نقل قول نوشته اصلی توسط baili نمایش پست ها
سلام دوستان وقتتون بخیر
من تازه میخوام توو دمو تمرین کنم و از ماشین حساب انجمن هم دارم استفاده میکنم. یه مشکلی من دارم الان. یه پوزیشنی میخوام باز کنم که میخوام 3 درصد بالانسم رو درگیر کنم و به ماشین حساب میزان حدضرر رو بدم حجم رو به من میده. الان اگر استاپ بخورم 3 درصد از بالانسم میپره . حالا اگه به تی پی بخوره چند درصد به من میده؟ اینو چجوری حساب کنیم؟ دوست دارم موقع باز کردن پوزیشن بدونم اگه مثلا تی پی من که 10 پیپ بالاتره اگه بزنه ایا 3 درصد روزانه منو با این درصد ریسک میده یا باید برای گرفتن 3 درصد روزانه پوزیشن های دیگه ای باز کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام وقت شما هم بخیر ، 3 راه است یکی اینکه : یک پوزیشن استاپ بزارید با حجم مشخص شده و حد سود مورد نظر و بعد اگه برید روی حد سود تعیین شده مقدار سود و بهتون نشون میده
دومی استفاده از همین ماشین حساب اکادمی هست به این صورت که ابتدا مثل قبل مقدار حجم با توجه به حد ضرر بدست بیارید و بعد دوباره توسط ماشین حساب اما ایندفعه در قسمت stoploss به جای مشخص کردن حد ضرر نقطه حد سود خودتون و مشخص کنید و درصد و بالا پایین کنید تا حجمتون به حجمی که مشخص کردید برسه از اونجا درصد سودتون و بدست میارید

سومین راهم که ساده ترین راه هستش استفاده از ماشین حساب های دیگه هست که در همین تاپیک دوستان معرفی کردن