نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38

موضوع: سیستم معاملاتی چیست؟

نمایش موضوع

tarokh آواتار ها
    6,120 بار در 952 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 188 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    در این تاپیک در مورد بخش سوم از عوامل موفقیت تریدر صحبت میکنیم
    سیستم معاملاتی
    بنظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخشهایی است؟
    سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی است؟
    آیا این قوانین ثابت هستند ویا در حال تغییرند؟
    تا امروز چند سیستم معاملاتی داشته اید؟
    دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟

امینو
    با سلام خدمت شما استاد گرامی

به نظر شما یک سیستم معاملاتی شامل چه بخش هایی است؟
    به نظر من سیستم باید شامل 3 مرحله باشه.قبل از ترید- حین ترید-بعد از ترید.
    قبل از ترید:محاسبه سود روزانه مورد نظر و تجسم اون-مدیتیشن-ثابت بودن وضعیت روانشناسی فرد(خدای نکرده در وضعیت بدی نباشه مثل فوت عزیزان)-نگاه به برنامه هدف بلند مدت و جایگاهی که در اون برنامه داریم(کجای مسیر هستیم)-شکر گذاری-بازی فراوانی-من تریدهای 10گام شما رو هم نگاه میکردم که هم سطح انرژیم بالا بره و هم یکبار تو ذهنم مرورکنم که امینو هم همین مسیر رو رفته و تو در اویلن قدم هستی و اگر اون تونسته تو هم میتونی.

حین ترید:چکلیست-تعیین نقاط سود و ضرر-مدیریت معامله-تسلط به خود از نظر تکنیکال و از نظر روانی-مکانیکال بودن در ترید و یا تحلیلی جلو رفتن(هج کردن-مدیریت پوزیشن-ریسک فری کردن-بستن مقداری از پوزیشن در تارگت های حساب شده)-میزان درگیری بالانس-نوشتن ژورنال حین ترید.

بعد از ترید:بررسی پوزیشن چه سودده و چه ضررده-ژورنال تصویری-بررسی ترید در روز بعد(چون در حین ترید شاید چشم ما خیلی چیزهارو نبینه)-بررسی تمام پوزیشن ها در شنبه و یکشنبه.

سیستم معاملاتی شما دارای چه قوانینی هست؟
    من برنامه 10 ساله مالی خودمو نوشتم.شب قبل از ترید میزان سودی که میخوام و محاسبه و تجسم میکنم.روز ترید اول صبح بازی فراوانی رو انجام میدم.قبل ترید مدیتیشن میکنم و برنامه 10 ساله مو مرور میکنم که بفهمم کجای مسیر هستم.یک ویدیوی ترید از امینو میبینم.چارت رو که باز میکنم اول از روزانه روند رو تا 15 دقیقه بررسی میکنم.خطوط روند و ابتدا و انتهای روند ها و دید نرمالم رو اعمال میکنم و در 15 دقیقه منتظر نقطه ورود میشم.موجی که میخوام روش در 15 دقیقه ترید بزنم رو یکبار در یکساعته هم بررسی میکنم که ایا من ترید رو باز کنم چه امکان هایی برای حرکت قیمت وجود داره.در 15 دقیقه دوباره نشانه های اتمام روند رو بررسی میکنم و در 5 و یک با شکست خط روند و زده شدن اخرین های یا لو در سقف یا کف قبلی یا 50 درصد موج ورود میکنم.حد سود و حد ضرر رو قرار میدم و از سیستم یکم دور میشم تا درگیر احساسات نشم و از دور یک بار دیگه به تریدم نگاه کنم.ژورنال ترید مینویسم و جدیدا تریدهام رو ویدیویی ظبط میکنم.در هر تایم فریمی که ورود کردم یک تایم میام بالاتر و از اون تایم فریم پوزیشن رو نگاه میکنم.سعی میکنم در یک زمان بیشتر از یک ترید باز نداشته باشم.به تریدی که انجام دادم حجم اضافه نمیکنم و در تایم پایین اگر روند جدیدی شکل گرفت(در راستای ترید من)ریسک فری میکنم و حد ضرر رو زیر یا روی اخرین کف یا سقف روند جدید ست میکنم.بعد از ترید هم ژورنال هارو بررسی میکنم و دوباره برمیگردم روی چارت مبدا خودم.(که با حرکات ریز تایم پایین وسوسه نشم)اگر سود روزانه رو گرفته باشم که سیستم رو خاموش میکنم کلا و تا فردا به چارتی نگاه نمیکنم.

ایا این قوانین ثابت هستند و یا در حال تغییر هستند؟
    در حال حاظر ثابت هستند.تا زمانی که به حدی برسم که به نقطه ای برسم که یا سیستم رو بهبود ببخشم یا بالانس رو افزایش بدم.

تا امروز چند سیستم معاملاتی داشتید؟
    سیستم بدین شکل که توضیح دادم تاحالا نداشتم.ولی ترید هایی میکردم و اینطوری بود اکثرا که تریدهای سوددهی رو میزدم و همیشه سر مشکلات روانشناسی تریدی رو بدون برنامه باز میکردم و کل حسابم رو از دست میدادم.و این موضوع تا مدت ها از نظر روانی من رو بهم میریخت.

دلایل شما برای تغییر سیستم معاملاتی تان چه بوده است؟
    فکر میکردم مشکل از سیستم بوده نه من.یکجور واکنش غیر ارادی که تقصیر رو از گردن خودمون گردن سیستم بندازیم.من ضعف در اجرای سیستم داشتم.سیستم مشکلی نداشت.

چند مدت به قوانین سیستم معاملاتی خود پایبند بوده اید؟
    تا زمانی که اون ترید اشتباه رو انجام بدم و یا حجم زیادی از سود و یا کل حساب از دست بره.
    نهایتا 2 ماه.

یک سیستم معاملاتی خوب چند درصد در موفقیت تریدر تاثیرگذار است؟
    به نظر من 20 تا 30 درصد. بقیه قدرت تریدر در فهم و اجرای اون سیستم(چه از نظر تکنیکال و چه روانی) هست(بنده مدیریت سرمایه رو هم زیرمجموعه قدرت ترید در اجرای سیستم میدونم)

ممنون از شما استاد گرامی
    کوچیک ترین عضو انجمن-تارخ

ویرایش توسط tarokh : 06-06-2022 در ساعت 17:38
    in all chaos there is calculation

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع