صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 41213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

Adeli Trader آواتار ها
    567 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ماشین حساب مدیریت سرمایه امینو رو از کجا دانلود کنم ؟؟
    شادی سلامت ثروت

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Soroush bozorgi آواتار ها
    1,071 بار در 234 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad.Keshtgar نمایش پست ها
    مهمترین مبحث در مدیریت سرمایه در مراحل اولیه میزان ریسک در هر معامله هست

محاسبه میزان ریسک در هر معامله
    بهترین روش برای محاسبه میزان ریسک در هر معامله برای من روش زیر است:
    تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم / حد تحمل افت بالانس (%) = میزان ریسک در هر معامله (%)

حد تحمل افت بالانس : حد تحمل افت بالانس یک مسئله شخصی و بستگی به روانشناسی فردی هر فرد دارد. مثلا من حداکثر تحمل افت 10 درصدی بالانس خود را دارم.

تعداد پوزیشن های ضررده پشت سر هم: این عدد را باید یا از استیتمنت اکانت هایی که قبلا کاملا بصورت مکانیکال از روی سیستم معاملاتی مشخص ترید کرده ایم بدست آوریم و یا از بررسی و بکتست سیستم معاملاتی خود در گذشته مارکت بدست آوریم. این عدد برای من حدودا 3 تا ترید هست.

لذا میزان ریسک در هر معامله برای من می تواند 3.3 % باشد.
    سلام مهران جان ، این نکته فوق العاده بود برای من
    ترید کردن 90%صبر هست و 10% عمل ،روز بدون ترید بهتر از روز معامله با ضرر هست ،تریدر های حرفه ای پیش بینی نمی کنند بلکه واکنش نشون میدن

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,148 بار در 463 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان

آموزشی سراغ دارید که هج یاد بده؟ ممنون موفق باشید
    سلام صبحتون بخیر
    قبلا تبلیغ اموزش احسان کامیابی رو دیده بودم که کلا سیستمش هج کردن بود و دوره اموزشی اش در تهران بصورت حضوری برگزار میشد.اما اینکه تا چه حد اموزشش اوکی باشه نمیدونم ..
    09024359031 شماره تلفن و ایدی تلگرام https://t.me/ehsankamyabii
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

Ali.asgari آواتار ها
    88 بار در 19 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

مدیریت سرمایه

باسلام...بنظر من مدیریت سرمایه ارتباطمستقیم دارد با تسلت فرد بروی کل مارکت واموزش های ان.وقتی من تسلت داشته باشم وایمان به معامله خودم بنابر این بدونه ترس واسترس با بالانس بالا وارد معامله میشوم.وبه نتیجه میرسم.اما برعکسش اگر شک داشته باشم حد ضرر نقص میگذارم یا از نظر روانی درگیر میشوم یا زود یا دیر از معامله خارج میشوم ومتحمل ضرر میشوم ...بنابر این همانطور که استاد معامله میکنند نیاز به تسلت بالا است...
    اما ما هنوز به واردی ایشان نرسیده ایم پس چکنیم بنظر من از بالانس کم شروع کرده وبه قول استاد قبلیم اگر ته بیابان هم میگذاری یک حد ضرر بگذار واحتمالات رو در نظر بگیر...

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali.asgari عزیز تشکر کرده اند:

افتخار شاگردی آواتار ها
    1,035 بار در 185 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود بر استاد دل و عزیزان آکادمی

یه خواهش از استاد: استاد دوره مدیریت سرمایه برگزار یا معرفی نمیکنید؟ به شخصه بنده و حتما خیلی از دوستان آکادمی توی مبحث مدیریت سرمایه مشکل داریم

amino
    @

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از افتخار شاگردی عزیز تشکر کرده اند:

Ahmad206 آواتار ها
    911 بار در 183 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    به نظرم اوایل کار بهترین مدریت سرمایه لورج (اهرم) 1:30 هستش
    مثال eurusd با هزار دلار 0.2 لات بیشتر نمیتونید وارد بشید و تقریبا میشه 700دلار
    ما اکثرا تریدهامون 10 پیپ سود و ضرر هست چون تایم ورودمون یک دقیقه هست سود و ضررها همین اندازه میشه
    حالا با 0.2لات وارد بشیم 10 پیپ سود میشه 20 دلار ضررهم 20دلار

درسته سخته باهاش روزی 3٪ رو گرفت اما خوبیهای زیادی داره ، چون بیشتر از یه حدی نمیتونی وارد بشی وقتی رفتی تو ضرر دیگه دستت بسته هست و پوزیشن نمیتونی اضافه کنی همین از کال شدنت جلو گیری میکنه ،
    چون میدونی به سختی میتونی ۳درصد رو با این لورج بگیری سعی میکنی با دقت بیشتری وارد بشی که با یک ترید اون روزت رو جمع کنی
    مهمترین بخش یادگیری تکرار مستمر و محافظت از آن است.
    افلاطون

12. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ahmad206 عزیز تشکر کرده اند:

Baha آواتار ها
    512 بار در 104 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان گرامی
    امیدوارم حالتون خوب باشه و سال جدید میلادی ، سال اتفاقات بزرگتر و بهتری باشه براتون.

من در خصوص مدیریت سرمایه چالش و مشکلی دارم که هنوز به نتیجه نرسیدم . ممنون میشم هر کدوم از دوستان تجربه و نظری داره راهنمایی کنند :

قبل از طرح مسئله این سه نکته رو لازم هست بگم که : 1. چک لیستم وین ریت 97 درصدی داره. 2. به اینکه باید روزانه یه درصد مشخص رو بگیرم ( 1 گام تا 2 گام ) و از بازار بیام بیرون پایبند هستم و 3. بعد از کلی ترید به این نتیجه رسیدم که با ترید سریع و اسکلپ خیلی راحت تر هستم و دوست دارم بشینم پای چارت ، تحلیل کنم و بعد تحلیل تو چند دقیقه سود رو بگیرم و بیام بیرون (تی پی 50 درصدی رو که میذارم به نسبت 100 و 150 خیلی خیلی سریعتر میخوره ).

اما مسئله ام در خصوص مدیریت سرمایه این هست که موندم کدوم روش بهتر و اصولی تره و تریدرهایی که به سوددهی مستمر و بالا میرسند از کدوم روش استفاده میکنند :

روش اول (تعیین حجم بر اساس میزان پیپ تا tp قطعی ) : آیا باید میزان حجم رو بر اساس نقطه ورود تا تی پی صددرصدیم بگیرم ( 50 درصد سه تا دو با رعایت کلیه مسائل تکنیکالی ) و حجم رو متناسب با میزان پیپ تا تی پی صددرصدی بگیرم و بعد از خوردن تی پی بیام بیرون ؟
    در این حالت دو تا مورد اذیتم میکنه : مورد اول اینکه گاهی قیمت میاد پایین تر از نقطه ورودم و اونجا به لحاظ روانی اذیت میشم ( اضافه کردن یا نکردن حجم در این حالت هرکدومش مسائلی داره که خودتون بهتر میدونید ) مورد دوم هم اینکه اگر به محدوده حد ضررم برسه نمیدونم چند درصد دارم از دست میدم - چرا که حجم رو متناسب با میزان پیپ لازم برای خوردن تی پی و گرفتن درصد لازم تعیین کردم ( و در اکثر مواقع میزان حد ضرر از اون میزان حد سودی که قرار بوده بگیرم خیلی بیشتره )

روش دوم (تعیین حجم بر اساس میزان ضرر ثابت ) : آیا باید میزان حجم رو بر اساس منطقه ضررم تعیین کنم ؟ فرضا من میگم روزانه 5 درصد حق دارم ریسک کنم رو سرمایه ام و بیام ببینم تا منطقه حد ضررم چقدره و بر اون اساس حجم تعیین کنم .
    تو این حالت مشکلم چیه ؟ مورد اول اینه که به عنوان مثال نقطه 3 تا تی پی صد درصدم (50 درصد 2 تا 3 ) 5 پیپ هست ولی محدوده خروجم که روی دوتا سقف یا کف قبلی میزارم ( پایین تر از نقطه 1 ) مثلا 10 یا حتی 15 پیپ هست ، خب اینجا اتفاقی که می افته اینه که وقتی حد سودم میخوره میزان کمتری از سود روزانه ای که میخوام نصیبم میشه . که خب خوب نیست / چرا که اولا مجبور میشم باز برای موقعیت خوب بعدی و ترید بعدی تا رسیدن به حد سود روزانه کلی انتظار بکشم و دوما وقتی میبینم قیمت 100 الی 150 درصد رو میزنه اذیت میشم و افسوس میخورم که چرا تی پی رو بالاتر نبردم ( از طرفی هم صبر همراهی باهاش رو ندارم )

میدونم مدیریت سرمایه کاملا شخصی هست ولی از اونجایی که هرجا به توصیه استاد امینو و دوستان صاحب تجربه عمل کردم ضرر نکردم ، ممنون میشم در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید .

ارادتمند و دوست دار یکایک عزیزان در این جمع هستم

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Baha عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,675 بار در 1,040 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    یاد آوری
    برگرفته از کتاب های مارک داگلاس که اکثرا خوندید
    برای مدیریت سرمایه ما نیاز به یک دوره معاملاتی هستیم
    و این اشتباه هست که نتیجه یک معامله را به عنوان نتیجه کلی لحاظ کنیم
    برای عملی کردن این روش اول حساب کنید اگر ۲۰ تا معامله شما ضرر شد چقدر میخواید ضرر کنید
    روش پیشنهادی : اگر تریدری هستید که از نظر روانی قوی هستید ۴۰ درصد میتونه خوب باشه ینی هر معامله ۲ درصد
    اما اگر هیجانی هستید دچار ترس و طمع میشید بهم میریزید در طی فرایند ۲۰ درصد کل سرمایه ینی یک درصد در هر معامله
    بعد این محاسبات یک جدول در یک دفتر زیبا برای خودتون میکشید و به خودتون قول میدید نه ترمینال رو نگاه میکنید و نه نتیجه پزیشن رو شما زمانی مجاز هستید ترمینال رو باز کنید که به پایان دوره معاملاتی خود رسیدید در پایان دوره شما قطعا سود کرده اید
    ویرایش توسط Reza_Ryzer : 02-01-2023 در ساعت 10:54
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    958 بار در 299 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان

Trader Rookie Forex Position Size Calc

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    958 بار در 299 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام امیدوارم ب روشنایی خورشید حالتون وش باشه
    _________
    در تعریف مدیریت سرمایه و ترکیب اون با پرایس اکشن و روان فردی نظر شخصی من اینه که
    شما بصورت سیستماتیک 100 مورد در دمو طبق چک لیستی که در گذشته مارکت بررسی کردید
    در لایو مارکت با دیدگاهتون نسبت به لایو مارکت پوزیشن گیری کنید و بعد بررسی کنید که با توجه به دیدگاه من و ساختاری که در لایو مارکت دیدم در اون زمان لایو خودش
    حالا تو چه ساختاری از تناسب های و لوها بیام م مدیریت سرمایه داشته باشم و ریسکمو کم کنم و یا زیاد ترش کنم و یا اصلا فول مارجینش کنم بعد مجدد باید اینو
    چک لیست کنید برید 100 مورد تو گذشته پیدا کنید بعد تو لایو مارکت بزنید وبا لایو مارکت مقایسه انجام بدید و اسپرد های لایو مارکت
    و این فرایند رو هی تکرار کنید تا دقیقا دستتون بیاد تو چه مناطقی چه ریسکی باید انجام داد یا اصلا انجام نداد
    اگر چیز دیگه ایی ب دیدتون رسید منم در جریان قرار بدید
    موفق هستید

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع