صفحه 193 از 543 نخستنخست ... 93143183191192193194195203243293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,921 به 1,930 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر یکار جالب کردم
    123 هارو ژورنال کردم و همچنین تریدهایی که قبلا زدم ...اونایی رو که خرید بودن رو برعکس کردم و تمرین کردم
    تا 90% حل شد و نتیجش شد یک سل روی اوزی امروز

البته منتظر جواب استاد میمونم و دوستانی که این مشکل رو داشتن میتونه تمرین خوبی باشه براشون موفق باشید

فایل پیوست 354529
    سلام و وقتتون بخیر محمدجان
    امیدوارم عالی باشید
    خواستم نظرم رو با شما در میون بگذارم
    بایر یا سلر بودن در بازار هیچ فرقی نداره و بسته به دیدگاه شخص هست یکی موقعیتهای بای رو عالی میبینه و یکی موقعیتهای سل رو عالی میبینه و یکی هر دو طرف مارکت رو میبینه
    یکی کلا در جهت روند ترید میزنه یکی کلا در خلاف جهت روند و اصلاح هارو ترید میزنه و یکی هر دو طرف بازار رو ترید میزنه
    یکی کلا با هیدن دایورجنس نرید میزنه و در جهت رون و یکی کلا با دایورجنس ترید میزنه در خلاف جهت رون و یکی با هردو ترید میزنه
    هر تیریدری سبک و دیدگاه خودش رو داره روی چارت
    حتی این موضوع رو میتونید اینجور در نظر بگیرید که بعدا هر کسی پوزیشنهای شمارو میبینی از نقاط ورود و نوع تریدتون متوجه میشه این تریدر محمد خودمون هست که این پوزیشن رو زده و سبک خاص خودتون میشه
    این رو در نظر داشته باشین ما روزانه قرار هست یک پوزیشن بزنیم و درصد روزانمون رو بگیریم و از بازار خارج بشیم و قرار نیست تمام موقعیتهارو ترید بزنیم
    مورد بعدی این هست که بازار دوطرفه هست موقعیتهای بای یا سل فرقی نمیکنه هردو قوانین یکسانی دارن اگر همون چارت رو در یک مانیتور دیگه و به صورت معکوس جلو چشمتون بگذارید در یکی موقعیت بای رو میبینید و در اونیکه موقعیت سل رو ، قوانین از هر دو طرف مارکت یکی هست
    بیشتر تریدرهایی که میخوان دیدشون اوکی بشه و میخوان هر دو طرف مارکت رو ترید بزنن از دو مانیتور استفاده میکنند و در یکی حرکت اصلی چارت و در دیگر چارت معکوس رو
    همونطور که ما وارد یک پوزیشن میشیم تیپی و استاپهایی که بر اساس پرایس اکشن میگذاریم محل ورود به پوزیشنهای مخالف هست
    این نظر شخصی بود که من داشتم و شاید هم اشتباه باشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,721 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    درود خدمت دوستان عزیز

مطلبی که عنوان میشه از پیج اینستاگرامی دکتر بهزاد چاووشی ( ارگانیک مایندد ) گرفته شده .

چه جوری اعتماد بنفس از دست رفته رو مجددا بسازیم ؟

گری کاسپاروف و رقیبش « آناتولی کارپوف » دو تا از بهترین بازیکنای شطرنج در طول تاریخ هستند .
    هردوی این اسطوره ها در مسابقات جام جهانی شطرنج در سال ۱۹۹۰ شرکت کردن . این مسابقات در مجموع ۳ماه طول میکشید که ۱۲ بازی اول در نیویورک و ۱۲ بازی دوم در لیون فرانسه انجام می شد .
    کاسپاروف در ابتدا شروع خوبی داشت و لی اشتباهات وحشتناکی ازش سر زد و در نهایت بعد از ۱۲ بازی اول ، این دو مرد نیویورک رو با نتایج ۶-۶ ترک کردن .
    نیویورک تایم گزارش کرد که : آقای کاسپاروف اعتماد به نفسش رو از دست داده و نیویورک رو عصبی و مضطرب ترک کرده .
    «اینجا رو داشته باشید ، بهش بر میگردیم »
    08.jpg

آقای جاش ویتزکین ، در کودکی اعجوبه شطرنج بود و جوایز قهرمانی متعددی رو قبل از سن ۱۰ سالگی برنده شد .
    تو شطرنج واقعا نابغست . در طول این مدت ، ویتزکین و پدرش این فرصت رو داشتن که با کاسپاروف در ارتباط باشن و درباره استراتژی شطرنج بحث کنن .
    ویتزکین تو خاطراتش میگه که من بالاخره این راز رو فهمیدم که کاسپاروف چجوری با مسابقه هایی وحشتناک سخت میتونست کنار بیاد ، دقیقا مثل رقابتش با کارپف در سال ۱۹۹۰ .
    حالا راز چی بوده ؟
    ویتزکین میگه در سال ۱۹۹۰ من و پدرم تمام وقتمون رو در طول مسابقات با کاسپاروف میگذروندیم .
    بعد از اینکه کاسپاروف یه بازی بزرگ رو از دست داد ، حس شکنندگی و ضعیف بودن داشت ، پدرم یه باری ازش پرسید که چجوری این اعتماد بنفس شکننده رو توی بازی بعدی میخوای مدیریت کنی ؟
    گری گفت که سعی میکنه حرکات شطرنج رو مثل موقعی که واقعا اطمینان داره انجام بده . خوب دقت کنید به معنی این جمله
    تظاهر میکنم به چیزی که نیستم یعنی اون سعی میکرد که حداقل مطمين بنظر برسه !

بعد از اینکه نیمه دوم مسابقات قهرمانی شطرنج در لیون فرانسه برگزار شد ، کاسپاروف خودش رو مجبور کرد که تهاجمی بازی کنه . اون ۱۶ تا بازی رو برد و بالاتر رفت .
    کاسپاروف با تظاهر به مطمین بودن ، به طور قطعی برنده بازی های ۱۸ ام و ۲۰ ام هم شد . اون فقط ۲ تا از ۱۲ بازی رو باخت و تونست عنوانش رو که
    قهرمانی شطرنج جهان بود ، حفظ کنه .
    6-4-NUVO-Magazine-Winter-2003-sporting_life_page_3_image_0001.jpg

پس وانمود کن تا بهش تبدیل بشی.

امیدوارم مفید باشه
    ویرایش توسط Ariyan : 07-24-2022 در ساعت 17:01

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

685 بار در 138 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    این سایت 24 ساعته صدای باران پخش میکنه و جز ده سایت برتر آرامش دهنده دنیا شده.(شب قبل از خواب با هندزفری توصیه می شود)
    http://rainymood.com

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از zani@m عزیز تشکر کرده اند:

1,846 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه دوستان من یه مشکلی با اتلاف وقت بیش از حد در فضای مجازی داشتم یه راهکار که برام جواب داده رو براتون میزارم که امیدوارم بدرد بخوره
    همه ی ما روزانه چند بار ممکنه تلفن همراه مون رو برداریم و از اون استفاده کنیم چند وقت پیش یه برنامه روز شمار پیدا کردم که میتونین براش زمان رسیدن به اهداف تون رو روی تقویم تعیین کنید و اون رو بزرگ کنید و روزهای مونده رو روی بک گراند گوشی نمایش میده من خودم از یه گیم و اینستا خیلی استفاده میکردم بعد از وقتی که اهداف کوتاه مدت قابل دسترس در زمان معین میزارم هر بار که گوشیو برمیدارم تایم باقی مونده تا رسیدن به هدف میاد جلوم و یه حسی به ادم دست میده مثل خجالت یا عذاب وجدان دقیق نمیدونم ولی مانع از این میشه وقت مون رو پای اینجور چیزا تلف کنیم
    اسم برنامه اینهcountdown widget برای اندروید هست از گوگل پلی میشه دانلود کرد

این سایت توضیح داده دربارش و لینک دانلود گذاشتهhttps://namnak.com/countdown-app-for-android.p77239

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از mahdinorozi عزیز تشکر کرده اند:

865 بار در 33 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر.
    عالی.تنها فرق حساب دمو و ریل اون درگیری ذهنی مربوط به پول واقعی هست.
    تصور کنید یک اکانت با بالانس مثلا x دلار به شما بدن و اصلا مشخص نباشه دمو هست یا ریل(مشخصات اکانت نامعلوم باشه)و بگن ترید بزن.به هیچ عنوان فرقی جز بخش روانی در حساب دمو و ریل نیست.
    اگر چک لیست دارین تک تک پوزیشن هایی که زدین رو بکشید روی چارت و با چک لیستتون مقایسه کنید ببینید طبق چک لیست بوده یا نه برخی جاها بر اساس احساس معامله ای رو باز کردین یا بستین.
    @mamad7575
    سلام دوست عزیزم
    منم دقیقا همین شرایط رو دارم و کاملا شما رو درک میکنم و میدونم چقدر سخته منم خیلی سردرگمم دارم سعی میکنم از دوستان دیگه ک ب موفقیت رسیدن کمک بگیرم مخصوصا آقا محمد(غولک) امیدوارم همگی از این شرایط سربلند و موفق بیرون بیاییم، باید سعی کنیم امیدمون رو از دست ندیم و تا رسیدن ب موفقیت دست از تلاش نکشیم و ب سمت موفقیت های بیشتر حرکت کنیم.

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Sam_2020 عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,336 بار در 1,385 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 349 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک

عمل به دانسته ها، کلید کسب آگاهی های جدید

سلام خدمت دوستان عزیزم وقت بخیر
    در جایی تفسیر سخنی رو گوش میدادم (که این سخن برای 1300 سال پیش بود، خیلی قدیمی.)
    نقل هست که یه شخصیت علمی مسلمان گفته: <<من عمل بما یعلم، ورثه الله علم ما لم یعلم : کسی که به دانسته خود عمل کند، خداوند علم آنچه را که نمیداند به او خواهد داد>>
    اون شخصی که این جمله رو داشت تفسیر میکرد میگفت این یه قاعده جهانی هست که با عمل به آن پرده ها کنار میره؛ این قاعده جهانی شکر نعمت آگاهی هست که با عمل به آگاهی انجام میشه.
    در ادامه توضیح میداد که: وقتی به این دنیای هزار اتاق وارد میشیم، کلید یه روشنایی رو به ما نشون میدن. وقتی ما این کلید رو میزنیم اتاق اول روشن میشه حالا ما باید داخل نور همین روشنایی(آگاهیی) بگردیم کلید بعدی رو پیدا کنیم و بزنیم و مسیر رو روشن کنیم و به اتاق بعدی بریم...همینجور در نور آگاهیی که داریم باید بگردیم کلیدها رو پیدا کنیم و بزنیم تا جهانمون رو روشن کنیم.
    چقد شبیه بود به کار ما و به آموزش های ما...
    خواستم با شما هم به اشتراک بذارم و تاکید کنم:
    عمل به دانسته ها، کلید کسب آگاهی های جدید

موفق و سربلند باشید.
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 07-24-2022 در ساعت 12:47
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

12. 25 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,077 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 184 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام ارادت
    محمدرضا شعبانعلی کسیه که من براش ارزش و احترام خاصی قائل هستم.(خودتون اگر علاقمند شدید برید اسمش رو سرچ کنید)در وبلاگ شخصی اش متنی رو نوشته بود و خیلی برام جالب بود گفتم باهاتون در میون بزارم.
    (در تاکید اون حرف استاد که میگفت همه فکر میکنن راه موفقیت اسونه ولی اینقدر باید کار کنی که شب نفهمی چجوری خوابت میبره)
    (یه جمله دیگه هم از محمدرضا شعبانعلی بگم که میگفت:افراد موفق همه یک مسیر رو میرن و افراد ناموفق هرکدوم یه مسیری رو میرن)

قسمتی از پاسخ به یک ایمیل:
    «اول اینکه موفقیت برای هر کس تعریف خودش را دارد و دوم اینکه اگر کسی موفق نیست، به احتمال زیاد نخواسته هزینه اش را پرداخت کند».
    پی نوشت: ایمیل زده که «خوش به حالت. حرف میزنی و پول میگیری و در این شرکت و آن شرکت، مشاوره میدهی و … دوست داشتم جای تو بودم». برایش ایمیل زده ام که: «هنوز هم دیر نشده. حدود ۲ یا ۳ هزار کتاب بخوانی، ۳ زبان زنده دنیا را بدانی، حدود دو سال در بیابان زندگی کنی تا فرصت تفکر و بلوغ فکری پیدا کنی، شبی ۲ ساعت بخوابی و ۲۲ ساعت باقیمانده را کار کنی. روزی ۲ صفحه کتاب بنویسی یا لااقل ترجمه کنی و تنش مدیریت کردن صدها نفر را حدود ده سال تحمل کنی، دقیقاً همینجایی قرار میگیری که من هستم». پاسخ داده که: «ممنونم. از جای خودم راضی ترم!»

(
    شخصی بعد از اتمام یکی از کنسرتهای هایفتز به او گفته بود: میخواستم همه زندگیم را بدهم که بتوانم مانند شما ویولن بنوازم. و هایفتز در پاسخ لبخندی زده و گفته بود: من هم همین کار را کردم…!)
    لینک
    ویرایش توسط tarokh : 07-24-2022 در ساعت 20:58
    in all chaos there is calculation

14. 23 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,027 بار در 274 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود به دوستان عزیز
    صحبتهای خانوم شهره آغداشلو و بخصوص آقای هوشنگ توزیع در مورد موفقیت تقدیم به شما
    https://youtu.be/7lpthOse_rg
    ستایش هورمزد.

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,077 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 184 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان عزیز سلام ارادت
    به نظر من تصویر سازی چیزهایی که میخوایم و زندگی در اون دنیا یکی از کارهای واجبی هست که ما باید در این لول انجام بدیم.در بازی فراوانی کارها و چیزهایی که میبینید من میخرم تیکه کوچیکی از فکر هایی هست که تو طول روز باهاشون دست و پتجه نرم میکنم.
    تحقیقات علمی ثابت کرده که انسان اگر چیزی رو خودش تجربه نکرده باشه شما با کلمات نمیتونی چیزی رو براش توضیح بدی.یعنی مثلا کسی تاحالا شوری یا تلخی یا شیرینی رو در زندگی تجربه نکرده باشه شما با کلمات و توضیحات نمیتونی بهش توضیح بدی.حالا من یک سوال دارم:مایی که خیلی هامون(همه نه)خیلی چیزهای مختلف رو تو دنیا ندیدیم و درگیر روزمزگی و یک چزخه صبح.ظهر.شب بودیم چطور میتونیم چیزهای بزرگ رو بخوایم؟یعنی چون ندیدیم حتی نمیتونیم بهشون فکر کنیم.
    تمام این مقدمه چینی هارو کردم که یک سبک ویدیو تو یوتیوب بهتون معرفی بکنم که ویدیوهایی از شهر های مختلف دنیاست.به فرمت پیاده روی(انگار شما داری تو خیابون راه میری)-به فرمت داخل ماشین(انگار شما تو ماشین نشستی داری دور میزنی) و به فرمت های مختلف ویدیوهای زیادی راجع به شهرهای دنیا هست.شهر هایی که دوست دارید برید بچرخید یا زندگی کنید و پیدا کنید و خودتون رو اونجا تجسم کنید.
    نقل قولی میکنم از استاد امینو که میگفت اینقدر تصویر سازی کن تا بشه(یادم نمیاد دقیقا این کلمات رو به کار بردن یا نه ولی هدف جمله همین بود)
    در پایین یک نمونه از این ویدیوهارو لینکشو قرار میدم که راجع به لس انجلس هست و از ماشین گرفته شده.

Screenshot 2022-07-24 224557.png

لینک ویدیو
    in all chaos there is calculation

18. 26 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,644 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sam_2020 نمایش پست ها
    @mamad7575
    سلام دوست عزیزم
    منم دقیقا همین شرایط رو دارم و کاملا شما رو درک میکنم و میدونم چقدر سخته منم خیلی سردرگمم دارم سعی میکنم از دوستان دیگه ک ب موفقیت رسیدن کمک بگیرم مخصوصا آقا محمد(غولک) امیدوارم همگی از این شرایط سربلند و موفق بیرون بیاییم، باید سعی کنیم امیدمون رو از دست ندیم و تا رسیدن ب موفقیت دست از تلاش نکشیم و ب سمت موفقیت های بیشتر حرکت کنیم.
    تشکر از شما دوست عزیز امید وارم ایشون و بقیه دوستان قدیمی هم نظرشون رو در تاپیک شیر کنن که واقعا میتونه کمک دهنده باشه ممنون

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع