صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 61415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

8,668 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1163 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط taha_hmmt نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    بچه ها ممنون میشم اکرنحوه محاسبه حجم ورود رو بیشتر توضیح بدید واقعیتش گیج شدم
    درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، در مورد نحوه محاسبه حجم برای ورود به پوزیشن، توصیه میکنم از ماشین حساب استفاده بفرمایید، به این صورت هست که، شما روی هر جفت ارزی بخوایید معامله ای باز کنید، به این ماشین حساب رجوع میکنید و با توجه به میزان ریسکی که قصد دارید تو هر معامله متحمل بشید، حجم درست رو پیدا خواهید کرد، البته به صورت دستی باید مقادیر رو بهش بدید تا برسید به اون میزان از ریسکی که مد نظرتون هست، این ماشین حساب آنلاین هست و باگ های مختلفی که بقیه اکسپرت ها و اندیکاتور ها دارن رو نداره، متاسفانه بعضی مواقع دیده شده که اکسپرت یا اندیکاتور های محاسبه گر، در محاسبه میزان حجم اشتباه کردن و به دلیل تغییر قیمت، نتونستن مقدار درست رو محاسبه کنن، به دلیل اینکه قیمت مدام در حال تغییر هست و به همون میزان، حجم معاملات هم قاعدتا کم و زیاد میشه، به عنوان مثال طلا در قیمت 2050 دلار، یه مقدار مارجین احتیاج داره برای 3 درصد ریسک، در قیمت 1600 هم یه مقدار دیگه، اینکه این حجم رو ما باید چه عددی قرار بدیم که هیچ وقت بیشتر از مثلا 3 درصد ریسک نکنیم رو باید با استفاده از این ماشین حساب ها محاسبه کنیم، لینک ماشین حساب محاسبه میزان حجم خدمت شما، امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه، سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    ویرایش توسط Peace : 06-01-2023 در ساعت 13:10

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

48 بار در 20 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها

درود به شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، در مورد نحوه محاسبه حجم برای ورود به پوزیشن، توصیه میکنم از ماشین حساب استفاده بفرمایید، به این صورت هست که، شما روی هر جفت ارزی بخوایید معامله ای باز کنید، به این ماشین حساب رجوع میکنید و با توجه به میزان ریسکی که قصد دارید تو هر معامله متحمل بشید، حجم درست رو پیدا خواهید کرد، البته به صورت دستی باید مقادیر رو بهش بدید تا برسید به اون میزان از ریسکی که مد نظرتون هست، این ماشین حساب آنلاین هست و باگ های مختلفی که بقیه اکسپرت ها و اندیکاتور ها دارن رو نداره، متاسفانه بعضی مواقع دیده شده که اکسپرت یا اندیکاتور های محاسبه گر، در محاسبه میزان حجم اشتباه کردن و به دلیل تغییر قیمت، نتونستن مقدار درست رو محاسبه کنن، به دلیل اینکه قیمت مدام در حال تغییر هست و به همون میزان، حجم معاملات هم قاعدتا کم و زیاد میشه، به عنوان مثال طلا در قیمت 2050 دلار، یه مقدار مارجین احتیاج داره برای 3 درصد ریسک، در قیمت 1600 هم یه مقدار دیگه، اینکه این حجم رو ما باید چه عددی قرار بدیم که هیچ وقت بیشتر از مثلا 3 درصد ریسک نکنیم رو باید با استفاده از این ماشین حساب ها محاسبه کنیم، لینک ماشین حساب محاسبه میزان حجم خدمت شما، امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه، سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    خیلی ممنون

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از taha_hmmt عزیز تشکر کرده اند:

sanjari_ch آواتار ها
    1,877 بار در 364 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    حدود دو ماهی هست که بر روی حساب دمو دارم ترید میزنم، اما با توجه به برنامه هدف تا الان نشده در هر روز، سه درصد از بازار بگیرم
    برای اینکه میزان سود رو بالا ببرم دو راهکار وجود داره:
    1- افزایش تعداد پوزیشن
    2- افزایش حجم معاملات

در مورد گزینه اول با توجه به سیستم معاملاتی که دارم، در هر جای بازار نمیتونم ورود کنم پس این گزینه برای من کارایی نداره و میمونه مورد دوم

در مورد گزینه دوم که افزایش حجم معاملات هست و با توجه به فرمول مدیریت سرمایه زیر باید میزان ریسک خودم رو افزایش بدم تا بتونم حجم معاملات رو زیاد کنم، اما از طرفی در چک لیستم قید شده که در هر پوزیشن یک درصد بر روی بالانسم ریسک کنم

از دوستانی که روزی سه درصد رو میگیرن، میخواستم تو این زمینه یه راهنمایی بکنن من رو
    با تشکر از تک تک دوستان

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از sanjari_ch عزیز تشکر کرده اند:

367 بار در 101 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و شما دوست عزیزم منم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده و هرچی تلاش میکنم نمیتونم به ذهنم بقبولونم که تعداد تریدهامو افزایش بدم وحجم کم بزنم دقیقا خیلی وقت داخل این موضوع گیر کردم و وقتی استاپ میخورم هرچی طی پزیشن های قبلی گرفته بودم باز دوباره به بازار برمیگردونم و ضرر میکنم دوستان نظراتی دادن در این مورد انگار جز این که حجم رو بیاریم پایین و ترید بیشتری بزنیم چاره ی دیگه ای نداریم فقط مراقب اوورترید باید به شددت باشیم باز هم اساتید اگه یک کلام قطعی بدن و در حد نظر نباشه به نظرم خیلی بیشتر کمکمون میکنه و یک دیدگاهی میگیریم و به چکلیستمون اضافه میکنیم و درگیر نمیمونیم در این مورد
    با تشکر از مجموعه سبزآکادمی ویو

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از elkan عزیز تشکر کرده اند:

1 بار در ا پست از ایشان تشکر شده است.
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خسته نباشید دوستان سوالی داشتم در مورد تایین حجم ورود به معامله نمیدونم درست دارم محاسبه میکنم یا نه ویا اصلا فرمول محاسبه حجم چه جوریه در مورد جفت ارز های که یه سمتشون دلاره فکر مسکنم این فرمول درسته چون بالانس ما بر اساس دلاره اما در جفت ارز های که دلار توش نیست نمیدونم. باید چی کار کنم . کاری که من میکنم اینه میان میگم مثلا ۱۰۰ دلار میخوام درگیر کنم بعد میگم خوب اهرم من ۵۰۰ هست ضرب اون میکنم و بعد ضرب قیمت این جفت ارز میکنم و بعد تقسیم ۱۰۰ هزار واحد که همون یک لات استاندارد میکنم حجم ورود به لات رو بهم میده این تا اینجا درست ولی در جفت ارز های که دلار توش،نیست من باید چی کار کنم ؟ ؟

10. یک کاربر برای این پست سودمند از Asma@ عزیز تشکر کرده اند:

957 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad76 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از این اندیکاتور قدرتمندتر استفاده کنید:
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post133415
    محمد جان سلام وقت شما بخیر....این اندیکاتوری که شما گفتین رو دارم و عالیه ممنون از شما....و اینکه اندیکاتور مدیریت سرمایه که جناب امینو هم داخل فایل های آموزشی گفتن رو میدونین کدوم قسمته انجمنه؟؟

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از امیر ایران بان عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط irSeyedAli نمایش پست ها
    به دلیل اینکه منم مثل شما فکر میکردم چندین ماه کار خودمو میکردم با با لات بالا مثلا یه لات در 1000 دلار معامله میکردم . با وین ریت 84درصد تحلیل کردم در عرض دو ماه از هزار دلار به 5900 دلار رسیدم اما در یک پوزیشن سی درصدش نابود شد ...
    دوتا ایراد اساسی داره . یکی اینکه امثال من و شما عاشق تایم فرید های یک دقیقه و پایین هستیم . و خیلی اوقات قیمت به نقطه حمایتی در تایم فرید های دیگه میرسه که ما متوجه نمیشیم و بک حرکت شارپ انجام میده ... بعد ما منتظریم تا یخورده بیاد پایین ببندیم ... خیلی اوقات بهمون فرصت خروج با ضرر کم میده و نمیبندیم خیلی اوقات هم فرصت خروج نمیده و چشم باز میکنی در 15 حتی 30 درصد ضرر هستی ... و دیگه توانایی روحی مدیریت معامله نداری ..

اما در مورد اصل سوال شما نمیدونم دوره پرایس هستید یا خیر بعد از 9 ماه کار کردن روی دوره فرکتالی من در دوره پرایس با ماشین حساب مدیریت حجم انجمن و نحوه دقیق و مطمئن ورود در معامله اشنا شدم . ببینید حقیقتا در ریسک به ریوارد یک به یک موقعیت معاملاتی در بازار بسیار زیاد هست . اما در ریسک به ریوارد دو موقعیت ها کمتر میشن اما نکته مهم اینه که نقطه ای که استاد میگن وارد شیم در صد درصد مواقع ریسک به ریوارد یک رو میدن و در بالای 90 درصد مواقع ریسک به ریوارد دو رو میده ...
    یعنی شما تحلیل کن با سه درصد وارد شو به راحتی با R به R یک خارج شو ... این یعنی شما دقیقا وقتی به تارگت یک میرسی دقیقا به اندازه ریسکت سود کردی یعنی سه درصدت رو در یک معامله گرفتی ... و قضیه تمام شده است حالا اگر شما تارگت دو رو هم بگیری حداقل 6 درصد گرفتی ...
    این پست رو هم ببینید 92 ...
    سلام وقت شما بخیر...ماشین حساب مدیریت سرمایه که فرمودید جناب امینو داخل انجمن گذاشتن رو لطف میفرمایید بگید کجاست...من پیداش نکردم متاسفانه
    ممنونم

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از امیر ایران بان عزیز تشکر کرده اند:

mohammad76 آواتار ها
    12,032 بار در 2,584 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 519 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ایران بان نمایش پست ها
    محمد جان سلام وقت شما بخیر....این اندیکاتوری که شما گفتین رو دارم و عالیه ممنون از شما....و اینکه اندیکاتور مدیریت سرمایه که جناب امینو هم داخل فایل های آموزشی گفتن رو میدونین کدوم قسمته انجمنه؟؟
    سلام امیر*جان
    دقیق نمیدونم! فکر کنم تو صفحات اول همین تاپیک باشه یا اینکه تو بخش اندیکاتورهای متاتریدر
    «موفقیت مجموع تلاش*های کوچکی است که هر روز به*طور مداوم تکرار می*شوند.» رابرت کلییر

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از mohammad76 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad76 نمایش پست ها
    سلام امیر*جان
    دقیق نمیدونم! فکر کنم تو صفحات اول همین تاپیک باشه یا اینکه تو بخش اندیکاتورهای متاتریدر
    تشکر محمد جان پیدا کردم

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از امیر ایران بان عزیز تشکر کرده اند:

805 بار در 160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    وقتتون بخیر
    نظر بنده در مورد مدیریت سرمایه به این صورته که مدیریت سرمایه ارتباط مستقیمی با وین ریت و ریسک به ریوارد سیستم شما داره .
    فرص رو بر این میگیریم شما یه سیستم با نرخ بهره وری ۹۰ درصدی دارین خب با اینکه نرخ سیستم بالاست آیا میشه درصد درگیری بالانس رو به میزان بالایی افزایش دهیم ؟؟
    خب جواب خیر هستش چون معقوله ی بعدی به اسم ریسک به ریوارد وارد بحث میشود شما اگه حتی سیستم ۹۰ درصدی هم داشته باشین با ریسک به ریوارد ۱۰ به ۱ شما نمیتونید بیشتر از ۱۰ درصد بالانستون رو درگیر کنید چون با اولین استاپ کال خواهید شد.
    به همین ترتیب میتونید این مسئله رو به تمامی وین ریت ها با ریسک به ریوارد های مختلف بسط بدید.
    پس به نظر بنده بهتره اول روی وین ریت سیستم و ریسک به ریوارد اون آگاهی کامل رو پیدا کنید
    سپس مدیریت سرمایتون رو براون اساس بچینید .

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Masoud941 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع