صفحه 508 از 555 نخستنخست ... 8408458498506507508509510518 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,071 به 5,080 از 5548

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinrahimi نمایش پست ها
    سلام سروش جان امیدوارم شمام عالی باشید.

الان در حال حاضر روی مقاله یکی

مونده به اخر که مربوط به همین

مساله هست تمرکز کردم و کاری

که شما گفتید رو انجام ندادم هنوز.

نا گفته نمونه سروش جان بنده این

آخریا کمی تمرکزم رو آوردم روی فرآیند

و گرفتن درصد به صورت ذهنی شب

قبل رو رها کردم چون خیلی تمرکزم

رفته بود روی پول و اون مبلغ دلاره

که خب از نظر روانشناسی خیلی اوکی

شدم اما بعدش این مشکل برام پیش

اومد.

ممنون که توجه کردید به پست بنده

سروش جان.سپاسگذارم
    عالی حسین جان.
    قطعا موفق میشید و این چالش هم رد میکنید.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,324 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    عالی حسین جان.
    قطعا موفق میشید و این چالش هم رد میکنید.

زنده باشی دوست خوبم

این موردی که فرمودید رو الان یادداشت

کردم که از امشب انجامش بدم.

ممنونم ازت سروش جان
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

نوع نگاه به ضرر

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه

شما در مواجه با ضرر چه طرز فکری دارید و به چجوری به این طرز فکر رسیدید؟

برای مثال تو این مقاله سایت و اکثر موضوعات مرتبط با نار اومدن با ضرر انی جمله همیشه گفته میشه:

"منظور از فرایند این است که به جای دنبال کردن معاملات سودآور و فرار از معاملات منفی، باید روی یک فرایند احتمالاتی ثابت شده که شما را به هدف مشخصی می*رساند، تمرکز کنید."

حالا برای حفظ این تمرکز چه کارهایی میکنید؟
    ممنون میشم نظراتتون به اشتراک بزارید.

I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,324 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام دوستان

برای مثال تو این مقاله سایت و اکثر موضوعات مرتبط با نار اومدن با ضرر انی جمله همیشه گفته میشه:

"منظور از فرایند این است که به جای دنبال کردن معاملات سودآور و فرار از معاملات منفی، باید روی یک فرایند احتمالاتی ثابت شده که شما را به هدف مشخصی می*رساند، تمرکز کنید."

سلام سروش عزیزم امیدوارم که عالی باشی.
    پذیرفتن ضرر در ابتدای کار تریدری واقعا
    سخته و نیاز به تلاش و استمرار زیادی داره
    به نظرم.گفته یکی از تریدرهای موفق بازار
    هم در مصاحبه ای که باهاش کرده بودن
    این بود که زمانی به موفقیت رسیدم که
    تونستم ضرر رو بپذیرم و باهاش کناربیام.
    به نظرم فاکتورهای زیادی برای اینکه یک
    تریدر زودتر با ضرر هاش کنار بیاد و یکی
    دیرتر کنار بیاد دخیل هست.مثل تعداد
    موقعیت های چک لیستش در هفته و
    یا ماه. وین ریت سیستم تریدر . نسبت
    ریسک به ریوارد موقعیت هاش وهدفی
    که برای خودش تعیین کرده تریدر.
    اگر تعداد موقعیت ها طبق سیستم
    کم باشه با یه استاپ تریدر حس
    بدی بهش دست میده از اینکه باز باید
    چقدر صبر کنه که دوباره یه
    موقعیت بهش بده سیستم.
    اگه وین ریت خیلی پایین باشه مجدد
    استاپ خوردن آزار دهنده میشه به
    دلیل اینکه درصد احتمال بردها پایینه.
    ریسک به ریوارد مناسب سیستم
    خیلی میتونه کمک کننده باشه به
    نظرم که مثلا یه سود بتونه حداقل
    ۲تاضرر رو جمع کنه.
    تعیین هدف هم که خب مشخصا
    تاثیر گذار هست که بر فرض مثال
    یه تریدر که قراره هرروز ۳ درصد از
    بازار سود بگیره و علی الخصوص اگه
    با استاپ هم کار کنه پذیرفتن ضرر
    رو کمی براش مشکل میکنه به نظرم.
    وین ریت ۷۰ با ریسک به ریوارد یک به
    یک و نیم و داشتن یه حساب بزرگتر
    که تریدر بتونه حجم رو بسیار بسیار
    پایین بیاره که بتونه هدف هاش رو
    تیک بزنه میتونه در پذیرفتن ضرر به
    تریدر بسیار کمک کنه و بسیاری از
    مسائل روانشناسی رو بر طرف کنه.
    توجه به فرآیند نه نتایج کوتاه مدت
    از هموار کردن این مسائل عبور میکنه
    به نظرم.
    این نظرشخصی بنده هست و ممکنه
    در نظر سایر تریدرها خیلی معقول به
    نظر نیاد اما بنده خودم از این طریق
    تونستم ضرر رو قبول کنم و باهاش
    کنار بیام.
    امیدوارم مفید باشه براتون.
    ویرایش توسط hoseinrahimi : 01-05-2024 در ساعت 07:08
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,066 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام دوستان

سلام سروش جان امیدوارم که مثل همیشه عالی باشی دوست من ، در خصوص موضوعی که لطف کردید به اشتراک گذاشتید من یک تجربه شخصی را ذکر میکنم شاید مورد توجه بعضی دوستان قرار بگیره
    چالش برانگیزترین مرحله ای که به شخصه در این مسیر معامله گری باهاش مواجه بودم پذیرفتن ضرر بود ، در ابتدای مسیر قاعدتا شخص دیدگاه ژرفی نسبت به این مسئله نداره ، تا اینکه بعد از ورودم به ریل با این مقوله روبرو شدم و نمی تونستم تصور کنم پذیرش این موضوع چرا باید اینقدر سخت باشه - قبول حد ضرر برای من بقول مارک "رسیدن به زمانی که فرد بگه آهام متوجه شدم" یک تلنگر نیاز داشت ، این تلنگر زمانی برای من بوجود آمده که در حال مطالعه بودم و مفهوم مطلبی که مطالعه میکردم اینچنین بود : زمانی که حد ضرر شما زده شد با "خوشحالی" آن را بپذیر و به خودتان بگویید به به این هم یکی از اون بیست تا پوزیشن ضرر دهی که منتظرشان هستم ، بلخره سرو کله ی یکی دیگشون هم پیدا شد ، امیدوارم بقیه سرو کله شان پیدا نشه ولی اگه قصد اومدن دارند هم حق آنهاست چرا که از قبل میدونم وین ریت سیستم هشتاده ، فقط لطفا حد ضررهای بعدی زیاد تعلل نکنند که ما کار داریم و میخوام پرونده معاملاتی (صد عدد پوزیشن) خودمان را ببندیم . بعد از جذب این نوع نگاه چند روزی در حین مدیتیشن روی پذیرش آن کار کردم تا اینکه تقریبا ذهنم را قدری متقاعد کردم گارد خودش را در مقابل ضرر پایین بیاره . در نتیجه روزهای بعد یک برگه برداشتم و با رنگ آبی روی آن تعداد هشتاد عدد کلمه "بله" نوشتم و تعداد بیست عدد کلمه "خیر" نوشتم و سعی کردم در وجودم بپذیرم که در صد عدد معامله آتی قرار که بیست عدد ضرر داشته باشم و هر موقع پوزیشنی با ضرر بسته میشد صرفا روی یکی از کلمه های خیر علامت ضربدر بزنم و هر موقع با سود بسته میشد روی یکی از کلمه های بله علامت ضربدر میزدم و بعدش میگفتم بریم برای ترید بعدی ببینیم چی میشه . در واقع این موضوع را من بصورت یک بازی پازل در آورده بودم و یقین داشتم که توزیع سود و زیان پوزیشن ها نا متقارن هستش بنابراین نتیجه گیری بماند برای اتمام کل فرآیند پرونده معاملاتی (برای پرونده معاملاتی تعداد صد عدد ترید در نظر گرفته بودم) ، نا گفته نماند اوایل این رویه وقتی ضرر میکردم و میخواستم علامت خیر را ضربدر بزنم یه مقدار خودکار را روی کاغذ فشار میدادم ، چند بار هم نزدیک بود کاغذه سوراخ بشه ولی شب در حین انجام مدیتیشن برای پذیرش بیشتر روی خودم کار می کردم

احساس ناراحتی و واکنش نشان دادن به ضرر بر اثر بروز واکنش های شیمیایی در بدن بوجود میاد و محرک این واکنش های فکر میباشد ، بنابراین اگر ما جلوی فکر را بگیریم موفق میشیم که بدن را کنترل کنیم و کاملا معتقدم که مدیتیشن شخص را به درجه ای از توانایی میرسونه که میتونه جلوی بروز واکنش های شیمیایی غیر ضروری را بگیره ، بعد از مدتی بدن به مقدار دُز مواد شیمیایی اعتیاد پیدا مکینه و در اینجاست که در بسیاری از مواقع اگر هم ذهن آرام باشه ، این بدنه که بنا به اعتیادش به ذهن دستور میده موارد شیمایی در خون آزاد کند و در اینجاست که ذهن هم به دنبال کوچکترین بهونه است مثلا در یک معامله که مقدار خیلی کمی هم ضرر کردیم آن ضرر تبدیل به علتی میشه که واکنش های شیمیایی فعال بشند و بدن در حالت اعتیاد برانگیختگی به سیرایی برسه .

همگی بر روی اصل پذیرش ضرر اتفاق نظر دارند و پذیرش برای هر فرد میتونه به شکل متفاوتی رُخ بده ، ابتدا میبایست قبول کنیم باید تغییر کنیم و با ضرر کردن بعنوان بخش جدا نشدنی از این حرفه کنار بیاییم و با انجام یک برنامه (مانند نمونه فوق) نسبت به پذیرش آن اقدام کنیم
    شاد و سربلند باشید

10. 24 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

Owj... آواتار ها
    229 بار در 71 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miad نمایش پست ها
    ارادت رفیق
    ببخشید نبودم که پاسختون رو بدم
    خیلی از کتابها هست میتونید در این خصوص بخونید
    تغییر مسایلی که نهادینه شده کار اسونی نیست ولی شدنیه
    یکی از بهترین متودها مشاهده افکار و رفتار بدون قضاوت و جهت دهی و تایید و انکار هست
    این رو توی کتاب نیروی حال به طور کامل توضیح داده

یکی از پر استفاده ترین جمله ای که توی اون کتاب میتونید بخونید این هست که (شما خودتون رو با افکارتون یکی پنداشتید)

این رو با یک مثال براتون میزنم که خوب درک کنید :انگار درون ما ذهن ما یک فردی نشسته و داره افکار و رفتارها و...به ما دیکته میکنه و ما بصورت یک عروسک خیمه شب بازی از اون فرمانبرداری میکنیم

در ابتدا بسیار مشکله ولی شما میتونید با یک سری از جملات این رو با خودتون همیشه یاداوری کنید که من فکر خودم نیستم یا اینکه این فکر برای کی هست که الان اومد توی ذهنم ....
    کم کم بدون ابن لنگر ها میتونید مشاهده بکنید و در اون حالت ذهنتون بسیار پذیرا و گیرا برای یادگیری و...هست ولی تا مادامیکه بخواهید بجنگید دارید باور هاتون و ذهنتون رو تقویت میکنید

وقتی یک مدت مشاهده میکنید و اگاه هستید از افکارتون دیگه اون مکانیزم قبلی قدرت خودش رو از دست میده و کم کم شما عنان امور رو میتونید به دست بگیرید
    کتاب کوچک راهنمای خودشناسی از مارک منسون رو که حجم کمی هم داره حتما مطالعه کنید

((وقتی با عادتی میجنکید انرا تقویت میکنید و آن جنگیدن تبدیل به عادتی دیگر میشود))
    (کریشنا مورتی)
    ممنونم میعاد جان، بابت لطف و توجهت
    پروردگارا ... اگر در این جهان کسی هست ، که تاب دیدن خوشبختی مرا ندارد ، آنچنان خوشبختش کن ... که خوشبختی مرا از یاد ببرد ...

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از Owj... عزیز تشکر کرده اند:

Owj... آواتار ها
    229 بار در 71 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوست عزیز
    ۲ حالت داره:
    ۱. یا قبلا همین ها بودید و الان با تمارین دارید به خود اصلیتون میرسید که یک حالت دفاعی داره. (قابل تغییر است. چوت ذات ما بهترین هاست و خوبی هاست و فراوانی.)
    ۲. شما تازه فهمیدید میتونید خیلی چیزها بیان کنید و این باعث عصبانیت یا هر حس دیگه شما از خودتون شده و به بیرونتون هم نفوذ کرده.

در هر دو صورت باید روی خواسته هاتون و اون باور و رفتاری که میخواید توجهتون بزارید و سعی کنید اونها تقویت کنید.
    یک تمرین اینه روزانه ۱۰ مورد خوبی خانواده و اطرافیان و دوستان و خودتون بنویسید.
    و تمرین کنید موقع بروز این حس ببینیدش و ببینید چه واکنش ها و رفتارهایی دارید و بپذیریدش و سرکوبش نکنید. فقط ببینیدش. بعد به مرور با توجه مثبت به چیزی که میخواید این هم از بین میره.
    در آخر هم روی این هم آگاه باشید در هر لحظه کی مانع میشه شما حال خوب نداشته باشید؟ از خودتون بپرسید.
    جواب باید فقط من باشه. اگر غیر این هست دارید نگاهی غیر سالم میکنید. چون مسٔول همه چیز در زندگی شمایید. چجوری؟ با تعریف نوع نگاهی که به موضوعات دارید.

ممنونم سروش جان بابت توجهت
    امیدوارم پیروز و سربلند باشی
    پروردگارا ... اگر در این جهان کسی هست ، که تاب دیدن خوشبختی مرا ندارد ، آنچنان خوشبختش کن ... که خوشبختی مرا از یاد ببرد ...

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Owj... عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,827 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب:بخواهید تا به شما داده شود
    فصل یازدهم
    ایا می توانید خود را به عنوان وجود ارتعاشی بپذیرید؟
    بیشتر دوستان مادی ما عادت ندارند که زندگی خود را از جنبه ای ارتعاش ببینند،و قطعا عادت ندارند خود را گیرنده و فرستنده ای رادیویی در نظر بگیرند.اما شما قطعا در جهان ارتعاشی زندگی می کنید و بیش از انچه بدانید از جنس انرژی،ارتعاش و الکتریسیته هستید.زمانی که به این جریان جدید اجازه دهید جاری شود و زمانی که خودتان را به عنوان یک وجود ارتعاشی،که تمام چیزهایی را که تجربه میکنیم جذب می کند،بپذیرید.کم کم سفر لذت بخش خود را به سوی افرینش اگاهانه اغاز خواهید کرد.زمانی که همبستگی بین انچه که به ان فکر میکنید،انچه که احساس می کنید و انچه که دریافت می کنید را درک کنید،به ان دست پیدا کرده اید.حالا تمام کلید های لازم برای رسیدن از جایی که هستید به انچه میخواهید در تمام زمینه ها را در دست دارید.

استاد عزیز،ممنون برای همه چیز،ممنون برای همیشه...
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

mantra آواتار ها
    787 بار در 278 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    سلام سروش جان امیدوارم که مثل همیشه عالی باشی دوست من ، در خصوص موضوعی که لطف کردید به اشتراک گذاشتید من یک تجربه شخصی را ذکر میکنم شاید مورد توجه بعضی دوستان قرار بگیره
    چالش برانگیزترین مرحله ای که به شخصه در این مسیر معامله گری باهاش مواجه بودم پذیرفتن ضرر بود ، در ابتدای مسیر قاعدتا شخص دیدگاه ژرفی نسبت به این مسئله نداره ، تا اینکه بعد از ورودم به ریل با این مقوله روبرو شدم و نمی تونستم تصور کنم پذیرش این موضوع چرا باید اینقدر سخت باشه - قبول حد ضرر برای من بقول مارک "رسیدن به زمانی که فرد بگه آهام متوجه شدم" یک تلنگر نیاز داشت ، این تلنگر زمانی برای من بوجود آمده که در حال مطالعه بودم و مفهوم مطلبی که مطالعه میکردم اینچنین بود : زمانی که حد ضرر شما زده شد با "خوشحالی" آن را بپذیر و به خودتان بگویید به به این هم یکی از اون بیست تا پوزیشن ضرر دهی که منتظرشان هستم ، بلخره سرو کله ی یکی دیگشون هم پیدا شد ، امیدوارم بقیه سرو کله شان پیدا نشه ولی اگه قصد اومدن دارند هم حق آنهاست چرا که از قبل میدونم وین ریت سیستم هشتاده ، فقط لطفا حد ضررهای بعدی زیاد تعلل نکنند که ما کار داریم و میخوام پرونده معاملاتی (صد عدد پوزیشن) خودمان را ببندیم . بعد از جذب این نوع نگاه چند روزی در حین مدیتیشن روی پذیرش آن کار کردم تا اینکه تقریبا ذهنم را قدری متقاعد کردم گارد خودش را در مقابل ضرر پایین بیاره . در نتیجه روزهای بعد یک برگه برداشتم و با رنگ آبی روی آن تعداد هشتاد عدد کلمه "بله" نوشتم و تعداد بیست عدد کلمه "خیر" نوشتم و سعی کردم در وجودم بپذیرم که در صد عدد معامله آتی قرار که بیست عدد ضرر داشته باشم و هر موقع پوزیشنی با ضرر بسته میشد صرفا روی یکی از کلمه های خیر علامت ضربدر بزنم و هر موقع با سود بسته میشد روی یکی از کلمه های بله علامت ضربدر میزدم و بعدش میگفتم بریم برای ترید بعدی ببینیم چی میشه . در واقع این موضوع را من بصورت یک بازی پازل در آورده بودم و یقین داشتم که توزیع سود و زیان پوزیشن ها نا متقارن هستش بنابراین نتیجه گیری بماند برای اتمام کل فرآیند پرونده معاملاتی (برای پرونده معاملاتی تعداد صد عدد ترید در نظر گرفته بودم) ، نا گفته نماند اوایل این رویه وقتی ضرر میکردم و میخواستم علامت خیر را ضربدر بزنم یه مقدار خودکار را روی کاغذ فشار میدادم ، چند بار هم نزدیک بود کاغذه سوراخ بشه ولی شب در حین انجام مدیتیشن برای پذیرش بیشتر روی خودم کار می کردم

احساس ناراحتی و واکنش نشان دادن به ضرر بر اثر بروز واکنش های شیمیایی در بدن بوجود میاد و محرک این واکنش های فکر میباشد ، بنابراین اگر ما جلوی فکر را بگیریم موفق میشیم که بدن را کنترل کنیم و کاملا معتقدم که مدیتیشن شخص را به درجه ای از توانایی میرسونه که میتونه جلوی بروز واکنش های شیمیایی غیر ضروری را بگیره ، بعد از مدتی بدن به مقدار دُز مواد شیمیایی اعتیاد پیدا مکینه و در اینجاست که در بسیاری از مواقع اگر هم ذهن آرام باشه ، این بدنه که بنا به اعتیادش به ذهن دستور میده موارد شیمایی در خون آزاد کند و در اینجاست که ذهن هم به دنبال کوچکترین بهونه است مثلا در یک معامله که مقدار خیلی کمی هم ضرر کردیم آن ضرر تبدیل به علتی میشه که واکنش های شیمیایی فعال بشند و بدن در حالت اعتیاد برانگیختگی به سیرایی برسه .

همگی بر روی اصل پذیرش ضرر اتفاق نظر دارند و پذیرش برای هر فرد میتونه به شکل متفاوتی رُخ بده ، ابتدا میبایست قبول کنیم باید تغییر کنیم و با ضرر کردن بعنوان بخش جدا نشدنی از این حرفه کنار بیاییم و با انجام یک برنامه (مانند نمونه فوق) نسبت به پذیرش آن اقدام کنیم
    شاد و سربلند باشید
    با سلام بسیار ممنونم ازشما برای اشتراک مطالب کاربردی و تاثیر گذار.

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از mantra عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,066 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    داستان یک متر دورتر از طلا ؛ اون داستان همیشه اینو یادم میندازه که ممکنه یک متر تا بدست آوردن طلا فاصله داشته باشم ، این اتفاق میتونه در تلاش بعدی بدست بیاد - این طرز فکر خیلی به من کمک کرد تا از اون لحظات تاریک زندگیم گذر کنم ، امیدوار باشم و به موفقیت برسم ، همیشه این احتمال وجود داره که یک متر از طلا فاصله داشته باشید (دارن هاردی ؛ شخصیتی ثروتمند ، مربی موفقیت و پیشرفت شخصی) لینک

20. 20 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 33 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع