سلام به همه دوستان و تریدر های عزیز دل.
یه موضوعی خیلی ذهنم رو درگیر کرده باهاتون در میون میزارم اگر پشنهادی یا نکته ای بود ممنون میشم در میون بزارید با من.
من یک سال پیش دوره پرایس امینو رو شرکت کردم بعد از دو دور دیدن ویدئو ها از طریق یک دوست کشیده شدم سمت سبک پرایس اکشن اسمارت مانی که فکر کنم شنیده باشید راجب بهش خیلیاتون.
در نتیجه دوره امینو رو نصفه کاره رها کردم و رفتم به اون سمت.
چیزای جذاب خیلی داشت که منو کشوند سمت خودش که نمیخوام بحثو طولانی کنم.
بعد از گذروندن دوره و کلی تمرین و بک تست میتونم به جرات بگم هیچی توی اسمارت مانی نیست که من ندونم.
منتهی یک نکته خیلیییی مهم رو کسایی که واردش میشن نمیبینن اونم ریسک به ریواردی هست که همون اول کار به خورد ذهن تریدر میدن. یه ریوارد خیلییی بزرگ و استاپ کوچیک که خب واقعا جذابه. اما نکته اش اینه که آیا ما میتونیم با سیستمی کار کنیم که وین ریت حداکثر ۳۰ داشته باشه ؟ ینی ذهن ما تحمل اینو داره که ۷ تا استاپ پشت هم بخوره بعد یه سود بگیره؟ برا من که جوابش خیر هست و اصلا نتونستم با این سبک کنار بیام. هرچند برای همینم میشه یه جوابی داد و گفت خب روانشناسی به مرور که روی سیستم مسلط شدی رشد میکنه. اما خب وقتی وین ریت حداکثر ۳۰ باشه هرچقدر هم مسلط باشی همینه. سرتون رو به درد نیارم. در حساب ریل با این سبک شروع کردم به ترید زدن و بعد از ۲ ماه تریدر کردن من فقط تونستم حساب رو سر به سر نگهدارم.
برگشتم به امینو حالا و دارم طبق نقشه راه میرم جلو از صفر. چندتا مورد خیلی ذهنمو درگیر کرده، یکی اینکه ساده بودن سبک امینو به شدت برام عیجبه. وقتی مقایسه میکنم حرفای استاد رو با اون سبکی که یاد گرفتم باورم نمیشه که یه سبک به این سادگی اینقدر کارآمده و ثابت شده*اس. دوم اینکه من دارم تمام سعیم رو میکنم به ذهن خالی دوره امینو رو پیش ببرم و تمام تلاشم اینه هیچی از مواردی که یاد گرفتم رو توی تمرین هام دخالت ندم. اما یه مشکلی هست که من ناخودآگاه نواحی و سطوح رو به صورت چشمی با سبکی که خوندم مقایسه میکنم. خیلی خیلی سخته برام نکنم این کارو چون چشمم عادت کرده به اون سبک و روش.
میخواستم نظر دوستان رو بدونم که راه حلی هست برای این مشکل یا خیر؟ یا اصلا ایرادی داره؟