صفحه 416 از 554 نخستنخست ... 316366406414415416417418426466516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,151 به 4,160 از 5538

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط imani نمایش پست ها
    سلام علی عزیز ارادت...همه ی تریدر های آکادمی.
    یه سوالی در ذهنم پیش آمده.ببخشید که وقتتون میگیرم.
    چرا من نباید تمام سیگنال های که بازار میده را بگیرم؟
    @Ali97
    سلام و وقتتون بخیر جناب ایمانی عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    تریدر بدون برنامه و هدف در نهایت میشه یک تریدر ضرر ده
    -بازار بر اساس اصل کازینو طرحی شده و اگر سودتو گرفتی و خارج نشدی به احتمال زیاد همشو بر میگردونی به بازار
    -با پوزیشن گیری زیاد دچار درگیریها و خستگی های ذهنی میشید و در پوزیشنهای بعدی دقت عمل 100% ندارید و کم کم سودهایی رو که کردید بر اساس اشتباهاتی که انجام میدید از دست میدید
    -به خاطر محدودیتها برداشت از بروکر و واریزها در ایران ، که با این مدل کار کردند میتونید راحتتر باشید
    - با همون 3% استاد و یک اکانت 100 دلاری در طی 20 ماه یعنی 2 سال کاری و با سود مرکب موجودیتون نزدیک 19 میلیارد تومن میشه اگر اشتباه نکنم پس اصلا نیازی به عجله نیست
    -ذهنتون باید این پولهارو قبول کنه و ظرفیت ذهنیتون در مورد پول بالا رفته باشه تا ناخودآگاهتون بتونه قبول کنه در مدت زمان کم این مبالغ بالارو کسب میکنه
    -ایجاد باور سازی برای سود ده بودن بازار اگر روزانه یک پوزیشن بزنید و سود کنید اثرش تا فردا اوکیه و کمکتون میکنه اما پوزیشن زیان ده نزدیک یک هفته ای تاثیر داره روتون
    -اگر روزانه یک پوزیشن و یک درصد مشخص کار کنید ، مسیرهای عصبی شکل میگیره و خیلی وقتها به صورت ناخودآگاه پوزیشن میزنید و سودتون رو میگیرید و خارج میشید از بازار
    -روز یک پوزیشن یزن و یک جای مارکت رو ترید کن و اونو هزار بار تکرار کن تا چشم و دست و ذهنت عادت کنه و سریع در چارت موقعیت رو ببینی
    -ایجاد نظم و دیسیپلین که مهمترین چیز هست در بازار
    -جلوگیری از طمع
    -رشد خودتون همراه با رشد بالانس و در تعادل بودن
    اینها مواردی بود که به نظرم میومد جناب ایمانی عزیز
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط imani نمایش پست ها
    منظورم اینه که فلسفه این که به درصدی پایبند باشیم چه چیزی است؟
    چون فکر میکنم الان توانایی گرفتن بیشتر از هدفم را دارم.
    واین سوال تو ذهنم اومد.
    وقت بخیر
    تک تک صحبتای امینو پشتشون هزاران دلیل داره
    سود روزانه ۳ درصدی دلیلش میدونین چیه؟ چون متناسب با عدد پی و نمودار های رشد طبیعت هست
    ۳ درصد و گرفتن یک منطقه از مارکت علاوه بر اینکه رشد شخصیتی شمارو با بالانس متناسب میکنه ؛ باعث میشه بعد از یک مدت ناخودآگاه اون منطقه رو وارد بشین ؛ بگیرین و خارج شین در کمترین زمان
    پ.ن: البته نمیخوام از امینو بت بسازم ؛ چون این کار یک کج فهمی هست در طرز تفکر انسان و با اولین لغزش طرف مقابل ؛ تمام بناهای انسان میلغزند ، بنابراین تنها بت خود شما هستید

موفق باشید
    ویرایش توسط Erfanalk : 06-10-2023 در ساعت 14:08

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Meh-D آواتار ها
    1,577 بار در 266 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    امروز یه درک و دریافت برام به وجود اومد و نوشتمش رو کاغذ که اینجا هم به اشتراک میذارم و سعی میکنم بعد از این هم درک هایی که از نظر خودم ارزشمند هست رو اینجا بذارم بقیه هم شاید بتونن استفاده بکنن و یا کمک کنن به درک بهتر من
    و اینو هم بگم که من هیچی بلد نیستم و هیچ فازی هم ندارم و سن و تجربه ام هم از خیلی از شما پایینتره، و اینجور پست ها هم بیشتر میذارم که به خودم کمک بشه چون تو مسیرم و درحال پیشرفت و حالا دوستان دیگه ای هم اینارو میبینن و شاید تاکیدی باشه براشون برای این که به حرف های استاد امینو خیلی خوب گوش بدن:d و حرفای دوستان باتجربه تر و کتاب هایی که هست و همینطور به حرف های بچه های تازه وارد تر و مشکلاتشون و طرز فکر و مشکلات خودشون بیشتر توجه کنن
    حالا دریافتم رو مینویسم (((ذهن ما به دنبال انجام کاری هست که دیگران نتونن اون کارو به اون صورت انجام بدن، بنابراین ما هم قطعا نمیتونیم اون کارو به اون صورت انجام بدیم، چون هیچ برتری نسبت به دیگران نداریم، برای انجام یک کار باید اون کارو جوری انجام بدیم که موفقیت امیز باشه و بدونیم و مطمئن باشیم که بقیه هم اگر اون کارو همونجوری انجام بدن به موفقیت میرسن)))
    مطئنم با درک این، اتفاق خیلی عالی برام افتاد
    وقتی خواستم این پست رو بذارم یه مثال خیلی خوبی اومد تو ذهنم این که: ((ما تو یه جاده ایم داریم با ماشین میریم ، در کل طول این جاده تابلوهایی کنار مسیر هست و ما شاید ندانسته یا دانسته ببینیمشون و طبق اونها متوجه مسیر پیش رومون بشیم و به حرکتمون ادامه بدیم، این تابلوها هرکدوم سرجای خودشون هستن تا اینکه ما به اونها برسیم و ببینیمشون و طبق اونها تو جاده حرکت کنیم و حواسمون به مسیر باشه))
    در فرایند تریدر شدن، میتونه (جاده) مسیر تریدرشدن ما باشه، صحبت هایی که هست و همیشه بوده (تابلوهایی هست که سرجای خودشون در مسیر هستن و ما هنوز بهشون نرسیدیم)، درک کردن ما (دیدن تابلوها و گذر از مسیر) باشه، تنها کاری که باید بکنیم اینه که تو جاده بمونیم و جلو بریم، اگه میخوایم سریعتر به مقصد برسیم میتونیم بیشتر به تابلوها توجه کنیم که مسیر اشتباهی نریم و مجبور نشیم برگردیم به مسیر اصلی
    ویرایش توسط Meh-D : 06-10-2023 در ساعت 17:18
    Have everything you want

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از Meh-D عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    قدرت انسان در شرایط سخت

وقت بخیر دوستان
    مطمئنم همتون عالی هستید

میخواستم مشاهده خاصی رو از اطرافم ؛ باهاتون به اشتراک بزارم
    میدونین که چن ماه پیش زمین لرزه مخربی شهرمون رو به مقادیر زیادی ویران کرد و خانه های زیادی ویران شدن
    افرادی که محتاج به نون شب بودن و وضعیت مالی خوبی نداشتند هم خانه هاشون این بین از بین رفت و خراب شد
    چیزی که واقعا برام جالب بود و هنوزم هی بهش توجه میکنم ؛ همون افراد در مدت زمان کمی خانه هایشان را دوباره بازسازی یا از نو ساختند که همتون میدونین برای هرکسی کار راحتی نیست ؛ مخصوصا برای این افراد (البته این مورد مثتثنی از بچه های آکادمی میشه)
    اگه به همان افراد قبل از زمین لرزه میگفتید که بیاید یک خانه درست کنید برای خودتون یا بخرید ؛ میگفتن برو بابا چی میگی ؛ شکم خودمون رو به زور سیر میکنیم (اینارو که میگم خندم میگیره ؛ چون واقعا هنگ تفکرات ۹۹ درصد افراد جاملعه هستم که میگن تورم هست و پول نیست و .... _ بگم منم تفکراتم از قبل به این شکل بود ؛ نه نبود و فکر میکنم چون از قبل تفکراتم به این شکل نبود با فارکس و مخصوصا آکادمی ویو آشنا شدم و باور دارم که در این دنیا هیچ چیزی اتفاقی نیست ؛ بگذریم...) و باور نمیکردند که میتوانند همچین کاری بکنند ؛ اما بعد از زمین لرزه خودشان ناخودآگاه و بدون اینکه بدونن ؛ توانستند مبلغ بازسازی یا ساخت خانه را فراهم کنند

میخوام به این مورد اشاره کنم که استاد هم چندین بار بهش اشاره داشتند ؛ انسان در شرایط سخت ؛ چیزهایی فراتر از درک خودش رو میتونه انجام بده که در فایل های اشتیاق سوزان هم بهش اشاره داشتند
    همین رو پیوست میزنم به فرکانس وجودیتون و اون مقدار شایستگی دریافتتون ؛ اگر ما بتوانیم فرکانس خودمان رو بالا ببریم و اون ظرف خودمان را بزرگ کنیم ؛ صد در یک میلیون درصد از زمین و زمان برامون میباره و خودمان هم مات و مبهوت این وضعیت میمانیم
    ولی باید این درخواست از ته دل باشه ؛ چیزی که سخت ترین بخش ماجراست

مطمئنم که موفق هستید
    ویرایش توسط Erfanalk : 06-10-2023 در ساعت 18:01

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Meh-D آواتار ها
    1,577 بار در 266 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر مهدی جان

کل این پست رو در یک جمله میتونید خلاصه کنید: هنگامی که قصد انجام یک شغل یا حرفه رو دارید بگردید دنبال شخصی که طبق اون مسیر به چیزهایی که مد نظر شما هست رسیده باشه و سپس شما شاگردی اون شخص رو کنید حتی اگر شده مجانی

من خودم شاگرد هستم و استاد خودم( به قول بازاری ها اوستا) طبق اون مسیر به چیزهایی که مدنظر من هست حتی بیشتر رسیده و من شاگرد ایشون شدم / نمیدونم چجوری این اتفاق رخ داد ولی به این جمله امینو اعتقاد قلبی دارم: هنگامی که شما آماده باشید(اگاه باشید) استاد از راه میرسه

موفق باشید
    وقت بخیر ممو عزیز خیلی ممنون
    وقتی داشتم اون پست رو مینوشتم اون 4خط اخر رو به عنوان اپشن اضافه گذاشتم و به عنوان یه چیز جداگونه از اون دریافتی که خواستم بگم اوردم و منظورم این بود که این دریافت من در حد یه تابلو هست که تا وقتی نرسیدیم به اونجا نمیفهمیمش و همچنین همه حرفای دیگه که هست و درک نشده
    در اصل من اون بخش ابی رنگ رو از اینجا دراوردمش که چرا چیزای خیلی ساده رو میایم سختشون میکنیم و بعد میخوایم اون کار سخت رو جوری انجام بدیم که احساس کنیم بقیه نمیتونن انجام بدن، اون حس برتری طلبی ذهن که در اصل ایجاد محدودیت میکنه و نمیذاره کار ساده رو اصولی انجام بدیم مثلا تو بازار یک موقعیت خیلی واضح میبینیم به خودمون میگیم بازار نمیتونه اینقدر ساده باشه دیگه نه؟ اینجوری باشه که همه صبر کنن اینجا وارد بشن سود میکنن یا مثلا اگه من بخوام همه چیز رو رعایت کنم ترید بزنم که بقیه هم میتونن پس من چه فرقی با بقیه دارم؟خیلی ظریفه ها، سخت این ویژگی ذهن خودش رو نشون میده ولی داره کار میکنه
    حالا این پست شما رو دیدم که این برداشت رو کردید که باید به حرفای استادمون گوش کنیم و از تجربیاتش استفاده کنیم، یعنی برداشت کردید که (اگر استاد خوب داشته باشیم و یک کاری رو با موفقیت انجام داده ما هم اون کارو بکنیم موفق میشیم) که کاملا هم درسته، حالا از یه زاویه دیگه اگه نگاه کنیم که من از اونجا اون دریافت رو دراوردم میتونه بگه(من چجوری میتونم به حرفای استاد گوش بدم، اصلا استاد چی داره میگه؟)
    Have everything you want

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از Meh-D عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,846 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط meh-d نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    امروز یه درک و دریافت برام به وجود اومد و نوشتمش رو کاغذ که اینجا هم به اشتراک میذارم و سعی میکنم بعد از این هم درک هایی که از نظر خودم ارزشمند هست رو اینجا بذارم بقیه هم شاید بتونن استفاده بکنن و یا کمک کنن به درک بهتر من
    و اینو هم بگم که من هیچی بلد نیستم و هیچ فازی هم ندارم و سن و تجربه ام هم از خیلی از شما پایینتره، و اینجور پست ها هم بیشتر میذارم که به خودم کمک بشه چون تو مسیرم و درحال پیشرفت و حالا دوستان دیگه ای هم اینارو میبینن و شاید تاکیدی باشه براشون برای این که به حرف های استاد امینو خیلی خوب گوش بدن:d و حرفای دوستان باتجربه تر و کتاب هایی که هست و همینطور به حرف های بچه های تازه وارد تر و مشکلاتشون و طرز فکر و مشکلات خودشون بیشتر توجه کنن
    حالا دریافتم رو مینویسم (((ذهن ما به دنبال انجام کاری هست که دیگران نتونن اون کارو به اون صورت انجام بدن، بنابراین ما هم قطعا نمیتونیم اون کارو به اون صورت انجام بدیم، چون هیچ برتری نسبت به دیگران نداریم، برای انجام یک کار باید اون کارو جوری انجام بدیم که موفقیت امیز باشه و بدونیم و مطمئن باشیم که بقیه هم اگر اون کارو همونجوری انجام بدن به موفقیت میرسن)))
    وقتی خواستم این پست رو بذارم یه مثال خیلی خوبی اومد تو ذهنم این که: ((ما تو یه جاده ایم داریم با ماشین میریم ، در کل طول این جاده تابلوهایی کنار مسیر هست و ما شاید ندانسته یا دانسته ببینیمشون و طبق اونها متوجه مسیر پیش رومون بشیم و به حرکتمون ادامه بدیم، این تابلوها هرکدوم سرجای خودشون هستن تا اینکه ما به اونها برسیم و ببینیمشون و طبق اونها تو جاده حرکت کنیم و حواسمون به مسیر باشه))
    در فرایند تریدر شدن، میتونه (جاده) مسیر تریدرشدن ما باشه، صحبت هایی که هست و همیشه بوده (تابلوهایی هست که سرجای خودشون در مسیر هستن و ما هنوز بهشون نرسیدیم)، درک کردن ما (دیدن تابلوها و گذر از مسیر) باشه، تنها کاری که باید بکنیم اینه که تو جاده بمونیم و جلو بریم، اگه میخوایم سریعتر به مقصد برسیم میتونیم بیشتر به تابلوها توجه کنیم که مسیر اشتباهی نریم و مجبور نشیم برگردیم به مسیر اصلی
    سلام مهدی جان ممنون که دریافتت رو با ما به اشتراک میزاری بسیار ارزشمند هست
    این کار مثل روشن کردن چراغ برای دیگران هست که علاوه بر این که مسیر دیگران رو روشن میکنیم روشنایی اطراف خودمون هم بیشتر میشه
    در مورد فازی که نوشتی:d
    همه ما اینجا به شدت فاز داریم
    فازمون هم این هست که یک سری تریدر خفن، درجه یک، پولدار، لول بالای آگاه هستیم که دور هم جمع شدیم از وجود هم استفاده میکنیم و لذت میبریم و رسما یک خانواده ایم(شما هم همین فاز رو بگیر برو تا تهش که ضرر نمیکنی)
    قشنگ گفتی صحبت هایی بوده و همیشه هست
    دقیقا تمام مطالب مورد نیاز ما توسط استاد و راهنمایی دوستان گفته شده فقط بعضی اوقات به اون آگاهی مد نظر نرسیدیم که دریافتش کنیم
    واسه همین استاد انتهای فایل ها اکثرا میگن امیدوارم آگاهی دریافت مطالب رو داشته باشید
    امیدوارم هر روز به آگاهی ما اضافه بشه

این دعا رو من خیلی دوست دارم
    متن-دعای-مطالعه.jpg

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meh-D نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    سلام وقت بخیر مهدی جان
    مطمئنم عالی هستید
    مهرداد نکات خیلی خوبی گفتند که به دلم نشست ؛ همه ما فاز داریم و تریدرای درجه یک و .... هستیم

گفتی که سنم از شما پایین تره ؛ خب پس تو از همه سرتری که تونستی در سن کم به روشنایی و آگاهی وجودت برسی
    من وقتی میرم مرکز شهر برای خرید ؛ میبینم افرادی که هم سن خودم هستن (حوالی ۲۱) یک موتور برداشتن ؛ یه سیگار تو لب گذاشتن ؛ و یه لباس عجیب و غریب پوشیدن ؛ افتادن دنبال دختر و زن های مردم
    خندم میگیره وقتی میبینمشون ؛ حتی دلمم نمیسوزه ؛ چون اونا انتخاب کردن اون شیوه و سبک زندیگرو ؛ و راضی هستن از شرایط موجود
    ولی شما تو سن کمی که میگین ؛ ببینین دارین چیکار میکنین ؛ جدی بگیریم واقعا شوخی نیست ها مهدی جان ؛ گاهی مواقع خوبه که برگیردیم عقب خودمونو ببینیم و ببینیم چی بودیم و چی شدیم و داریم چی میشیم ؛ شاخ در میاره آدم که تو ۲ سال جهان بینی من چقدرررر عوض شده
    من همیشه دوست دارم لایف استایل و جمع افراد ثروتمند رو از نزدیک ببینم ؛ کردار ؛ رفتار ؛ گفتار و ... _ خیلی دوست دارم تو جمعشون باشم و خداروشکر الان تو جمعشون هستیم ؛ این جمع آکادمی ویو ؛ جمع کوچیکی نیست ؛ داریم بچه های که سودای روزانه چند ده هزار دلاری و حتی چند صد هزار دلاری دارن
    بدون که الان تو چه جمعی هستی پسر ؛ شما عالی هستید و مطمئنم موفق هستید
    من چرا به همه میگم موفق هستید در اخر جمله هام؟
    موفق بودن به این معنی نیست که صرفا به یه مقصدی برسیم ؛ مقصد اصلی تو مسیر بودن هست ؛ همین که مسیر تغییر رو انتخاب کردی تو موفق هستی ؛ شکست ها صرفا اصلاح مسیر هستند ؛ متاسفانه جامعه ای که ما توش زندگی میکنیم ؛ جزو عقب مانده ترین جوامع دنیا هست ؛ و شکست رو به خورد ما داده اند
    مثال : وقتی دوران مدرسه بودیم ؛ وقتی نمره خوب میگرفتیم مارو تشویق میکردن ؛ به مسیری که طی کرده بودیم برای اون نمره توجه نمیکردند ؛ (نتیجه گرا) _ و وقتی نمره کم میگرفتیم تنبیه میکردن مارو ؛ به همین خاطر سعی میکردیم با تقلب به نمره بالا (مقصد نهایی) برسیم و این کاملا به صورت ناخودآگاه در تریدهایی که میزنیم هست ؛ اگر بررسی کنیم دیده میشه ؛ چجوری دیده میشه؟
    چارت رو باز میکنیم ؛ دنبال موقعیت هستیم برای سود کردن (دنبال نتیجه و مقصد هستیم) ترید رو باز میکنیم ؛ در خوشایند ترین حالت چک لیست رو رعایت میکنیم ؛ وقتی سود شد خوشحالیم ؛ وقتی ضرر شد ناراحت میشیم و بهم میریزیم _ رفت تو ضرر پوزیشن اضافه میکنیم چون دنبال نتیجه نهایی سود کردن هستیم
    چرا ؟ چون در دوران بچگی ، چه مدرسه و چه جامعه ؛ به هیچ عنوان بهمون نگفتن که ببین چرا نمره بد گرفتی ؛ عیبی نداره فدای سرت ؛ سعی کن همان اشتباهات رو دوباره تکرار نکنی ؛ زدن تو سرمون و اون شد سیستم فکری ما که در تریدها دنبال نتیجه و مقصد نهایی باشیم (سود کردن) و اصلا به مسیر دقت نکنیم که این مسیر ضرر داره ؛ درس گرفتن از ضرر داره ؛ بخش روانشناسی داره ؛ ووووو ... (بخوام صحبت کنم تا صبح میتونم بنویسم)
    دوستانی که میگن نمیتونیم سود کنیم ؛ مشکل در سیستم نیست ؛ مشکل در روانشناسی فردی ما هست ؛ مشکل در نتیجه گرا بودن ما هست ؛ مشکل در دیدن مقصد نهایی هست ؛ به مسیر اهمیت نمیدیم ؛ از شکست ها (ضررها) میترسیم و ....

نکته جالبی که من دیدم اذیتم میکنه و خودمم نمیدونم اینه که وقتی از تایم دیلی بررسی میکنم میام پایین ؛ تا میرسم به تایم ۱۵ و ۵ و ۱ چارت رو به ۳ صفحه تقسیم میکنم تا همه ۳ تایم فریم رو یکجا ببینم ؛ و دیدم از روند قبلش بعضی دیتاهارو از دست میدم چون چارتا کوچولو میشن ؛ همین نکات ریز خودشون میتونن فرسنگ ها شمارو دور کنن از عملکرد خوبی که میتونی داشته باشی

باید جدی بگیریم ؛ تریدر شدن واقعا سخته ؛ چون داری با خودت مواجهه میشی ؛ قبلا یه کاری رو همینطوری انجام میدادی که تموم شه ؛ الان باید اصولی انجامش بدی و باید تغییر فرمت داشته باشی ؛ جدی نگیریم ؛ مارکت قشنگ زمین میزنه مارو
    پبشنهاد دیگه ای که دارم برای دوستانی که ترید میزنن ؛ اینه که لباس مخصوص ترید یا رسمی بپوشند قبل نشستن پشت چارت ؛ خیلی چیزارو تغییر میده همین چیز کوچولو
    اول باید سخت بگیریم ؛ بعدش دیگه شما حین رانندگی هم میزنی کنار تریدتو باز میکنی و ادامه راهتو میری

نکته مهم بعدی اینه ؛ دوستان تریدر تا میشینن پشت چارت دیکه نمیتونن پاشن ؛ ما این شغل رو انتخاب نکردیم مگه آزاد باشیم ؛ چرا خودمون رو آوردیم دوباره تو حوضه کارمندی ؟ _ همان صبح چارت رو بررسی کنید ببینید مارکت چجوریه ؛ دیدین داره طبق چک لیستتون موقعیت ایجاد میشه بشینید منتظر بمونید و صبر کنید ایجاد شه ؛ نبود دیگه پاشین برین سراغ کارای دیگه تون ؛ بابا چیه آخه صبح تا شب پشت چارت هستید ؛ کار دیگه ندارین ؟ مگه قراره عمرمون پشت چارت بگذره و همونجا پیر شیم ! از زندگی لذت ببرین دوستان ؛ اوایلش شاید سختی بکشیم ؛ ولی بعد از مدتی دیگه باید برسیم به منطقه راحتی

این جمع ؛ جمع عادی نیست ؛ قدرشو بدونیم

مطمئنم موفق هستید ؛ چون در مسیر قرار دارین
    ویرایش توسط Erfanalk : 06-10-2023 در ساعت 21:26

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,958 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    تعریف خوشبختی از نگاه روانشناسی

به طور کلی خوشبختی از نگاه روانشناسی، از حس درونی افراد نشات می گیرد و می توان گفت که خوشبختی یعنی لذت درونی.اگر بخواهیم به طور دقیق تر به معنی لغوی خوشبختی بپردازیم باید گفت که در حقیقت خوشبختی به معنی حس آرامش، پیروز مندی و سعادت عنوان شده است.اما از دیدگاه علم روانشناسی خوشبختی شامل حس رضایت درونی از زندگی، رفاه ذهنی، احساس شادی و لذت بردن از زندگی معنی می شود.در واقع خوشبختی تنها یک حس درونی است و یک دستاورد قابل لمس نیست.اگر از افراد گوناگون در خصوص مفهوم خوشبختی سوال کنیم پاسخی دقیق و مناسبی را دریافت نمی کنیم زیرا که همانطور که گفته شد از دیدگاه هر شخص مفهوم خوشبختی متفاوت است.همچنین می توان گفت که هرچه حس رضایت ما از خود و شرایط اطرافمان بیشتر باشد حس خوشبختی در درونمان بیشتر است.به همین دلیل نیز خوشبختی از دیدگاه افراد متفاوت است.همانطور که گفته شداحساس خوشبختی حسی درونی است و حس خوشبختی در افراد مبتنی بر علایق، تفکرات، شناخت فرد از خود و محیط اطرافش و خواست افراد است.لازم به ذکر است که احساس خوشبختی یک حالت است و اغلب زودگذر است و ماندگار نیست و ممکن است این حس درونی تغییر پیدا کند.

عوامل موثر در خوشبختی
    عوامل متفاوتی در احساس خوشبختی موثر هستند و دلیل آن نیز تفاوت خواسته ها، تفکرات و علایق انسان ها است.زیرا که هر انسان با وجود برخی چیز ها در زندگی به حس رضایت و آرامش درونی می رسد و در نتیجه احساس خوشبختی می کند اما در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر دست یافتن به حس خوشبختی می پردازیم.
    شادی
    می توان گفت که یکی از عوامل موثر در احساس خوشبختی، شادی است؛ زیرا که اغلب احساس شادی در افراد موجب انگیزه، امید و هدف مندی در افراد می شود و انسان با انگیزه همواره می تواند برای رسیدن به خواسته های خود تلاش کند و به آنها برسد، که این مسئله موجب احساس خوشبختی، رضایت درونی و پیروزمندی در افراد می شود.به طور کلی شادی با لذت بردن از زندگی، تلاش کردن، سلامتی و موفقیت رابطه تنگانگی دارد.که هر کدام از مسائل می توانند جزئی از خواسته افراد باشد و دست یافت به آن حس خوشبختی را برای فرد فراهم آورد.احساس شادی در زندگی یک عامل موثر برای کاهش استرس است که این مسئله می تواند تاثیر بسزایی در نحوه زندگی فرد و انجام فعالیت های روزمره فرد و رسیدن به خواسته های درونی فرد داشته باشد.
    خودشناسی و شناخت پیرامون
    می توان گفت که خودشناسی و شناخت محیط پیرامون می تواند در احساس خوشبختی بسیار موثر است؛ زیرا که خودشناسی موجب شناخت افراد از خودشان و خواسته های درونیشان می شود که آگاه شدن افراد در موردخواسته هایشان می تواند کمک شایانی به انتخاب مسیر زندگی افراد کند و در نتیجه افراد می توانند به راحتی در مسیر رسیدن به خواسته های خود حرکت کنند و به احساس رضایت درونی در خود دست پیدا کنند.همچنین نیز شناخت محیط پیرامون و شرایط موجب عدم تاثیر گذاری شرایط بر زندگی می شود.
    تفکر مثبت
    داشتن تفکری مثبت یکی از عوامل مهم برای رسیدن به خوشبختی از دیدگاه علم روانشناسی است.
    داشتن تفکری مثبت در شرایط نا مساعد و بد موجب به وجود آمدن موقعیتی مثبت می شود.
    انسان خوشبخت چه کسی است؟
    با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که در حقیقت انسان خوشبخت کسی است که به آرامش، رضایت درونی و رفاه ذهنی رسیده است و حس خوشبختی را در درون خود یافته است.همچنین نیز انسان خوشبخت کسی است که احساس شادی در زندگی خود می کند و نسبت به مسائل و شرایط گوناگون با تفکر و دیدگاهی مثبت نگاه می کند و به خودشناسی جهت یافتن مسیر درست برای رسیدن به خواسته های خود رسیده است.که تمامی اینها موجب دست یافتن به حس خوشبختی در درون انسان می شود.
    اهمیت خوشبختی
    احساس خوشبختی در زندگی افراد می تواند تاثیر بسیاری داشته باشد و اغلب هنگامی که انسان احساس خوشبختی می کنند اغلب حل مشکلات زندگی، حرکت در مسیر موفقیت و انجام فعالیت های روزمره موفق تر است و می تواند زندگی با نشاط تر داشته باشد.

من به شخصه انسان خوشبختی هستم چون از کودکی هام تصویرسازی های اینکه در یک جمعی تشکیل شده از انسان هایی با آگاهی بالا در مسیر آموزش و هدفمند و موفق هستن رو میدیدم ,چند تا شغل از حدود 16 17 سالگی تاحالا داشتم که در چند تایی ازشون بسیار موفق بودم و جز بالاترین رده هاشون بودم و الان هم دارمشون ولی در هیچ جمعی از این افراد مثل این آکادمی درون خودش انسان های موفق با انرژی و هدفدار رو ندیدم اکثرا مردم (95%) در شغلی هستن که هیچ علاقه ای به اون ندارن و مجبورن که اون کار رو انجام بدن که زندگیشون بگذره و همش میگن حالا یجوری میشه یا میگن مجبوریم دیگه... ولی اینجا محیطی توسط استادامینوی گرانقدرمون فراهم شده که شما اگر بخوای جز5% افراد موفق باشی میتونی ریشه هاتو از همین آکادمی محکم کنی چون همه چیز یکجا اینجا هست و با همین دوستان و هم هدف هایی که هر روز باهاشون چت میکنید در زمینه ی آموزشتون و در ارتباطید مسیر شغلی بسیار عالی رو میتونید بسازید من کاملا به این ایمان دارم که میتونیم پس این یعنی خوشبختی
    امروز یک پستی همینجوری دلی از یک آبدوغ خیار ساده و چارت تمرینیم رو تو تاپیک تمرین قرار دادم و با بچه ها گپ زدیم یکم دور هم خندیدیم و من امینو هم جز دوستان تگ کردم و ایشون با لطافت تمام و با خوشرویی و اون آرامش و انرژی خاصی که همتون قطعا شناخت دارین این پیام زیبا رو برای من ارسال کردن ...
    امینو.PNG
    برای من خیلی ارزشمند بود خیلی زیاااد و هرچقدر از شخصیت و منش ایشون لذت میبردم الان چند برابر شده @amino
    (استاد جان این پست دیگه در راستای فرمت تاپیکه)

خلاصه قدر آکادمی رو بدونید رفقای جان

شما بهترینید
    ویرایش توسط mohamad heydari : 06-10-2023 در ساعت 21:28
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

sanjari_ch آواتار ها
    1,885 بار در 365 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان، وقت بخیر
    چند وقتی هست که یوگا انجام میدم، یک کانال تلگرامی زده بودم برای خودم فقط جهت اینکه حرکات رو بزارم اونجا و برای خودم حرکات رو مرور کنم، اما با توجه به اینکه اثراتش رو بعد از این مدت دیدم، به شما هم پیشنهاد میکنم، چنانچه تمایل داشتین میتونین تو کانالم عضو بشین
    ادرس کانال رو میفرستم خدمتتون
    https://t.me/yoga_amino

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از sanjari_ch عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,356 بار در 725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

Cool

(راز شادی در جست و جو کردن خوبی نیست، بلکه در پیدا کردن ظرفیت برای لذت بردن از کمتره)
    سقراط
    حالا که جو اکادمی دوباره برگشته به دوران اوج خودش (حس و حال خوب،خوشبختی و اون آگاهی جمعی)، گفتم این ویدیو کوتاه رو قرار بدم تا از مطالبش استفاده کنیم:
    سخنانی از عالمان مثل داستایوفسکی
    (www.uplooder.net//files/2bfb7a4de6ef0a3b4bed8ff19a3ce0a4/VID-20230514-111811-018.mp4)

باور دارم که موفق و خوشبخت هستیم
    @Ali97 @MEMO @mohamad heydari
    ویرایش توسط Saman01 : 06-10-2023 در ساعت 21:54
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 30 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 30 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع