صفحه 136 از 543 نخستنخست ... 3686126134135136137138146186236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,351 به 1,360 از 5422

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Behnambaziar آواتار ها
    3,894 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    او به من گفت:
    پدربزرگم روزی 10 مایل برای رفتن به محل کار پیاده روی میکرد.پدرم روزی 5 مایل پیاده میرفت.من با کادیلاک هرروز به محل کارم میرم.پسرم با یه مرسدس میره.نوه ام با فراری خواهد رفت.اما گفت پسرِ نوه ی من دوباره پیاده خواهد رفت!!
    من از اون پرسیدم چرا؟
    و اون به من گفت:لحظات سخت مردان قوی را میسازد.مردان قوی لحظات آسان را خواهند ساخت.لحظات آسان مردان ضعیف را خواهند ساخت.مردان ضعیف لحظات سختی را خواهند ساخت.
    گفت خیلی ها این را نخواهند فهمید اما شما باید جنگجویان را پرورش دهید.
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

2. 31 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

7,659 بار در 733 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    “Letter from God to all market traders”

نامه خدا به معامله گران بازارهای مالی

من بسیار خوشحال و خشنود هستم از این که نامه را به شما معامله گران بازارهای مالی می نویسم چرا که شما در گروهی هستید که بسیار اهل دعا و نیایش هستید علی الخصوص در زمان هایی که بازار بر خلاف معاملات شما حرکت می کند. همانا آگاه باشید که همزمان که بازار بر خلاف معاملات شما تغییر می کند و شما شروع به دعا و التماس به درگاه من می کنید که جهت حرکت بازار را به سود شما تغییر دهم، معامله گران دیگری هستند که در جهت مناسب معامله کرده اند و در حال شکر و سپاسگزاری می باشند و از سودی که از بازار می گیرند بسیار خشنودند. بسیاری از آنها همچنان از من خواهش می کنند که این حرکت همجهت با سود آنها بیشتر و بیشتر شود.

به کدام گروه باید گوش فرا دهم؟ اگر شما در جایگاه من بودید چه می کردید؟ آیا برای راضی نمودن گروهی که در ضرر هستند جهت بازار را یکباره تغییر می دادید؟ یا برای بیشتر شدن سود گروه دیگر و ضرر نشدن معاملاتشان بازار را درجهت آنها مجبور به حرکت می کردید؟

من هیچ دخالتی نمی کنم! من همه چیز را بر پایه قوانین و مقررات و نظم خودش ایجاد و سازماندهی کرده ام. همه چیز، از کوچکترین ذره در هسته اتم ها، تا بزرگترین ستارگان و کهکشان ها بر پایه قوانین و مقرراتی که از ابتدای خلقت برای آنها قرار داده ام رفتار می کنند. همه می دانند چکار کنند چون قوانین را می دانند! الکترون ها، سیارات، ستارگان و … مسیر خود را بخوبی می دانند و هر روز در مورد آن از من سوال نمی کنند.

زمانی که پرنده ای برای یافتن غذا به پرواز در می آید و همزمان بارش باران شروع می شود او از من تقاضای توقف باران را نمی کند چون می داند که باران شروع شده چون باید در آن زمان شروع می شد. این پرنده است که باید خود را با طبیعت و قوانین آن مطابقت دهد. قوانین طبیعت را برای راضی نمودن یک پرنده نمی توان تغییر داد.

تمام قوانین و مقررات در همه عالم حتی در بازارهای مالی به همین صورت است. اگر قصد کسب درآمد دارید باید قوانین آن را بشناسید و دنبال کنید. بازار پیرو شما نیست، شما باید آن را تعقیب کنید. چنانچه پوزیشنی گرفتید و بازار خلاف جهت آن حرکت کرد از من نخواهید که آن را برگردانم چون من گوش نخواهم داد. حتی اگر عیسی مسیح هم پوزیشن اشتباه گرفته باشد توجهی نمی کنم چون این اشتباه خودش بوده. او هم اگر می خواهد تریدر خوبی شود باید قوانین آن را بیاموزد و دنبال کند.

اگر شما سرمایه خود را از دست بدهید بدلیل این است که از قوانین و استراتژی ها سرپیچی می کنید، یا بخاطر این است که نمی دانید در هر معامله چقدر سرمایه وارد کنید و ریسک آن چقدر است، من را سرزنش نکنید و نگویید که دوستم ندارید. این خطای من نیست، بین بندگانم فرقی نمی گذارم و همه را دوست دارم. اما هر آن کس که پیرو مقررات باشد موفق می شود و کسانی که بر خلاف قوانین باشند متضرر می شوند.

هرگز فراموش نمی کنم روزهایی را که قیمت برخلاف پوزیشن شما حرکت می کرد و شما دعا و نیایش کردید که جهت حرکت تغییر کند و تغییر کرد ( البته نه بخاطر اینکه من بخاطر شما تغییر دادم، بلکه چون زمان درست آن تغییر رسیده بود ) و ضرر شما به سود مبدل شد و ناگهان مرا فراموش کردید! التماس هایی که به درگاه من برای کمک به شما می کردید را از یاد بردید! و باز زمانی که بازار خلاف شما حرکت کرد دعاها را تکرار می کنید و قول می دهید که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید و اصول و مقررات را همیشه رعایت کنید! اما زمانی که بازار بر می گردد و شما سود می گیرید همه التماس ها و قول ها و قوانین را فراموش می کنید و دوباره همان اشتباه ها را تکرار می کنید. به جای اینکه چنین رفتاری کنید شروع به رعایت قوانین و آموختن تکنیکهای لازم نمایید.

آگاه باشید و بخاطر داشته باشید که فقط پروردگار است که اشتباهی مرتکب نمی شود. حتی اگر همه قوانین و مقررات به همراه تکنیک های لازم را بیاموزید و چندین سال هم کسب تجربه کنید باز هم ممکن است اشتباه کنید. اما اشکالی ندارد، ابزاری وجود دارد به نام “حد ضرر”. این یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزار در تمام عالم است.من نیز نمونه های مختلف بسیاری از “حد ضرر” را در طبیعت قرار داده ام. به عنوان مثال سلول های بدن شما وقتی متوجه مشکلی می شوند و نمی توانند شرایط نامناسب بوجود آمده را کنترل کنند، برای صدمه ندیدن دیگر ارگان های بدن فعالیت های خود و زیرمجموعه های خود را “استاپ” می کنند. سلول هایی که این قانون را اجرا نمی کنند به سلول های سرطانی تبدیل می شوند! البته بدن شما زمانی که باید به نزد پروردگار بازگردد همه قوانین را فراموش می کند.
    چنانچه شما نمی خواهید تمام سرمایه خود را به خاطر فقط یک اشتباه از دست بدهید هرگز قراردادن یک “استاپ لاس” منطقی را در محلی مناسب فراموش نکنید و اگر مطمئن هستید که آن را در جای مناسبی ثبت کرده اید با نزدیک شدن قیمت به آن، مکان آن را تغییر ندهید.

در نهایت چنانچه در بازارهای مالی یا هر تجارت دیگری موفق به کسب پول و سود شدید، هر ماه بخش کوچکی از درآمد خود را صرف کارهای خیر کنید. بهانه نیاورید که مالیات می پردازم و … ! اکثر مالیاتی که شما پرداخت می کنید صرف ساخت سلاح های مرگبار می شود، یا به پولدارتر شدن عده ای متقلب کمک می کند. نیازمندان بسیاری هستند که هیچ بهره ای از مالیات ها و عوارضی که شما می پردازید نمی برند. می دانم که وضعیت آنها تقصیر شما نیست اما کمک کردن به هر نیازمندی مسئولیت شماست.

درست است که من در زمان نیاز شما به تغییر جهت بازار به شما کمک نمی کنم، اما اگر شما به افراد نیازمند کمک کنید من هم به شما کمک می کنم که که تریدر خوبی در این بازار شوید و قوانین و اصول آن را بخوبی رعایت کنید. کسانی که من را از یاد نبرند هرگز فراموش نمی کنم و به کسانی که در راه خدا انفاق می کنند کمک می کنم. به دیگران توجه کنید و یاری برسانید که من هم به شما توجه کنم. مطمئن باشید نمی گذارم سقوط کنید و جایی که هیچکس یاور شما نیست من همراه شما خواهم بود.

موفق و موید باشید
    پروردگار عالم

منبع: forexfactory( ترجمه:
    فراچارت)
    ویرایش توسط cheris : 06-13-2022 در ساعت 21:57

4. 29 کاربر برای این پست سودمند از cheris عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,116 بار در 459 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط cheris نمایش پست ها

من بسیار خوشحال و خشنود هستم از این که نامه را به شما معامله گران بازارهای مالی می نویسم چرا که شما در گروهی هستید که بسیار اهل دعا و نیایش هستید علی الخصوص در زمان هایی که بازار بر خلاف معاملات شما حرکت می کند. همانا آگاه باشید که همزمان که بازار بر خلاف معاملات شما تغییر می کند و شما شروع به دعا و التماس به درگاه من می کنید که جهت حرکت بازار را به سود شما تغییر دهم، معامله گران دیگری هستند که در جهت مناسب معامله کرده اند و در حال شکر و سپاسگزاری می باشند و از سودی که از بازار می گیرند بسیار خشنودند. بسیاری از آنها همچنان از من خواهش می کنند که این حرکت همجهت با سود آنها بیشتر و بیشتر شود.

به کدام گروه باید گوش فرا دهم؟ اگر شما در جایگاه من بودید چه می کردید؟ آیا برای راضی نمودن گروهی که در ضرر هستند جهت بازار را یکباره تغییر می دادید؟ یا برای بیشتر شدن سود گروه دیگر و ضرر نشدن معاملاتشان بازار را درجهت آنها مجبور به حرکت می کردید؟

من هیچ دخالتی نمی کنم! من همه چیز را بر پایه قوانین و مقررات و نظم خودش ایجاد و سازماندهی کرده ام. همه چیز، از کوچکترین ذره در هسته اتم ها، تا بزرگترین ستارگان و کهکشان ها بر پایه قوانین و مقرراتی که از ابتدای خلقت برای آنها قرار داده ام رفتار می کنند. همه می دانند چکار کنند چون قوانین را می دانند! الکترون ها، سیارات، ستارگان و … مسیر خود را بخوبی می دانند و هر روز در مورد آن از من سوال نمی کنند.

زمانی که پرنده ای برای یافتن غذا به پرواز در می آید و همزمان بارش باران شروع می شود او از من تقاضای توقف باران را نمی کند چون می داند که باران شروع شده چون باید در آن زمان شروع می شد. این پرنده است که باید خود را با طبیعت و قوانین آن مطابقت دهد. قوانین طبیعت را برای راضی نمودن یک پرنده نمی توان تغییر داد.

تمام قوانین و مقررات در همه عالم حتی در بازارهای مالی به همین صورت است. اگر قصد کسب درآمد دارید باید قوانین آن را بشناسید و دنبال کنید. بازار پیرو شما نیست، شما باید آن را تعقیب کنید. چنانچه پوزیشنی گرفتید و بازار خلاف جهت آن حرکت کرد از من نخواهید که آن را برگردانم چون من گوش نخواهم داد. حتی اگر عیسی مسیح هم پوزیشن اشتباه گرفته باشد توجهی نمی کنم چون این اشتباه خودش بوده. او هم اگر می خواهد تریدر خوبی شود باید قوانین آن را بیاموزد و دنبال کند.

اگر شما سرمایه خود را از دست بدهید بدلیل این است که از قوانین و استراتژی ها سرپیچی می کنید، یا بخاطر این است که نمی دانید در هر معامله چقدر سرمایه وارد کنید و ریسک آن چقدر است، من را سرزنش نکنید و نگویید که دوستم ندارید. این خطای من نیست، بین بندگانم فرقی نمی گذارم و همه را دوست دارم. اما هر آن کس که پیرو مقررات باشد موفق می شود و کسانی که بر خلاف قوانین باشند متضرر می شوند.

هرگز فراموش نمی کنم روزهایی را که قیمت برخلاف پوزیشن شما حرکت می کرد و شما دعا و نیایش کردید که جهت حرکت تغییر کند و تغییر کرد ( البته نه بخاطر اینکه من بخاطر شما تغییر دادم، بلکه چون زمان درست آن تغییر رسیده بود ) و ضرر شما به سود مبدل شد و ناگهان مرا فراموش کردید! التماس هایی که به درگاه من برای کمک به شما می کردید را از یاد بردید! و باز زمانی که بازار خلاف شما حرکت کرد دعاها را تکرار می کنید و قول می دهید که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید و اصول و مقررات را همیشه رعایت کنید! اما زمانی که بازار بر می گردد و شما سود می گیرید همه التماس ها و قول ها و قوانین را فراموش می کنید و دوباره همان اشتباه ها را تکرار می کنید. به جای اینکه چنین رفتاری کنید شروع به رعایت قوانین و آموختن تکنیکهای لازم نمایید.

آگاه باشید و بخاطر داشته باشید که فقط پروردگار است که اشتباهی مرتکب نمی شود. حتی اگر همه قوانین و مقررات به همراه تکنیک های لازم را بیاموزید و چندین سال هم کسب تجربه کنید باز هم ممکن است اشتباه کنید. اما اشکالی ندارد، ابزاری وجود دارد به نام “حد ضرر”. این یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزار در تمام عالم است.من نیز نمونه های مختلف بسیاری از “حد ضرر” را در طبیعت قرار داده ام. به عنوان مثال سلول های بدن شما وقتی متوجه مشکلی می شوند و نمی توانند شرایط نامناسب بوجود آمده را کنترل کنند، برای صدمه ندیدن دیگر ارگان های بدن فعالیت های خود و زیرمجموعه های خود را “استاپ” می کنند. سلول هایی که این قانون را اجرا نمی کنند به سلول های سرطانی تبدیل می شوند! البته بدن شما زمانی که باید به نزد پروردگار بازگردد همه قوانین را فراموش می کند.
    چنانچه شما نمی خواهید تمام سرمایه خود را به خاطر فقط یک اشتباه از دست بدهید هرگز قراردادن یک “استاپ لاس” منطقی را در محلی مناسب فراموش نکنید و اگر مطمئن هستید که آن را در جای مناسبی ثبت کرده اید با نزدیک شدن قیمت به آن، مکان آن را تغییر ندهید.

در نهایت چنانچه در بازارهای مالی یا هر تجارت دیگری موفق به کسب پول و سود شدید، هر ماه بخش کوچکی از درآمد خود را صرف کارهای خیر کنید. بهانه نیاورید که مالیات می پردازم و … ! اکثر مالیاتی که شما پرداخت می کنید صرف ساخت سلاح های مرگبار می شود، یا به پولدارتر شدن عده ای متقلب کمک می کند. نیازمندان بسیاری هستند که هیچ بهره ای از مالیات ها و عوارضی که شما می پردازید نمی برند. می دانم که وضعیت آنها تقصیر شما نیست اما کمک کردن به هر نیازمندی مسئولیت شماست.

درست است که من در زمان نیاز شما به تغییر جهت بازار به شما کمک نمی کنم، اما اگر شما به افراد نیازمند کمک کنید من هم به شما کمک می کنم که که تریدر خوبی در این بازار شوید و قوانین و اصول آن را بخوبی رعایت کنید. کسانی که من را از یاد نبرند هرگز فراموش نمی کنم و به کسانی که در راه خدا انفاق می کنند کمک می کنم. به دیگران توجه کنید و یاری برسانید که من هم به شما توجه کنم. مطمئن باشید نمی گذارم سقوط کنید و جایی که هیچکس یاور شما نیست من همراه شما خواهم بود.

موفق و موید باشید
    پروردگار عالم

منبع: forexfactory(
    فراچارت)

خیلی خوب بود
    ویرایش توسط mehrsa : 05-16-2022 در ساعت 23:00
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

127 بار در 33 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه دوستان و تریدر های عزیز دل.
    یه موضوعی خیلی ذهنم رو درگیر کرده باهاتون در میون میزارم اگر پشنهادی یا نکته ای بود ممنون میشم در میون بزارید با من.
    من یک سال پیش دوره پرایس امینو رو شرکت کردم بعد از دو دور دیدن ویدئو ها از طریق یک دوست کشیده شدم سمت سبک پرایس اکشن اسمارت مانی که فکر کنم شنیده باشید راجب بهش خیلیاتون.
    در نتیجه دوره امینو رو نصفه کاره رها کردم و رفتم به اون سمت.
    چیزای جذاب خیلی داشت که منو کشوند سمت خودش که نمیخوام بحثو طولانی کنم.
    بعد از گذروندن دوره و کلی تمرین و بک تست میتونم به جرات بگم هیچی توی اسمارت مانی نیست که من ندونم.
    منتهی یک نکته خیلیییی مهم رو کسایی که واردش میشن نمیبینن اونم ریسک به ریواردی هست که همون اول کار به خورد ذهن تریدر میدن. یه ریوارد خیلییی بزرگ و استاپ کوچیک که خب واقعا جذابه. اما نکته اش اینه که آیا ما میتونیم با سیستمی کار کنیم که وین ریت حداکثر ۳۰ داشته باشه ؟ ینی ذهن ما تحمل اینو داره که ۷ تا استاپ پشت هم بخوره بعد یه سود بگیره؟ برا من که جوابش خیر هست و اصلا نتونستم با این سبک کنار بیام. هرچند برای همینم میشه یه جوابی داد و گفت خب روانشناسی به مرور که روی سیستم مسلط شدی رشد میکنه. اما خب وقتی وین ریت حداکثر ۳۰ باشه هرچقدر هم مسلط باشی همینه. سرتون رو به درد نیارم. در حساب ریل با این سبک شروع کردم به ترید زدن و بعد از ۲ ماه تریدر کردن من فقط تونستم حساب رو سر به سر نگهدارم.
    برگشتم به امینو حالا و دارم طبق نقشه راه میرم جلو از صفر. چندتا مورد خیلی ذهنمو درگیر کرده، یکی اینکه ساده بودن سبک امینو به شدت برام عیجبه. وقتی مقایسه میکنم حرفای استاد رو با اون سبکی که یاد گرفتم باورم نمیشه که یه سبک به این سادگی اینقدر کارآمده و ثابت شده*اس. دوم اینکه من دارم تمام سعیم رو میکنم به ذهن خالی دوره امینو رو پیش ببرم و تمام تلاشم اینه هیچی از مواردی که یاد گرفتم رو توی تمرین هام دخالت ندم. اما یه مشکلی هست که من ناخودآگاه نواحی و سطوح رو به صورت چشمی با سبکی که خوندم مقایسه میکنم. خیلی خیلی سخته برام نکنم این کارو چون چشمم عادت کرده به اون سبک و روش.
    میخواستم نظر دوستان رو بدونم که راه حلی هست برای این مشکل یا خیر؟ یا اصلا ایرادی داره؟
    "Anything is possible I don't think limits"

8. 18 کاربر برای این پست سودمند از alirashidi عزیز تشکر کرده اند:

mehranrashedi2 آواتار ها
    850 بار در 134 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    متن زیبا و قابل تاملی بود

نقل قول نوشته اصلی توسط cheris نمایش پست ها

موفق و موید باشید
    پروردگار عالم

منبع: forexfactory(
    فراچارت)
    سخت چیزیه که کمی زمان میبره٬ غیر ممکن چیزیه که کمی زمان بیشتری میخواد ...

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از mehranrashedi2 عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    3,515 بار در 857 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود برهمگی دوستان
    روز سی و ششم تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز برروی عادات روزانه و ناآگاهانه(مسواک زدن با دست مخالف،پوشیدن اگاهانه شوار و کفش و نیز بستن ساعت به دست مخالف)
    هدف ازین تمرین درکنار اگاهانه انجام دادن عادات وتغییر اون ها، ایجاد مسیرها و سیناپس های عصبی جدید می باشد .
    همانطور که اشاره شد عادات و رفتار گذشته ما منتج به فردی شدن که الان هستیم پس برای تبدیل شدن به یک فرد جدید نیاز هست تغییری در اون ها ایجاد کنیم.

به دید من مهمترین تاپیک این انجمن مبحث روانشناسی هست که کمتر مورد توجه قرار میگیره، امیدوارم سایر دوستان این مبحث رو خیلی جدی تر دنبال کنن.

• خوبی تمرکز برروی روانشناسی فردی این هست که شما جسارت این رو پیدا میکنید که یک به یک میتونید عادات کوچک روتین زندگی تون که ثمربخش نیست رو تغییر بدید..یکی از این عادات جستجوی در اینستاگرام هست که این قدرت را تونستم کسب کنم اون رو حذف کنم و دوروزی هست که به ندیدنش دارم عادت میکنم البته هنوز ناخوداگاهم باور نکرده که حذف شده و بی اراده به سمت صفحه ای از برنامه ها میرم که قبلش این خدابیامرز بود.

* کتاب دومی که طی این دوره ی گذار مشغول به خوندنش هستم کتاب " تختت را مرتب کن " کتابی شگفت انگیز از دریاسالار مک ریون بازنشسته ی نیروی دریایی ایالات متحده امریکا

...اگر هرروز صبح تختت را مرتب کنی یعنی اولین کار روزت را انجام داده ای کمی حس غرور پیدا میکنی و تشویق میشوی که کارهای بعدی را یک به یک انجام دهی.وقتی روزت تمام میشود همین یک کار انجام شده به چندین کار کامل شده تبدیل شده است.مرتب کردن تخت این حقیقت را نیز تاید میکند که امور کوچک در زندگی اهمیت دارد...

اگر کارهای کوچک را نتوانید درست انجام دهید هرگز نمیتوانید کارهای بزرگ را درست انجام دهید.

اگر میخواهید دنیا را متحول کنید اول از مرتب کردن تخت تان شروع کیند.
    ویرایش توسط miRHesam : 05-17-2022 در ساعت 21:12
    نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

12. 20 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام و عرض ادب به همه دوستان عزیز
    امیدوارم عالی باشید

برای درمان یا بهبود گردن درد، چه راهکارهایی رو توصیه میکنید؟ ورزش گردن هم انجام میدم اما اگر نحوه خاصی مدنظرتونه لطفا بفرمایید.
    برای این میپرسم چون کارمون با سیستمه و روبه روی مانیتور میشینیم احتمالا برای همه این اتفاق میفته و راهکار متفاوتی داشته باشید براش

سپاس فراوان
    ویرایش توسط Saman01 : 05-18-2022 در ساعت 19:20
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,894 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب به همه دوستان عزیز
    امیدوارم عالی باشید

برای درمان یا بهبود گردن درد، چه راهکارهایی رو توصیه میکنید؟

سپاس فراوان
    سلام.اول باید ریشه ی اون درد شناسایی بشه.ایا کشیدگی خاصی به وجود اومده؟آرتروز وجود داره؟مشکلی در ساختار ستون فقرات هست یا صرفا بخاطر ضعف در عضلات گردن و کول هست؟بهترین راهکار از نظر من عکس گرفتن از ناحیه ای هست که احساس درد میکنید.چون تا ندونید مشکل اصلی چیه هر ورزش یا ماساژی انجام بدید ممکنه منجر به تشدید آسیب به اون قسمت بشه
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

ichi 2500 آواتار ها
    1,896 بار در 497 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان گلم
    با توجه به توصیه استاد و تمرینی که برای تغییر عادتها در وبینار اول دادند
    من تغییر عادت نوشتن با دست غیر تخصصی رو چندین ماه قبل انجام داده بودم و همچنین غذاخوردن با دست مخالف .. اوایل سخت بود اما الان بعد از تمرین 21 روزه راحت انجام میدم.
    تمرین نوشتن با دست چپ بدین صورت انجام دادم که چند خط جملات انگیزشی انتخاب کردم به عنوان متن اصلی تمرین که در زیر میزارم:
    2.jpg
    بعد روز اول یک صفحه از اون رو مینوشتم که نوشتن اون یک صفحه حدودا 11 دقیقه طول میکشید ..تمرین صفحه اولم رو میزارم:
    1.png
    بعد روز دوم 2 صفحه مینوشتم و هر روز که میگذشت به تعداد همون روز صفحات نوشتن رو اضافه میکردم بدین ترتیب که مثلا روز 20 ام 20 صفحه ازش مینوشتم و روز 21 ام 21 صفحه جمعا در طول این تمرین 231 صفحه تمرین انجام دادم و نوشتن صفحه اول 11 دقیقه طول کشید ولی با توجه به تمارین در روزهای بعدی آن سرعت نوشتنم افزایش پیدا کرد و مثلا در روز 21 ام زمان نوشتنم برای یک صفحه تمرین 2 دقیقه رسیده بود .
    3.jpg
    خیلی تمرین فوق العاده ای بود و به من در تغییر عادتهام خیلی کمک کرد و روی عادتهای جدید دارم کار میکنم مثلا بیدار شدن صبح زود قبل از ساعت 5 صبح و یا کوهپیمایی در صبح زود مثلا 5 صبح که بسیار موفق بودم در این زمینه .. برای خودم دست یافتن به عادت 5 صبحی خیلی خیلی سخت بود ولی با انجام تمرین نوشتن با دست چپ این کار بسیار راحت شده و تبدیل به عادت جدید برام شده خیلی راحت صبح زود بیدار میشم و حدود 15 دقیقه میرم بیرون میدوم ...ایجاد این عادتها بسیار کارامد است و مدیون تغییر نگرش استاد هستم ..
    توصیه میکنم انجام بدید بسیار کارآمد هست و نتایج بسیار خوبی در پی دارد.
    سپاسگذارم
    ممنون از استاد امینو بزرگوار @amino
    //در ذهنِ " آغازگر" قابلیت ها فراوان اند ، در ذهنِ "آزموده" ناچیز //

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از ichi 2500 عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    سلام.اول باید ریشه ی اون درد شناسایی بشه.ایا کشیدگی خاصی به وجود اومده؟آرتروز وجود داره؟مشکلی در ساختار ستون فقرات هست یا صرفا بخاطر ضعف در عضلات گردن و کول هست؟بهترین راهکار از نظر من عکس گرفتن از ناحیه ای هست که احساس درد میکنید.چون تا ندونید مشکل اصلی چیه هر ورزش یا ماساژی انجام بدید ممکنه منجر به تشدید آسیب به اون قسمت بشه
    ممنونم اقا بهنام عزیز
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع