صفحه 1 از 19 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

amino آواتار ها
    149,009 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5662 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک

Red face مدیریت سرمایه در ترید

سلام
    تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟
    این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
    مدیریت سرمایه معقول چیست؟
    آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟
    مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟
    مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟
    دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو

2. 198 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Avesta آواتار ها
    747 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو
    تو 6 ماه اول که بازار اشنا شدم همه جا بحث مدیریت سرمایه می شد و تصمیم گرفتم تحقیق کنم روی این بحث به نظرم اگر روش 100% هم داشته باشی باید مدیریت سرمایه را رعایت کنی چون روانشناسی و مدیریت سرمایه و تکنیک مانند یک مثلث هستند که با هم کامل می شوند.

مدیریت سرمایه یک روش کامل شخصی هست برای هر نفر، و به نظرم نمی توان گفت مثلا برای 1000 دلار 0.1 پوزیشن بزنیم.

مدتی در سایتهای خارجی فعال بودم متوجه شدم بعضی از تریدرها بخصوص بحٍث استاپ لاس را فقط یک خط نمی دانند و اکثرا استاپ لاس را دستی مدیریت می کنند.
    ویرایش توسط Avesta : 04-03-2019 در ساعت 21:15

4. 153 کاربر برای این پست سودمند از Avesta عزیز تشکر کرده اند:

377 بار در 3 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

امینو
    سلام
    به نظر من امین جان مدیریت سرمایه برای هر شخصی کاملا جداگونه هست و با توجه به سیستم معاملاتی شخص تعریف میشه و سیستم معاملاتی شخص هم با توجه به دیدگاه و نوع نگرش تریدر به بازار که دقیقا چی از بازار میخواد طراحی میشه.آیا ما یک تریدری هستیم که در بازه بلند مدت کار میکنیم یا اینکه نه تریدری هستیم که میخواییم روزانه سودمونو بگیریم و خارج بشیم که بیشتر ماها میتونم بگم جز دسته دوم هستیم و خب بعد از مشخص شدن هدف ما استراتژی تعریف میشه و این استراتژی و سیستم شخصی ما هست که مدیریت سرمایه با اون تکمیل میشه و قطعا میزان سرمایه و بالانس تریدر هم مهم هست

6. 150 کاربر برای این پست سودمند از Alifx369 عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    149,009 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5662 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    سلام
    دقیقا به نکته ای اشاره کردین که قصد داریم توی این تاپیک کامل توضیحش بدیم
    اینکه مدیریت سرمایه یک بخش از سیستم معاملاتی هست و اصلا در حد سود و ضرر خلاصه نمیشه
    حد سود و ضرر بخش کوچیکی ازابزارهای مدیریت سرمایه برای تریدر هست
    ممنون

8. 197 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

11,997 بار در 268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام

امینو
    سلام
    مدیریت سرمایه سه بعد دارد : 1- مقدار نسبت ریوارد به ریسک 2- میزان دقت سیستم معاملاتی 3- مقدار ریسک در هر ترید
    این سه بعد باهم در ارتباط هستند و جدا ناپذیر میباشند.

نسبت ریوارد به ریسک باید بالای 1 باشد و هر چقدر این میزان بالاتر باشد بهتر هست . به طور معمول نسبت ریوارد به ریسک 2 یا 3 عالی میباشد. دوستانی که به تازگی ترید را شروع کردند بهتر هست از تریدهایی که میزان ریوارد به ریسک کمتر از 1 دارد صرف نظر کنند.

یکی از عواملی که مدیریت سرمایه را تبدیل به موضوعی نسبتا شخصی میکند که فرد باید برای خودش تعریف کند , بعد دوم یعنی میزان دقت سیستم معاملاتی میباشد.
    هر فردی با توجه به روحیه و نحوه ی ترید و شخصیت تریدری که دارد برای خود سیستم معاملاتی ای درست میکند . در اکثر مواقع تریدرها در زمان ترید از چند سیستم معاملاتی استفاده میکنند , پس لازم میشود که میزان دقت سیستم معاملاتی را برای هر سیستم به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهند . دقت سیستم معاملاتی بعد از صرف زمان زیاد در لایو و همچنین بک تست بدست میاد . حداقل 100 ترید لایو و 100 ترید در بک تست نیاز داریم تا میانگین این دو به صورت نسبتی سیستم دقت معاملاتی ما رو مشخص کند . نکته ی مهم این هست که در بازار در حال تغییر میباشد پس دقت سیستم معاملاتی نیز میتواند دچار تغییرات اندکی شود.

بعد سوم مقدار ریسک در هر ترید میباشد که برای شروع باید در حد 1% کل سرمایه در هر ترید باشد و یا نهایتا 2%. بیشتر از 2% در هر ترید, مخصوصا برای دوستانی که زیر سه سال تجربه ترید دارند بسیار خطرناک میباشد. این بعد ارتباط بسیار قوی ای با بعد اول دارد و معمولا هر چقدر میزان نسبت ریوارد به ریسک بیشتر باشد میتوان مقدار ریسک در هر ترید را بالاتر برد و مقدار ریوارد به ریسک نیز بستگی به بعد دوم و دقت سیستم معاملاتی دارد. همانطور که پیداست این سه بعد به طور کامل به هم وابسته هست و جداناپذیر هستند و شما نمیتوانید بدون در نظر گرفتن یکی از بعد ها , مدیریت سرمایه را بررسی کنید .
    البته موارد دیگری هم وجود دارد که مکمل این سه بعد هستند ولی این سه بعد پایه و اساس اصلی مدیریت سرمایه هستند.

با بررسی اعداد این سه بعد میتوان به عنوان مثال به این نتیجه رسید که اگر مقدار ریسک شما در هر ترید 2% باشد ومیزان ریوارد به ریسک درهر ترید شما 1 هست , حداقل دقت سیستم معاملاتی شما باید 55% باشد , در غیر اینصورت در طول زمان شما کل سرمایه خود را از دست خواهید داد. و اگر مقدار دقت سیستم معاملاتی شما بالای 55 % باشد به مرور زمان کسب سود خواهید کرد .

و اگر به عنوان مثال ؛ شما در هر ترید 5% ریسک کنید و مقدار ریوارد به ریسک شما در هر ترید 1 باشد , حداقل دقت سیستم معاملاتی شما باید 60% باشد وگرنه کل سرمایه خود را از دست خواهید داد. پس اگر بعد از فوروارد تست و بک تست به این نتیجه رسیدید که دقت سیستم معاملاتی شما کمتر از 65% میباشد باید از ریسک کمتر از 5% در هر ترید استفاده کنید تا سرمایه شما حفظ شود و به مرور کسب سود کنید .

منبع :

https://2ndskiesforex.com/trading-st...rmance-secret/

البته بعضی جملات ترجمه مستقیم نیستند و برداشت شخصی میباشند
    ویرایش توسط Davood36 : 04-18-2019 در ساعت 08:22

10. 153 کاربر برای این پست سودمند از Davood36 عزیز تشکر کرده اند:

264 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

امینو
    سلام. نظرات شخصی من در مورد مدیریت سرمایه در حال حاضر: مدریت سرمای انجام یکسری کار و تکنیک ها برای حفظ سرمایه
    مدریت سرمایه با امادگی ذهنی رابطه دارد. من اگر اطمینان داشته باشم تریدی که باز میکنم نهایت تا 17 کندل دیگه به نتیجه میرسه باز هم بهتره حجمی که انتخاب میکنم معقول باشه

12. 92 کاربر برای این پست سودمند از Gajet عزیز تشکر کرده اند:

1,397 بار در 61 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

امینو
    سلام امین عزیز
    این همه سوال تو یه پست خودش یه کلاس مخصوص میخواد
    1به نظر من مدیریت سرمایه یک نظم درست در ترید هست و پایبند به روش باشیم خالی از بخش هیجانی باشه و یک سیستم ماشینی در ذهن خودمون باشه
    2این به مقدار سرمایه و حجم معامله بستگی داره

3اگه روش درست و صحیح داشته باشیم بله میتونیم فقط از رعایت مدیریت سرمایه به سود برسیم
    4 نمیدونم
    5 نمیدونم

14. 104 کاربر برای این پست سودمند از Davod h عزیز تشکر کرده اند:

hamoon آواتار ها
    52,829 بار در 1,830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 560 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    سلام
    این تاپیک متاسفانه مهجور واقع شده، دوستانی که در حال ترید در حساب ریل هستند خیلی میتونن تو این بخش کمک کنن، از استاد هم خواهش میکنم که این تاپیک رو ادامه بدن، دیگه وقتش رسیده کم کم به این موضوعات بیشتر بها بدیم چون قطعا بدون رعایت مسائلی مثل مدیریت سرمایه صحیح، و فقط با داشتن سیستم معاملاتی درست، قطعا نمیتونیم موفق بشیم،

16. 146 کاربر برای این پست سودمند از hamoon عزیز تشکر کرده اند:

mehrdad آواتار ها
    7,664 بار در 193 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی انجمن و همچنین استاد علم و ادب جناب امین دهقان
    مدیریت سرمایه ، روانشناسی فردی و بازار و استراتژی ورود و خروج سه ضلع مثلث معامله گری می باشند ، یکی از تفاوت های معامله گر و تحلیل گر به رعایت این سه اصل می باشد
    بر خلاف عقیده برخی دوستان ( با احترام به نظر ایشان ) که میگویند مدیریت سرمایه یک اصل کاملاً شخصی و سلیقه ایی می باشد میخواهم بگویم که اینطور نیست
    تنها مبحثی که در خصوص مدیریت سرمایه مطرح شده که بسته به فرد می باشد موضوع MDD و یا بیشترین افت سرمایه می باشد یعنی اینکه فرد از لحاظ روانی چه مقدار افت سرمایه خود را می تواند تحمل کند و تا آن مقدار رفتار های منطقی از خود نشان میدهد نه احساسی.
    حتی می خواهم عرض کنم که مقدار ریسک در هر معامله، سلیقه ایی نیست و کاملا از طریق MDD محاسبه میشود به طوری که گفته میشود ریسک در هر معامله برای هر فرد برابر است با بیشترین مقدار افت سرمایه تقسیم بر بیشترین تعداد معاملات ضرر ده در طول یک ترم معاملاتی
    مثال :
    فرض کنید من انسانی هستم که تا 30% افت سرمایه رفتار منطقی دارم و به اصول معامله گری سیستم معاملاتی خود پایبندم و در دوره معاملاتی گذشته 10 معامله پشت سر هم من ضرر ده بوده است در این صورت من فقط حق دارم که 3% در هر معامله ریسک کنم تا در صورت وقوع بدترین حالت من از بیشترین مقدار افت سرمایه خود عدول نکنم
    اصل در مدیریت سرمایه وقوع بدترین حالت است ، اگر آن را کنترل کنیم حالت های دیگر در دست ماست
    با اجازه دوستان سعی بر این میکنم که مطالبی که در خصوص مدیریت سرمایه از اساتید دیگر آموختم را در اختیار شما بگذارم
    با تشکر مهرداد

18. 133 کاربر برای این پست سودمند از mehrdad عزیز تشکر کرده اند:

mehrdad آواتار ها
    7,664 بار در 193 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام مجدد خدمت دوستان انجمن و عرض ادب و احترام
    در این پست قصد داریم در مورد نحوه محاسبه حجم ورود (Entry Lotage ) و نحوه محاسبه آن صحبت کنیم
    در پست قبل گفتیم که اصل در مدیریت سرمایه وقوع بدترین حالت است ، اگر آن را کنترل کنیم حالت های دیگر در دست ماست و این اصل در تمامی محاسبات کاربرد دارد از جمله محاسبه حجم ورود
    قبل از این که بخواهیم به طور فرمولی این بحث را بررسی کنیم ابتدا نحوه محاسبه آن و بعضی از مفاهیم را بررسی می کنیم.
    حدضرر : حد ضرر یعنی قیمتی که پس از آن معامله گر به این نتیجه میرسد که تحلیل او از اعتبار برخوردار نیست و قیمت در جهت مخالف تحلیل به حرکت در آمده پس باید از معامله خروج کند. بدیهی است که با توجه به استراتژی و سیستم معاملاتی هر شخص میتواند متفاوت باشد
    درصد ریسک : درصد ریسک با توجه به مقدار تحمل افت سرمایه محاسبه میشود و بر طبق آن حجم ورود را محاسبه میکنیم
    پس نتیجه میگیریم که زمانی که قیمت معامله به قیمت حد ضرر رسید و ضرر شد با یاید به میزان ریسک ثابت ضرر کنیم( پیچیده شد ). یعنی فرض کنید که من معامله گری هستم که یک درصد ریسک در هر معامله را پذیرفتم پس باید اگر ( خدایی نکرده ) در معامله ایی ضرر کردم به میزان یک درصد از سرمایه مد نظر خود را از دست بدهم.
    مثال: ( در این مثال فرض بر این است که ضریب اهرم 1:1000 و میزان ریسک در هر معامله یک درصد و سرمایه من یک میلیون دلار است و من انسان پولداری هستم )
    اگر در معامله ایی حد ضرر برابر باشد با 1000Point و یا 100Pip من باید با حجم 10 لات وارد معامله شوم ( یا خود خدا 10 لات
    ) بطوری که اگر 1000Point ضرر کردم 10,000 دلار که معادل یک درصد از کل سرمایه هست را از دست بدهم
    همنطور که میبینید اگر من با حجم 0.01 لات وارد معامله شوم در حق خودم و بازار و پولم ظلم جبران ناپذیری کرده بودم و دچار هزینه فرصت شده بودم
    حالا میرسیم سراغ فرمول محاسبه آن

بازم عرض میکنم که ضریب اهرمی بازار به صورت پیش فرض 1:1000 در نظر گرفته شده است. با یک تغییر کوچیک در فرمول میشه ضریب اهرمی متفاوت هم محاسبه کرد
    با تشکر از همه دوستان
    مهرداد

20. 134 کاربر برای این پست سودمند از mehrdad عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع