صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 51314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

14 بار در 4 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان. من به یه ماشین حساب برای مدیریت سرمایه نیاز دارم. کسی از دوستان اگر ماشین حساب خوبی سراغ داره لطفا معرفی کنه. ممنون

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از MRazad عزیز تشکر کرده اند:

2,009 بار در 639 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام خدمت ادمین های محترم و دوستان عزیز در مورد مدیریت سرمایه در برخی از معاملاتم به مشکل خوردم
    گاهی نقطه ورودم از استاپم فاصله زیادی داره که این باعث میشه مثلا 0.01 هم که کمترین حجم هست برای معامله لحاظ کنم باز مدیریت سرمایمو زیر سوال میبره
    یعنی رو اکانت صد دلاری که مخوام نهایتا 3 درصد ریسکم باشه وقتی 0.01 رو میزنم حدود 7 تا 10 درصد رو مارکت مخواد درگیر کنه چه راه حلی برای این موضوع وجود داره؟
    @padminteam @Brian @Ali97 @oveys @ariya
    @memo
    ویرایش توسط om!d : 03-13-2023 در ساعت 16:09

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

31,769 بار در 9,935 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8494 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.secret نمایش پست ها
    سلام خدمت ادمین های محترم و دوستان عزیز در مورد مدیریت سرمایه در برخی از معاملاتم به مشکل خوردم
    گاهی نقطه ورودم از استاپم فاصله زیادی داره که این باعث میشه مثلا 0.01 هم که کمترین حجم هست برای معامله لحاظ کنم باز مدیریت سرمایمو زیر سوال میبره
    یعنی رو اکانت صد دلاری که مخوام نهایتا 3 درصد ریسکم باشه وقتی 0.01 رو میزنم حدود 7 تا 10 درصد رو مارکت مخواد درگیر کنه چه راه حلی برای این موضوع وجود داره؟
    @memo
    سلام
    از اس ال تایم پایین استفاده کنید اگر بازهم از 3% بیشتر درگیر میشد از ورود به پوزیشن صرف نظر کنید
    معامله گری فرایندی برای کشف خود است

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از ariya عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,642 بار در 9,824 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8372 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.secret نمایش پست ها
    @memo
    سلام و وقت بخیر دوست عزیز. خیلی راحت از کنار موقعیت هاییکه با مدیریت سرمایه شما همخوانی ندارد عبور کنید و وارد معاوله نشید. موفق و پیروز باشین
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

2,437 بار در 239 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MRazad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من به یه ماشین حساب برای مدیریت سرمایه نیاز دارم. کسی از دوستان اگر ماشین حساب خوبی سراغ داره لطفا معرفی کنه. ممنون
    سلام وقت بخیر
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post299590

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad Reza عزیز تشکر کرده اند:

53 بار در 6 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام منم نتونستم پیداش کنم هنوز

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از ebrahimi_hamed عزیز تشکر کرده اند:

مهدی موذن آواتار ها
    3,347 بار در 262 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت بخیر خدمت رفقای عزیز و استاد محترم جناب @amino

سوالی داشتم از استاد محترم اگر پاسخ بدید ممنون میشوم من باب مدیریت سرمایه

فرض میکنیم حسابی داریم که 1000 دلار موجودی بالانسشه ما این حساب رو از 1000 تا رساندیم به 10 هزار دلار یعنی 1000% درصد رشد استراتژی مدیریت سرمایه در واقع اون پلن مدیریت سرمایه من به شکلیه که هرچقدر سودها بیشتر میشه و حساب رشد میکنه ریسک من هم افزایش پیدا میکنه حالا فرض کنید با 10 هزار دلار من وارد یک معامله ای شدم با 50% کل حساب ریسک کردم یعنی 5000 دلار و حد ضررم خورد اینجا سوال من اینه درادان رو یک سرمایه گزار نسبت به اصل پول یعنی 1000 دلار میسنجه یا کل پول اگر بخواد به کل حساب بسنجه خوب واضحه 50% درادان داشته ولی از اون ور ما 500% بازدهی برای سرمایه گزار کسب کردیم اگر به اصل حساب بخواد بسنجه خوب شاید درادانش زیر 10 باشه یعنی حساب نهایتا تا 900 دلار افت کرده باشه بنظر شما کدوم اهمیت داره درادان روی اصل حساب یا کل حساب ؟

با این فرض که معامله گر پلن و استراتژی مشخصی داره

یک چیزی جور در نمیاد این وسط بین سرمایه گزار و تریدر اونم اینه اگر سرمایه گزار ترید رو موظف میکنه به اینکه چه مقدار باید بازدهی کسب کنه مثلا 100% در سال خوب دیگه درادان به چه کارش میاد مهم نتیجس که مثلا در مثال بالا 500% بازدهی محقق شده دیگه افت 50% که نباید براش مهم باشه هرچند اگر اینطور باشه یعنی تریدر رو متعهد کنه چه مقدار سود باید کسب کنه اصلا آدم وارد کار نشه بهتره چون تو هیچ کاری نمیشه گفت میزان بازدهی چقدره اگرم که مهم اصل حسابشه یعنی پول اولیه پس چرا بازهم درادان رو به کل حساب میسنجن؟

ممنون
    ویرایش توسط مهدی موذن : 05-08-2023 در ساعت 03:47
    نهج البلاغه نامه 69 : واعْتَبِرْبِما مَضى مِنَ الدُّنْيا ما بَقِىَ مِنْها، فَاِنَّ بَعْضَها يُشْبِهُ بَعْضاً، وَ آخِرَها لاحِقٌ بِاَوَّلِها،
    از گذشته جهان برای باقیمانده آن پند گیر، زیرا بعضی از آن شبیه بعض دیگر است، و انجامش به آغازش می پیوندد.

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از مهدی موذن عزیز تشکر کرده اند:

518 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    خسته نباشید
    من یک فایل مدیریت سرمایه که توی اگسل نوشته شده میخواهم چگونه میتونید کمکم کنید؟

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از ali413 عزیز تشکر کرده اند:

1,889 بار در 362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنون از شما ک نتیجه تحقیقاتتون و با ما ب اشتراک گذاشتید

نقل قول نوشته اصلی توسط agholami نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    در مورد اهمیت مدیریت سرمایه یه مطلبی رو میخواستم عرض کنم. احتمالا با بازی رولت آشنایی دارید. در این بازی یک صفحه مدور وجود داره که 37 تا خونه داره. 18 تا خونه قرمز و 18 تا خونه سیاه. اگه شما قرمز بیارید برنده اید اگه مشکی بیارید بازنده اید و کازینو میبره و اگه سبز بیارید باز هم کازینو میبره. در واقع احتمال برد کازینو 51.3 درصده و اون 1.3 درصد به اصطلاح لبه معاملاتی یا Edge معاملاتی کازینو هست. وقتی این بازی دهها بار تکرار بشه در نهایت کازینو میلیونر میشه و مشتریها هستن که بازنده میشن
    من میخواستم ببینم این موضوع در بازارهای مالی هم صادقه یا نه بنابراین یه رباتی نوشتم که به صورت رندم بای و سل میزد و حد سود و زیان یکسان داشت و یک دهم درصد از بالانس رو در هر ترید ریسک میکرد. بعدش این ربات رو روی 17 تا جفت ارز که همبستگی کمتری نسبت به هم دارند پرتفو کردم و بک تست گرفتم.
    بارها بک تست گرفتم و چون تریدها رندوم بود هر بار نتیجه متفاوت بود. هر موقع که وین ریت کمتر از 50 درصد بود، استراتژی ضرر میداد ولی زمانی که وین ریت رفت بالای پنجاه درصد نتیجه زیر بدست اومد:
    فایل پیوست 401407
    فایل پیوست 401408
    اکانت از سال 2018 تا امروز یعنی در طی چهار سال و نیم حدود 390 برابر شد با دراودان 30 درصدی و وین ریت 52 درصدی
    این نتیجه با حدود 33 هزار تا ترید به دست اومده در 17 تا جفت ارز. یعنی میانگین 35 ترید در ماه برای هر جفت ارز

خلاصه اینکه برای دستیانی به سود بالا در این بازار شما تنها به یک استراتژی تکنیکال نیاز دارید که شرایط زیر را داشته باشه:
    1) بالای پنجاه درصد وین ریت با ریسک و ریوارد مساوی یا بالای 33 درصد وین ریت با ریسک به ریوارد یک به دو و ...
    2) تعداد موقعیتهای معاملاتی حداقل یک بار در روز در هر جفت ارز

میدونم که یک استراتژی تکنیکال با پنجاه درصد وین ریت برای هنرجویان آکادمی خیلی موضوع پیش پا افتاده و ساده ایه ولی مهم اینه بتونیم به قوانین مدیریت سرمایه مون پایبند باشیم و سالها این فرایند رو تکرار کنیم مثل همون کازینویی که سالها به اصول خودش پایبنده و سود کلان میبره
    موفق باشید
    من آفریده خودم هستم

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از !!!AT عزیز تشکر کرده اند:

50 بار در 20 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه دوستان
    بچه ها ممنون میشم اکرنحوه محاسبه حجم ورود رو بیشتر توضیح بدید واقعیتش گیج شدم

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از taha_hmmt عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع