نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها

سلام و عشق خدمت دوستان عزیز
مشکلی رو که جدیدا درون خودم پی بردم خواستم مطرح کنم اینجا چون هم بحث روانشناسی داره هم تکنیکال و شاید خیلی از دوستان باهاش درگیر باشن
دیروز من طی یک عملیات انتحاری حدود ۱۲ درصد از بالانسم رو منهدم کردم و خیلی بهم فشار آورد.
و متوجه موردی شدم که وقتی من بیشتر از ۲ پوزیشن ضرر ده در یک مرحله داشته باشم دیگه میرم روی دور جبران و افزایش حجم ،و کاملا بازار رو برعکس میبینم
مشکل برعکس دیدن موقعیت ها واسه دوستانی که روی تی پی ۵۰ خارج میشن در ۹۰ درصد اوقات مشکلی ایجاد نمیکنه
اما من چون از تی پی ۱۰۰ درصد استفاده میکنم حد ضرر هام فعال میشن
میخواستم تی پی رو ۵۰ درصد بزارم اما چون اسکلپ میکنم
تا تایید بگیرم ۵۰ درصد در اکثر اوقات تاچ شده یا اینکه ریسک به ریوار خوبی نمیده
راهکار دیگه ای که به ذهن خودم میرسه اینه که گام ها رو به صورت هفتگی بردارم و اینجوری فشاری که باید حتما درصد روزانه رو بگیرم از روم برداشته میشه
‏ ‏در این مورد اگر دوستان راه دیگه ای به نظرشون میرسه ممنون میشم کمک کنند
پیشاپیش از پاسخ همه ی عزیزانم تشکر میکنم و بابت تشکر پست نمیزارم تاپیک شلوغ نشه
سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
باور دارم که عالی هستید
چه جالب من هم دقیقا با این شکل بودم و الان دیگه اگر در یک روز 2 پوزیشن ضررده داشته باشم دیگه سیستم رو میبندم و اون روز رو تعطیل میکنم ، چون دیگه خودمو شناختم ، اگر بمونم حتی پوزیشن سوم 100% باشه و بزنمش با توجه به شرایط روحی در محل تیپی خارج نمیشم و میخوام قبلی هارم جبران کنم و اونم برمیگرده و استاپ میزنه و بیشتر ضربه میزنه بهم ، برا همین 2 تا ضرر به معنی پایان کار در همان روز هست و فردا روز جدید دیگه
در مورد تیپی و ریسک به ریوارد که سوال فرمودید :
این مورد رو میتونید بررسی کنید
1- از تایم بالا رو موج اصلی باشید و در تایم پایین در جهت موج اصلی تایم بالا ، در تایم پایین تیپی 150% رو در 123 تغییر روند تایم پایین بررسی کنید ببینید چند درصد تیپی زده میشه و چند درصد استاپ ؟ به نتایج عالی میرسید .
2- اگر از تایم بالا رو موج اصلاحی هستید و در تایم پایین در جهت موج اصلاحی تایم بالا ،در تایم پایین تیپی 100% رو در 123 تغییر روند بررسی کنید ، که خودتون هم رو این 100% کار میکنید
3-اگر موقعیتی رو از تایم بالا پیدا کردید و موج اصلی بود و رفتید تایم پایین برای 123 تغییر روند اگر این 1 تا 2 تون به میزان 50% کل روند قبلش حرکت کرده بعد موقعیت ورود 3 رو داده بهتون ، وارد پوزیشن که شدید تیپیتون رو رو نقطه 2 بگذارید که همون 100% 3 تا 2 هست و هم رو 50% کل روند و با رسیدن به نزدیکی نقطه 2 میتونید ریسک فری کند پوزیشن رو احتمال زده شدن 2 خیلی زیاد هست اما چون رو 50% کل روند قبلی هست یکم اذیت میکنه
4- اگر موقعیتی رو از تایم بالا پیدا کردید و موج اصلاحی بود و رفتید تایم پایین برای 123 تغییر روند اگر این 1 تا 2 تون به میزان 50% کل روند قبلش حرکت کرده بعد موقعیت ورود 3 رو داده بهتون ، سعی کنید وارد پوزیشن نشید و اگر وارد پوزیشن شدین تیپیتون رو 50% برگشت موج 3 تا 2 در نظر بگیرید ، چون بعدش حرکت میکنه و تغییر روند ایجاد میشه ، چرا ؟ چون تایم بالا موج اصلاحی بود و میخواست تا 50% اصلاح کنه که در تایم پایین با همون موج 1 تا 2 این کارش رو تموم کرد ، پس در برگشت از نقطه 3 به سمت 2 احتمالا خیلی کمه که تیپی 100% رو بده و برسه به نقطه 2
نکته اصلی این هست که با توجه با موج اصلی یا اصلاحی بودن تایم بالاتون میتونید در تایم پایین که 123 تغییر روند رو میگیرید تیپی متفاوت داشته باشید با درصد زده شدن بالا و افزایش بالانس بهتر
در مورد گام هم فرمودید بله بهتره خودتون رو مجاب نکنید که حتما باید در یک روز یک پوزیشن بزنید
بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان