نقل قول نوشته اصلی توسط sun_boy نمایش پست ها
سلام دوستان امیدوارم که خوب باشید
من الان حدود یکسال و دو سه ماه هست که داخل دوره هستم و تا الآن حدود 5 دور فایلها را مشاهده کردم و رسیدم به ترید، خدا رو شکر تریدهایی که میزنم هم طبق چک لیستم هست و چون طبق چک لیست هست مثبت هست ( در دمو )
بنده معلم هستم و صبحها سرکلاس هستم، من روزانه ساعت 5 صبح از خواب بیدار میشم حدود یک ساعت پای سیستم میشینم، بازی فراوانی انجام میدم و بعد از اون سعی می کنم که تمرین بکنم ( ک نمیشه) تا ساعت شش صبح که بعد از اون زمان آماده شدن و رفتن به مدرسه
خیلی دوست دارم دور ششم دیدن فایلها را شروع بکنم ولی نمتونم، نمیدونم چرا؟!
قبل ترید حس خستگی بیش از حد میاد سراغم، حین ترید حالم خوبه تقریبا، بعد از ترید هم خسته تر از قبل
چند روزی هم هست اصلا خواب خوبی ندارم، دقیق خسته خستم، خواب آلود هم هستم ولی زمانی که سرم را روی بالش میگذارم یا خوابم نمیبره یا اگه خوابم ببره اصلا خواب خوبی ندارم
چند روزی هم هست که دلم نمیخواد بشینم پای تمرین ذن، ( خیلی هم دوست دارم بشینم ولی نمیتونم)
حس به هم ریختگی خیلی خیلی عجیبی دارم
شاید بگین تفریح، تفریح هم دارم، بعضی وقتها با دوستان میرم بیرون، با همسرم هم تایم زیادی بیرون از منزل به سر میبریم
please HELP me
سلام و وقتتون بخیر پسر آفتاب عزیز
امیدوارم عالی باشید
در مورد اینکه نمیتونید دور ششم رو شروع کنید و تمارین رو انجام بدید و تمرین ذن بکنید : چون تمام این کارهایی که ما انجام میدیم نتیجه آنی و لحظه ای نداره باعث میشه که کم کم ذهنتون و مغزتون ممانعت کنه برا انجام این کارها چون انجام هیچکدوم در شما باعث ایجاد و ترشح دوپامین که همون حس لذت هست نمیکنه پس میخواد شمارو برگردونه سرجای اول و اون کارهایی قدیمی که انجامشون لذت آنی داشت و حس شادی ایجاد میکرد ، ولی خوب اونها هم نتایج عالی برای آینده ندارند متاسفانه
پیشنهاد : هرچقدر هم کم باشه مدت زمان یا تعداد تمرین یا مشاهده فایلها ، فقط و فقط سعی کنید خودتون رو در مسیر نگهدارید و از مسیر خارج نشید حتی شده انجام یک تمرین در روز و مشاهده 5 دقیقه از یک فایل آموزشی و انجام تمرین ذن چند دقیقه
پیشنهاد دوم : برگردید و پستها و تمرینات اولی که در تاپیک ارسال کردید رو مرور کنید تا هم نتیجه این 1 سال تلاشتون رو ببینید و قابل لمس باشه براتون که چقدر پیشرفت کردید و هم حس لذت و شادی رو به وجود بیارین
در مورد حس خستگی در ابتدای کار کاملا امری طبیعی هست و این وقتی وارد حساب ریل شدید احتمالا دو چندان میشه و علتش هم اینه که شما چون میخواین اصولی و طبق چک لیست ترید بزنید و در مقابل وسوسه ها مقاومت میکنید و انقدر بررسی میکنید که کاملا موقعیت صحیح باشه و مهمتر از اون دارید صبر میکنید باعث ایجاد خستگی میشه
پیشنهاد : سعی کنید وقتی منتظر به وجود اومدن شرایط تریدتون هستید آلارم ست کنید و به چارت خیره نشید و وقتی آلارم زده شد چارت رو بالا بیارید و همچنین چندتا حرکت ورزشی مثل طناب زدن و حرکات کششی و درازنشست و ... انجام بدید +
در مورد خوابتون و خواب خوبی نداشتن : علتش رو پیدا کنید بررسی کنید ببینید در طی این چند روز چه چیزهایی یا چه کارهایی یا چه افکارات متفاوت نسبت به روزهای قبل داشتید و انجام دادید که این مورد در شما به وجود اومده که خودش میتونه تغذیه و ساعت خواب و کارهای روزانه وارتباطات و .... باشه خودتون بهتر میتونید همه کارهایی رو که از موقع بیدار شدن تا زمان خوابتون انجام میدید رو روزانه لیست کنید و بررسی کنید ، سعی کنید شبها قبل از خواب کل اتفاقات روزتون رو مرور کنید و برای بهترینشون خدارو شکر کنید و با حس خوب به خواب برید و صبح هم که بیدار میشید اولین فکر و حرفی که میزنید این باشه که خدایا شکرت امروز رو هم به من هدیه دادی تا زنده باشم و در راه اهداف و آرزوهام قدم بردارم
سعی کنید از دنیای مجازی و اتفاقات و اخبار ها و رسانه ها بدور باشید و در مقابل حجوم اطلاعات منفی قرار نگیرید و خوراک مثبت به ذهنتون بدید
سعی کنید خودتون رو با خود دیروزتون مقایسه کنید و پیشرفتتون رو متوجه بشید و لذت ببرید
در مورد حس بهم ریختگی اصلا نگران نباشین و همونطور که مهرداد جان هم گفتن قبل از هر تغییر و ایجادات عادات جدید یک آشفتگی به وجود میاد ، مثال بعدی که استاد زدند در مورد این بود که وقتی مادرهامون وقتی میخواستن خونه رو تمیز کنند و جارو بزنند کل خونه رو به هم میریختند و جارو میکشیدند آیا در این موقع حس بدی داشتند ؟ نه چون ایمان داشتند بعد از نظافت همه چیز در جای خودش قرار میگیره ، الان شما هم درست در این مرحله به هم ریختگی هستید و باید ایمان داشته باشید که بعد این مرحله همه چیز در جای خودش قرر میگیره ، پس لذت ببرید و ادامه بدید
بهترینهارو آرزو دارم برا هممون