نمایش نتایج: از 1 به 10 از 5409

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

نمایش موضوع

24,798 بار در 700 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 167 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان
    امیدورام برقرار و در سلامت کامل باشید
    من مدتی هست که دارم تاپیک روانشناسی رو دنبال میکنم و مخصوصا پست آخری که دوست خوبم علی آقا گذاشتن رو خوندم مقداری من رو به فکر فرو برد
    زمان کوچ از حساب دمو به حساب رییل چه اتفاقی می افته برای تریدر که با یک سری بازی روانی در گیر میشه ؟آیا صرفا فقط چون پول واقعی وارد ماجرا میشه چالش های روانی شروع میشه یا نه؟میخوام بدونم که آیا ما فقط معامله با پول واقعی رو برای خودمون حل کنیم به راحتی دمو معامله می کنیم یا نه؟
    خواهش میکنم فقط دوستانی که در حساب رییل معامله می کنند پاسخگو باشند تا به یک جمع بندی بتونیم برسیم بر اساس تجارب حقیقی نه صرفا ایده ها
    متشکرم @amino @Ali97 @Proadmin @fxramin @SaeidFx @ehsanm65 @ichi.trader98 @Davood36 @hamoon @Mir Tohid @Amir.AZ @ali_ichi
    @kamanche @arashirani @Soroosham @Mr.jason @Moonlight @DjReza @khoshroomahdi @hamedzamani @Hfada @ghoolak @za piri
    من تعدادی از قدیمی تر ها رو تگ کردم بقیه دوستان ببخشید اگر اسمشون نیست چون نمیدونم چه کسانی دارن رییل معامله می کنند
    پیشاپیش متشکرم از وقتی که میزارید
    سلام وقت بخیر
    در اکثر مقالات و سایت ها با نظرات متفاوت بین ۵ تا ۲۰ درصد افراد رو در فارکس موفق اعلام می کنن که به نظر من تحصیلات، هوش فوق العاده و ... نمی خواد و فقط باید یه سری اصول رو رعایت کنیم و من با رعایت موارد زیر تونستم یه قدم به جلوتر برم و به سود برسم:
    1- قبل از پوزیشن جای اس ال رو مشخص می کنم (10 تا 30 دلار از سرمایه ام از دست بره بهتر از اینه که 1000 دلارم از دست بره در واقع پذیرفتم ضرر بخشی از این مارکت هست و باید مدیریت سرمایه ام رو داشته باشم).
    2- بعد از اینکه آخرین ضررم 30 درصد سرمایه ام بود به مورد 1 بسیار پای بند تر شدم و احساس رو در مارکت کنار گذاشتم. فعلا با توجه به چک لیستم کاملا رباط در قبال اس ال و تی پی هستم و حتی بعضی موارد ضرر کمتر رو مدیریت می کنم.
    3- فقط یک چک لیست دارم، تنها با مکدی ها ترید می زنم و از این شاخه به اون شاخه نرفتم.
    4- فکر یه شبه پولدار شدن رو ندارم و پذیرفتم که تا این لحظه مثل استاد با حجم بالا و مدیریت سرمایه ایشون نمیتونم ترید بزنم و موفق باشم به نظر من مشکل اصلی خیلی از دوستان هست.
    5- منظم و کم کم سود جمع کردم با حجم 0.01 و 0.02 روی طلا و نقره تا بتونم اطمینان کامل از محل پوزیش هام و درک مارکت داشته باشم.
    6- قبول کردم اگه بخوام موفق باشم پروسه زمانبر هست و با داشتن استاد و مربی برای خودم زمان بین ۳ تا ۵ سال رو در نظر گرفتم.
    موفق باشید
    داشتم مطالعه می کردم یه آمار دیدم به پستم اضافه می کنم
    ۱۱۱۱.jpg
    ویرایش توسط za piri : 08-04-2022 در ساعت 23:25

2. 48 کاربر برای این پست سودمند از za piri عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 33 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 32 مهمان ها)

1. arya910

کلمات کلیدی این موضوع