صفحه 6 از 19 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

Mohammad Yousef آواتار ها
    2,931 بار در 303 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط darya نمایش پست ها
    سلام به استاد عزیز و دوستان انجمن سوالم اینه که من نمیتونم به راحتی در هر معامله مدیریت ریسک انجام بدم بنابر این فرمولی که بتونه سرعت محاسبه مدیریت ریسک رو بالا ببره هست که بتونم استفاده کنم؟
    سلام دوست عزیز.این فرمول محاسبه حجم بر حسب لات هستش .امیدوارم به کارتون بیاد.

2. 35 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad Yousef عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,688 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام به استاد عزیز و دوستان انجمن سوالم اینه که من نمیتونم به راحتی در هر معامله مدیریت ریسک انجام بدم بنابر این فرمولی که بتونه سرعت محاسبه مدیریت ریسک رو بالا ببره هست که بتونم استفاده کنم؟
    سلام سرکار خانم دریا
    امیدوارم حالتون عالی باشه

کدوم شاخص مدیریت ریسک و میخواین بسنجین؟ شاخص ها و سبک ها زیادی داریم.
    ولی اگر منظورتون محاسبه حجم معاملست فرمول زیر میتونه کمکتون کنه.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشین
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

4. 32 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

771 بار در 119 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad Yousef نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.این فرمول محاسبه حجم بر حسب لات هستش .امیدوارم به کارتون بیاد.
    سلام وعرض ادب خدمت شما که لطف فرمودین سوال منو پاسخ دادید فقط یک سوال دیگه اینکه من مقدار pv ارزهای دیگر رو چطور میتونم پیدا کنم؟یا اگر خیلی تفاوتی نداره میتونم همین مقدار رو برای اونها هم بزنم؟

6. 28 کاربر برای این پست سودمند از darya عزیز تشکر کرده اند:

771 بار در 119 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام سرکار خانم دریا
    امیدوارم حالتون عالی باشه

کدوم شاخص مدیریت ریسک و میخواین بسنجین؟ شاخص ها و سبک ها زیادی داریم.
    ولی اگر منظورتون محاسبه حجم معاملست فرمول زیر میتونه کمکتون کنه.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشین
    سلام بسیار سپاسگذارم از کمکتون ممنون

8. 25 کاربر برای این پست سودمند از darya عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad Yousef آواتار ها
    2,931 بار در 303 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    سلام وعرض ادب خدمت شما که لطف فرمودین سوال منو پاسخ دادید فقط یک سوال دیگه اینکه من مقدار pv ارزهای دیگر رو چطور میتونم پیدا کنم؟یا اگر خیلی تفاوتی نداره میتونم همین مقدار رو برای اونها هم بزنم؟
    سلام خواهش میکنم.
    p.v جفت ارزها باهم تفاوت دارن.
    این لینک میتونه کمکتون کنه.
    https://poweruptrade.com/convert-pip-to-dollar/
    سوالی داشتید درخدمتم.

10. 28 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad Yousef عزیز تشکر کرده اند:

choobin آواتار ها
    971 بار در 76 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام
    تعریف شما از مدیریت سرمایه چیست؟
    این بخش از سیستم چقدر در موفقیت تریدر تاثیر گذار است؟
    مدیریت سرمایه معقول چیست؟
    آیا تنها با رعایت مدیریت سرمایه میتوان به سوددهی مستمر در بازار رسید؟
    مدیریت سرمایه به چه عواملی متکی است؟
    مدیریت سرمایه برای یک ترید با توجه به بالانس و موجودی حساب چگونه است؟
    دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو

به نظر من مدیریت سرمایه یه کار کاملا شخصیه که با توجه به شناخت خودمون از شخصیت روحیات و اهدافمون برای هر کسی متفاوته. همچنین سن و میزان سرمایه برای تعیین استراتژی مدیریت سرمایه نقش دارند.کلا مدیریت سرمایه یه علمه که برای بقای سرمایه به ما کمک میکنه و همچنین اگه درست برنامه ریزیش کرده باشیم باعث افزایش سرمایه ما میشه که با توجه به مدلهای سرمایه گذاری برای هر کسی بازدهی متفاوتی میتونه داشته باشه. مدیریت سرمایه دانش و مهارت سرمایه گذاری با کمترین ریسک و با هدف کسب بیشترین بازده است.

در کل همینطور که همه ما میدونیم 3 عامل کلی دانش و تجربه. دیدگاه و نگرش روانشناسی و مدیریت سرمایه بیشترین نقش رو برای موفقیت در ترید وکسب سود مستمر از اون ایفا میکنند که در مورد مدیریت سرمایه اگر اصولش رعایت نشه بعد از مدت کوتاهی تریدر تمام سرمایشو از دست میده. در کل وجه تمایز اصلی تریدرهای موفق با بقیه تریدرها رعایت اصول مدیریت سرمایه است.

مهمترین ارکان مدیریت سرمایه ریسک. بازده. حجم معاملات است که به نسبت بازده به ریسک و نسبت افت سرمایه منجر میشه

به نظر من با یک مدیریت سرمایه عالی و بدون دانش از بقیه موارد تریدری و تسلط کامل بر مدیریت سرمایه میشه به سوددهی مستمر رسید.
    ویرایش توسط choobin : 06-29-2021 در ساعت 13:18
    جهـــان آرام مـــن است . . . و مــــن نـــا آرام آرزوهایــــــم

12. 29 کاربر برای این پست سودمند از choobin عزیز تشکر کرده اند:

David_Nowrouzi آواتار ها
    1,081 بار در 63 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    دریافتها و پاسخهای خودتون رو میتونید در قالب پست بیان کنید تا باهم به بحث و بررسی در مورد این بخش از ترید بپردازیم

امینو

سلام و عرض ادب
    تعریف من از مدیریت سرمایه : ذهنیت درست نسبت به معامله باعث میشه که تریدر ضرر نکنه - پس من برای مدیریت سرمایه روی ذهنم کار میکنم
    مدیریت سرمایه معقول از دیدگاه من یعنی کنترل احساسات و شناخت روانشناسی بازار و خود تریدر
    و من برای مواقعی که بالانسم بابت اشتباهی کم میشه در وهله اول اون رو ضرر نمیبینم و به چشم هزینه تجارت میبینم چون به تجارب و دانش من اضاف میشه و دوم اینکه به ضرر کردن روی سیستمی که میدونم 100 درصد سودده هست و دارم زمان و انرژی براش صرف میکنم اعتقادی ندارم و بهش فکر نمیکنم
    و برای مواقعی که پوزیشنم خلاف جهت داره حرکت میکنه از آیتمی به نام هج کردن بهره میگیرم که به نظر من بهترین روش مدیریت سرمایه و حرفه ای ترین سبک مدیریت سرمایه هستش
    امیدوارم دیدگاهم و نظراتم برای دوستان مفید بوده باشه
    David_Nowrouzi

14. 29 کاربر برای این پست سودمند از David_Nowrouzi عزیز تشکر کرده اند:

568 بار در 77 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

امینو

ممنون میشم نظرتون را درباره این دیدگاه بگید:

هدف اول رسیدن به سود روزانه
    اما گاهی که به نظر میرسد که فراتر از سود روزانه اهداف بسیار بالاتری محقق میشود در این صورت میتوانید برای یک چهارم تا یک دوم آن برنامه ریزی کنید حتما در یک چهارم هدف، بخشی را سیو کنید مگر اینکه اونقدر مطمئن هستید که صددر صد به هدف میرسد در این صورت میتونید مثلا روی یک دوم مسیر برنامه ریزی کنید ولی در هر صورت ولو اینکه یقین دارید ادامه ندهید.
    قوانین سختگیرانه برای سود کردن وجلوگیری از ضرر باید گذاشت
    مثلا اگر طبق تحلیل فکر میکنید که اهداف مثلا 10 برابر سود روزانه را میرسد 90 درصد پول خود را از معامله با پیموده شدن یک چهارم تا یک دوم مسیر به مرور خارج کنید و با 10 درصد باقیمانده میتوانید ریسک کنید و تا پایان مسیر اگر رفت نگه داید.
    مثلا اگر 5 پوزیشن به این صورت باز کرده اید: دو تا یکدهم ، 3 تا یک صدم در این صورت دو تا یک دهم را در امن ترین قسمت مسیر طی شده خارج میکنیم مثلا در محدود یک چهارم و یک سوم مسیر و یک دهم ها را در ادامه مسیر خارج کنید و یکی را بذارید تا آخرین جایی که فکر میکنید.

16. 24 کاربر برای این پست سودمند از mohsenhn عزیز تشکر کرده اند:

choobin آواتار ها
    971 بار در 76 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl.79 نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد و بقیه دوستان
    یک سوال داشتم راجب میزان ریسک
    برای یک سیستم 95 درصدی که از هر 10 ترید 9 تاش به سود منجر میشه چه میزان درصد ریسکی مناسب هست؟
    من با 3 درصد محاسبه کردم سود قابل توجهی نمیشه
    میخواستم بدونم پلن مشخصی برای مدیریت سرمایه سیستم 95 درصدی وجود داره یا باید براساس میزان ریسک پذیری خودم تعیینش کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    درود وقت شما بخیر. من اون چیزی که از حرفهای استاد فهمیدم اینه که مدیریت سرمایه اون چیزی که میگن فقط یه درصد خاصی از پول رو بطور ثابت درگیر هر معامله کنید نیست. و بسته به یک سری پارامترهای دیگه درصد ورود به معامله میتونه تغییر کنه. و حتی توی بعضی از معاملات میشه فول مارجین وارد ترید شد. البنته من اطلاع خاصی ازش ندارم که اون پارامترها چی هستند
    جهـــان آرام مـــن است . . . و مــــن نـــا آرام آرزوهایــــــم

18. 25 کاربر برای این پست سودمند از choobin عزیز تشکر کرده اند:

391 بار در 39 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

گام 3 درصدی یا گام 10 درصدی ؟
    مدتی است که ذهنم درگیر این مساله شده که چرا هر گام ترید را در پلن معاملاتی خودم 3 درصد تعیین کنم . در صورتی که ذهنم دائم عدد 10 درصد را دنبال میکنه . در تمام آموزش های این دوره ، جناب امینو تأکید شون روی 3 درصد هست و من دچار نوعی تضاد ذهنی شده بودم . امروز خیلی بهش فکر کردم و فکر میکنم یکی از دلایل تأکیدهای این 3 درصد را متوجه شدم .

وقتی هر گام را 10 درصد در نظر بگیرید ، با اولین موقعیت در بازار ذهن شما تلاش میکنه شما را مجبور کنه که 10 درصد روزانه خودتون را از همین یک معامله به دست بیارید . (مخصوصاً وقتی بازار موقعیت های خوبی نداره) اون موقع فکر میکنید که این تنها موقعیت در روز هست و باید هر طور شده کل 10 درصد را از همین معامله به دست بیارید .
    در این وضعیت اگه معامله با ضرر بسته بشه (با ریسک به ریوارد 1:1) شما 10 درصد از کل بالانس تون را از دست دادید و این ضرر ضربه نسبتاً سنگینی روی ذهن شما میذاره چون ذهن شما میگه که 10 درصد از کل سرمایه شما از دست رفته و این برای اغلب افراد عدد نسبتا بزرگی از لحاظ زیان ذهنی محصوب میشه . ذهن ، شما را مجبور به جبران خسارت هر چه سریع تر میکنه که ممکنه بسیار خطرناک باشه . اون موقع قدرت تصمیم گیری صحیح از شما گرفته میشه و شما کاملاً احساسی اقدام می کنید و بسیار متحمل هست که قوانین خودتون را زیر پا بگذارید .
    وقتی هر گام را 3 درصد در نظر بگیرید ، حتی اگر در روز فقط یک موقعیت پیدا کنید و فقط یک گام موفق بردارید ، حس بسیار خوبی در شما ایجاد شده و ذهن شما حس موفقیت را کاملاً تأیید میکنه . اگه بازار موقعیت های خوب دیگه ای هم ایجاد کنه شما میتونید بسته به پلن شخصی تون دو ، سه و یا حتی گام های بیشتری را در طول روز بردارید .
    اگر معامله شما در یک گام با ضرر بسته بشه ، خیلی خیلی بهتره که دیگه گامی در اون روز برداشته نشه . در این حالت (با ریسک به ریوارد 1:1) شما در اون روز تنها 3 درصد از کل سرمایه تون را از دست دادید یعنی 3 از 100 که از لحاظ روحی و ذهنی عدد کوچیکی به نظر میرسه و خیلی راحت می تونید قبول اش کنید و ذهن و فکر تون را باهاش سازگار کنید .

20. 46 کاربر برای این پست سودمند از Keyano عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع