نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها
سلام خدمت همه دوستان عزیز آکادمی

یک موضوعی رو میخوام باهمدیگر بررسی کنیم وممنون میشم دوستان اگه نظری دارند بفرمایند

چطور میشود در بازار صبر لازم و کافی برای تشکیل دقیق موقعیت رو نداریم اما در زمانی که در منفی هستیم صبر کاذب میکنیم و ضرر رو رشد میدهیم؟

یا چطور میشود که اکثرا دنبال موقعیت های قطعی هستیم اما زمانی که یک موقعیت عالی رو تحلیل میکنیم و حدس میزنیم، ورود صورت نمیگرد و فقط مشاهده میکنیم؟

با بررسی این موضوع رسیدم به بحث تعادل . در زمانی که لازم است یک عمل صحیح انجام دهیم ، مشاهده و نظاره میکنیم و عملی صورت نمیگرد به همین دلیل تعادل بهم میخورد

برای اینکه این موضوع حل بشود یک تمرین برای خودم در نظر گرفتم که در طول روز هر کاری رو همون لحظه که لازم است انجام بدهم، انجام دهم و به آینده موکول نکنم تا این تعادل همیشه برقرار باشد ( این خصوصیت در من وجود داشت برای انجام کارها، اما الان میخوام به صورت خیلی جزیی و ریز در کارهای روز مره بهش آگاه باشم)
ممنون میشم استاد عزیز هم نظر خودشون رو بدهند @amino

سلام
وقتتون بخیر

پاسخ من به سوال هایی که پرسیدین:

تریدر مبتدی امثال من تجربه کافی نداره و همینطور ایمانشم تئوری هست ینی همش تو گذشته مارکت چک لیستشو دیده یا تو دوره از زبان استاد درصد های موفقیت سیستم هارو شنیده و خب تا زمانی که خود فرد دست بکار نشه و با چشم و گوشت و پوست خودش نتایج رو نبینه هیچ وقت ایمانش بخودش و توانایی هاش بدست نمیاره و همیشه گوشه ذهنش اون اضطراب و استرس هست و نمیزاره تصمیم گیری درست و به موقع انجام بد .
در مورد صبر برای تشکیل موقعیت خوب هم اینجور بگم استاد خیلی این جمله رو بهمون گفته ،" جوری ترید بزن انگار اولین و اخرین ترید عمرته"..
یا این تجربه استاد رو استفاده میکنی یا انقد دنبال موقعیت ترید های گوناگون میری و تهش میبینی این همه بدو بدو تهش ضرر شد .اینبار نوبت مارکت که با استاپ خوردن به تریدر میفهمونه که یا صبور میشی یا یه سیلی از من میخوری جوری که گونه صورتت سرخ بشه ..انقد مارکت سیلی میزنه به تریدر عجول و بدون فکر که تهش از هوش میره(کال مارجین شدن های متعدد)

البته اینو بگم بدم نیست استاپ و کال مارجین شدن
استاد خودشم میدونه که تریدر مبتدی چیکار میخاد بکنه و اگر دقت کنین خودشون چقد گفتن اولین حساب های ریلتون به احتمال زیاد ازدست میدین پس با مبالغ کمتر تجربیات گران بهایی یاد بگیرین...
این شکست های اول مسیر خوبن ینی عین اون بدن درد بعد تمرین باشگاه هست چون تجربه ای که استاد بهمون میگه رو خیلی خیلی تو وجودمون نهادینه میکنه و خب دفعات بعدی از تجربه خودت و استاد استفاده میکنی

بقول معروف تا سر ادم به سنگ نخوره قدر یچیزایی رو نمیفهمه مصداق این ماجراست.

امیدوارم که دوستان قدر تک تک صحبت های استاد بدونند و نه تنها گوش بدن به حرفاشون بلکه عملیش کنن.
ارادتمند