صفحه 5 از 19 نخستنخست ... 3456715 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

mrbaxshi آواتار ها
    7,631 بار در 610 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alexx نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان .

یک اکسپرت مفید و میخوام باهاتون اشتراک بزارم که بهتون برای ترید در متاتریدر کمک میکنه .

گاهی پیش میاد که حجم ترید و بشکنیم و در چند پله ورود کنیم ، اما موقع بستن (مخصوصا در اسکلپ) بستن همه پوزیشن ها یکم وقت گیره و یک پیپ هم یک پیپه همچنین ممکنه بخواید نیمه از سود و تسویه کنید و ...

و از همه مهم تر اگه بخواید با ریسک مشخص ترید کنید ممکنه یکم در لحطه ترید اذیت بشین حساب کتاب کنید . این اکسپرت به شما کمک زیادی برای این مشکلات خواهد کرد .

اکسپرت رایگان pz trade pad

از لینک زیر میتونید بگیرید .

https://www.pointzero-trading.com/Pr...w/PZTradePadEA

یا در متاتریدر 4 به ترمینال برید و از قسمت market سرچش کنید و نصب .

زمانی که بکشیدش روی چارت یک پنجره باز میشه حتما تیک allow modification ... رو بزنید .

برای درصد ریسک که گفتم برای کسانی که ممکنه ندونن بگم که مثلا به صورت پیش فرض استاپ 100 پیپ هست ( همه چیز قابل تغییر و شخصی سازی هست البته) و شما 1000 $ دارید و میخواید 2% ریسک کنید . 2% هزار دلار میشه 20 دلار . خب چند لات بزنیم 100پیپ میشه 20 دلار؟ 0.02 لات استاندارد . که خود اکسپرت براتون این محاسبات و انجام میده.

موفق باشید
    سلام و روز بخیر

اندیکاتور دیگری هم داریم بنام easy order که بر اساس استاپ شما و ریسکی که تعریف می کنید میزان حجم ورود ، استاپ به دلار رو برای شما محاسبه می کنه و حتی با تاییدش اردر شما هم انجام میده.
    متاسفانه نتونستم اندیکاتور و اسکریپتش رو اینجا بزارم ولی با سرچ به راحتی بدست میاد.

2. 32 کاربر برای این پست سودمند از mrbaxshi عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,058 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    با سلام خدمت استاد گرامی @amino و دوستان عزیز وقتتون بخیر
    بنده احسان هستم.در دور دوم فراکتال شرکت کردم و بعد از اون در دوره ی پرایس اکشن شرکت کردم تا به امروز.
    تاپیک ترید دوره را هم به اتمام رساندم اما متاسفانه به دوره اول منتورینگ نرسیدم.
    سوالی که داشتم از خدمتتون در مورد سیستم معاملاتی و مدیریت سرمایه ای هست که آیا در بلند مدت برآیند مثبت دارد یا خیر؟
    سیستم به این صورت میباشد:
    1-هدف روزانه بین 3 تا 5 % موجودی.
    2-با توجه به حرکت بازار و تفاوت آنها در جفت ارزهای مختلف و تایم فریمهای متفاوت انتخاب بنده جفت ارز EUR/USD در تایم یه دقیقه میباشد.
    3-پیدا کردن موقعیتی مناسب که حد سود به ضرر حداقل 2 به 1 داشته باشد.
    4-حجم معامله فول مارجین و بر اساس آخرین بالانس موجود.(1:100)
    5-تعداد معاملات روزانه حداثر 2 معامله میباشد.(مبحث رواشناسی)
    6-سیستم معاملاتی بنده با بک تستهایی که گرفتم بالای 70% سود ده میباشد.
    با تشکر از شما
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

4. 33 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,245 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5850 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm65 نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد گرامی @amino و دوستان عزیز وقتتون بخیر
    بنده احسان هستم.در دور دوم فراکتال شرکت کردم و بعد از اون در دوره ی پرایس اکشن شرکت کردم تا به امروز.
    تاپیک ترید دوره را هم به اتمام رساندم اما متاسفانه به دوره اول منتورینگ نرسیدم.
    سوالی که داشتم از خدمتتون در مورد سیستم معاملاتی و مدیریت سرمایه ای هست که آیا در بلند مدت برآیند مثبت دارد یا خیر؟
    سیستم به این صورت میباشد:
    1-هدف روزانه بین 3 تا 5 % موجودی.
    2-با توجه به حرکت بازار و تفاوت آنها در جفت ارزهای مختلف و تایم فریمهای متفاوت انتخاب بنده جفت ارز eur/usd در تایم یه دقیقه میباشد.
    3-پیدا کردن موقعیتی مناسب که حد سود به ضرر حداقل 2 به 1 داشته باشد.
    4-حجم معامله فول مارجین و بر اساس آخرین بالانس موجود.(1:100)
    5-تعداد معاملات روزانه حداثر 2 معامله میباشد.(مبحث رواشناسی)
    6-سیستم معاملاتی بنده با بک تستهایی که گرفتم بالای 70% سود ده میباشد.
    با تشکر از شما
    سلام وقت بخیر
    بر اساس بند شماره 6 خودتون جواب رو دادین دیگه:d
    Perceive thetime , Change thelife

6. 56 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,058 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    بر اساس بند شماره 6 خودتون جواب رو دادین دیگه:d
    ممنونم استاد.
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

8. 35 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad Yousef آواتار ها
    2,931 بار در 303 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    سلام
    تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟
    این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
    مدیریت سرمایه معقول چیست؟
    آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟
    مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟
    مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟
    دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو
    @amino
    سلام خدمت شما استاد عزیز و سایر رفقا.
    امیدوارم حالتون خوب باشه.
    یه سوالی ذهن منو درگیر کرده راجع به مدیریت ریسک و سرمایه.
    تو تاپیک تلاش فراکتالی استیتمینت یکی از دوستان ( hamoon)رو دیدم که زده بود یه اکانتی هم دارم طبق برنامه دوره روزانه سه درصد قراره رشدش بدم.
    سوالم اینه ک با توجه به این مسئله و هدف مشخص یعنی افزایش بالانس به میزان سه درصد روزانه ،مثلا اول صبح شروع میکنید معامله اولو باز کردن .بنا به دلایلی slمیخوره.برفرض طبق سیستم شخصی ریسک هرمعامله دو درصده کل اکانته.اونجا تکلیف چیه؟الان باید طبق شرایط معاملات بعدی به صورتی باشه ک علاوه بر جبران این دو درصد ضرر ،سه درصد روزانه رو هم افزایش بالانس بدیم تو همون روز؟که بعد ضرر درصورت سود شدن معاملات بعدی و و رسیدن به سه درصد افزایش بالانس مجموعا میشه پنج درصد.یا نه ول کنیم بریم روز بعد؟که اگه ول کنیم بریم هدف روزانه سه درصد افزایش بالانس چی میشه؟
    یه راهنمایی راجع به این سه درصد روزانه میدید به من.
    پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.
    ویرایش توسط Mohammad Yousef : 06-11-2021 در ساعت 22:18

10. 35 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad Yousef عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,245 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5850 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad Yousef نمایش پست ها
    @amino
    سلام خدمت شما استاد عزیز و سایر رفقا.
    امیدوارم حالتون خوب باشه.
    یه سوالی ذهن منو درگیر کرده راجع به مدیریت ریسک و سرمایه.
    تو تاپیک تلاش فراکتالی استیتمینت یکی از دوستان ( hamoon)رو دیدم که زده بود یه اکانتی هم دارم طبق برنامه دوره روزانه سه درصد قراره رشدش بدم.
    سوالم اینه ک با توجه به این مسئله و هدف مشخص یعنی افزایش بالانس به میزان سه درصد روزانه ،مثلا اول صبح شروع میکنید معامله اولو باز کردن .بنا به دلایلی slمیخوره.برفرض طبق سیستم شخصی ریسک هرمعامله دو درصده کل اکانته.اونجا تکلیف چیه؟الان باید طبق شرایط معاملات بعدی به صورتی باشه ک علاوه بر جبران این دو درصد ضرر ،سه درصد روزانه رو هم افزایش بالانس بدیم تو همون روز؟که بعد ضرر درصورت سود شدن معاملات بعدی و و رسیدن به سه درصد افزایش بالانس مجموعا میشه پنج درصد.یا نه ول کنیم بریم روز بعد؟که اگه ول کنیم بریم هدف روزانه سه درصد افزایش بالانس چی میشه؟
    یه راهنمایی راجع به این سه درصد روزانه میدید به من.
    پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.
    دو حالت داره یا تمام معاملا شما سودده و ضررده با هم منجر به کسب هدف روزانه میشن
    یا اگر در اون روز یا بهتر بگیم اون گام دو درصد مثلا افت سرمایه داشتید فردا با یک بالانس جدید انگار شروع کردید و از دو درصد منفی شروع میکنید
    هدف اول کسب دو درصد از دست رفته هست
    Perceive thetime , Change thelife

12. 73 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad Yousef آواتار ها
    2,931 بار در 303 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    دو حالت داره یا تمام معاملا شما سودده و ضررده با هم منجر به کسب هدف روزانه میشن
    یا اگر در اون روز یا بهتر بگیم اون گام دو درصد مثلا افت سرمایه داشتید فردا با یک بالانس جدید انگار شروع کردید و از دو درصد منفی شروع میکنید
    هدف اول کسب دو درصد از دست رفته هست
    ممنون از شما استاد بزرگوار.

14. 31 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad Yousef عزیز تشکر کرده اند:

agholami آواتار ها
    4,876 بار در 190 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان آکادمی
    ما همگی به اهمیت مدیریت سرمایه در بازارهای مالی واقف هستیم. همونطور که استاد هم بارها اشاره کردند در نظرسنجی ای که بین فعالان حرفه ای بازار انجام شده اهمیت مدیریت سرمایه بیش از دو برابر اهمیت مباحث تکنیکال عنوان شده است. به همین دلیل مدتیه روی سیستمهای مختلف مدیریت سرمایه بررسی میکنم.
    اخیرا با سیستمی آشنا شدم به نام مدیریت سرمایه رولت که توسط آقای Don Guy (دون گای) طراحی شده. این سیستم در ابتدا مخصوص بازی رولت که در کازینوها محبوبیت فراوانی داره طراحی شد ولی بعدا به بازارهای مالی سرایت کرد.
    اگر سیستم معاملاتی شما دارای توالی معناداری در بردها یا باختهاست میتونید از این سیستم مدیریت سرمایه استفاده نمایید. به این معنا که اگر سیستم معاملاتی شما مثلا یکی در میان برد و باخت داره این سیستم به درد شما نمیخوره ولی اگه میانگین بردهای پیاپی شما حداقل سه برد است میتونید از این روش استفاده کنید.
    فرض اولیه این سیستم به این صورته که وقتی شما روی دور برد میافتید حداقل سه تا برد متوالی میتونید کسب کنید بنابراین توصیه میکنه بعد از هر برد حجم معامله بعدی رو افزایش بدید. مثلا اگر در معامله اول با یک لات پوزیشن گرفتید، در صورت برنده شدن، پوزیشن بعدی رو مثلا 30 درصد رشد بدید و 1.3 لات بزنید. در صورت برنده شدن پوزیشن دوم، پوزیشن بعدی رو 1.69 لات بزنید و ...
    ولی این روند افزایش حجم در یک نقطه متوقف میشه دوباره از یک لات شروع میکنیم مثلا بعد از پنج برد پیاپی، معامله ششم رو با حجم یک لات میزنیم و در صورت برنده شدن معامله بعدی رو با حجم 1.3 میزنیم و .... همچنین در صورت باخت هم حجم مجددا ریست میشه به همون حجم اولیه
    مزیت این روش اینه که بعد از چند برد پیاپی سودهای شما رو سیو میکنه تا اگه باخت دادید کل سودهای قبلی از بین نره.
    بنابراین بسیار مهمه که بدونید میانگین تعداد بردهای پیاپی استراتژی شما در بک تست چند تا بوده. مثلا اگه در بک تست مشخص شد که تعداد بردهای پی در پی به صورت متوسط هفت برد بوده بنابراین شما میتونید بعد از پنج برد، حجم رو ریست کنید و به یک لات برگردونید.
    من یکی از استراتژیهایی رو که بر اساس مکدی نوشته بودم رو بک تست گرفتم که نتیجه رو در دو تصویر زیر میبینید. هنگامی که از روش مدیریت سرمایه فیکس سایز استفاده کردم در 102 ترید با وین ریت 93 درصد 1663 دلار افزایش بالانس داشته ولی با روش رولت به همون تعداد ترید و همون وین ریت به 8967 دلار رسیده.

در تصویر زیر لیست تریدها رو هم میتونید مقایسه کنید که من در روش رولت بعد از هر برد حجم رو پنجاه درصد افزایش دادم و بعد از پنج برد پیاپی حجم رو ریست کردم.

در تصویر زیر هم equity chart دو روش رو میتونید با هم مقایسه کنید. در روش رولت دراودانها کمتر و چارت ما شکل بهتری داره

برای اطلاعات بیشتر میتونید به سایت https://roulettetrader.com مراجعه کنید.
    همچنین سایت فارکس یار این متد رو به فارسی تشریح کرده و میتونید کتابش رو خریداری و دانلود کنید:
    https://forexyar.com/lp/15-Forex-Tra...ney-Management

16. 42 کاربر برای این پست سودمند از agholami عزیز تشکر کرده اند:

771 بار در 119 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به استاد عزیز و دوستان انجمن سوالم اینه که من نمیتونم به راحتی در هر معامله مدیریت ریسک انجام بدم بنابر این فرمولی که بتونه سرعت محاسبه مدیریت ریسک رو بالا ببره هست که بتونم استفاده کنم؟

18. 28 کاربر برای این پست سودمند از darya عزیز تشکر کرده اند:

77 بار در 13 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و عرض ادب به دوستان و استاد گرانقدر.
    خواهش داشتم اگه فایل آموزشی در این مورد باشه ارایه بفرمایید تا بنده که تازه کار هستم نیز بتونم استفاده کنم . سپاس

20. 24 کاربر برای این پست سودمند از [email protected] عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع