دقتتون به پست من
    بله درست میفرمایید اما من به اشتباه فکر کردم منظور استاد از این سوال همون وین ریت هست که زدم 85 درصد
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

781 بار در 65 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    در این تاپیک در مورد بخش سوم از عوامل موفقیت تریدر صحبت میکنیم
    سیستم معاملاتی
    بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟
    آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟
    تا امروز چند سیستم معاملاتی داشته اید؟
    دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟

امینو
    به نظر بنده حقیر استاد بزرگ سیستم معاملاتی درست که یه سیستم واقعا حرفه ای باشه نود و نه درصده یک درصدش هم روانشناسی و مدیریت سرمایه واقعا سیستم معاملاتی خوب همه چیزی البته باید گواهی نامه رانندگی با اون سیستم رو هم گرفته باشی نه سیستمی باشه که بلد نباشی باهاش کار کنی سیستم خوب نود و نه که هیچ صد در صده

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از hadi65 عزیز تشکر کرده اند:

mohammad-zrm آواتار ها
    16,759 بار در 1,999 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام
    سیستم معاملاتی

امینو
    درود فراوان به استاد عزیز و دوستان گل؛
    امیدوارم که کاسه ی دلتون لبریز از شادی، آرامش و نور باشه
    با خواندن مطالب این تاپیک خیلی لذت بردم و امیدوارم که بتونم استفاده ببرم. (اگر تاپیک مشابهی برای چکلیست هم زده بشه عالی میشه)

+ بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    به نظرم سیستم باید شامل بخش های:
    1) نحوه ی تشخیص و مراحل رسیدن به آن
    2) مناطق ورود
    3) مناطق حد ضرر و حد سود
    4) میزان درگیری بالانس با توجه به آمارهای سیستم

+ سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟
    - سیستم بنده همان سیستم پترن123 استاندارد امینو هست که :
    1) قبل و بعد از اخبار مهم، ترید در تایم های زیر 1 ساعته ممنوع
    2) در ماه ژانویه، ترید زدن ممنوع
    3) 7 بار تجسم خوردن تی پی از شب قبل
    4) چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه ای که خبر NFP منتشر میشه، ترید در تایم های زیر 4 ساعته ممنوع (روز جمعه ای که NFP اعلام میشه، که کلا ممنوع)
    5) مشخص کردن هدف و گام روزانه و ماهانه
    6)شنبه و یکشنبه ژورنال نویسی

+ آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟
    - عمدتا ثابت هستند، اما باتوجه به ژورنال و اطلاعات جدیدی که کسب میکنم و شرایط، تغییر میکنن.

+ تا امروز چند سیستم معاملاتی داشته اید؟
    - بعد از آشنایی با آکادمی متوجه شدم که تاکنون داشتم بازی میکردم و اگر اونها رو سیستم تلقی کنیم 3 یا 4 تا.

+
    1) عدم دانش کافی در رابطه با ساختار بازار (پرایس اکشن)
    2) عدم شناخت خود
    3) عدم داشتن بخش های یک سیستم

+
    - برخی بین 1 تا 2 ماه

+ یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
    - به نظرم 10 تا 20%

سپاس فراوان
    ویرایش توسط mohammad-zrm : 03-02-2022 در ساعت 14:49
    دو دسته از افراد هرگز پیشرفت زیادی نمیکنند؛
    1- افرادی که کاری که بهشان گفته میشود رو نمیتوانند انجام دهند ...
    2- افرادی که کاری بیشتر از آنچه که بهشان گفته شده انجام نمیدهد ...
    (ناپلئون هیل)

6. 33 کاربر برای این پست سودمند از mohammad-zrm عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,077 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    سیستم معاملاتی

امینو
    با سلام خدمت شما استاد گرامی

به نظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخش هایی است؟
    به نظر من سیستم باید شامل 3 مرحله باشه.قبل از ترید- حین ترید-بعد از ترید.
    قبل از ترید:محاسبه سود روزانه مورد نظر و تجسم اون-مدیتیشن-ثابت بودن وضعیت روانشناسی فرد(خدای نکرده در وضعیت بدی نباشه مثل فوت عزیزان)-نگاه به برنامه هدف بلند مدت و جایگاهی که در اون برنامه داریم(کجای مسیر هستیم)-شکر گذاری-بازی فراوانی-من تریدهای 10گام شما رو هم نگاه میکردم که هم سطح انرژیم بالا بره و هم یکبار تو ذهنم مرورکنم که امینو هم همین مسیر رو رفته و تو در اویلن قدم هستی و اگر اون تونسته تو هم میتونی.

حین ترید:چکلیست-تعیین نقاط سود و ضرر-مدیریت معامله-تسلط به خود از نظر تکنیکال و از نظر روانی-مکانیکال بودن در ترید و یا تحلیلی جلو رفتن(هج کردن-مدیریت پوزیشن-ریسک فری کردن-بستن مقداری از پوزیشن در تارگت های حساب شده)-میزان درگیری بالانس-نوشتن ژورنال حین ترید.

بعد از ترید:بررسی پوزیشن چه سودده و چه ضررده-ژورنال تصویری-بررسی ترید در روز بعد(چون در حین ترید شاید چشم ما خیلی چیزهارو نبینه)-بررسی تمام پوزیشن ها در شنبه و یکشنبه.

سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی هست؟
    من برنامه 10 ساله مالی خودمو نوشتم.شب قبل از ترید میزان سودی که میخوام و محاسبه و تجسم میکنم.روز ترید اول صبح بازی فراوانی رو انجام میدم.قبل ترید مدیتیشن میکنم و برنامه 10 ساله مو مرور میکنم که بفهمم کجای مسیر هستم.یک ویدیوی ترید از امینو میبینم.چارت رو که باز میکنم اول از روزانه روند رو تا 15 دقیقه بررسی میکنم.خطوط روند و ابتدا و انتهای روند ها و دید نرمالم رو اعمال میکنم و در 15 دقیقه منتظر نقطه ورود میشم.موجی که میخوام روش در 15 دقیقه ترید بزنم رو یکبار در یکساعته هم بررسی میکنم که ایا من ترید رو باز کنم چه امکان هایی برای حرکت قیمت وجود داره.در 15 دقیقه دوباره نشانه های اتمام روند رو بررسی میکنم و در 5 و یک با شکست خط روند و زده شدن اخرین های یا لو در سقف یا کف قبلی یا 50 درصد موج ورود میکنم.حد سود و حد ضرر رو قرار میدم و از سیستم یکم دور میشم تا درگیر احساسات نشم و از دور یک بار دیگه به تریدم نگاه کنم.ژورنال ترید مینویسم و جدیدا تریدهام رو ویدیویی ظبط میکنم.در هر تایم فریمی که ورود کردم یک تایم میام بالاتر و از اون تایم فریم پوزیشن رو نگاه میکنم.سعی میکنم در یک زمان بیشتر از یک ترید باز نداشته باشم.به تریدی که انجام دادم حجم اضافه نمیکنم و در تایم پایین اگر روند جدیدی شکل گرفت(در راستای ترید من)ریسک فری میکنم و حد ضرر رو زیر یا روی اخرین کف یا سقف روند جدید ست میکنم.بعد از ترید هم ژورنال هارو بررسی میکنم و دوباره برمیگردم روی چارت مبدا خودم.(که با حرکات ریز تایم پایین وسوسه نشم)اگر سود روزانه رو گرفته باشم که سیستم رو خاموش میکنم کلا و تا فردا به چارتی نگاه نمیکنم.

ایا این قوانین ثابت هستند و یا در حال تغییر هستند؟
    در حال حاظر ثابت هستند.تا زمانی که به حدی برسم که به نقطه ای برسم که یا سیستم رو بهبود ببخشم یا بالانس رو افزایش بدم.

تا امروز چند سیستم معاملاتی داشتید؟
    سیستم بدین شکل که توضیح دادم تاحالا نداشتم.ولی ترید هایی میکردم و اینطوری بود اکثرا که تریدهای سوددهی رو میزدم و همیشه سر مشکلات روانشناسی تریدی رو بدون برنامه باز میکردم و کل حسابم رو از دست میدادم.و این موضوع تا مدت ها از نظر روانی من رو بهم میریخت.

فکر میکردم مشکل از سیستم بوده نه من.یکجور واکنش غیر ارادی که تقصیر رو از گردن خودمون گردن سیستم بندازیم.من ضعف در اجرای سیستم داشتم.سیستم مشکلی نداشت.

تا زمانی که اون ترید اشتباه رو انجام بدم و یا حجم زیادی از سود و یا کل حساب از دست بره.
    نهایتا 2 ماه.

یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیرگذار است؟
    به نظر من 20 تا 30 درصد. بقیه قدرت تریدر در فهم و اجرای اون سیستم(چه از نظر تکنیکال و چه روانی) هست(بنده مدیریت سرمایه رو هم زیرمجموعه قدرت ترید در اجرای سیستم میدونم)

ممنون از شما استاد گرامی
    کوچیک ترین عضو انجمن-تارخ

ویرایش توسط tarokh : 06-06-2022 در ساعت 17:38
    in all chaos there is calculation

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    سیستم معاملاتی

امینو
    عرض ادب واحترام
    چقدر خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم و تشکر میکنم از همه ای اعضای خانواده.

بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟منطقه ورود و خروج.

سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟(امان از دست _هیدن اول)خواب خوب و حال خوب،مدیتیشن،اخبار،اصالت منطقه،هیدن اول و دوم موج اصلاحی اول و دوم.نداشتن سیگنال مخالف،هیدن یا موج اصلاحی را به تایم پایین برده،123 و هیدن در جهت تایم بالا،دیدن مثلث.گرفتن درصد تعیین شده روزانه،و خروج از بازار.

آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟ثابت.

تا به امروز چند سیستم معاملاتی داشتید؟قبلا سیستم خاصی نداشتم.فقط هیدن اول و دوم.

دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟یک جمله،امان از دست امینو.

چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟به صورت مستمر دو ماه نهایتا سه ماه شده.در مورد پایبندی به چک لیست خیلی مشکل داشتم،اون جمله استاد در مورد خلبان ها که با هر سابقه ای کاری باید قبل از پرواز چک لیست رو بررسی کنند،یک شمع توی مغزم روشن کرد.شاید خنده دار باش ولی جواب داده،هر روز قبل از پرواز (ترید) مثل خلبان ها یک پیراهن سفید میپوشم و یک عینک دودی میزنم برای اینکه یادم بمونه باید قبل از پرواز (ترید)چک لیستم تیک بخوره.چند روزی دخترم و همسرم هر وقت منو میدیدن خندشون میگرفت،ولی الان با هم پرواز میکنیم.

یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟قطعا اماری که منتشر شده و شما گفتید درست،15 الی20 درصد.

ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 06-07-2022 در ساعت 00:57
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

nosrat آواتار ها
    7,188 بار در 562 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_ichi نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر خدمت همراهان آکادمی ویو و امینو عزیز

اول از همه دوست دارم انشاالله جواب سوالات رو از زبون خود استاد بشنوم انشاالله

1 ) بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟

به نظر من یک سیستم معاملاتی باید برای هر شخص و شخصیتی مختص اون شخص باشه حتی یک سیستم موجود رو هر فرد نسبت به شناخت خود و شناخت بازار برای خود تصحیح کند این یک مهارت هست که باید کسب شود

سیستم انعطاف پذیر باشه یعنی فقط در یک تایم یک بازار کار نکنه یا مثلا یک تایم فریم رو بررسی نکنه و وارد معامبه بشه و هدف داشته باشه و قوانین داشته باشه که بگه در این شرایط در این روز یا در این خبر اینگونه برخورد کن این هم با تست و ازمایش به دست میاد

سیستم بخش سود و ضرر داشته باشد و مشخص باشد که حد سود و ضرر طبق هدف و سزمایه شخص هست یا طبق سیگنال از اندیکاتور یا مقاومت حمایت ...

سیستم معاملاتی باید اول بازار را با پرایس اگشن مورد بررسی قرار دهد

سیستم باید تایید ورود و خروج از اندیکاتور ها و اوسیلاتور ها بگیرد

سیستم به نظرم باید با برسی و تحلیل تایم های مبنا تایید بگیرد و سپس در تایم پایین ورود بدهد

سیستم خوب به یک تحلیلگر خوب با سابقه و با مهارت بالا نیاز دارد

2 ) سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟

من به شخصه در حال حاضر سیستمی ندارم برای این که سیستم های قبلی سود ده نبودند ولی اکثر سییستم هایی که داشتم میانگینشونو مینویسنم ( این قوانین رو همرو یکجا نداشت سیستم هام )

تایم فریم های مبنا بررسی و در تایم پایین سیگنال ( تایم یک ساعته از لحاط پرایس در چه حالت و روند هست - در تایم 15 اون روز چقدر تغییر حرکت داریم - در تایم 1 دقیقه تمام قوانین ورود به پوزیشن از لحاظ پرایسی تایید شده )

ایا تایم خبر هست یا در زمان انجام معامله خبری میاید یا خیر و خبر مورد بررسی قرار بگیرد بدانیم که ایا برای بازار چه تاثیری دارد

برای ورود به بازار چند در صد از سرمایه کل در گیر میشود چند در صد سود میدهد ایا سود روزانه خود را میگیری و ایا حد ضرر با حد ضرر روزنه ات یکسان هست یا کم یا زیاد هست

اندیکاتور هایی که برای ورود و خروج مورد استفاده هستند تایید داده در کدام تایم تایید گرفته شده

با این سیستم جند پوزیشن میزنی و بعد این که هر پوزیشن رو زدی سود کردی یا ضرر باید بشینین دلایل را بنویسی چرا سود یا ضرر کردی سپس بری سراغ معامله بعدی

3 ) آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟

این قوانین در حین معامله ثابت هستن چون سیستم قبلا تست شده و سود ده بوده و در حین معامله با احساسات سیستم را تغییر نمیدهیم ولی در زمانی که معامله نمیکنیم و در حالت ثبات احساسی قرار داریم اگر قوانین نیاز به تغییر باشند طبق سود و یا ضرر ها معاملات قبل این قوانین را تغییر یا حذف میکنیم و سپس در دمو تست میگیریم به سود دهی رسید در ریل جایگزین سیستم میشود و به نظرم سیستم باید هی بهتر و مفید تر شود

4 ) تا امروز چند سیستم معاملاتی داشته اید؟

من به شخصه سیستم های زیادی از دوستان و اساتید در این ععرصه گرفته بودم و همه در دمو به سود نرسیدند و من قبلا همه چیو سیستم میدونستم بعد که با استاد اشنا شدم فهمیدم همه چی سیستم نیست و و بیشتر اساتید که من فایلهارو دیدم هیچ کدوم شاید خودشون هم به سود مستمر نرسیده بودند یا اطلاعاتشون کافی نبود و من متوجه شدم مشکل از اون ها هم نیست از خود من هست که من تمرین نمیکنم میام یک سیستم رو ورمیدارم میرم تست میکنم ضرر میده بدون این که درک کنم بابا اندیکاتور مورد استفاده تو چی هست .... الان که فهمیدم باید بیس بازار یعنی پرایس اکشن رو به درستی باید تمرین کنم و سپس اندیکاتور هارو درک کنم و سپس سیستم طراحی کنم و این سوالات رو جواب دادم که بعد دریافت اطلاعات سیستم از استاد بیام این پاسخ هارو بخونم و تغییر هایی که باید در ذهنم ایجاد کنم رو ایجاد کنم و خیلی سیسیتم داشتم و از هر اندییکاتور عمومه و خصوصی هم سیستم داشتم ولی متاسفانه ...

5 ) دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟

نداشتن سود مستمر و درک نکردن ان اندیکاتور و اصول بازار

6 ) چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟

تا قبل ثبت نام در اکادمی ویو من سیستم هارو میاومدم 100 تا تست دمو میزدم میدیدم سود ده نیست 60 تا ضرر 40 تا سود میرفتم سراغ بعدی و اکثر سیستم ها کامل نبود یکیش مدیریت سرمایه داشت سیگنالاش درست نبود یکیش اندیکاتور داشت مدیریت سرمایه نداشت یکیش در تایم 4 ساعته جواب میداد در 1 دقیقهکار ساز نبود ..... ولی در کل من زمانی برخورد نکردم با سیستم ها سیستم هارو هم خودم طراحی نمیکردم چون اصولی بلد نبودم الانم هنوز بلد نیستم

7 ) یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟

قبل آموزش های استاد امینو فکر میکردم 100 درصد و دوستان باور کنید من انقدر فایل دیدم از اساتید که این فکرو بهم داده بودند که 100 در 100 سیستم بعد که متوجه شدم که اگه یه سیستم جواب گو بود میشستن یه رباط مینوشتن اون سود میکرد ( چون کد نویس بودم قبلا یه مدتی هم برای این وقت گذاشتم ولی در نهایت هیچی چون اصولی نبود ) و فهمیدم که سیستم هیچ وقت ایستا نیست باید پویا و داینامیک باشه و بازا رباط نیست بازار رو استاد یاد داد که مانند یک موجود زنده ببینیم ، و فک میکنم بازار خودمونیم و باید مهارت کسب کنیم ذهنیت و باور ها رو نسبت به بازار تغییر بدیم و در نهایت سیستم طراحی کنیم و سیستم به نظرم الان 30 الی 40 درصد مهم هست و سیستم که داریم اون قوانینش رو بفهمیم نه این که تنکنسن کیجنسنو به پایین قطع کرد سل بزن

پاسخ من به این سوالات بود دوست دارم در کنار استاد و دوستان عزیزم در اکادمی اشتباهاتمو خیلی راحت و بدون مقاومت تصحیح کنم و از استاد میخوام اصول ساخت سیستم معاملاتی رو بهمون اموزش بدن و انشاالله همه با هم به سود مستمر میرسیم

با سلام بسیار عالی ولذت بخش همه رو خوندم واستفاده کردم کارت خیلی درسته داداش
    متخصصان علم تمرین میگویند بهترین و منطقی ترین حالت پیشرفت این است که در هر گام ۳ درصد از گام قبلی بهتر باشیم .در حالت حسابی اگر ما ۳۴ گام از خودمان بهتر شویم انسان جدیدی خلق خواهد شد.

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از nosrat عزیز تشکر کرده اند:

nosrat آواتار ها
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام
    سیستم معاملاتی

امینو
    با سلام وعرض ادب
    من قبل از این دوره سیستمهای زیادی رو از اساتید بسیار مطرح ویا استاد نماهای زیادی کار کردم تا به این دوره اومدم تازه متوجه شدم سیستم شخصی درست وحسابی ندارم بعداز کلی کلنجار رفتن وبالا پایین کردن خودم وفیلمهای آموزشی بالاخره سیستم شخصی خودم رو طراحی کردم
    بنظر من سیستم خوب سیستمی هست که برپایه پرایس باشه وبدون اندیکاتور بهت جواب بده ودر تمرینات انجام داده شده وین ریت قابل قبولی بهت داده باشه البته اینکه از دید هرکس سیستم شخصی باید فرق داشته باشه اصلا حرفی نیست بخاطر تنوع شخصیت تریدر،صبر،حوصله،وقت و….واینکه شاید کسی که درتایم بالا کارمیکنه اصلا تریدهای منو باسیستم من قبول نداشته باشه ویا اصلا زیر۱ساعته نتونه ترید بزنه مثل استاد….که میگن زیر۳۰دقیقه فقط نویز هستش درصورتیکه قوانین رو بقول استادمون اگه درک کنیم در تیک چارت ودیلی وماهیانه هیچ فرقی نمیکنه فقط کافیه اون قوانین واصول رو یاد بگیری ودرست اجراش کنی
    اوایل دوره فراکتال که من پرایسم ضعیف بود(البته پرایس فراکتالی)خیلی از معاملاتم با اینحالی که همه چیزو رعایت میکردم فیل میشدند واز خودم وآکادمی وهمه چیز وهمه کس شاکی میشدم ومن پایه رو اندیکاتورها میگرفتم وتاییدیه پرایسی کمتر لحاظ میکردم اما خداروشکر الان با قطعیت میتونم مثل استاد عزیزمون پوزیشن گیری کنم(البته نه مثل ایشون) وروی چندین چک لیست وسیستمی که تمرین کردم مسلط بشم واینم اضافه کنم که هیچوقت نمیشه با قوانین ثابت تریدر موفق شد اصول باید یکی وثابت باشه اما قوانینت در طول زمان تکمیلتر میشه وهمیشه دردوجای ظاهرا مشابه هم در مارکت نمیشه با قوانین ثابت عمل کرد اصولت رو درست اجرا کنی قوانینت میتونه متغیر باشه وهمیشه یه لایه به قوانین قبلیت برمبنای همون اصول اضافه میکنی وتکمیلترش میکنی ؛درمورد بخشهای مختلف سیستم معاملاتی هم کاملا مشخصه که باید حتما محل ورود ومحل خروجت ودرصد درگیری بالانست رو قبل از بازکردن پوزیشن بهت بده وگرنه داخل معامله که شدی بدلایل مختلف مثل ترس،طمع و…روانشناسیت بهم میریزه ونمیتونی تصمیم درست بگیری ما میدونیم که ۱۵درصد سیستم مهمه در موفقیت اما اگه روانشناسیت درست باشه ومدیریت سرمایت رو رعایت کنی میتونه سیستم تا۶۰درصد شما رو به موفقیت برسونه
    درآخر مثل همیشه قدردان استاد فرهیخته مان هستم که غیر از ارتقای سیستم معاملاتی این حقیر وخیلی از دوستانم از نظر شخصیتی وروانشناسی وسیستم مدیریت سرمایه شناور چند لول پیشرفت کردیم ومدیونشون هستیم
    سایه تان مستدام
    متخصصان علم تمرین میگویند بهترین و منطقی ترین حالت پیشرفت این است که در هر گام ۳ درصد از گام قبلی بهتر باشیم .در حالت حسابی اگر ما ۳۴ گام از خودمان بهتر شویم انسان جدیدی خلق خواهد شد.

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از nosrat عزیز تشکر کرده اند:

nosrat آواتار ها
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    قطعا هر کس که در بازارهای مالی کار می کند نام تحلیل تکنیکال را شنیده است. اما این را هم شنیده است که تحلیل تکنیکال خطا دارد و یا با چهار تا خط که نمیشه فهمید چی میخاد بشه. این دیدگاه به علت درک نادرست علم تحلیل تکنیکال است.

مثلا ما در rsi شنیده ایم که اگر سطح ۲۰ به سمت بالا شکسته شد بخر و در منطقه بالای ۸۰ بفروش. در صورتی که این بخش کوچکی از اندیکاتور rsi است که بسیار ناقص است، وقتی که به دنبال فلسفه rsi می رویم متوجه خواهیم شد که اصلا این اندیکاتور چیز دیگری را نشان می دهد و بدین صورت کار نمی کند و برای هدفی که طراحی شده کاملا جواب میدهد.
    اما اصل مهم در بازارهای مالی روانشناسی است. مثلا ما یک سیستم داریم که نقاط ورود، خروج، حد ضرر و حد سود را به ما می دهد، اما اگر حد ضرر خورد می گوییم سیستم به درد نمیخوره و جواب نمیده و به دنبال سیستم دیگری می گردیم. اما در بک تست همان سیستم ما متوجه شده باشیم که سیستم ۸۰ درصد جواب میدهد. با اینکه می دانیم از هر ده موقعیت احتمالا دو موقعیت حد ضرر می خورد ولی باز تقصیر را به گردن سیستم می اندازیم و می گوییم به درد نمیخورد،در صورتی که سیستم طراحی شده که اگر دید اشتباه بود بتوانیم با ضرر کم از معامله خارج شویم.به مثال زیر توجه کنید.
    نکته: من به سیستم بیل ویلیامز تسلط کافی ندارم و صرفا تا حدی که بلدم در این مثال استفاده کرده ام.
    در تصویر بالا که مربوط به طلا تایم یک دقیقه است، سیستم در منطقه ۲ به ما موقعیت خرید را نشان داده است با حد ضرر منطقه ۱ و نقطه خروج در منطقه ۴ است.
    حال می توانیم از دو بخریم و پایینتر از منطقه ۱ بیاید و حد ضرر بخورد و باز بالا رود اما چون طبق سیستم ما نیست ما باید از معامله خارج شویم( که قبول کردن این مسیله نیاز به زمان و تمرین فراوان دارد تا ذهن عادت کند). شاید کسی بگوید من دوست دارم بتوانم در منطقه یک وارد معامله بشوم، خب شما سیستمی طراحی کن که در اون مناطق به شما سیگنال خرید بدهد اما با دیدی که ما از این سیستم می گیریم نمی توانیم در منطقه یک وارد بشویم چون اصلا بدین منظور طراحی نشده است که شما توقع داشته باشید که در منطقه بتوانید وارد معامله بشود.
    از طرفی دیگر برخی میگویند اگر سیستم خوب بود باید منطقه خروج را در منطقه ۳ نشان میداد که البته در همان منطقه ۳ هم با تکینکهایی می توان خارج شد(به منطقه ۵ روی اندیکاتور توجه کنید) اما طبق این سیستم در منطقه ۴ باید خارج شد. حال اگر فکر کنیم که سیستم به درد نمی خورد و باید در ۳ خارج می شدم مشکل ذهن شماست نه سیستم، چون سیستم برای چیزی که طراحی شده کاملا جواب میده.
    باز ممکن است از منطقه ۴ که از معامله خارج شده ایم. قیمت به سمت بالا حرکت کند که ربطی به شخصی که با این سیستم معامله می کند ندارد و باید دوباره منتظر موقعیت ورود خوب مطابق سیستم بماند.
    تجربه: من بعد از ریزش سنگین بورس به دنبال مقصر کردن دولت و کانالهای بورسی و ... نبودم و فقط خودم را مقصر می دانستم و تصمیم گرفتم علمم را در این زمینه بیشتر کنم. به همین خاطر در یک دوره فوق العاده آموزشی تکنیکال شرکت کردم که الان همچین دیدی نسبت به چارت پیدا کرده ام. توصیه ای که هم که می توانم به شما بکنم اول از کانالهای بورسی و افرادی که مدام می گویند دولت نمیگذارد بورس بالا رود و یا تقصیر قوانین هست به شدت دوری کنید تا ذهنتان آرام بگیرد. بعد در یک دوره آموزشی شرکت کنید تا علمتان بیشتر شود تا دفعه بعد کسی را به جز خودتان مقصر ندانید. شما با هر سیستم که کار می کردید قطعا متوجه می شدید که بورس حباب دارد و مناطقه خروج را مشاهده می کردید ولی به آنها توجه نمی کردید. مثلا rsi بارها در همان مناطق بالا هشدار خروج داده است و اگر قفل صف فروش بوده قطعا چند روز بعد فرصت فروش داده است اما شما با ضرر کم نفروخته اید و با ضرر بیشتر فروخته اید.
    با افتخار یکی از دانشجویان آکادمی ویو
    باسلام از وجود شمادوستان خوبه که آدم مشتاق به یادگیری بیشتر وبیشتر میشه ممنونم از بیان دیدگاهتون

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از nosrat عزیز تشکر کرده اند:

iranforex66 آواتار ها
    967 بار در 248 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    من کلا هنگ کردم مطالب دانشجویان اینجارو خودم...به نظرم موضوع اینقد پیچیده نیست... بسیار ساده هست ولی چون ما فکر میکنیم پیچیده هست جواب نمی گیریم....حرف های اینجا برام قابل احترامه چون هر کس نظری داره ولی من برای فارکس از این توضیحات زیاد خوندم که بنظرم اغراق آمیزه حتی اگر یک تریدر نشم بازم نظرم همینه ...موفق باشید
    ویرایش توسط iranforex66 : 07-02-2022 در ساعت 22:41

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از iranforex66 عزیز تشکر کرده اند:

45 بار در 3 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به نظر من به دلیل داینامیک بودن بازار هیچ چیز شرط هیچ چیز نیست و میتونه عکس تحلیل حرکت کنه ولی با داشتن قوانین سخت و استفاده از ابزارها و مباحث پرایس اکشن اجازه ضرر ندیم

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از Eynoddin عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع