صفحه 533 از 556 نخستنخست ... 33433483523531532533534535543 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,321 به 5,330 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

elahe heidari آواتار ها
    557 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دکتر بروس لیپتون - برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه

https://www.namasha.com/v/SZX65yHk/%...AF%D8%A7%D9%87
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    10,018 بار در 1,568 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 465 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام خدمت همه دوستان عزیز آکادمی

یک موضوعی رو میخوام باهمدیگر بررسی کنیم وممنون میشم دوستان اگه نظری دارند بفرمایند

چطور میشود در بازار صبر لازم و کافی برای تشکیل دقیق موقعیت رو نداریم اما در زمانی که در منفی هستیم صبر کاذب میکنیم و ضرر رو رشد میدهیم؟

یا چطور میشود که اکثرا دنبال موقعیت های قطعی هستیم اما زمانی که یک موقعیت عالی رو تحلیل میکنیم و حدس میزنیم، ورود صورت نمیگرد و فقط مشاهده میکنیم؟

با بررسی این موضوع رسیدم به بحث تعادل . در زمانی که لازم است یک عمل صحیح انجام دهیم ، مشاهده و نظاره میکنیم و عملی صورت نمیگرد به همین دلیل تعادل بهم میخورد

برای اینکه این موضوع حل بشود یک تمرین برای خودم در نظر گرفتم که در طول روز هر کاری رو همون لحظه که لازم است انجام بدهم، انجام دهم و به آینده موکول نکنم تا این تعادل همیشه برقرار باشد ( این خصوصیت در من وجود داشت برای انجام کارها، اما الان میخوام به صورت خیلی جزیی و ریز در کارهای روز مره بهش آگاه باشم)
    ممنون میشم استاد عزیز هم نظر خودشون رو بدهند @amino
    ویرایش توسط arsalan.b : 04-13-2024 در ساعت 15:34

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

1,262 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها

یک موضوعی رو میخوام باهمدیگر بررسی کنیم وممنون میشم دوستان اگه نظری دارند بفرمایند

چطور میشود در بازار صبر لازم و کافی برای تشکیل دقیق موقعیت رو نداریم اما در زمانی که در منفی هستیم صبر کاذب میکنیم و ضرر رو رشد میدهیم؟

یا چطور میشود که اکثرا دنبال موقعیت های قطعی هستیم اما زمانی که یک موقعیت عالی رو تحلیل میکنیم و حدس میزنیم، ورود صورت نمیگرد و فقط مشاهده میکنیم؟

با بررسی این موضوع رسیدم به بحث تعادل . در زمانی که لازم است یک عمل صحیح انجام دهیم ، مشاهده و نظاره میکنیم و عملی صورت نمیگرد به همین دلیل تعادل بهم میخورد

برای اینکه این موضوع حل بشود یک تمرین برای خودم در نظر گرفتم که در طول روز هر کاری رو همون لحظه که لازم است انجام بدهم، رو انجام دهم و به آینده موکول نکنم تا این تعادل همیشه برقرار باشد ( کارهای ریز و کوچک روزمره)
    درود بر ارسلان عزیز
    موضوعی که فرمودید خیلی مهمه و بنده هم دارم روی این موضوع تمرین میکنم که روزانه حداقل ۱ ساعت رو فقط به چارت نگاه کنم و فقط چارت رو مشاهده کنم چون این کار باعث صبر در ورود به معامله میشه و اینکه خودش مدیتیشن هست.در زمان حال زندگی کردن تمام رسالت ماست.موفق و پیروز باشید

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,273 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeekttaa نمایش پست ها
    سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه

من قبل از استاد با دو فرد دیگه اموزش دیده بودم درسته که نتیجه نداشت برای( من ) اما اونها قسمتی از مسیر بودن که من به اینجا رسیدم و شکر واقعا .

دیروز اتفاقی سررسیدی که اموزش های دوره قبلیم نوشته بودم نگاه کردم اول صفحه نوشته بودم (((((چیزی که از ان توست تو را پیدا خواهد کرد )))) و ((( هرچیزی که در خیال بگنجد واقع است))))
    برای ارامش برای من شعر های (
    مولانا) و سعدی حافظ عطارخیلی ارامش بخش و قابل درک هست شما هم بخونید
    من
    خیلی قدرت کلمات و نوشتن و باور داشتن بهشون قبول دارم چون خیلی فوق العاده هست . اون موقع ها همش به خودم میگفتم ای کاش فضایی بود که کسی تمرین میداد میگفت چیکار کن کاش میتونستم سوالاتم بپرسم - از کجا بفهمم درست یاد گرفتم کاش یکی بود میپرسیدم ازش .....
    الان که رسیدم به اینجا شکرگذارم و مطمعنم قشنگتر هم میشه
    به نظر من همین که ما در این اکادمی هستیم و با استاد اشنا شدیم یک مسیر درست محبت بزرگ هست
    بیشتر اوقات وقتی به هدفمون وقتی به اینده به پایان مسیر نگاه میکنیم به طولانی بودنش نگاه میکنیم حس غرق شدن بهمون دست میده

حالا به جای اون به خودت بگو: من نگران اون نیستم چون اون روز بلاخره میرسه
    با هر قدم بهش نزدیکتر میشیم پس لزومی نداره نگران دور بودنش باشیم
    تنها چیزی که باید الان روش تمرکز کنم
    قدم بعدیمه
    در زمان حال باشید و لذت ببرید از مسیر و اموزش ها
    @amino
    در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کن آنجا
    ز پس صبر تو را او به سر صدر نشاند
    و اگر بر تو ببندد همه ره و گذر ها
    ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,087 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 311 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها

برای اینکه این موضوع حل بشود یک تمرین برای خودم در نظر گرفتم که در طول روز هر کاری رو همون لحظه که لازم است انجام بدهم، انجام دهم و به آینده موکول نکنم تا این تعادل همیشه برقرار باشد ( این خصوصیت در من وجود داشت برای انجام کارها، اما الان میخوام به صورت خیلی جزیی و ریز در کارهای روز مره بهش آگاه باشم)

سلام
    وقتتون بخیر

پاسخ من به سوال هایی که پرسیدین:

تریدر مبتدی امثال من تجربه کافی نداره و همینطور ایمانشم تئوری هست ینی همش تو گذشته مارکت چک لیستشو دیده یا تو دوره از زبان استاد درصد های موفقیت سیستم هارو شنیده و خب تا زمانی که خود فرد دست بکار نشه و با چشم و گوشت و پوست خودش نتایج رو نبینه هیچ وقت ایمانش بخودش و توانایی هاش بدست نمیاره و همیشه گوشه ذهنش اون اضطراب و استرس هست و نمیزاره تصمیم گیری درست و به موقع انجام بد .
    در مورد صبر برای تشکیل موقعیت خوب هم اینجور بگم استاد خیلی این جمله رو بهمون گفته ،" جوری ترید بزن انگار اولین و اخرین ترید عمرته"..
    یا این تجربه استاد رو استفاده میکنی یا انقد دنبال موقعیت ترید های گوناگون میری و تهش میبینی این همه بدو بدو تهش ضرر شد .اینبار نوبت مارکت که با استاپ خوردن به تریدر میفهمونه که یا صبور میشی یا یه سیلی از من میخوری جوری که گونه صورتت سرخ بشه ..انقد مارکت سیلی میزنه به تریدر عجول و بدون فکر که تهش از هوش میره(کال مارجین شدن های متعدد)

البته اینو بگم بدم نیست استاپ و کال مارجین شدن
    استاد خودشم میدونه که تریدر مبتدی چیکار میخاد بکنه و اگر دقت کنین خودشون چقد گفتن اولین حساب های ریلتون به احتمال زیاد ازدست میدین پس با مبالغ کمتر تجربیات گران بهایی یاد بگیرین...
    این شکست های اول مسیر خوبن ینی عین اون بدن درد بعد تمرین باشگاه هست چون تجربه ای که استاد بهمون میگه رو خیلی خیلی تو وجودمون نهادینه میکنه و خب دفعات بعدی از تجربه خودت و استاد استفاده میکنی

بقول معروف تا سر ادم به سنگ نخوره قدر یچیزایی رو نمیفهمه مصداق این ماجراست.

امیدوارم که دوستان قدر تک تک صحبت های استاد بدونند و نه تنها گوش بدن به حرفاشون بلکه عملیش کنن.
    ارادتمند
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe heidari نمایش پست ها
    دکتر بروس لیپتون - برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه

https://www.namasha.com/v/SZX65yHk/%...AF%D8%A7%D9%87
    سلام وقت همگی بخیر امیدوارم که حالتون عالی باشه
    دوستان لطفا این کلیپ رو ببینید میخوام راجب بحث جذاب کشف باورهای محدودکننده یه مقدار صحبت بشه و نظرات و پیشنهاادت رو بشنویم
    اول یه مختصری از درکی که بهش رسیدم رو خدمت دوستان توضیح میدم شاید کسی نیاز داشته باشه بشنوه ..
    ببینید هر شخصی یه برنامه از کودکی براش تعریف شده که تو این درآمد و شخصیت وشرایط و سبک زندگی و ...هستی و در ضمیرناخوداگاهش کاشته شده گفتن تو اینی و اون هم قبول کرده که بله من اینم حالا آرزوها و رویاهایی رو داری و از شرایط حال حاضرت فاصله داره ایده آل هایی از خودت تو ذهنت هست که دوست داری باون برسی...به فرض یه فکر یه باور هم در برنامه ضمیرناخواگاهت هست که میگه تو اصلا دست به هرکاری بزنی موفق نمیشی و حالا همش تلاش میکنی برای تغییر شرایط بیرونی و رسوندن خودت به اون ایده الت اما باز هم میبینی فایده نداره وقتی به رویات فکر میکنی یه چیزی از درون مانعت میشه و میگه محاله و شدنی نیست بیخیال شو بشین سرجات داری پاتو از گلیمت درازتر میکنیااا حد تو اینه پس اصلا حرفشم نزن به این واضحی نمیگه هاا وقتی میخوای به سمت اون کاری که میخوای انجام بدی بری از هر طریقی سد راهمون میشه(شاید بی حوصلمون کنه مریض کنه یا ممکنه اتفاقاتی رخ بده و... ) شاید خودمونم متوجه نشیم و بگیم بدشانسی اوردیم اما نه اینها همون مقاومتیه که اون باور در ضمیر ناخوداگاهمونه ایجادش میکنه میگه برنامه ات که بمن داده شده اینه تو هیچوقت موفق نمیشی پس همینم باید برات اتفاق بیفته و میفته...برا همینه خیلیا تسلیم میشنو اون گفتگوها رو باورمیکنن و ادامه نمیدن خیلیا هم رو این مقاومت*ها کار میکنن باورشون رو تغییرمیدن و به ایده ال هاشون میرسن...(یه مثال از معامله گری وقتی ک ضرر میکنیم یا شکست میخوریم اون صدا باز میاد بهمون میگه بفرماا دیدی گفتم تو نمیتونی و...وای به روزی که اگاه نباشیم و این گفتگو رو باور کنیم)

حالا سوال من از شما دوستان عزیز اینه هر کدوم از شما که باین مقوله ایمان داره باورهای ما در هر زمینه ای داره شرایط اتفاقات و آدمها و... رو درمسیر زندگیمون قراره میده جواب بده
    از روزی که اگاه شدید که بله حقیقت اینه و تصمیم گرفتید روی باورهاتون کار کنید یه باور که بیشترین مقاومت رو درموردش داشتید و روش کار کردید و الان اون باور توی وجودتون قرار گرفته و داره براتون کار میکنه سوالم اینه چیکار کردید چطوری اون مقاومتو برداشتید؟؟ اگر هم مایل بودید باور رو بگید اگرم نه فقط روش تغییرش رو بگید متشکرم @Brian @amino

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,087 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 311 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان لطفا این کلیپ رو ببینید میخوام راجب بحث جذاب کشف باورهای محدودکننده یه مقدار صحبت بشه و نظرات و پیشنهاادت رو بشنویم
    اول یه مختصری از درکی که بهش رسیدم رو خدمت دوستان توضیح میدم شاید کسی نیاز داشته باشه بشنوه ..
    ببینید هر شخصی یه برنامه از کودکی براش تعریف شده که تو این درآمد و شخصیت وشرایط و سبک زندگی و ...هستی و در ضمیرناخوداگاهش کاشته شده گفتن تو اینی و اون هم قبول کرده که بله من اینم حالا آرزوها و رویاهایی رو داری و از شرایط حال حاضرت فاصله داره ایده آل هایی از خودت تو ذهنت هست که دوست داری باون برسی...به فرض یه فکر یه باور هم در برنامه ضمیرناخواگاهت هست که میگه تو اصلا دست به هرکاری بزنی موفق نمیشی و حالا همش تلاش میکنی برای تغییر شرایط بیرونی و رسوندن خودت به اون ایده الت اما باز هم میبینی فایده نداره وقتی به رویات فکر میکنی یه چیزی از درون مانعت میشه و میگه محاله و شدنی نیست بیخیال شو بشین سرجات داری پاتو از گلیمت درازتر میکنیااا حد تو اینه پس اصلا حرفشم نزن به این واضحی نمیگه هاا وقتی میخوای به سمت اون کاری که میخوای انجام بدی بری از هر طریقی سد راهمون میشه(شاید بی حوصلمون کنه مریض کنه یا ممکنه اتفاقاتی رخ بده و... ) شاید خودمونم متوجه نشیم و بگیم بدشانسی اوردیم اما نه اینها همون مقاومتیه که اون باور در ضمیر ناخوداگاهمونه ایجادش میکنه میگه برنامه ات که بمن داده شده اینه تو هیچوقت موفق نمیشی پس همینم باید برات اتفاق بیفته و میفته...برا همینه خیلیا تسلیم میشنو اون گفتگوها رو باورمیکنن و ادامه نمیدن خیلیا هم رو این مقاومت*ها کار میکنن باورشون رو تغییرمیدن و به ایده ال هاشون میرسن...(یه مثال از معامله گری وقتی ک ضرر میکنیم یا شکست میخوریم اون صدا باز میاد بهمون میگه بفرماا دیدی گفتم تو نمیتونی و...وای به روزی که اگاه نباشیم و این گفتگو رو باور کنیم)

حالا سوال من از شما دوستان عزیز اینه هر کدوم از شما که باین مقوله ایمان داره باورهای ما در هر زمینه ای داره شرایط اتفاقات و آدمها و... رو درمسیر زندگیمون قراره میده جواب بده
    از روزی که اگاه شدید که بله حقیقت اینه و تصمیم گرفتید روی باورهاتون کار کنید یه باور که بیشترین مقاومت رو درموردش داشتید و روش کار کردید و الان اون باور توی وجودتون قرار گرفته و داره براتون کار میکنه سوالم اینه چیکار کردید چطوری اون مقاومتو برداشتید؟؟ اگر هم مایل بودید باور رو بگید اگرم نه فقط روش تغییرش رو بگید متشکرم @Brian @amino

سلام
    وقتتون بخیر
    من فایل رو نگاه کردم خیلیم خوب بود...واقعیتش من از وقتی باورهام تغییر کرد چه تو زندگی چه تو مارکت که انقد خودم دست به عمل های سرخود زدم که همشون هم ناموفق بودن و همه ی این شکست ها باعث میشدن من برگردم و دوباره روی فایل های دوره یا مقالات روانشناسی استاد تکرار کنم هی تکرار تکرار تا اینکه الان باورهای جدیدی در ذهنم شکل گرفته ...اون تجربیات باعث شدن آموزش پذیری من بالا بره و فهمیدم که من نمیدونم که نمیدونم این برام خیلی مهم بود که بپذیرم چیزایی که میدونم برام نتیجه نداده پس این دانسته ها فیک هستن و باید خودم رو قابل اموزش گرفتن کنم و هر چی استاد گفت بگم شما درست میگید من همون کاری رو میکنم که تو گفتی بدون پرسیدن علت انجامشون ...
    یک روش که تو خود فایل میگه عادت ساختن من عملی بهش ایمان دارم یکیشم از لحاظ ذهنی پذیرفتن ..اینکه بپذیرید همچین دیتایی از کودکی در ذهن ما شکل گرفته نگیم نه من این شکلی نیستم خب اکثرمون تو خانواده های متوسط و معمولی بدنیا اومدیم این طبیعی هست باورهای محدود کننده ای در ذهنمون شکل گرفته در بچگی.وقتی اینارو بپذیریم ذهن امادگی دریافت اطلاعات جدید رو پذیرا میشه..
    و یچیزیم بگم شکست های اول در هر مسیری خیلی تلخ تر هستند و بقول همین فایل ناخودآگاه خیلی سرزنش میکنه ادم رو ولی رفته رفته با تلاش فراوان مسلط تر و با تجربه میشین حتی اگر ضرری کنین دیگ اون سرزنش نیست بلکه یه ندای درونی میگه تو میتونی داری هر روز پیشرفت میکنی و اون تلخی خیلی کم رنگ تر میشه در اثر سرسختی و مقاومت فرد و اون باور جدید شکل میگیره و ناخواآگاه باهاتون همراستا میشه دیگ ذهن نمیگه تو ادم این شغل نیستی برعکس میگه تو دقیقا همون ادم مناسب برای این شغل هستی.ولی خب اوایل اینارو نمیگه خیلیم بد کام ادم تلخ تر میکنه نامرد
    Hard takes time, impossible a little more time

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

yeekttaa آواتار ها
    676 بار در 204 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

سلام
    از کودکی برای ما برنامه ای تعریف شده که برای هرکسی تا مدتی و یا آخر عمرش همون برنامه میمونه
    اما افرادی هستن که متوجه دیدگاه های متفاوت و احساسات متفاوتی نسبت به برنامه میشن و متوجه میشن که یچیزی کمه یا ناقصه یا خلاصه درست نیست و سبک و روش خودشون پیش میگیرن
    اگر فرد هدف داشته باشه قطعا میدونه باید در کدوم مسیر بره و میدونه چالش و سختی ها زیاده و قراره مدام شکست بخوره (هدف مشخص نه هدف جامع)
    واقعیت مکانی و زمانی شما خیلی پیش از آنکه در جسم مادی تان دیده شود ،با قدرت اندیشه تان حرکت خودش را آغاز کرده است )
    مراقب افکارت باش_گدشته رها کن
    بپذیر و تسلیم ذهنت بشو در این صورت مسیر برات راحت تر میشه
    (حرف های استاد امین دهقان :
    بدترین باور های محدود کننده اونایی که منشا از ترس و شکست دارن و استاد گفتن عادت های ما اکتسابی هستن و میشه تغیییرشون داد وبینار ۶۸
    سرنوشت شما در دست خود شماست سرنوشت اون چیزیه که شما با سرتون مینویسین شما میتونین بهترین نویسنده زندگی خودتون باشین
    ذهن میتونه بهترین دوست و محدود کننده ترین دوست انسان باشه
    ((((راه حل پرورش عادت های جدیدی عادت های بهتر* به گفته استاد ۱ دریافت دیتا ۲ تکرار اون اطلاعات ،رفتارها ۳ تا برسه به جایی که بدون فکر اون رفتار انجام بدید
    ذهنت نگه دار و کنترل کن در لحظه حال
    دقیقه ۲:۰۰ وبینار ۶۸ حتماااااا ببین
    من پذیرفتم تسلیم ذهنم شدم اینطور که سعی کردم اون رفتارها تکرار نکنم و نادیده بگیرم و افکارم کنترل کنم طوری که تازگیا در حدی خودم کنترل کردم که میتونم دقیقه های زیادی سکوت مطلق در ذهنم باشه و فقط در حال انجام کاری که اون لحظه دارم میکنم باشم کتاب های که چند ساله خوندم خیلی کمک کننده بود کتاب خوب نعمته
    ویرایش توسط yeekttaa : 04-14-2024 در ساعت 14:32
    خدایِ اَبَدی درونِ بدن - یکتا

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از yeekttaa عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,083 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4931 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک

با سلام سرکار خانم حیدری
    بیش از 86 میلیارد نرون در مغز انسان وجود داره که همگی با هم در ارتباط هستند و بر روی هم تاثیر میذارند . وقتی به داروهای روانشناسی توجه میکنیم متوجه این ارتباط میشیم ، یک دارو برای لیبل (بیماری) های مختلف توسط پزشکان داره تجویز میشه . در علم روانشناسی خود مختصصین اذعان میکنند که ریشه اصلی یک موضوع را نمیتوان بصورت دقیق تعیین کرد ، بر همین اساس لیبل های نزدیک بهم را در یک گروه قرار میدند ، باید مراقب بود که چه لیبل های داریم بر روی خودمان میزنیم

سرنوشت هر شخص تحت شعاع تصمیماتی است که فرد برای زندگیش میگیره ، بعضی از ماها این تصمیمات را بر پایه احساسات گذرا میگیریم و بعد که وارد گود میشیم غائله را به سختی ها میبازیم . ما صرفا یکبار فرصت زندگی کردن در این کره خاکی را داریم به همین دلیل اهمیت تصمیم گیری برای تعیین چگونگی سپری کردن آن غیر قابل اندازه گیری است . نگران نباشید اکثر ما انسان ها هدف و فلسفه زندگی خودمان را نمی دانیم .

در گام دوم از خود گذشتگی برای رسیدن به اهداف و فلسفه زندگی امر بدیهی است ، هیچ انسان موفق و خود ساخته ای را نمی توان پیدا کرد که مشقت ها و سختی های طاقت فرسای را تحمل نکرده باشد ، شخصی که در یک خانواده فقیر به دنیا آمده مقصر نیست ، ولی مقصره اگه در زندگی خودش به ثروت نرسه ، برای موفقیت ما نیاز داریم که خود را از تله رایج افکار رها کنیم . کسی که خواسته و هدفش از هر چیزی که در این دنیا داره براش مهمتر باشه دیگه درگیر ، کودک درون ، ناملایمات گذشته ، اطرافیان ، ساخت عادات ، ترک عادت ، ایجاد نظم ، داشتن پشتکار ، دیدگاه مثبت و غیره نخواهد بود
    این شخص مثل آدم برفی میمونه که روی شانه اش بزنی که بخوای برف شانه اش را تکانده باشی ، درگیری های که در بالا ذکر شد واقعا برای او بی مفهوم اند و فرصت فکر کردن به آنها را نداره ، مانند قرار گرفتن بالای ابرهاست ، دیگه بارون (مباحث نا تمام روانشناسی) آن را خیس نمیکنه

مشکل بزرگ آنهای که به اهدافشان نمیرسند اینه که بیشتر فکر میکنند و کمتر عمل میکنند ، برای موفقیت در حرفه ای مانند فارکس که مهارت محوره ، باید دست به کار شد و آنقدر تکرار کرد تا مهارتی که به دنبالش هستیم توسط عملکردی که از خودمان نشان میدیم ساخته بشه .
    اینکه در گذشته چه اتفاقی افتاده اصلا اهمیتی نداره ، من فقط اینو میدونم که اجازه نمیدم فکر کردن به گذشته ، آینده من را تحت تاثیر قرار بده ، من مسئول گذشته نیستم . خانواده ، دوستان ، جامعه و هر کسی که مسئولشه وقتش را تلف کنه و در موردش صحبت کنه . من مسئول زمان حال و آینده خودم هستم و اجازه نمیدم ذهنم درگیر بشه ، افکار و تصمیمات حال حاضر من آینده ام را میسازه . واقعا باید رها شد از هر آنچه که حس تعلق داره باید رها شد و مانند یک انسان آزاد ، آگاه ، هدفمند برای رسیدن به اهداف بدون تعیین سقف فقط تلاش کرد

اگر در مسیر تلاش ، افکاری مزاحمت ایجاد میکنه ، پاک کنی داریم بنام مدیتیشن که خیلی خوب عمل میکند . ذهن نباید برای پاک کردن افکار منفی برنامه ریزی بشه ، ذهن باید در تکاپو برای تولید برنامه ها و افکار مثبت باشه ، در چنین شرایطی افکار منفی بدون هیچ گونه زحمت و توجهی مثل بخار در هوا ناپدید و فرآموش می شوند
    موفق باشید
    ویرایش توسط Brian : 04-14-2024 در ساعت 16:38

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنونم دوستان @Snow_Trader @yeekttaa @Brian

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع