نمایش نتایج: از 1 به 10 از 5394

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

نمایش موضوع

ali.nou آواتار ها
    2,437 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    یکی از بدترین چیزهایی که میتونه اتفاق بیافته زمانیه که بازار به شما برای زیرپا گذاشتن قوانین خودتون پاداش میده
    یعنی شما قوانین مدیریت سرمایه, جابجا کردن استاپ(بزرگ کردن استاپتون)و... رو رعایت نمیکنی و سود میکنی و فکر میکنی این موضوع همیشگی خواهد بود
    سلام میلاد جان امیدوارم حالت عالی باشه
    ممنون بابت نکته درستی که اشاره کردی
    خودم دقیقا همین مشکل رو داشتم یعنی اکانت رو عالی رشد میدادم اما در نهایت اکانت رو از دست میدادم و این سیکل دائم درحال تکرار بود تا اینکه تصمیم گرفتم اشتباهاتی که منجر به از دست دادن اکانتها شده رو یادداشت کنم
    پس دست به قلم شدم و شروع به بررسی ژورنالم کردم ... متوجه موضوعی شدم که دائم درحال تکرارش بودم ولی خودم نمیدونستم
    درحالت عادی که استراتژیم عالی جواب میداد همه چیز گل و بلبل بود اما دقیقا بعد معامله زیان ده شرایط تغییر میکرد و در معاملات بعدی حجم /حدضرر/حدسود و... رو تغییر میدادم تا به خیال خودم جبران کنم!!!
    دقیقا طبق فرمایشات شما تا یه جایی خوب جواب میداد اما در نهایت باعث از دست دادن حساب میشد (همیشگی نبود)
    متوجه باگ شخصی خودم شدم پس تصمیم گرفتم یه چالش طراحی کنم (مهندسی معکوس) که بقول مارک داگلاس بعد معامله زیان ده مطمعن بنفس و بدون ترس باقی بمونم
    پس ژورنال معاملاتی رو طوری طراحی کردم که توجهش بر معاملات بعد معامله زیان ده باشه که آیا اصولی به مسیر برگشتم یا غیر اصولی (رعایت مدیریت سرمایه و استراتژی) ...
    خلاصه چالش همه روزه من اینه بعد معامله زیان ده بتونم منضبط و متمرکز باقی بمونم و دائم ژورنالم رو بررسی میکنم که ببینم در چه وضعیتی قرار دارم
    امیدوارم برای دوستان عزیزم مفید واقع شده باشه
    ویرایش توسط ali.nou : 04-08-2022 در ساعت 16:26
    بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمیکند بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را منعکس میکند (مارک داگلاس)

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از ali.nou عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 28 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع