صفحه 317 از 554 نخستنخست ... 217267307315316317318319327367417 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,161 به 3,170 از 5532

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Behnambaziar آواتار ها
    3,908 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Adeli Trader نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد عزیز و دوستان گرامی
    سوال داشتم از خدمتتون

چگونه بر طمع و ترس در فارکس غلبه کنیم.
    هدف روزانه ام 2 درصد در روز هستش به 1.86 درصد رسیدم و برای رسیدن به 2 درصد بازهم ادامه دادم تا اینکه شدم منفی 1.3 درصد
    شب که چک کردم دیدم با اولین پوزیشن منفی ذهنم بهم ریخت و دیدنی های چارت رو نمیدیدم و دچار ترس هم شدم قبل از رسیدن به تی پی پوزیشنم رو با سود کم میبستم
    در یکی از پوزیشن ها قبل از رسیدن به استاپ خارج شدم و و دیدم قبل از رسیدن به استاپ . قیمت رفت و تی پی منو تاچ کرد.
    در این هفته از 5.5 درصد سود در عرض سه روز شدم زیر 1 درصد سود .
    حالا لطفا بفرمایید چگونه بر طمع و ترس باید غلبه کرد ؟؟
    صمیمانه متشکرم
    سلام.چیزی که من میگم صرفا تجربه ی شخصیم هست و ممکنه خلاف صحبت های استاد باشه.ولی من بعد از 5 ماه ترید در حساب ریل به این نتیجه رسیدم که هدف روزانه فقط و فقط باعث پسرفت میشه و حرص و طمع مارو بیشتر میکنه.نه تنها ترمز مارو نمیکشه بلکه در مواردی مثل تجربه ی شما باعث ضرر کردن بیشتر میشه.مثلا شما یه پوزیشن داری با ریسک به ریوارد 1 به 2،و 3درصد ریسک کردی.یعنی اگر تی پی بخوری 6درصد افزایش بالانس داری.شما میای به هدف روزانت پایبند میمونی و روی 3 درصد خودت خارج میشی و بعدش تی پی اصلیت هم زده میشه ولی تو چون هدف داشتی زودتر خارج شدی.فرداش میشینی پشت سیستم و یه ترید دیگه میزنی و این بار 3درصد ضرر میکنی.چه اتفاقی میفته؟سود دیروزت رو از دست میدی و سر به سر میشی.در صورتی که اگه هدف روزانه نداشتی و میزاشتی تی پی اصلیت در روز قبلی زده بشه الان حتی با وجود این استاپ باز هم 3درصد رشد بالانس داشتی و خیلی راحت اون روز سیستمو خاموش میکردی و فرداش میومدی با یه پوزیشن جدید.ولی چون سود دیروزت رو از دست دادی و الان سر به سری و از طرفی باید 6 درصد بگیری که به هدف امروزت برسی میفتی دنبال انتقام گرفتن،حس عقب افتادن از برنامتو داری و دیگه توانایی کنترل احساساتت رو نداری.
    من برای حل این مشکلم اومدم بجای هدف روزانه و تمرکز روی پول،فقط و فقط روزی 1 پوزیشن با ریسک 3 درصد و تی پی بر اساس پرایس اکشن زدم و از همه نظر پیشرفت داشتم.پوزیشن های زیر 1:1 رو نمیگیرم و حتی اگر ضرر هم بکنم اون روز سیستم رو خاموش میکنم و دوباره فرداش حق زدن 1 پوزیشن رو دارم.اینجوری هم تمرکز بیشتر میشه،هم اور ترید وجود نداره،هم سود هایی که به سختی به دست اومده به راحتی توی 1روز از دست نمیره
    خلاصه اینکه من با این روش خیلی خیلی بهتر ترید میزنم تا اینکه هدف روزانه برای خودم تعیین کنم.
    وقتی هدف روزانه داشتم چشمم چارت رو نمیدید و فقط دنبال این بودم ک هرطور شده هدف اون روز رو بگیرم اما الان خیلی اصولی تر و بهتر دارم ترید میزنم و در ضمن توی بازه ی زمانی طولانی تر خیلی بیشتر از هدف روزی 3درصد هم سود کردم.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

ali.nou آواتار ها
    2,436 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سوال داشتم از خدمتتون

هدف روزانه ام 2 درصد در روز هستش به 1.86 درصد رسیدم و برای رسیدن به 2 درصد بازهم ادامه دادم تا اینکه شدم منفی 1.3 درصد
    شب که چک کردم دیدم با اولین پوزیشن منفی ذهنم بهم ریخت و دیدنی های چارت رو نمیدیدم و دچار ترس هم شدم قبل از رسیدن به تی پی پوزیشنم رو با سود کم میبستم
    در یکی از پوزیشن ها قبل از رسیدن به استاپ خارج شدم و و دیدم قبل از رسیدن به استاپ . قیمت رفت و تی پی منو تاچ کرد.
    صمیمانه متشکرم
    سلام عرض ادب
    معامله گری یک فرایند هستش یعنی ما نیاز به اصلاح مسیر های زیادی داریم که در نهایت موفق به کسب سود مستمر از بازار بشیم
    یکی از این اصلاح مسیرها در این سطحی که شما قرار دارید اینه که توجهتون رو از میزان سود کسب شده به سمت کیفیت کارتون معطوف کنید
    پس تغییر دیدگاه بدید نسبت به ضررها و مطمعن باشید هر یک ضرری که استراتژی ثابت شما به شما وارد میکنه یک موهبت هستش برای رسیدن
    به سطحی بالاتر البته به شرطی که خواب نداشته باشید تا دلیل اون ضرر رو متوجه بشید و اصلاح مسیر بدید
    ترس و طمع زمانی بی معنی میشه که شما این تغییر دیدگاه رو بوجود بیارید که هر ضرراصولی یک گنج پنهان در خودش داره و من وظیفه ام اینکه بعد هر بار ضرر اون گنج رو پیدا کنم تا به موفقیت نزدیکتر بشم .
    امینو : اگر شما این تغییر دید رو ایجاد و بهانه تراشی نکردید بلکه اشتباه رو پذیرفتید و روی نقاط ضعف خودتون کار کردید قول میدم 7 ماه آینده به انسان و تریدری موفق تبدیل بشید ( ویس استاد در مقاله بهانه تراشی و عادتهای منفی در معامله گری)
    امیدوارم مفید بوده باش
    بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمیکند بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را منعکس میکند (مارک داگلاس)

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از ali.nou عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,446 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin_kh نمایش پست ها
    با سلام من آبتین هستم
    دانشجوی دوره پرایس اکشن استاد امینو دور سوم دیدن فایل ها و دوسالی هست که با بازار فارکس آشنا شودم و حدود شش ماهی هست که تو دوره استاد شرکت کردم
    این رو هم بگم که من کارمندم و هرروز از 6 تاساعت 2 ظهر سرکارم و واقعا از کارم متنفرم و بازار فارکس رو یه جور راه نجات از کارم میدونم
    من چند وقتیه که حوصله تمرین کردن ندارم و بی انگیزه شدم در صورتی که اولاش خیلی خوب تمرین میکردم مثلا روزی اولاش 5 تا 6 ساعت اما الان بعد 3 تا 2 ساعت حوصلم نمی شه و به خودم میگم 5 شنبه و جمعه که کمتر سر کار میرم میگم امروز دیگه حسابی تمرین میکنم ولی همون روزا بدتره.... الان احساس رخوت میکنم و چون حدود دوسالی هست که دارم فقط اموزش میبینم اصلا حوصله تمرین رو ندارم و نمیدونم چی کار کنم واقعا خسته شدم ... یکی دو روزم استراحتم میکنم درست نمیشه اخه چرا این طوری شده !!!
    ..واقعا انگیزمو از دست دادم ...وو...
    کسی می تونه یه راه حل بده و کمکم کنه ؟؟؟/
    سلام و وقتتون بخیر آبتین عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    دوستان خیلی عالی توضیحات تکمیلی رو دادند خدمتتون و من فقط بسنده میکنه به یک بخش از جمله خودتون
    شما نوشتید از کارتون متنفر هستید و بازار فارکس رو یک جور راه نجات میدونید
    شما میگید من از کارم متنفرم ، اما من به شما میگم شما عاشق کارتون هستسد ، چون اگر از کارتون واقعا و از ته دل متنفر بودید خیلی وقت بود رهاش کرده بودید ، پس عاشق کارتون هستید که با وجود اینکه دوسش ندارین ، اما همچنان مشغولش هستید
    مورد بعدی از فارکس به عنوان راه نجات صحبت کردید

شما در کاری موفق میشید که واقعا علاق داشته باشین و با اشتیاق و انرژی جهت رسیدن به موفقیت در اون عمل کنید تا اونها باعث بشن از پس سختی های مسیر بر بیاین
    اگر فقط به عنوان راه نجات وارد این حرفه شدید یکم کار سختی پیش رو دارید
    چون برا این کار واقعا عشق و علاقه و پایداری و استقامت میخواد و اگر شما با دیدگاه راه نجات وارد این بازار شدید یکم سخت هست که انقدر قدرت و پشتکار و ایمان و اشتیاق داشته باشید که بتونید این مسیر واقعلا سخت رو پشت سر بگذارید
    شاید این پست من ناراحتتون بکنه ، اما صرفا به خاطر این هست که از همین ابتدا با دیدگاه و هدف صحیح وارد این بازار بشید تا اشتیاق و استقامت لازم رو کسب کنید تا بتونید دووم بیارید چون حداقل چند سالی کار داریم
    این مارکت و موندن توش واقعا سخته واقعا
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

1,249 بار در 224 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام دوست من
    یه دوستی داشتم هم شهریتون بود یه ضرب المثل داشت که میگفت چرا عاقل کند کاری و بعد سکوت
    گفتم خب بقیه اش! گفت همین بود! گفتم یعنی چی؟ گفت ما شیرازی ها همینقدر برامون کافیه
    براتون خوشحالم که به دور سوم نقشه راه رسیدید
    حق هم دارید که کم حوصله بشید و خسته و اصلا غیر عادی نیستید
    ولی به شرطی که بپذیرید با این سرعت گام برداشتن که نتیجش دیر تر رسیدنه و اون وقت گام های کوچیک بردارید
    اینکه از شغلی که در اون مشغولید متنفرید خیلی بده و قطعا لذت بخش کردن اون شغل براتون توی عملکرد روزانه شما تاثیر داره
    شاید شما شب دیر میخوابید و عذاب سحر خیزی ازارتون میده و علت شغل نیست
    دنبالش بگردید
    فایل اشتیاق سوزان یوتیوب استاد و حتما گوش کنید. نه یک بار بلکه بار ها
    سلام دوست من
    واقعا به همین خاطره که ما اصولا سعدیو بیشتر دوست داریم چون میگه بر لب جوی نشین و گذر عمر ببین
    حالا دور از شوخی من شبا معمولا 10 الی 1030 خوابم و صبح ها هم به طور اتوماتیک قبل الارم بیدارم ولی از محیط و آدمای کارم متنفرم .. و در کل ممنون بابت راهنمایتو.

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Abtin_kh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAM.T نمایش پست ها
    سلام وقتتون به خیر
    این منطقه سرعت گیره اوله،مقاومت اول
    الان باید دوباره بشینی هدفات رو بنویسی و شش ماه قبلت رو بررسی کنی
    پیشنهاد میکنم از فایل های اشتیاق سوزان یوتیوب آکادمی شروع کن
    ولی اینبار بدون شتاب شروع کن، آجر هات رو یکی یکی با دست بزار رو هم و ایمان داشته باش که ارزشش رو داره یکساله دیگه کاری که ازش متنفری رو به چشم تجربه ای که بعدا بدردت میخوره ببین
    ببین این کاری که داری میکنی کجاها به کاری که میخوای بکنی شبیه رو اما تمرکز کن
    منم تو این مرحله از کاری که داشتم هم متنفر بودم و هم از همکارام و هم از هم صنفیام
    اشتیاق سوزان بهم دید داد، های لو ها و وصل کردنشون به هم توی زندگیم بهم جهت رو نشون داد و تسلط نسبی روی دیدن های و لو به صورت تودرتو بهم همسو شدن با روند صعودی دو سال اخیرم
    بارها و بارها توی این مسیر اصلاح میکنید و پامیشید دوباره حرکت میکنید.
    لطفا لطفا لطفا فارکس رو تنها راه نجات ندونین
    تنها راه نجات زندگیت خودتی ������
    بپذیر هرچند که سخته ولی قول میدم خیلی شیرینه
    منم یکسال پیش همینجا بودم، میفهمم چی میگی رفیق،ادامه بده، میشه...
    ممنون بابت راهنمایتون

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از Abtin_kh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر آبتین عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    دوستان خیلی عالی توضیحات تکمیلی رو دادند خدمتتون و من فقط بسنده میکنه به یک بخش از جمله خودتون
    شما نوشتید از کارتون متنفر هستید و بازار فارکس رو یک جور راه نجات میدونید
    شما میگید من از کارم متنفرم ، اما من به شما میگم شما عاشق کارتون هستسد ، چون اگر از کارتون واقعا و از ته دل متنفر بودید خیلی وقت بود رهاش کرده بودید ، پس عاشق کارتون هستید که با وجود اینکه دوسش ندارین ، اما همچنان مشغولش هستید
    مورد بعدی از فارکس به عنوان راه نجات صحبت کردید

شما در کاری موفق میشید که واقعا علاق داشته باشین و با اشتیاق و انرژی جهت رسیدن به موفقیت در اون عمل کنید تا اونها باعث بشن از پس سختی های مسیر بر بیاین
    اگر فقط به عنوان راه نجات وارد این حرفه شدید یکم کار سختی پیش رو دارید
    چون برا این کار واقعا عشق و علاقه و پایداری و استقامت میخواد و اگر شما با دیدگاه راه نجات وارد این بازار شدید یکم سخت هست که انقدر قدرت و پشتکار و ایمان و اشتیاق داشته باشید که بتونید این مسیر واقعلا سخت رو پشت سر بگذارید
    شاید این پست من ناراحتتون بکنه ، اما صرفا به خاطر این هست که از همین ابتدا با دیدگاه و هدف صحیح وارد این بازار بشید تا اشتیاق و استقامت لازم رو کسب کنید تا بتونید دووم بیارید چون حداقل چند سالی کار داریم
    این مارکت و موندن توش واقعا سخته واقعا
    کاملا درسته و از راهنمایتون متشکرم ..
    اگر علاقه به فارکس نداشتم تاالان راهش کرده بودم و من شاید فقط نیاز به یه بازنگری اهداف دارم

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از Abtin_kh عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام خوبین عزیزانم؟

بعضی مواقع بدجور گیر میکنی و با اینکه تمام جمللت استاد از جلو چشمت میگذرن باز نمیتونی خودتو کنترل کنی!!

چند هفته ای هست که دارم روی کنترل احساساتم به خصوص عصبانیت کار میکنم ؛ ولی نتیجه ؟ بدتر شدن اوضاع در اون حوضه برام!!
    من یه فرد عصبی نیستم ولی وقتی قبلا عصبی میشدم دیگه مثلا تا یه حدی پیش میرفتم ؛ الان در شرایط سخت تحمل میکنم و میکنم و میکنم ولی وقتی به یه حد خاصی میرسم دیگه خون جلو چشامو میگیره
    مثالش مثلا امروز یه فردی با ماشینش زیاد داشت دست و پا میزد جلوم و من گفتم اوکی باشه بزار بره و این به کاراش ادامه داد داد و ....
    من آخرش ماشینمو دادم جلوش و اگر قبلا این اتفاق میفتاد مثلا شاید با یه جر و بحث جزئی حل میشد میرفت ولی امروز متاسفانه بدجور با طرف مقابل دعوام شد و حین دعوا وقتی میدیدم بعد اون همه تمرین کنترل عصبانیت همه چی داره به باد میره بیشتر میزدم و میزدم ... حتی طرف هم میگفت منظوری نداشتم ولی من میدیدم عصبانی شدم و کنترلمو از دست دادم بیشتر عصبی میشد و میزدم و .... (نمیتونم حس بدی که در اون لحظه داشتم رو براتون توصیف کنم ) تا حالا خودم در چنین شرایطی قرار نگرفته بودم و امروز خون جلو چشامو گرفته بود و ...

قبلا ها در چنین شرایطی قرار میگرفتم باور کنین در این حد نبودم _ این داره چندین بار اتفاق می افته تو زندگیم و در شرایط دیگر هم چنین میشم

یعنی از وقتی رو این حوضه دارم کار میکنم شرایط برام بدتر شده و در همه حوضه ها این مورد هست _ وقتی رو یک عادت یا عادت رفتاری کار میکنم همه چی برام بدتر میشه در اون ابتدا و درسته دست نمیکشم ولی وقتی جدی تر واردش میشم شرایط بهم میخوره و کنترل از دستم خارج میشه
    (دلیل عصبانیت رو هم میدونم که مربوط به ۲ یا ۳ سال پیش هست که مربوط میشه به اتفاقات خانوادگی و نزدیک به ۲ سال هر روز با عصبانیت کامل برام تموم میشد و استرس هم از اون موقه وارد زندگیم شد (شاید من کودکی نرمالی هم نداشتم.... _ اما نکته ای که هست الان که میدونم منشا استرس و عصبانیت من از کجاست حالا چجوری تغییر بدم؟! )

احساس میکنم یه حد خاصی داره که باید از اون سطح عبور کرد
    خواستم نظرات شما عزیزان رو هم داشته باشم در این برهه زمانی

میدونم که همتون موفقید ...

استاد چیکار کنم؟ @amino
    سلام و وقتتون بخیر عرفان جان
    باور دارم که عالی هستید
    این صرفا یک نظر شخصی هست
    به نظر من شما روی بخش عصبانیتتون کار نکردید و درواقع شما عصبانیتتون رو سرکوب کردید و فکر میکنید که روی عصبانیتتون کار کردید، این باعث میشه روی آتیش خاک بریزید اما دریغ از اینکه خاکستر زیرش داغه و با اولین روزنه ای که پیدا میکنه دوباره آتیش میگیره
    استاد راهنماییتون میکنند ، اما به قول استاد همه چیز در فایلها دروه گفته شده
    لطفا فایل آگاهی سال پیش رو که استاد به عنوان عیدی دادند دوباره نگاه کنید و در مواقع عصبانیت چند لحظه مکث کنیدو به جای عکس العمل ، شروع کنید به انجام عمل صحیح و این رو در نظر داشته باشین یک شبه اصلاح نخواهد شده و همانند آموزش استاد در مرور زمان این موضوع هم درست میشه براتون
    این حرکن رو در مابقی حرکتها و اتفاقات زندگیتون هم پیاده کنید نه تنها در بخش عصبانیت
    ما
    ما یک

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3603 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سوال داشتم از خدمتتون

صمیمانه متشکرم
    سلام و وقتتون بخیر دوست عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    اینها نظر شخصی هست
    به نظر من شما نوشتید طمع و ترس ، اما ریشه مشکلتون در عدم تعهد و پایبندی به چک لیست هست ، بازم دوست داشتید ژورنالتون رو بررسی کنید و علت اشتباهات رو بنویسید قطعا این بار نتیجه و برداشت متفاوتی خواهید داشت
    نوشتید هدف روزانم 2% بود خبوب خیلی هم عالی ، بهتر بود پوزیشن دوم رو وارد نمیشدید برا جبران اون درصد مانده ، حالا گیرم وارد شدید اینم خیلی عالی ، آیا این پوزیشنتون بر اساس چک لیستتون بوده ؟ اگر خیر ، پس رو بخش چک لیست و تهعد و پایبندی مورد بوده ، اگر جوابتون بله هست ، خوب طبق چک لیستتون بوده و استاپمون رو میپذیریم و بالانسمون میاد منفی 1.3% میشه ، اونم اشکالا نداره چون طبق چک لیستمون بوده
    موارد بعدی هم که توضیح دادید ، ترس از دست دادن سود هست و تاکید برگرفتن درصد روزانه، دستی از پوزیشن خارج شدید پس عدم تعهد به چک لیست و قوانینتون بوده ، با سود کم بستید پس بازم عدم تعهد و پایبندی به چک لیست بوده و ترس از دست دادن سود ،
    امروزه شنبه و فردا یکشنبه تعطیل هست و زمان بررسی معاملات هفته گذشته ، بکشید رو چارت و ایرادات رو یاداشت کنید ببینید چندتا از پوزیشناتون اصولی و طبق چک لیست بوده؟
    مورد بعدی با وجود پوزیشنهای منفی بازم 1% تو سود هستید و این خوبه
    مورد بعدی تاکید استاد عدم معامله در ماه های ژانویه و حداقل تا 15 فوریه هست ، پس شما طبق خواسته خودتون دارید عمل میکنید نه اون چیزی که استاد آموزش میده
    ژورنالاتون رو خوب بررسی کنید تا مسیر رو اشتباه نرید و دقیقا بخشی رو که مشکل داره رفع ایراد کنید
    ما
    ما یک

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,843 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام خوبین عزیزانم؟

بعضی مواقع بدجور گیر میکنی و با اینکه تمام جمللت استاد از جلو چشمت میگذرن باز نمیتونی خودتو کنترل کنی!!

چند هفته ای هست که دارم روی کنترل احساساتم به خصوص عصبانیت کار میکنم ؛ ولی نتیجه ؟ بدتر شدن اوضاع در اون حوضه برام!!
    من یه فرد عصبی نیستم ولی وقتی قبلا عصبی میشدم دیگه مثلا تا یه حدی پیش میرفتم ؛ الان در شرایط سخت تحمل میکنم و میکنم و میکنم ولی وقتی به یه حد خاصی میرسم دیگه خون جلو چشامو میگیره
    مثالش مثلا امروز یه فردی با ماشینش زیاد داشت دست و پا میزد جلوم و من گفتم اوکی باشه بزار بره و این به کاراش ادامه داد داد و ....
    من آخرش ماشینمو دادم جلوش و اگر قبلا این اتفاق میفتاد مثلا شاید با یه جر و بحث جزئی حل میشد میرفت ولی امروز متاسفانه بدجور با طرف مقابل دعوام شد و حین دعوا وقتی میدیدم بعد اون همه تمرین کنترل عصبانیت همه چی داره به باد میره بیشتر میزدم و میزدم ... حتی طرف هم میگفت منظوری نداشتم ولی من میدیدم عصبانی شدم و کنترلمو از دست دادم بیشتر عصبی میشد و میزدم و .... (نمیتونم حس بدی که در اون لحظه داشتم رو براتون توصیف کنم ) تا حالا خودم در چنین شرایطی قرار نگرفته بودم و امروز خون جلو چشامو گرفته بود و ...

قبلا ها در چنین شرایطی قرار میگرفتم باور کنین در این حد نبودم _ این داره چندین بار اتفاق می افته تو زندگیم و در شرایط دیگر هم چنین میشم

یعنی از وقتی رو این حوضه دارم کار میکنم شرایط برام بدتر شده و در همه حوضه ها این مورد هست _ وقتی رو یک عادت یا عادت رفتاری کار میکنم همه چی برام بدتر میشه در اون ابتدا و درسته دست نمیکشم ولی وقتی جدی تر واردش میشم شرایط بهم میخوره و کنترل از دستم خارج میشه
    (دلیل عصبانیت رو هم میدونم که مربوط به ۲ یا ۳ سال پیش هست که مربوط میشه به اتفاقات خانوادگی و نزدیک به ۲ سال هر روز با عصبانیت کامل برام تموم میشد و استرس هم از اون موقه وارد زندگیم شد (شاید من کودکی نرمالی هم نداشتم.... _ اما نکته ای که هست الان که میدونم منشا استرس و عصبانیت من از کجاست حالا چجوری تغییر بدم؟! )

احساس میکنم یه حد خاصی داره که باید از اون سطح عبور کرد
    خواستم نظرات شما عزیزان رو هم داشته باشم در این برهه زمانی

میدونم که همتون موفقید ...

استاد چیکار کنم؟ @amino
    سلام عرفان عزیزم
    هر که در این بزم مقرب تر است
    جام بلا بیشترش می دهند
    به نظرت چرا؟چرا خدا اونایی که بیشتر دوست داره چالش های سنگین تری بهشون میده؟
    برداشت ما از اتفاقات میتونه بد باشه یا خوب
    دفعه بعد که کسی اذیتتون کرد و عصبانی شدید ازش تشکر کنید توی دلتون
    چرا؟چون داره یک نقطه ضعف شما رو به طور غیر مستقیم به شما بیان میکنه
    چرا با امینو درگیر نشدی وقتی بهت گفت توی پرایس ضعف داری خط روند اشتباه میکشی و های لو رو بلد نیستی؟اون هم داشت ضعف توی تحلیل رو بهت نشون میداد به یک نحو دیگه
    من نمیخوام بگم چشمت رو ببند روی دنیا این دنیا زیباست هیچ بدی و خشم و عصبانیتی نیست
    چرا هست باید باشه وگرنه واسه خدا کاری داشت با یک بشکن شیطان رو محو میکرد
    این ها هستن چون باید باشن تا به شمایی که پا در مسیر رشد گذاشتی کمک کنند به عبارتی معلم و راهنمای ما هستن فقط شکلشون فرق میکنه
    عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد
    (دیگه خیلی دارم حرف میزنم )
    فقط بر میگردم به سوال اول
    چرا خدا به اونایی که دوست داره بیشتر عذاب میده دو تا دلیل داره
    ۱_اندازه شما بیشتر شده ظرفت بزرگ شده و به همون نسبت چالش ها هم باید بزرگتر بشه
    ۲_چالش ها باعث افزایش آگاهی و نور میشه توی زندگی چطور؟با مقاومت کردن و عمل درست انجام دادن حالا هرچی چالش بزرگتر دریافت ها بیشتر
    فایل آگاهی استاد رو بار ها و بارها گوش بدید

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

msaket آواتار ها
    216 بار در 53 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام
    چرا میندازین گردن خدا - خدا همونقدر که تو رو دوست داره مایکل جکسن هم دوست داره - سرما میخوری میری دکتر عمومی - یک دکتر هم هست بنام مشاور یا دکتر روانشناس بهت راهکار میده و قرص خوب میشی- اگر سرما بخوی وقرص نخوری زجر میکشی خوب میشی - اگر مشکل روحی داشته باشی و قرص نخوری هم زجر میکشی و خوب میشی.

#Erfanalk
    Mighty Algo Trader

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از msaket عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع