صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 71516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 183

موضوع: مدیریت سرمایه در ترید

mamad_hasanati آواتار ها
    479 بار در 74 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanjari_ch نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    حدود دو ماهی هست که بر روی حساب دمو دارم ترید میزنم، اما با توجه به برنامه هدف تا الان نشده در هر روز، سه درصد از بازار بگیرم
    برای اینکه میزان سود رو بالا ببرم دو راهکار وجود داره:
    1- افزایش تعداد پوزیشن
    2- افزایش حجم معاملات

در مورد گزینه اول با توجه به سیستم معاملاتی که دارم، در هر جای بازار نمیتونم ورود کنم پس این گزینه برای من کارایی نداره و میمونه مورد دوم

در مورد گزینه دوم که افزایش حجم معاملات هست و با توجه به فرمول مدیریت سرمایه زیر باید میزان ریسک خودم رو افزایش بدم تا بتونم حجم معاملات رو زیاد کنم، اما از طرفی در چک لیستم قید شده که در هر پوزیشن یک درصد بر روی بالانسم ریسک کنم
    فایل پیوست 506396

از دوستانی که روزی سه درصد رو میگیرن، میخواستم تو این زمینه یه راهنمایی بکنن من رو
    با تشکر از تک تک دوستان
    سلام دوست من
    با توجه به توضیحاتون اگه وین ریت سیستم معاملاتیتون بالاس میزان ریسک در معاملات افزایش بدین این میزان افزایش ریسک رو در چک لیستتون اپدیت کنید
    یا اینکه تغییر تایم فریم بدین تا تعداد موقعیت های معاملاتی بیشتری ببینید
    لبتون خندون دلتون شاد و جیبتون پر پول

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از mamad_hasanati عزیز تشکر کرده اند:

zarei آواتار ها
    478 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و وقت بخیر
    خیلی ساده بگم:
    1- اگرکه بیشترین ضرری که تو یک پوزیشن کردی از میانگین سودی که توی پوزیشنای اخیرت بدست میاری بیشتر بوده بدون که مدیریت سرمایه ات مشکل داره و دیر یا زود حسابت کال می شه !!
    2- اگرکه میزان سود یا ضرر کل هفته ات رو تقسیم بر ده کنی و عدد حاصل رو تقسیم بر مجموع حجم پوزیشن های سوده یا ضررده اون هفته بر حسب لات کنی متوسط میزان پیپی که در هر پوزیشن گرفتی یا از دست دادی بدست میاد. هر چقدر این میزان بیشتر باشه یعنی بصورت متوسط پوزیشن هات مقدار پیپ بیشتری در جهت ورودت حرکت کرده یا بهش اجازه دادی خلاف پوزیشنت حرکت کنه. هر چقدر کمتر باشه یعنی ریسک بیشتری هم اعمال کردی
    3- پاشنه اشیل یک تریدر مطمنا مدیریت سرمایه اس. کم نداریم دوستانی که حد ضرر نذاشتن و حساب رو کال کردن
    4- فقط زمانی می تونید از دراوداون ناگهانی و شدید جلوگیری کنید که ریسک به ریوارد ثابت و مشخصی رو توی هربار ورودتون اعمال کنید. اگر توی استیتمنت دراوداون شدید و ناگهانی رو تجربه کردین و مدت زمان زیادی طول بکشه تا بالانستون به قبل دراوداون برگرده هم به وین ریتتون شک کنید هم به مدیریت سرمایه تون...
    5- تریدرایی که فقط به گرفتن سه درصد گام روزانه و حجم ورود اهمیت می دن و نمی دونن چند ده درصد برای گرفتن اون سه درصد ریسک میکنن بازار به زودی بهشون سلام می کنه.
    6- تریدرایی که فقط به ازای بالانسشون حجم ورود تعیین می کنن مثلا بر فرض به ازای 100 دلار 01. لات وارد می شن و نمی دونن تا کجا و تا کی... بهتره بدونن با یک پوزیشن طلا بطور میانگین سه برابر یورو یو اس دی ضرر می دن ...حتی اگه همیشه و فقط روی یک جفت ارز ترید می زنن مطمنن توی موقعیت های مختلف سود و زیان یکسانی ندارن پس هر موقعیت مدیریت سرمایه خاص خودش رو داره و بهتره بر حسب پیپ و حد ضرر حجم ورودشونو رو اصلاح کنن

بنده فقط چیزایی رو اینجا ذکر کردم که طی این سال ها بصورت شخصی تجربه کردم امیدوارم خداوند تو این مسیر پشت و پناه هممون باشه .
    ممنون از استاد عزیزم امین که به ما زندگی کردن رو درس دادن نه صرفا زنده بودن رو.
    ویرایش توسط zarei : 08-14-2023 در ساعت 03:31
    ((سرعتتان را کم کنید تا سریع تر حرکت کنید))

4. 18 کاربر برای این پست سودمند از zarei عزیز تشکر کرده اند:

zarei آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اگرکه این دو تا کار خیلی ساده رو انجام بدین هیچ وقت بزرگترین ضررتون از میانگین سودهای اخیرتون بیشتر نمیشه!!
    1- سریع اندازه بزنید و ببینید چند پیپ تا حد سود و چند پیپ تا حد ضررتون فاصله هست مطمن بشید که حد سودتون بیشتر از حد ضررتون هستش.
    2- ببینید چقدر از بالانستون رو بطور معمول و با توجه به کل بالانس ریسک میکنید مثلا 100 دلار به ازای ده هزار دلار (1درصد)
    بر حسب حد ضررتون که چند پیپه حساب کنید چه حجمی باید وارد بشید جمعا برابره صد دلاره
    مثلا حد ضررتون 10 پیپه یک لات وارد می شید و اگرکه حد ضررتون 50 پیپه 0.2 لات وارد میشید. دوستانی که ذهنی براشون سخته ماشین حساب اکادمی یا اکسپرت می تونه کمکشون کنه.

فقط کافیه این عادتتون که کف و سقف یا مقاومت بعدی رو همیشه اندازه می زنید تغییر بدید و از این به بعد اول کف و سقف یا حمایت قبلی رو اندازه گیری کنید.

یادمون باشه این خاصیت ذهن انسانه که همه چیزو دو نیمه می کنه و به یه قسمتش می چسپه و قسمت دیگر رو دشمن خودش می دونه در حالی که همه دو روی یک سکه هستن و با هم معنی پیدا می کنن اگ فقط به حد ضرر یا حد سود توجه می کنید پس فریب ذهن خودتونو دارید می خورید اگه می خواهید به وحدت برسید نسبت به این قضیه آگاه باشید و ازش گذر کنید.

به قول حضرت مولانا

شب چنین با روز اندر اعتناق...مختلف در صورت اما اتفاق
    روز و شب ظاهر دو ضد و دشمنند...لیک هر دو یک حقیقت می تنند

و شیخ شبستری می فرمایند

تو آن کلی که عین وحدت آمد
    تو آن جزیی که عین کثرت آمد
    کسی این راه داند کو گذر کرد
    ز جزوی سوی کلی یک سفر کرد

موفق و سربلند باشید
    ویرایش توسط zarei : 08-15-2023 در ساعت 14:20

6. 16 کاربر برای این پست سودمند از zarei عزیز تشکر کرده اند:

gerami_sh آواتار ها
    520 بار در 109 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود دوستان
    سوالی درمورد مدیریت سرمایه داشتم
    اینکه من بعد از گرفتن 3%روزانه میخوام که برداشت هایی هم داشته باشم برای مخارج خودم ولی نمیدونم چطور این کارو بکنم که از درصد روزانم کم نشه از طرفی استاد گفتن 3% گرفتین بیاین بیرون شما چطور مدیریت می کنید؟
    من حساب دیگری باید داشته باشم ؟ @oveys

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از gerami_sh عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,299 بار در 9,771 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8308 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط gerami_sh نمایش پست ها
    درود دوستان
    اینکه من بعد از گرفتن 3%روزانه میخوام که برداشت هایی هم داشته باشم برای مخارج خودم ولی نمیدونم چطور این کارو بکنم که از درصد روزانم کم نشه از طرفی استاد گفتن 3% گرفتین بیاین بیرون شما چطور مدیریت می کنید؟
    سلام و وقت بخیر سرکار خانم.
    سود روزانه 3% بالانس در دوره پرایس اکشن تعریف نشده. بهتره از دوستان دوره فراکتالی پرسیده بشه.
    اما به شخصه تا پایان هفته ترید میکنم، مقداری رو برداشت میکنم و مقداری رو میزارم تا بالانسم افزایش پیدا کنه. موفق و پیروز باشین
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

10. 18 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

zarei آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط gerami_sh نمایش پست ها
    درود دوستان

سلام شما بر فرض سه درصد بالانس امروز رو گرفتین و دو درصد هم برداشت کردین فردا که خواستین مجدد سه درصدتونو بگیرین سه درصد از بالانس بعد از برداشت رو می گیرین..این قضیه برای ضرر هم صادقه یعنی اگ سه درصد ضرر کردین باید در پوزیشن بعدی سه درصد بالانس بعد از ضررتون رو در نظر بگیرید.
    موفق باشید

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از zarei عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,094 بار در 1,614 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    من تقریبا هیچی راجب مدیریت سرمایه نمیدونم و الان مشکل اصلیم مدبرت سرمایه هستش چون چندین ماه در دمو ترید کردم با وجود وین ریت خوب اما بالانس افزایش پیدا نکرده
    چک لیستم هم به این شکله که من هدف روزانه در نظر نمیگیرم چون ممکنه چندین روز اصلا موقعیت نده و برعکس در یک روز چندین موقعیت بده
    وین ریت چک لیستم تقریبا 70_75 درصد هستش
    حالا سوالم اینه باید چند درصد از بالانس رو درگیر کنم؟؟من 2 درصد درگیر میکردم تا الان ولی نتیجه خوبی نداده
    یا کلا مشکلم ریسک به ریوارده و باید معاملاتی رو بگیرم که ریسک به ریوارد خوبی بهم بدن که در این صورت خیلی از موقعیت هارو از دست میدم چون اکثر موقعیت هایی که سیستم بهم میده 1 به1 یا کمتر هستش

اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین لطفا که کم کم مدیرت سرمایه رو هم رعایت کنم
    ممنون
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,787 بار در 255 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تقریبا هیچی راجب مدیریت سرمایه نمیدونم و الان مشکل اصلیم مدبرت سرمایه هستش چون چندین ماه در دمو ترید کردم با وجود وین ریت خوب اما بالانس افزایش پیدا نکرده
    چک لیستم هم به این شکله که من هدف روزانه در نظر نمیگیرم چون ممکنه چندین روز اصلا موقعیت نده و برعکس در یک روز چندین موقعیت بده
    وین ریت چک لیستم تقریبا 70_75 درصد هستش
    حالا سوالم اینه باید چند درصد از بالانس رو درگیر کنم؟؟من 2 درصد درگیر میکردم تا الان ولی نتیجه خوبی نداده
    یا کلا مشکلم ریسک به ریوارده و باید معاملاتی رو بگیرم که ریسک به ریوارد خوبی بهم بدن که در این صورت خیلی از موقعیت هارو از دست میدم چون اکثر موقعیت هایی که سیستم بهم میده 1 به1 یا کمتر هستش

اگه اطلاعاتی دارین در اختیارم بزارین لطفا که کم کم مدیرت سرمایه رو هم رعایت کنم
    ممنون
    درود. شما استراتژی دارید ولی اگر در بخش مدیریت سرمایه مشکل دارید پس هنوز سیستم معامله گری تون کامل نیست بنابراین دیدن دوره رایگان معامله گر سه بعدی از جناب مهربان به ویژه-بخش مدیریت سرمایه و حتی بخش روان شناسی- را بهتون پیشنهاد میکنم.
    https://bource-academic.com/trader-3d/

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,787 بار در 255 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

بررسی عوامل موفقیت تریدرهای سودده

به تازگی وبیناری با عنوان تریدرهای موفق چگونه از چالش ها عبور می کنند و بررسی عوامل موفقیت تریدرهای سودده از صرافی نوبیتکس توسط جناب همتی بر پایه گزارشی جامع از یکی از شرکتهای بین المللی سرمایه گذاری پراپ و با مطالعه داده های بیش از 17000 تریدر برگزار شد که در مجموع 9 عامل موفقیت تریدرهای موفق بررسی شده است.
    دیدن این وبینار چه برای تریدر حرفه ای و چه آنهایی که در مسیر حرفه ای شدن گام بر می دارند بسیار مفید هست.بسیاری از این فاکتورها را استاد امینو بارها و بارها در طول دروه بیان کرده اند .
    خلاصه گزارش به پیوست ارسال می شود.

لینک آفلاین وبینار https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط zamani_m : 08-27-2023 در ساعت 14:37

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,603 بار در 1,037 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    واقعا نمی*دونم چجوری ازتون تشکر کنم این آمار فوق العاده ارزشمنده و فاکتورهایی رو بررسی کرده که اصلا من بهش توجهی نمی*کردم ولی واقعا تاثیر گذار هستند
    باهاش یه چک لیست روانشناسی درست کردم که از 5 تا از فاکتورهای این وبینار استفاده شده
    ممنون واقعا
    نقل قول نوشته اصلی توسط zamani_m نمایش پست ها
    به تازگی وبیناری با عنوان تریدرهای موفق چگونه از چالش ها عبور می کنند و بررسی عوامل موفقیت تریدرهای سودده از صرافی نوبیتکس توسط جناب همتی بر پایه گزارشی جامع از یکی از شرکتهای بین المللی سرمایه گذاری پراپ و با مطالعه داده های بیش از 17000 تریدر برگزار شد که در مجموع 9 عامل موفقیت تریدرهای موفق بررسی شده است.
    دیدن این وبینار چه برای تریدر حرفه ای و چه آنهایی که در مسیر حرفه ای شدن گام بر می دارند بسیار مفید هست.بسیاری از این فاکتورها را استاد امینو بارها و بارها در طول دروه بیان کرده اند .
    خلاصه گزارش به پیوست ارسال می شود.

لینک آفلاین وبینار https://nobitex.ir/academy/webinar/trading-profit-factors/

مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع