نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
سلام
تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟
این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
مدیریت سرمایه معقول چیست؟
آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟
مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟
مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟
دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو
سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی و دوستان عزیز
پاسخ به سوال 1 : تعریف کلی که میشه از مدیریت سرمایه داشت به نظرم میزان ریسکی هست که میتونیم در زمان ورود به معامله تحمل کنیم یعنی نحوه تریدی که بتونه مارو در این بازار در حال بقا نگهداره
پاسخ به سوال 2 : اگر تعریفی که برا خودم در سوال 1 دارم باشه بسیار مهم هست چون مطمئنا معاملات ناموفق نیز خواهیم داشت پس باید به گونه ای حرکت کنیم که از بازار خارج نشیم و در مسیر بمونیم
پاسخ به سوال 3 : مدیریت سرمایه معقول محاسبه این موضوع هست که وقتی ترید ناموفقی داریم میزان این معامله به اندازه ای نباشد که با معاملات سود ده طی یک هفته یا یک ماه نتوان آن را جبران کرد
پاسخ به سوال 4 : بله به نظر شخص بنده اگر به صورت درصدی معاملات موفق و ناموفق رو حساب بکنیم طوری که کال نشیم و حساب از بین نره میتوان به سودهای مستمر با درصد ثابت رسید
پاسخ به سوال 5 : اولا به موجودی حسابی که ترید میکنیم بستگی داره دوما به میزان قدرت از دست دادن موجودی توسط تریدر که برای هر شخص متفاوت هست با توجه به روحیات اون شخص
پاسخ به سوال 6 : مدیریت سرمایه در یک ترید و با توجه به بالانس باید به گونه ای باشد که بعد از ورود به معامله و حرکت مارکت در خلاف جهت ورود به معامله با ایمان داشتن به تحلیل و استراتژی بتوان در قیمتهای پایینتر یا بالاتر بر اساس اینکه ترید در جهت خرید بوده یا فروش به اندازه دوبرابر حجم معامله قبلی بتوان ورود کرد تا اگر بازار قرار نباشد از معامله اول مه گذر کند حداقل با معامله دوم بتوانیم ضرر معامله اول را پوشش دهیم و هم در ترید دوم سود نیز کسب کرده باشیم

البته اینها نظرات شخصی بود من در این آکادمی هستم تا با تعلیمات و آموزشها و دستورالعملهای شما پیش برم تا موفق شوم