صفحه 48 از 543 نخستنخست ... 3846474849505898148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

amino آواتار ها
    149,012 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5663 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    @amino
    سوال: کسی که انتحاری میشه و خودشو منفجر میکنه هم حس خوبی داره. چرا منتقل نمیشه
    ایا دیدگاه و حس ناظر هم مهمه؟
    دقیقا به باور بیننده بستگی داره دیگه.
    Perceive thetime , Change thelife

2. 39 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Behnam_Bar آواتار ها
    3,949 بار در 298 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه دوستان و استاد عزیزم
    مسیر موفقیت
    photo_2021-08-10_20-34-32.jpg
    به نظرتون شما توی کدوم مرحله اید؟
    اتفاقات صرفا اتفاقن. نه خوبن و نه بد بلکه این ما هستیم که به آن ها احساس خوب یا بد می دهیم.امینو

4. 24 کاربر برای این پست سودمند از Behnam_Bar عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    29,153 بار در 2,284 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 286 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    @amino
    سوال: کسی که انتحاری میشه و خودشو منفجر میکنه هم حس خوبی داره. چرا منتقل نمیشه
    ایا دیدگاه و حس ناظر هم مهمه؟
    @amino
    آگر شکل شهادت یا کشته شدن یک انسان بگیریم واقعیت
    اما هدفی که پشتشه( یا حسی که اون لحظه شخص داره) بشه حقیقت
    میشه گفت که حقیقت هم وابسته به ناظر هست و یکسان نیست؟ ایا حقیقت هم یک مفهوم فراکتالیه؟

6. 20 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

9,858 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام خدمت دوستان خوبم امیدوارم سرحال شاد پر انرژی باشید
    بنده علاقه زیادی به مبحث روانشناسی درباره پول دارم و داشتم درموردش تحقیق میکردم(احساسات انسان در مقابل پول ) چون فکر میکنم در بازار هم با همچین چیزی مواجه هستیم اما نمیدونم چجوری مثلا احساس ترس یا بقیه احساسات در مقابل پول در چارت خودش رو نشون میده یا بهتر بگم کجاها خودش رو نشون میده.
    مقاله ای پیدا کردم به نظرم خوب بود امیدوارم شما هم بهره ای ببرید
    https://khanesarmaye.com/the-psychology-of-money/#gref

8. 23 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,800 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam_bar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و استاد عزیزم
    مسیر موفقیت
    photo_2021-08-10_20-34-32.jpg
    به نظرتون شما توی کدوم مرحله اید؟
    من در حال حاضر منطقه ترس :d
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

10. 21 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,787 بار در 255 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jabi1995 نمایش پست ها
    فایل PDF تریدر غیرر احساسی را ارسال میکنم بسیار عالی است حتما مطالعه کنید

چگونه در جاده ترید با بهترین عملکرد و بطور مداوم. در جهت بهترین سود ممکن به عنوان تریدری در سطوح ابتدایی سرمایه قدم برداریم؟
    یک از پرمخاطب ترین کتابها در زمینه بازارهای مالی هست .این کتاب بسیار عالی از لری لوین هست که توسط گروهی از کاربران انجمن سرمایه (یادش به خیر) ترجمه شده و در زمینه خودشناسی و چگونگی خودسازی با علم سایکو سایبرنتیک هست.
    بسیار دیده ایم و قطعا هم برای خودمان پیش آمده که در فضای دمو بازدهی بالایی داریم ولی زمانی که وارد حساب حقیقی یا لایو میشویم همه چیز برعکس میشود و بازدهی بشدت کاهش پیدا میکند یکی از عوامل بسیار مهم که باعث این شکستها میشود نداشتن تسلط بر احساسات میباشد.
    مهارتهایی ک یک تریدر نیاز دارد ، چگونگی خودسازی و تصویر سازی ذهنی قوی و مثبت را با خواندن این کتاب بیاموزید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط zamani_m : 08-12-2021 در ساعت 16:31

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

12. 25 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه

من دیروز بعد از مدتها عملکرد موفق حسابمو کال کردم.این اتفاق کاملا مربوط به مسائل روانشناسی بود و بخاطر این بود که قوانین شخصی روزمره و قوانین کاریم را زیر پا گذاشتم.وقتی به هفته قبل نگاه میکنم میبینم این سرکشی و بی موالاتی یک روزه اتفاق نیوفتاده و از اول هفته به شکل ملایم شروع شده بود.

به نظر میرسه افت روانی به طور معمول مثل خود بازار با افت شتاب اتفاق میوفته( مگر در شرایط خاص)و به شکل ناگهانی و سریع نیست و همین باعث میشه متوجه تغییرات روانی نشیم و از اونجایی که مسائل روانشناسی حالت کیفی داره به خو آگاهی بالایی برای توقف یا کنترل این افت تدریجی نیازه.

بعد از کال شدن معاملات این هفته را مرور کردم و متوجه شدم برای اولین بار مارجین لول حسابم در اوایل هفته زیر 700% رفت (دقیقا در روزی که گردن درد گرفته بودم)و زمان باز بودن معاملاتم خیلی بالاتر از هفته های قبل بود.این افت تدریجیه مارجین قبل از کال شدن را قبلا تو حسابایی که در سیتریدر کال کرده بودم هم دیده بودم.این مورد را استیتمنت متاتریدر نشون نمیده و خود من خیلی وقتا شده مثل اون دوستی که معاملات غلطش را برای حفظ آمار باز نگه میداشت، به شکلی آمار را دستکاری کنم و به این آمار کاذب دل خوش کنم.(نگین که شما از این کارا نکردین)

با توجه به این مسائل یه اکسل نوشتم که با ثبت حداقل مارجین روزانه و دراودان واقعی حساب به شکل درصد و همچنین زمان باز بودن پوزیشن ها و رسم نمودار اونها بتونم یه نمودار کمی قابل تحلیل برای افت تعهدم به قوانین ؛ در نتیجه ی افت عملکرد روانشناسیم و عدم رعایت قوانین مدیریت سرمایه داشته باشم تا قبل از اینکه حسابم به خطر بیوفته این فرایند را متوقف کنم.ایجاد فاصله بین دو خط بالانس و مینیمم مارجین در نمودار خطی که معادل ستونهای درصد دراودانه نشون دهنده افت ناملموس عملکرد کاریه و برای خودم قانون گذاشتم اگر بالای 15% رفت یک روز کار را متوقف کنم استراحت کنم و تعهدم را تقویت کنم.روند تغییرات زمان معاملات را هم میشه در نمودار زمان دید که رشدش میتونه نشون دهنده افت تمرکز و رعایت نکردن قوانین بازار یا عجله و اعتماد به نفس کاذب باشه و میشه با این خودآگاهیه عددی، فرایند را اصلاح و متوقف کرد.این جا هم قانون گذاشتم که درصورتی که پوزیشنی بیش از 8 ساعت باز موند روز بعدی را کار نکنم.
    Screen Shot 8-14-2021 at 8.35 AM.png

لینک فایل اکسل را میذارم ممکنه به کارتون بیاد و خیلی خوشحال میشم نظراتتون را در این مورد بدونم.
    https://s19.picofile.com/file/843937...B%8C.xlsx.html

14. 25 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه

من دیروز بعد از مدتها عملکرد موفق حسابمو کال کردم.این اتفاق کاملا مربوط به مسائل روانشناسی بود و بخاطر این بود که قوانین شخصی روزمره و قوانین کاریم را زیر پا گذاشتم.وقتی به هفته قبل نگاه میکنم میبینم این سرکشی و بی موالاتی یک روزه اتفاق نیوفتاده و از اول هفته به شکل ملایم شروع شده بود.

به نظر میرسه افت روانی به طور معمول مثل خود بازار با افت شتاب اتفاق میوفته( مگر در شرایط خاص)و به شکل ناگهانی و سریع نیست و همین باعث میشه متوجه تغییرات روانی نشیم و از اونجایی که مسائل روانشناسی حالت کیفی داره به خو آگاهی بالایی برای توقف یا کنترل این افت تدریجی نیازه.

بعد از کال شدن معاملات این هفته را مرور کردم و متوجه شدم برای اولین بار مارجین لول حسابم در اوایل هفته زیر 700% رفت (دقیقا در روزی که گردن درد گرفته بودم)و زمان باز بودن معاملاتم خیلی بالاتر از هفته های قبل بود.این افت تدریجیه مارجین قبل از کال شدن را قبلا تو حسابایی که در سیتریدر کال کرده بودم هم دیده بودم.این مورد را استیتمنت متاتریدر نشون نمیده و خود من خیلی وقتا شده مثل اون دوستی که معاملات غلطش را برای حفظ آمار باز نگه میداشت، به شکلی آمار را دستکاری کنم و به این آمار کاذب دل خوش کنم.(نگین که شما از این کارا نکردین)

با توجه به این مسائل یه اکسل نوشتم که با ثبت حداقل مارجین روزانه و دراودان واقعی حساب به شکل درصد و همچنین زمان باز بودن پوزیشن ها و رسم نمودار اونها بتونم یه نمودار کمی قابل تحلیل برای افت تعهدم به قوانین ؛ در نتیجه ی افت عملکرد روانشناسیم و عدم رعایت قوانین مدیریت سرمایه داشته باشم تا قبل از اینکه حسابم به خطر بیوفته این فرایند را متوقف کنم.ایجاد فاصله بین دو خط بالانس و مینیمم مارجین در نمودار خطی که معادل ستونهای درصد دراودانه نشون دهنده افت ناملموس عملکرد کاریه و برای خودم قانون گذاشتم اگر بالای 15% رفت یک روز کار را متوقف کنم استراحت کنم و تعهدم را تقویت کنم.روند تغییرات زمان معاملات را هم میشه در نمودار زمان دید که رشدش میتونه نشون دهنده افت تمرکز و رعایت نکردن قوانین بازار یا عجله و اعتماد به نفس کاذب باشه و میشه با این خودآگاهیه عددی، فرایند را اصلاح و متوقف کرد.این جا هم قانون گذاشتم که درصورتی که پوزیشنی بیش از 8 ساعت باز موند روز بعدی را کار نکنم.
    Screen Shot 8-14-2021 at 8.35 AM.png

لینک فایل اکسل را میذارم ممکنه به کارتون بیاد و خیلی خوشحال میشم نظراتتون را در این مورد بدونم.
    https://s19.picofile.com/file/843937...B%8C.xlsx.html
    سلام وقت شما بخیر باشه
    خیلی ممنون که این مورد رو به اشتراک گذاشتید قطعا باید از هر چیزی ، هر ابزاری که بهمون کمک میکنه تا روانشناسیمون رو کنترل کنیم استفاده کنیم .
    من هم به مشکلی این چنین دچار شدم و حسابم افتاد توی روند نزولی، هر روز منفی میشد و منفی میشد... من نمیتونستم روانشناسیمو کنترل کنم و آخر هفته دیدم که درصد زیادی از بالانسم از بین رفته.
    و احتمالا اکثرمون متوجه شدیم به یک درصد خاص یا عدد خاص که افت پیدا میکنیم دیگه اونجا آژیر خطر زده میشه و اگر حواسمون نباشه سقوط میکنه اکانت
    من برای حلش تصمیم گرفتم از دستیار تریدر ها استفاده کنم که حد ضرر روزانه رو بهش بدم و اگر بیشتر از اون رو داشتم استفاده میکردم جلومو بگیره
    یکی غیر از خودم حواسش به مجموع استاپ هام باشه ، خیلی جلوی معاملات فومویی رو میگیره ، جلوی ورود های یهویی که استاپ های بزرگتری به همراه دارن رو میگیره.
    این درصد ریسک روزانه یا مقدار دلاری که برای یک روز مجاز هستم رو هم از روی دراوداون کلی حساب گرفته شده، در هفته حساب کردم مثلا هفته ای 4 درصد اجازه دراوداون دارم و این رو به 5 روز کاری که پخش کنم میزان ریسک مجاز دلاری روزانه ام بدست میاد.
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

16. 27 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moonlight نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر باشه
    خیلی ممنون که این مورد رو به اشتراک گذاشتید قطعا باید از هر چیزی ، هر ابزاری که بهمون کمک میکنه تا روانشناسیمون رو کنترل کنیم استفاده کنیم .
    من هم به مشکلی این چنین دچار شدم و حسابم افتاد توی روند نزولی، هر روز منفی میشد و منفی میشد... من نمیتونستم روانشناسیمو کنترل کنم و آخر هفته دیدم که درصد زیادی از بالانسم از بین رفته.
    و احتمالا اکثرمون متوجه شدیم به یک درصد خاص یا عدد خاص که افت پیدا میکنیم دیگه اونجا آژیر خطر زده میشه و اگر حواسمون نباشه سقوط میکنه اکانت
    من برای حلش تصمیم گرفتم از دستیار تریدر ها استفاده کنم که حد ضرر روزانه رو بهش بدم و اگر بیشتر از اون رو داشتم استفاده میکردم جلومو بگیره
    یکی غیر از خودم حواسش به مجموع استاپ هام باشه ، خیلی جلوی معاملات فومویی رو میگیره ، جلوی ورود های یهویی که استاپ های بزرگتری به همراه دارن رو میگیره.
    این درصد ریسک روزانه یا مقدار دلاری که برای یک روز مجاز هستم رو هم از روی دراوداون کلی حساب گرفته شده، در هفته حساب کردم مثلا هفته ای 4 درصد اجازه دراوداون دارم و این رو به 5 روز کاری که پخش کنم میزان ریسک مجاز دلاری روزانه ام بدست میاد.
    سلام ممنون از شما
    ببخشید درست متوجه نشدم، ینی میگید قوانین و آمارتون را در اختیار یک نفر دیگه قرار میدین و اون شخص در مواقع خطر نمیذاره معامله کنید یا ابزار خاصی برای این کار دارین؟

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

3,354 بار در 244 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام ممنون از شما
    ببخشید درست متوجه نشدم، ینی میگید قوانین و آمارتون را در اختیار یک نفر دیگه قرار میدین و اون شخص در مواقع خطر نمیذاره معامله کنید یا ابزار خاصی برای این کار دارین؟
    منظورم اکسپرت هایی که دستیار تریدرهستن بودش
    این اکسپرت ها با هدف های مختلفی نوشته شدن که وقتی روی چارت اجرا بشن در جهتی که شما میخواید بهتون کمک میکنن
    مثلا دستیار تریدری هستش که نمیذاره هیچ معامله ای بدون استاپ باز باشه (برای کسی که لازم دارم که حتما استاپ داشته باشه)، یه نوع دیگه هستش که ریسک روزانه رو که بهش بدید دیگه نمیذاره شما بیشتر از اون مقدار معامله باز کنید.
    چطور باید یک سیکل یا چرخه شکست خوردن را بشکنید و از آن خارج شوید؟
    باید روی یک قسمت مشخص بقدری تمرین کنید تا عادت جدیدی در خود ایجاد کنید.

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از Moonlight عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع