نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
سلام خدمت استاد عزیز و دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب باشه

من یه مدته مشکلی برام پیش اومده که تازه نزدیک 1 ماهی میشه ترید تحلیلی رو شروع کردم قبلش سیستماتیک بود و خداروشکر خوب بودم خیلی بهم کمک کرد اما یه مدته کامل بهم ریختم اصلا نمیتونم ترید بزنم یعنی هرچی ترید میزنم کلا ضرر ضرر پشت سر هم

(یکسری اشکالات روانی رو پیدا کردم) قبلا در طول دوره که تمرین میکردم و ترید نمیزدم راحت چارت رو خیلی خوب تحلیل میکردم و سود میگرفتم اما الان نه از طرف دیگه روی جفت ارز های زیادی ترید میزدم کلا گیج میشدم و حتی ساده ترین اموزش های دوره رو هم یادم رفته. الان از دیروز 3 تا جفت ارز انتخاب کردم طبق علاقه ام و ترید هارو فقط ذهنی مشخص میکردم امروز 5 ترید ذهنی با نقاط حد سود و ضرر مشخص کردم 4 تا حد سود رو زد(یعنی وارد نمیشدم از نظر روانی بهم ریختم فقط نقاط ورود و خروج رو مشخص میکردم). میتونه علت ضرر هام انتخاب های زیاد باشه (طبق توضیحات استاد عزیز بروکر هرچی ما بخوایم در اختیارمون میزاره) یا نه باید در دراز مدت این حالت رو بررسی کنم. یا نه مشکلات دیگه ای دارم.

(نحوه برخوردم با جفت ارز ها که زیاد بودند این بود که تمامی اون هارو بررسی میکردم هرکدوم موقعیت داشت انتخاب میکردم بعدا مقایسه میکردم ببینم کدوم موقعیت بهتری داره اون رو انتخاب میکردم اما باز امان از دست زمزمه های ذهنی میرفتم بقیه رو هم میگرفتم که زیاد میشد و زمانی که فکر میکردم بعد ضرر و علت هارو بررسی میکردم همش از عدم تمرکز و عدم بررسی دقیق چارت بود)

ایا کسی از دوستان هست قبلا این مشکل رو داشته ممنون میشم راهنمایی کنید.

ممنون میشم اگر استاد عزیز هم وقت داشتن بنده رو راهنمایی کنند.
@amino

سر بلند باشید
سلام وقتتون بخیر ، امیدوارم مشکلتون حل شده باشه
خاستم تجربه ای بگم شاید به درد بخوره
من هم در ابتدا همنیطوری بودم چند تا جفت ارز میاوردم روی چارت میگفتم یکی شون موقعیت داد وارد میشم
اما همین که یک جفت ارز نقطه ورود میداد در تایم بالا و باید صبر میکردم برای نقطه ورود در تایم پایین ، در حین اینکار وسوسه میشدم بقیه رو هم چک کنم و اینطوری بود که کم کم اصلا تمرکز روی هیچکدوم نداشتم.

اینجا بود که فهمیدم باید صبر کردن و یادبگیرم برای همین فقط روی eurusd ترید زدم از اون به بعد تا اینکه به تسلط خوبی رسیدم
و الان usdjpy رو هم اضاف کردم ولی به محض دیدن موقعیت در یکی از این دو اون یکی رو کامل حذف میکنم از روی چارت
و از اون موقع به بعد هر وقت میخام جایی عجله کنم ( که خیلی ادم وسوسه میشه ) سریع به خودم میگم باید صبر کردن و یادبکیری و کنار میکشم و فقط نگاه میکنم