صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 816171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

234 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    سئوال بنده اینه و همیشه برام یه چالش بوده که اگر روزی به سود های بالا رسیدیم میلیاردی با قوانین جدید بانکی چطور اون پول رو به حساب بانکی واریز و برداشت کنیم این شرایط فقط برای بانکهای ایرانیه
    ایا میشود با این پولها رمز ارز خرید و با رمز ارز ماشین یا خونه یا... خرید
    ممنون میشم راهنمایی کنین تا دلگرمتر به تمریناتم بپردازم من چالشم اینه که فرض رسیدیم به سوددهی اگر نتونیم برداشت دکنیم یا جابجا کنیم چه فایده ای داره ممنون از راهنمایی و توجه شما دوستان و ادمینهای عزیز
    من برای رسیدن به هدفم میجنگم وهمیشه شاد هستم

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از Siavash h عزیز تشکر کرده اند:

Reza.Jn آواتار ها
    562 بار در 177 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash h نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    سئوال بنده اینه و همیشه برام یه چالش بوده که اگر روزی به سود های بالا رسیدیم میلیاردی با قوانین جدید بانکی چطور اون پول رو به حساب بانکی واریز و برداشت کنیم این شرایط فقط برای بانکهای ایرانیه
    ممنون میشم راهنمایی کنین تا دلگرمتر به تمریناتم بپردازم من چالشم اینه که فرض رسیدیم به سوددهی اگر نتونیم برداشت دکنیم یا جابجا کنیم چه فایده ای داره ممنون از راهنمایی و توجه شما دوستان و ادمینهای عزیز
    سلام سیاوش جان
    یادمه توی یکی از وبینار ها یکی از عزیزان پرسید اگر ما خواستیم روزی 10000 دلار برداشتم کنیم برامون مشکلی پیش نمیاد ؟
    به نظر من بهتره خودمون رو درگیر اینکه چطوری قراره برداشتش کنیم و چجوری استفاده کنیم و اینا نباشیم .
    توی ایران پر تریدره که هرروز برداشت دارن . پس مطمئنن راه های زیادی برای برداشت از حساب هست .
    یه روز به یکی از دوستان گفتم تو به فکر این هستی که وقتی وضعیت مالیت رشد خوبی کرد چه ماشینی و کجا خونه بخری ؟
    گفت : ترجیح میدم اول اون پول رو داشته باشم بعد راجب نحوه خرجش فکر کنم . به نظر من هم اینطوری ادم موفق تره .
    پیروز و موفق باشی .
    وقتی کارتان تمام شد ، دست از تلاش بردارید ، نه وقتی که خسته شدید

4. 15 کاربر برای این پست سودمند از Reza.Jn عزیز تشکر کرده اند:

234 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.Jn نمایش پست ها
    سلام سیاوش جان
    یادمه توی یکی از وبینار ها یکی از عزیزان پرسید اگر ما خواستیم روزی 10000 دلار برداشتم کنیم برامون مشکلی پیش نمیاد ؟
    به نظر من بهتره خودمون رو درگیر اینکه چطوری قراره برداشتش کنیم و چجوری استفاده کنیم و اینا نباشیم .
    توی ایران پر تریدره که هرروز برداشت دارن . پس مطمئنن راه های زیادی برای برداشت از حساب هست .
    یه روز به یکی از دوستان گفتم تو به فکر این هستی که وقتی وضعیت مالیت رشد خوبی کرد چه ماشینی و کجا خونه بخری ؟
    گفت : ترجیح میدم اول اون پول رو داشته باشم بعد راجب نحوه خرجش فکر کنم . به نظر من هم اینطوری ادم موفق تره .
    پیروز و موفق باشی .
    باسلام ممنون از توجه شما دوست عزیز
    من برای رسیدن به هدفم میجنگم وهمیشه شاد هستم

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از Siavash h عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

ریسک بیشتر بعد از ضرر - جان مورفی

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    چند وقتی هست دارم روی مدیریت ریسک و مالی تمرین میکنم ودر راستاش مطالعه میکنم.
    این بخش کتاب تحلیل تکنیکال آقای جان مورفی ببینید:

البته این به این معنی نیست که بدون برنامه و فقط به علت جبران ضرر اینکار انجام بدید! قطعا اگر بدون برنامه این اتفاق بیافته، تجربه کال کردن و خواهید چشید...

آقای جان مورفی داخل همین کتاب میگن ریسک به ریوارد ۱ به ۳ روی همه معاملاتتون داشته باشید. براساس مفاهیم مدیریت ریسک هم کاملا میتونه این موضوع عالی باشه.

سوال:

دوستانی که به این روش مدیریت سرمایه کردن یا هنوز به این شکل مدیریت سرمایه دارن، از تجربیاتشون و بررسی هاشون ممنون میشم بگن.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    ویرایش توسط Soroosham : 01-04-2024 در ساعت 09:43
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

606 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash h نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیزسلام .به نظرم این بازی ذهن است ذهن شما شما رو درگیر اینده میکنه و این باعث میشه از نیروی حال که برای تمرین و تلاش نیاز دارین کاسته بشه ...راه حل خیلی اروم و بدون درگیری بهش بگو رها کن
    سلام .به نظرم این بازی ذهن است ذهن شما شما رو درگیر اینده میکنه و این باعث میشه از نیروی حال که برای تمرین و تلاش نیاز دارین کاسته بشه ...راه حل خیلی اروم و بدون درگیری بهش بگو رها کن
    نگاه کردن به حرکات قیمت بدون قضاوت و درگیری ذهنی.یک مدیتیشن عالی برای تریدرهاست (امینو)

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از komari عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    222 بار در 45 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چند وقتی هست دارم روی مدیریت ریسک و مالی تمرین میکنم ودر راستاش مطالعه میکنم.
    این بخش کتاب تحلیل تکنیکال آقای جان مورفی ببینید:

البته این به این معنی نیست که بدون برنامه و فقط به علت جبران ضرر اینکار انجام بدید! قطعا اگر بدون برنامه این اتفاق بیافته، تجربه کال کردن و خواهید چشید...

آقای جان مورفی داخل همین کتاب میگن ریسک به ریوارد ۱ به ۳ روی همه معاملاتتون داشته باشید. براساس مفاهیم مدیریت ریسک هم کاملا میتونه این موضوع عالی باشه.

سوال:

دوستانی که به این روش مدیریت سرمایه کردن یا هنوز به این شکل مدیریت سرمایه دارن، از تجربیاتشون و بررسی هاشون ممنون میشم بگن.

سلام سروش جان امیدوارم حالت خوب باشه

برای ریسک به ریوارد 3 به 1 میخاستم بگم با چیزایی ک من شنیدم خیلی میتونه کمک کننده باشه حتا اگر سیستم معاملاتی وین ریت زیر 70 داشته باشه اما چیزی که منو اذیت میکنه اینه در دوره پرایس اکشن سیستمی که ما داریم دقیقا برعکس این موضوع هستش و تمرکز روی وین ریته که خب با بک تست هایی ک گرفتیم معلوم شد بالای 90 درصده ولی خب در خیلی از پوزیشن ها ریسک به ریوارد اذیت کنندست یگ سری جاها ریسک 4 یا 5 برابر ریوارد میشه با یک اشتباه تقریبا 5 تا از پوزیشن های سود ده کاور میشه حالا موضوع اصلی اینه روی همون وین ریت بالا متمرکز بشیم یا بریم روی یک سیستم که ریسک به ریوارد حداقل 2 به 1 بده ؟؟

هر چند سیستم داخل دوره پرایس کاملا سودده هست در بلند مدت ولی خب اذیت میکنه حقیقت
    فعلا سیستم رو عوض نکردم میخام ببینم نظر شما چیه ؟

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1382 نمایش پست ها
    سلام سروش جان امیدوارم حالت خوب باشه

برای ریسک به ریوارد 3 به 1 میخاستم بگم با چیزایی ک من شنیدم خیلی میتونه کمک کننده باشه حتا اگر سیستم معاملاتی وین ریت زیر 70 داشته باشه اما چیزی که منو اذیت میکنه اینه در دوره پرایس اکشن سیستمی که ما داریم دقیقا برعکس این موضوع هستش و تمرکز روی وین ریته که خب با بک تست هایی ک گرفتیم معلوم شد بالای 90 درصده ولی خب در خیلی از پوزیشن ها ریسک به ریوارد اذیت کنندست یگ سری جاها ریسک 4 یا 5 برابر ریوارد میشه با یک اشتباه تقریبا 5 تا از پوزیشن های سود ده کاور میشه حالا موضوع اصلی اینه روی همون وین ریت بالا متمرکز بشیم یا بریم روی یک سیستم که ریسک به ریوارد حداقل 2 به 1 بده ؟؟

هر چند سیستم داخل دوره پرایس کاملا سودده هست در بلند مدت ولی خب اذیت میکنه حقیقت
    فعلا سیستم رو عوض نکردم میخام ببینم نظر شما چیه ؟
    سلام محمد عزیز
    یک قسمتی از مدیریت سرمایه فقط ریوارد به ریسک هست. وین ریت هم همینطور.
    تریدر باید به یک توانایی و شناخت از خودش برسه که بتونه این دو باب سلیقه خودش تنظیم کنه.
    هیچ جا دوره پرایس اکشن تمرکز روی فقط وین ریت نیست. استاد مدیریت سرمایه ثابت دادن و گفتن انجام بدید. حالا این انجام دادنش و چجوریش به خود فرد ربط داره.
    میتونه از بین هزاران مدل مدیریت سرمایه یک روش انجام بده و خودش ببینه کف ترازوش به کدوم سمت سنگین تر هست.
    از طرف دیگه اتفاقا میشه براساس مطالب دوره مدیریت ریسک به ریوارد تا ۱به ۱۰ هم گرفت.(نمونه هاش هم داخل تاپیک های تمرین گذاشتم.) ولی موضوع اصلی اینه تریدر تا چه اندازه توانایی گرفتنش داره و چک لیستش چی میگه.
    ولی با برنامه هدفی که برای خودم میچینم اصلا نیازی به همچین کارهایی نیست. مهم اینه من چقدر میحوام و چطوری براساس سلیقم و شخصیتم و میزان تحمل روانیم میتونم ریسک کنم؟
    علت ینجوری ضرر کردنتون هم رعایت نکردن مدیریت سرمایه ثابتی هست که استاد گفتن. وگرنه تفاوتی نداره میزان سود و ضرر. ولی عجله نکنید و آروم آروم بیاید جلو.

I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Quantum آواتار ها
    408 بار در 78 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستاان وقت بخیر یک سوال داشتم
    برای اینکه متوجه بشیم بروکر چقدر حجم مجاز برای ترید میده چطوری باید حساب کرد
    مثلا یک حسااب 1000 دلاری اگر لوریج 1به 50 بگیریم چقدر حجم مجاز بهم میده
    میدونم میشه همینطور بزنیم تا زمانی که دیگه باز نکنه ولی فرمولشو میخوام بدونم
    باسپاس
    ما از 99/999999999 درصد انرژی ساخته شده ایم .........

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Quantum عزیز تشکر کرده اند:

961 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود و وقت بخیر خدمت جناب امینو عزیز و دوستان گرامی
    خدا رو شکر به لطف آموزش های عالی جناب امینو حدود یک سالی هست سود مستمر دارم و به قول استاد جاهای قطعی وارد میشم و دنبال نهایتا ۱۰ پیپ هستم ....و کلا یک چارت پیدا میکنم موقعیتش طبق چک لیستم باشه و ورود میکنم یک یا دو پله و سود روزانه م رو میگیرم و سیستم رو خاموش میکنم تا روز بعد.....ولی یه مشکلی که دارم اینه با توجه به اندیکاتور position sizer که خیلی کامله ،حجم هایی که وارد میشم خیلی بیشتر از مقدار حجمیه که اندیکاتور بهم میده یعنی مقدار ریسکم رو از ۳ درصد معمولا میبره تا ۹ یا ۱۰ درصد ریسک....که این مورد خیلی از لحاظ روانی اذیتم میکنه......تو دمو با این مدیریت سرمایه ترید کردم خیلی و طبق حجمی که خودش بهم میده ولی باید در روز چند تا پوزیشن بگیرم تا سود روزانه م رو بده که خب بالطبع هم از لحاظ ذهنی خسته م ....*
    خواستم ببینم جناب امینو@amino و سایر دوستان نظرتون رو بگید و راهنمایی کنید ممنون میشم...

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از امیر ایران بان عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,908 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Quantum نمایش پست ها
    سلام دوستاان وقت بخیر یک سوال داشتم
    برای اینکه متوجه بشیم بروکر چقدر حجم مجاز برای ترید میده چطوری باید حساب کرد
    مثلا یک حسااب 1000 دلاری اگر لوریج 1به 50 بگیریم چقدر حجم مجاز بهم میده
    میدونم میشه همینطور بزنیم تا زمانی که دیگه باز نکنه ولی فرمولشو میخوام بدونم
    باسپاس
    هر 1لات استاندارد در جفت ارزها معادل 100هزار دلار هست.حساب 1000دلاری با لوریج 50 یعنی یه حساب 50هزار دلاری و حداکثر حجم مجاز تریدهای باز روی اون نیم لات هست.البته این حجم بر اساس اکوییتی محاسبه میشه یعنی اگه توی سود یا ضرر باشین این عدد بالا یا پایین تره.
    مثلا لوریج 500 با حساب 1000دلاری میشه نهایتا 5لات معامله کرد.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع