صفحه 173 از 543 نخستنخست ... 73123163171172173174175183223273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,721 به 1,730 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

amino آواتار ها
    149,008 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5662 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    هم اندیشی
    مبحث روانشناسی تا قبل از تاپیک ترید

سلام دوستان وقت بخیر

طبق صحبت های استاد و همچنین کتاب سایکو سیبرنتیک از ماکسول مارتز (جمع بندی برای موفقیت روانشناسی و مستمر در مارکت) ما برای موفقیت تا قبل از تاپیک ترید بهتره چند کار رو انجام بدیم
    مراحل به ترتیب اند

1: نوشتن یک چک لیست مطلوب و مکتوب با حد ضرر مجاز

2: تمرین سایه زنی با چک لیست ( اجراش کن ولی دکمه بای و سل رو نزن)

3: تمرین کشیدن ماشه با تفنگ خالی (با کمترین حجم چک لیستتو اجرا کن)

4: ترید در دمو با روزی x درصد هدف روزانه

تعداد تمرین های تا قبل از مرحله 4 بستگی به خود تریدر داره معمولا 50 مورد کافیه(از نظر من یک رفتار ثابت )
    5: ریل

ممنون میشم از دوستان قدیم و جدید که نظرات خودشونو اعمال کنن و اگر کم یا زیادی هست بهش اضافه یا کم کنند (میشد در قالب هم اندیشی گذاشت اما خب تاپیک شلوغی نیست که پست ها گم شه اما در اصل یک هم اندیشیه)
    @Milad-Trader @Brian @miRHesam @amirreza @tarokh @Snow_Trader @mohammad-zrm @fxhadi
    @Ali97 @oveys
    @amino
    از دوستانی که فراموش کردم تگ کنم عذرخواهی میکنم حضور ذهن نداشتم ..هرکسی میتونه نظرشو در این مورد بده ( الزام اینه که به تاپیک ترید رسیده باشید )

موفق باشید
    سلام خیلی خوبه ولی قبل از ارایه یک پیشنهاد چقدر عالی میشه که شخص خودش پیشنهادشو به مدت چند ماه انجام بده و تهش بنویسه خودم این فعالیت رو مثلا ایکس ماه انجام دادم و این نتیجه یا جامعه آماریش
    Perceive thetime , Change thelife

2. 50 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    149,008 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5662 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

دوستانی که اهل تصویر ذهنی و تخیل هستند درخواست راهنمایی دارم:

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
    من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
    در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
    مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
    مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
    مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
    یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
    یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
    همه این اتفاقات بعد از اینکه ازشون اگاه شدم خیلی کمتر رخ میدن اما رخ میدن.
    نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.
    حالا این رویه و اتفاقات درست بوده که برای من اتفاق افتاده یا دارم اشتباه میرم و این نشانه هاشه؟
    و در اخر ایا مدیتیشن با موزیک درست هست یا خیر؟؟

لطفا اگر تجربه ای یا دانشی در این مورد دارید بفرمایید.
    @Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @Sahar69830 @Soroosham @Brian @armin_a1a @Erfanalk @amino
    عزیزانی رو که بنظرم دارای دانشی بودن رو تگ کردم.
    بقیه بزرگواران که تجربه ای دارند با اشتیاق منتظر نظراتتون هستم.

شاد و سلامت و ثروتمند باشیم
    سلام وقت بخیر
    موزیک میتونه کمک کننده باشه و هم میتونه ضرر داشته باشه ولی تجربیات شما درست بوده تبریک میگم.
    اما مراقب باشید ذهنتون شمارو فریب نده به سمتی که "هرچی من میخوام میشه به هرچی من میخوام باید بشه" تبدیل نشه
    زمانیکه انسان از درون آرامش داشته باشه شرایط بیرون هرچند از نظر بقیه خوب نباشه از نظر شخص خوبه
    Perceive thetime , Change thelife

4. 51 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

AliAnsari آواتار ها
    936 بار در 240 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام با اجازه منم صحبتی دارم تو این قضیه
    من 19 سالمه و به شخصه من خودم باید ترم دوم دانشگاهمو تموم کرده باشم ولی ترم اول مجازی بود شرکت کردم و این ترمو مرخصی گرفتم، تصمیمی که دارم اینه که قبل اینکه تایم انصراف تموم شه، انصراف بدم و برای سال دیگه تو شهرستان دانشگاه پیام نور ( شاید روانشناسی یا رشته ساده تری که وقتمو نگیره که اگه دوستان پیشنهادی دارن ممنون میشم) ثبت نام کنم و مرخصی بگیرم دوباره( شهرای کوچیک از ترم اول پیام نور مرخصی میده) ، اینطوری از الان 1 سال دیگه هم وقت دارم و اگه بخوام هم یه دو ترم الکی هم میخونم و این میشه 2 سال و حتی بیشتر . من نمیدونم شرایط کارشناسی چیه و قانونا میشه بعد کنکور ارشدتون دانشگاه ثبت نام کرد یا خیر ولی خیلی خوبه با یک مشاور مخصوصش صحبت کنین که آشنا با قوانین باشه. این ایده ای بود که من دارم اجرا میکنم. امیدوارم مفید باشه براتون یا بقیه دوستانی که همسن خوده من هستن.
    براتون بهترین هارو آرزو میکنم
    تمرین و تلاش (80%) + ذهنیت مثبت و قانون جذب (20%) = موفقیت قطعی

6. 9 کاربر برای این پست سودمند از AliAnsari عزیز تشکر کرده اند:

behnam.69 آواتار ها
    1,689 بار در 419 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر ،امیدوارم حالتون عالی باشه
    من کاربر پرایس اکشن فراکتالی هستم و تقریبا 2 ماه میشه که حساب دمو باز کردم وترید میزنم وطبق برنامه روزی 3 درصد تقریبا حسابم رو در 23 روز تریدری 75 درصد رشد دادم(فول تایم تریدر نیستم)
    در اوایل ترید های بدون استرس و با حد سود خوب میزدم و چک لیست زیاد دقیقی نداشتم در اواسط کار چک لیستم رو دقیق و اصولی کردم و خودم رو ملزم کردم فقط طبق چک لیست ترید کنم ،که باعث شد موقیت های ترید من پایین بیاد(که البته طبیعیه) ولی استرس در گرفتن پوزیشن در من زیاد شد و به راحتی اوایل نمیتونم پوزیشن باز کنم و خیلی وسواسی عمل میکنم،و همچنین وقتی پوزیشنی رو باز میکنم معمولا زودتر از این که به حد سود برسه میبندم و ترس از دست دادن دارم (با اینکه میدونم در دمو بالانس مهم نیست و تمرین صبر رو باید انجام بدیم) و 90 درصد موقعیت هایی که زودتر میبندم به حد سودم میرسه و عملا سودم رو کم کردم با این کار.
    ممنون میشم راهنماییم کنید چطور میتونم با این چالش ذهنی کنار بیام!

@Milad-Trader @Brian @miRHesam @amirreza @tarokh @Snow_Trader @mohammad-zrm @fxhadi
    @Ali97 @oveys
    @memo
    @amino
    تا جایی که یادم بود تگ کردم شرمنده اگر کسی رو تگ نکردم سپاس از همه دوستان و ممنون میشم بقیه هم نظر بدن

موفق و پر سود باشید
    روزهای سختت رو فراموش نکن

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از behnam.69 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam.69 نمایش پست ها
    من کاربر پرایس اکشن فراکتالی هستم و تقریبا 2 ماه میشه که حساب دمو باز کردم وترید میزنم وطبق برنامه روزی 3 درصد تقریبا حسابم رو در 23 روز تریدری 75 درصد رشد دادم(فول تایم تریدر نیستم)
    در اوایل ترید های بدون استرس و با حد سود خوب میزدم و چک لیست زیاد دقیقی نداشتم در اواسط کار چک لیستم رو دقیق و اصولی کردم و خودم رو ملزم کردم فقط طبق چک لیست ترید کنم ،که باعث شد موقیت های ترید من پایین بیاد(که البته طبیعیه) ولی استرس در گرفتن پوزیشن در من زیاد شد و به راحتی اوایل نمیتونم پوزیشن باز کنم و خیلی وسواسی عمل میکنم،و همچنین وقتی پوزیشنی رو باز میکنم معمولا زودتر از این که به حد سود برسه میبندم و ترس از دست دادن دارم (با اینکه میدونم در دمو بالانس مهم نیست و تمرین صبر رو باید انجام بدیم) و 90 درصد موقعیت هایی که زودتر میبندم به حد سودم میرسه و عملا سودم رو کم کردم با این کار.

@Ali97 @oveys
    @memo
    @amino
    تا جایی که یادم بود تگ کردم شرمنده اگر کسی رو تگ نکردم سپاس از همه دوستان و ممنون میشم بقیه هم نظر بدن

موفق و پر سود باشید
    سلام و وقت بخیر بهنام جان
    امیدوارم عالی باشید
    1- موقعیت ورود طبق چک لیستتون رو در گذشته مارکت مثل تمرینهای پرایس اکشن پیاده کنید و مناطق حد سود و ضررتون رو مشخص کنید و یاداشت کنید و ببینید در 100 مورد چند پوزیشن مثبت داشتین که تیپی خورده ، این هم باعث میشه به چک لیستتون ایمان داشته باشید و به تیپی تون دست نزنید تا زده شه چون بررسیش کردید و ایمان دارید زده میشه
    2- بعد مورد 1روی یک اکانت دمو جدید 100 دلاری شروع کنید طبق چک لیستتون ترید زدن تا دستتون و چشمتون و ذهنتون باهم هماهنگ بشن و عادت کنند برای محلهای ورودتون
    3- مهمترین موضوع و بازم میگم مهمترین موضوع : تمرکزتون رو از افزایش بالانس و درصد روزانه بردارید و کاریتون نباشه سود میشه یا ضرر یا به چه میزان ، اکانت تمرینی هست اما این اکانت برای تمرین و ترید و بررسی چک لیست و رفع ایرادات اون هست نه افزایش بالانس
    4- زود بستن پوزیشنتون و داشتن حس از دست دادن فقط و فقط به خاطر تمرکزتون روی ترید مثبت هست ، احتمالا میخواین گراف تمیزی داشته باشین یا پوزیشن ضررده نداشته باشین
    جمله خودتون : (با اینکه میدونم در دمو بالانس مهم نیست و تمرین صبر رو باید انجام بدیم)
    دونستن با تونستن خیلی فرق داره ، شما گفتین میدونم اکانت تمرینی هست اما نمیتونید پوزیشن ضرر ده رو قبول کنید و میخواید بالانستون افزایش پیدا کنه
    دمو برای بررسی چک لیست و نقاط ورود و خروج هست و بعد تمرین صبر و رفع ایرادات احتمالی
    پس به چشم افزایش بالانس نگاه نکنید همه چیز درست میشه
    اگر 90 % موقعیتهاتون بعدا میبینید حد سود خورده تبریک میگم سیستم 90% سود ده دارید ، پس لطفا استاپهاتون رو قبول کنید تا اون 90% افزایش بالانستون رو بدست بیارید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,644 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam.69 نمایش پست ها

@Ali97 @oveys
    @memo
    @amino

موفق و پر سود باشید
    سلام عزیز وقتت بخیر راهکار خودم برای حل این مشکل (که در حساب ریل دوبرار میشه) این بوده که اس ال وتیپی ست میکنم و کلا دیگه از پایی سیستم میرم من از اون تریدر هایی هستم که بمونه پایی چارت اجازه نمیده علمم بهم سود بده و خودم جلویی رشد خودمو میگیرم پس به این نتیجه رسیدم که باید بعد باز شدن پوزیشن نباشم ... صد ترید طبق چکلیست اینجوری بزنید متوجه میشید چقد باعث پیش رفتتون میشه موفق

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

behnam.69 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام بهنام جان

اولا یه تشکر که چک لیست داری اشکال نداره موقعیت کم پیدا میکنید عوضش میدونید که دارید چیکار میکنید ! این خیلی مهمه از نظر من ..نظم و ژورنال نویسی رو حتما در راس تریدری خودتون قرار بدید (همین که به چک لیست پایبند باشید یجور منظم بودنه)

حتما تریدهاتونو یادداشت کنید ..مثلا ترید رو اینطور شد و اینطور شد که من باز کردم ..حالاتتونو بنویسید ..چند موردو بنویسید بهنام واقعی رو میشناسید

چند مقاله مفید رو براتون قرار میدم بخونید

https://academywave.com/forex-tradin...forex-trading/

https://academywave.com/fear-and-trading/

https://academywave.com/how-to-overc...forex-trading/

سوابق تاپیک مقالات روانشناسی رو حتما بخونید چند بار خیلی مهمه این مقالات

موفق باشید

سلام دوست عزیزم ممنون بابت راهنماییت حتما شروع به ژورنال نویسی میکنم و از نکات و مقالاتی که گفتی هم استفاده میکنم .بازم ممنونم ازت بخاطر وقتی که گذاشتی

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از behnam.69 عزیز تشکر کرده اند:

behnam.69 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام عزیز وقتت بخیر راهکار خودم برای حل این مشکل (که در حساب ریل دوبرار میشه) این بوده که اس ال وتیپی ست میکنم و کلا دیگه از پایی سیستم میرم من از اون تریدر هایی هستم که بمونه پایی چارت اجازه نمیده علمم بهم سود بده و خودم جلویی رشد خودمو میگیرم پس به این نتیجه رسیدم که باید بعد باز شدن پوزیشن نباشم ... صد ترید طبق چکلیست اینجوری بزنید متوجه میشید چقد باعث پیش رفتتون میشه موفق

سلام دوست عزیز ممنونم
    اره این چیزی که میگید برای من هم اتفاق افتاده و اتفاقا به نفعم هم بوده،منم چندین بار به همین شکل با ست کردن و فراموش کردن معاملاتم به تی پی خورد ،بیشتر دنبال راه حلم که بتونم با دیدن معامله ذهنم رو کنترل کنم.ممنونم که وقت گذاشتی

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از behnam.69 عزیز تشکر کرده اند:

behnam.69 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر بهنام جان
    امیدوارم عالی باشید
    1- موقعیت ورود طبق چک لیستتون رو در گذشته مارکت مثل تمرینهای پرایس اکشن پیاده کنید و مناطق حد سود و ضررتون رو مشخص کنید و یاداشت کنید و ببینید در 100 مورد چند پوزیشن مثبت داشتین که تیپی خورده ، این هم باعث میشه به چک لیستتون ایمان داشته باشید و به تیپی تون دست نزنید تا زده شه چون بررسیش کردید و ایمان دارید زده میشه
    2- بعد مورد 1روی یک اکانت دمو جدید 100 دلاری شروع کنید طبق چک لیستتون ترید زدن تا دستتون و چشمتون و ذهنتون باهم هماهنگ بشن و عادت کنند برای محلهای ورودتون
    3- مهمترین موضوع و بازم میگم مهمترین موضوع : تمرکزتون رو از افزایش بالانس و درصد روزانه بردارید و کاریتون نباشه سود میشه یا ضرر یا به چه میزان ، اکانت تمرینی هست اما این اکانت برای تمرین و ترید و بررسی چک لیست و رفع ایرادات اون هست نه افزایش بالانس
    4- زود بستن پوزیشنتون و داشتن حس از دست دادن فقط و فقط به خاطر تمرکزتون روی ترید مثبت هست ، احتمالا میخواین گراف تمیزی داشته باشین یا پوزیشن ضررده نداشته باشین
    جمله خودتون : (با اینکه میدونم در دمو بالانس مهم نیست و تمرین صبر رو باید انجام بدیم)
    دونستن با تونستن خیلی فرق داره ، شما گفتین میدونم اکانت تمرینی هست اما نمیتونید پوزیشن ضرر ده رو قبول کنید و میخواید بالانستون افزایش پیدا کنه
    دمو برای بررسی چک لیست و نقاط ورود و خروج هست و بعد تمرین صبر و رفع ایرادات احتمالی
    پس به چشم افزایش بالانس نگاه نکنید همه چیز درست میشه
    اگر 90 % موقعیتهاتون بعدا میبینید حد سود خورده تبریک میگم سیستم 90% سود ده دارید ، پس لطفا استاپهاتون رو قبول کنید تا اون 90% افزایش بالانستون رو بدست بیارید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون

سلام و درود به علی عزیز
    ممنونم بابت وقتی که گذاشتی ،افتخار میکنم به داشتن دوستانی مثل شما
    ممنون از راهنماییهات و حتما این کار هارو انجام میدم.بازم ممنونم ازت

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از behnam.69 عزیز تشکر کرده اند:

Alireza76fx آواتار ها
    700 بار در 224 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام ودرود خدمت استاد ارجمند ودوستان گرامی انجمن
    یه اتفاقی افتاد : تمرینات فایل 55 انجام میدادم تقریباً احساس دانایی وتریدر شدن بهم دست داده بود همون وقت یه سوال برام پیش اومد تو ذهنم راجع به یکی از فایل های قبلی تو تاپیک تمرینا پرسیدم .چند تا از دوستان ضمن توضیح دادن سوال توصیه کرد که برگردم و فایل مربوطه را دوباره ببینم علی رغم اینکه خودم فکر میکردم نیازی نیست وقتم را دوباره تلف کنم ولی برگشتم دوباره فایل یه بار دوبار چند بار گوش کردم و به خود که اومدم دیدم که از روی فایل های سر سری گذاشتم یه خاطره از دوران کودکی اومد تو ذهنم گفتم مثل این شرایطه .
    تو بچگی حدود 8یا9سالم بود با هم سن و سال و بچه مهلا تابسون که میشد یه باغ خیلی بزرگ تو روستامون بود با دیوارهای خیلی بلند همه میوه ای داشت .(البنه همه باغ داشتن ولی لذت باغ مردم یه چیز دیگس .اونا که تجربشا دارند میدونند چی میگم)
    می رفتیم کنار دیوار به علت این که قدمون نمیرسید یه سری سنگ و کلوخ وآجر بود میچیدیم زیر پاهامون تا قدمون برسه و بتونیم میوه ها را بکنیم بخوریم یه عادتی که من داشتم سریع و با عجله یه چند تا سنگا را زودتر از بقیه می چیدم زیر پام بدون رعایت تناسب وبزرگ و کوچکی سنگا و خیلی راحت سنگهای بزرگ رو کوچیکا می چیدم .یا مثلا تعداد سنگا راکم میچیدم رو هم و خیلی وقتا قدم نمیرسید و نوک انگشتم میرسید ولی میرفتم بالا وهمیشه زیر پام میلرزید دست میرسوندم وشروع میکردم به کندن میوه هیچ وقت نبود که بدون استرس افتادن اون بالا مونده باشم .
    همیشه این ترس افتادن ولیز خوردن از رو سنگا را داشتم اخرشم یه روزم از اون بالا افتادم پایین همه بدنم خورد شد تا یه مدت کل بدنم باند پیچی بود .
    ولی بودن بعضی بچه ها هم سن و سال که یه وقت بیشتری را صرف چیدن سنگ زیر پاشون میکردن و هیچ وقت هم نیفتادند و مطمئنا با آرامش میوه میجیدند
    الان که چند سال از آن ماجرا میگذره من هنوز همون عادت دارم زیر پاهام رو با دقت و نظم نمیچینم و به راحتی دوباره می افتم پایین ممکنه دوباره برم بالا و چند تا میوه بکنم (چند دلاری سود کنم )ولی همش با استرس و آخرشم خوردن زمین و باندپیچی و کال مارجین شدن
    تصمیم گرفتم این بار با دقت سنگا را بچینم
    و دوباره دارم فایلا را ازفایل اول با حوصله میبینم و تمام تمرین را انجام میدم .
    انشاالله که بابت وقتی که ازتون گرفته میشه بابت خوندنش ارزش داشته باشه
    به امید موفقیت همه اعضای انجمن....
    وقت بخیر قطعا از زمانی که این پست رو گذاشتید خیلی وقته که گذشته و دقیقا همینطوره که شما فرمودید . و چه مثال قشنگی خواستم یه تشکر ویژه بکنم ازتون خیلی عالی بود
    Hope is everything

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Alireza76fx عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع