صفحه 528 از 556 نخستنخست ... 28428478518526527528529530538 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,271 به 5,280 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ma2ta نمایش پست ها
    درود بر. دوستان گلم
    در ادامه صحبت اسماعیل عزیز میدونیم که قسمت احساسات در ژورنال نقش حیاتی داره مثلاً من امروز ی معامله رو وارد میشم 3% سرمایه رو درگیر میکنم حد ضرر و حد سود میذارم و مشاهده گر احساساتم میشم وقتی معامله تمام شد احساساتم رو یادداشت میکنم حالا میتونم اهرم رنج و لذتم رو تقویت کنم و بگم دوباره دنبال همین موقعیت میگردم با همین شرایط که حد سود حد ضرر بذارم و همین احساسی که ایوان بایجی هم بهش اشاره می*کنه و اشتیاق و بیزاری رو کم کم از بین میبرم.پیروز باشید.
    سلام روز عالی متعالی
    در مورد ژورنال نویسی فایل آموزشی در فرا چارت هست .بنظرم عالیه
    سپاس
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,087 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 311 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همگی
    بنظرتون ماها که قدم گزاشتیم تو راه آرزوهامون چجوری داریم تو این راه قدم برمیداریم؟
    استاد امینو چقد از این راه تاریک تو دل شب رو با فانوس بدست داره برامون روشن میکنه!

این کلیپ ببینید

https://s31.picofile.com/file/847396...DB%8C.mp4.html

اون فانوس استاد دو متر جلو پامون روشن میکنه...ما دومتر دومتر داریم هزارارن کیلومتر میریم.
    ویرایش توسط Snow_Trader : 04-01-2024 در ساعت 06:26
    Hard takes time, impossible a little more time

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

yeekttaa آواتار ها
    676 بار در 204 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام به همگی
    بنظرتون ماها که قدم گزاشتیم تو راه آرزوهامون چجوری داریم تو این راه قدم برمیداریم؟
    استاد امینو چقد از این راه تاریک تو دل شب رو با فانوس بدست داره برامون روشن میکنه!

این کلیپ ببینید

https://s31.picofile.com/file/847396...DB%8C.mp4.html

اون فانوس استاد دو متر جلو پامون روشن میکنه...ما دومتر دومتر داریم هزارارن کیلومتر میریم.

@amino
    با کمال احترام این متن صرفا برای دوستان اکادمی مینویسم و منظور کلیپ هست نه شخص محترم شما

((( به قول استاد امینو خدا به آدما ذهن داده و همچی به دید شما بستگی داره ))))
    قرار نیست همه چی گل و بلبل باشه ولی اینکه یا افسردگی یا اضطراب اصلا درست نیست
    یعنی شدیم اشرف مخلوقات که بشینیم بگیم دو راه هست افسردگی و اضطراب این مرده دیوونست
    یک فرد باید شرایط درک کنه بپذیره و مسیر بره جلو در این که همه چیز سخته شکی نیست
    ((((ولی شادی مطلق در این جهان جاری هست و همیشه به دنبال آدمی فقط درصد زیادی از مردم درگیر پوچی شدن از طریق رسانه و.....
    کتاب بخواهید تا به شما داده شود استر هیکس حتما بخونید اونوقت متوجه میشید امثال این آقا درک از حقیقت هستی ندارن
    خودش افسردگی داره با چه اعتماد بنفسی هم توضیح میده اتفاقا امثال این کلیپ ها امید توی آدما میکشن
    و روی ضمیر ناخودآگاه افراد تاثیر میزارن
    هیچ دو راهی نیست تنها یک راه هست که راه شادی مطلق و فروانی
    کتاب کیمیاگر راجب نشانه ها ... میگه من دوسال قبل خوندم و تک به تک با نشانه ها رسیدم به اکادمی استاد امینو این کتابم عالی هست
    کاش بیان از ۴ تا کتاب نقل قول کنن نه از خودشون

جواب سوال اول: با نظم - ذهن ارام - انسان رضایتمند نه هیجانی- هدف و برنامه مشخص - فکر همراه عملکرد و ........ در غیر این صورت استاد با فانوس داره جلو میره ما حواسمون به اطراف باشه قطعا بعدا فانوس به دست هم بشیم راه رو به بیراهه میریم .

[[[[اشعار خیام و مولانا و حافظ بخونید قطعا لذت می*برید ]]] این کلیپ ها اصلا اساسی ندارن
    ((((ساعتی میزان اینی ساعتی میزان آن
    یک نفس میزان خودشو تا شوی موزون خویش )))))
    @amino
    ویرایش توسط yeekttaa : 03-31-2024 در ساعت 21:50
    خدایِ اَبَدی درونِ بدن - یکتا

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از yeekttaa عزیز تشکر کرده اند:

1,262 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    سلام روز عالی متعالی
    در مورد ژورنال نویسی فایل آموزشی در فرا چارت هست .بنظرم عالیه
    سپاس
    بسیار عالی حسن جان حتما خواهم دید.

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,087 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 311 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeekttaa نمایش پست ها
    با کمال احترام این متن صرفا برای دوستان اکادمی مینویسم و منظور کلیپ هست نه شخص محترم شما

((( به قول استاد امینو خدا به آدما ذهن داده و همچی به دید شما بستگی داره ))))
    قرار نیست همه چی گل و بلبل باشه ولی اینکه یا افسردگی یا اضطراب اصلا درست نیست
    یعنی شدیم اشرف مخلوقات که بشینیم بگیم دو راه هست افسردگی و اضطراب این مرده دیوونست
    یک فرد باید شرایط درک کنه بپذیره و مسیر بره جلو در این که همه چیز سخته شکی نیست
    ((((ولی شادی مطلق در این جهان جاری هست و همیشه به دنبال آدمی فقط درصد زیادی از مردم درگیر پوچی شدن از طریق رسانه و.....
    کتاب بخواهید تا به شما داده شود استر هیکس حتما بخونید اونوقت متوجه میشید امثال این آقا درک از حقیقت هستی ندارن
    خودش افسردگی داره با چه اعتماد بنفسی هم توضیح میده اتفاقا امثال این کلیپ ها امید توی آدما میکشن
    و روی ضمیر ناخودآگاه افراد تاثیر میزارن
    هیچ دو راهی نیست تنها یک راه هست که راه شادی مطلق و فروانی
    کتاب کیمیاگر راجب نشانه ها ... میگه من دوسال قبل خوندم و تک به تک با نشانه ها رسیدم به اکادمی استاد امینو این کتابم عالی هست
    کاش بیان از ۴ تا کتاب نقل قول کنن نه از خودشون

جواب سوال اول: با نظم - ذهن ارام - انسان رضایتمند نه هیجانی- هدف و برنامه مشخص - فکر همراه عملکرد و ........ در غیر این صورت استاد با فانوس داره جلو میره ما حواسمون به اطراف باشه قطعا بعدا فانوس به دست هم بشیم راه رو به بیراهه میریم .

[[[[اشعار خیام و مولانا و حافظ بخونید قطعا لذت می*برید ]]] این کلیپ ها اصلا اساسی ندارن
    ((((ساعتی میزان اینی ساعتی میزان آن
    یک نفس میزان خودشو تا شوی موزون خویش )))))
    @amino

بزارین یکم توضیح بدم برداشت خودم رو
    شما الان برداشتتون ازین فایل این بوده کل زندگی خلاصه میشه تو اضطراب و افسردگی
    من برداشتم این بود وقتی داریم دومتر دو متر تو این راه قدم برمیداریم و جلو میریم درسته اوایل مسیر حس های عجیب و غریبی تجربه میکنیم خیلی نوسانات شدیدی شاید تحمل کنیم
    تو اول هر مسیر ناشناخته ای همین احساسات طبیعی شکل میگیرن مثلا اولین روز مدرسه اولین روز سربازی اولین روز زندگی مشترک و.....یا اینطور بگم دکتری که اولین اتاق عمل هاشو داره تجربه میکنه خیلی استرس زیادی رو تحمل میکنه این احساس هست باید انقد آگاهی داشته باشیم که احساساتمون رو مشاهده کنیم بدون قضاوت و اولین مرحله برای اینکه رو خودمون و رفتارمون کنترل داشته باشیم همینکه قبول کنیم الان عصبیم یا الان مضطرب شدم وقتی قبول کنیم حسی که داریم رو بهتر میتونیم راه حل براش پیدا کنیم که چجوری الان از این حس خارج بشم و بسمت آرامش پیش برم.
    کسیکه عصبانی هست رو نمیشه یهویی آرومش کرد اول باید قبول کنه الان عصبیه بعد که قبولش کرد ینی داره مشاهده میکنه احساسش رو و آگاهی داره نسبت بهش و با ذهنش هم ذات پنداری نمیکنه این اولین مرحله برای تغییر احساسات هست ...
    احساسات نوسان پیدا میکنن یچیز ثابتی نیست یوقتایی هیجان میاد سراغمون یجا افسردگی یجا ناامیدی و استرس این ها برا کسایی مثل من که اول مسیر هستن یچیز طبیعی هست باید من بلد باشم چجوری با این احساسات برخورد کنم که به حیطه تعادل خودش برگرده و تو زمان حال خودم برگردم....
    بحث این پست اشرف مخلوقات بودن و فراوانی و اینا نیست بحث اینکه شما یه مبدا داری که طی یک مسیر به مقصد میرسونتت مثلا ما تصمیم گرفتیم یه نجار بشیم نجار شدن با بحث اشرف مخلوقات بودن اصلا ابش توی یه جوب نمیره... بحث اینکه میخایم یه مهارتی رو بدست بیاریم یه هدفی رو میخایم بدست بیاریم ...این مسیر یادگیری مهارت برامون ناشناختس ..یه راهنما برا خودمون انتخاب میکنین کسیکه بهمون میگه من این راه رفتم میشناسم راه رو و بیا پشت سرمن حتما به مقصد میرسی...اول مسیر که نه آنچنان فرد راهنمارو میشناسیم نه دیدگاهی نسبت به مسیر داریم حتی وقتی پشت سر راهنما حرکت میکنیم باز استرس و اضطراب میاد سراغمون که نکنه یوقت این راهنما آدم درستی نباش و فریبم بده و کلا راه رو اشتباه بهم نشون نداده باش....هر چقدم ایمان داشته باشی ولی اول مسیر این احساسات میاد سراغت ..ولی دومتر دومتر که جلوتر میرین نشونه هایی میبینی که داره نشون میده راه رو داری درست میری آروم اروم ایمان و حس اعتماد هم به مسیر هم به راهنمایی که داری بیشتر میشه و اون حس اضطراب کم و کمتر میشه ....
    استاد یجایی با مثال میگه...حوض رو وقتی میخان تمیز کنن اول بهم میزنن و اون گل و لای و جلبک ها قاطی آب میشه و اصلا ظاهر و بوی خوبی نمیده وقتی آب کثیف خارج میکنن اون موقع است که آب تمیز جایگزین میشه ...همچین اتفاقی تو طول مسیر برامون رخ میده ماها فک میکنیم همه چی بهم زده شده ولی این بهم زدگی اصلا بد نیست بلکه داره مرحله پاکسازی انجام میشه ....
    کسیکه اون مرحله بهم زده شدن رو رد نکنه هیچ وقت به اون زلالی و پاکیزگی نمیرسه ...این اضطراب همیشگی نیست
    یه مثال دیگ
    باغبون تازه کار که دیدگاه مثبت داره و هم عملکرد بنظرتون تو طول مسیر کاشت و داشت حتما اضطراب و استرس رو تجربه میکنه هر چند سال بسال و روز به روز با تجربه ای که بدست میاره این حس کم و کمتر میشه و نتایج بهش نشون میدن راهش درسته پس اضطراب جاشو میده به حس آرامش و اعتماد...
    و در اخر بگم این حرفارو از یه کتاب نقل میکنه اگه دقت کنین به فایل متوجه میشین که داره درباره کتاب میگه ...با آگاهی و بدون قضاوت فایل ببینید اون چیزی که هست رو ببینید نه اون چیزی که دوست دارین
    ویرایش توسط Snow_Trader : 04-01-2024 در ساعت 00:13
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

yeekttaa آواتار ها
    676 بار در 204 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    بزارین یکم توضیح بدم برداشت خودم رو
    شما الان برداشتتون ازین فایل این بوده کل زندگی خلاصه میشه تو اضطراب و افسردگی
    من برداشتم این بود وقتی داریم دومتر دو متر تو این راه قدم برمیداریم و جلو میریم درسته اوایل مسیر حس های عجیب و غریبی تجربه میکنیم خیلی نوسانات شدیدی شاید تحمل کنیم
    تو اول هر مسیر ناشناخته ای همین احساسات طبیعی شکل میگیرن مثلا اولین روز مدرسه اولین روز سربازی اولین روز زندگی مشترک و.....یا اینطور بگم دکتری که اولین اتاق عمل هاشو داره تجربه میکنه خیلی استرس زیادی رو تحمل میکنه این احساس هست باید انقد آگاهی داشته باشیم که احساساتمون رو مشاهده کنیم بدون قضاوت و اولین مرحله برای اینکه رو خودمون و رفتارمون کنترل داشته باشیم همینکه قبول کنیم الان عصبیم یا الان مضطرب شدم وقتی قبول کنیم حسی که داریم رو بهتر میتونیم راه حل براش پیدا کنیم که چجوری الان از این حس خارج بشم و بسمت آرامش پیش برم.
    کسیکه عصبانی هست رو نمیشه یهویی آرومش کرد اول باید قبول کنه الان عصبیه بعد که قبولش کرد ینی داره مشاهده میکنه احساسش رو و آگاهی داره نسبت بهش و با ذهنش هم ذات پنداری نمیکنه این اولین مرحله برای تغییر احساسات هست ...
    احساسات نوسان پیدا میکنن یچیز ثابتی نیست یوقتایی هیجان میاد سراغمون یجا افسردگی یجا ناامیدی و استرس این ها برا کسایی مثل من که اول مسیر هستن یچیز طبیعی هست باید من بلد باشم چجوری با این احساسات برخورد کنم که به حیطه تعادل خودش برگرده و تو زمان حال خودم برگردم....
    بحث این پست اشرف مخلوقات بودن و فراوانی و اینا نیست بحث اینکه شما یه مبدا داری که طی یک مسیر به مقصد میرسونتت مثلا ما تصمیم گرفتیم یه نجار بشیم نجار شدن با بحث اشرف مخلوقات بودن اصلا ابش توی یه جوب نمیره... بحث اینکه میخایم یه مهارتی رو بدست بیاریم یه هدفی رو میخایم بدست بیاریم ...این مسیر یادگیری مهارت برامون ناشناختس ..یه راهنما برا خودمون انتخاب میکنین کسیکه بهمون میگه من این راه رفتم میشناسم راه رو و بیا پشت سرمن حتما به مقصد میرسی...اول مسیر که نه آنچنان فرد راهنمارو میشناسیم نه دیدگاهی نسبت به مسیر داریم حتی وقتی پشت سر راهنما حرکت میکنیم باز استرس و اضطراب میاد سراغمون که نکنه یوقت این راهنما آدم درستی نباش و فریبم بده و کلا راه رو اشتباه بهم نشون نداده باش....هر چقدم ایمان داشته باشی ولی اول مسیر این احساسات میاد سراغت ..ولی دومتر دومتر که جلوتر میرین نشونه هایی میبینی که داره نشون میده راه رو داری درست میری آروم اروم ایمان و حس اعتماد هم به مسیر هم به راهنمایی که داری بیشتر میشه و اون حس اضطراب کم و کمتر میشه ....
    استاد یجایی با مثال میگه...حوض رو وقتی میخان تمیز کنن اول بهم میزنن و اون گل و لای و جلبک ها قاطی آب میشه و اصلا ظاهر و بوی خوبی نمیده وقتی آب کثیف خارج میکنن اون موقع است که آب تمیز جایگزین میشه ...همچین اتفاقی تو طول مسیر برامون رخ میده ماها فک میکنیم همه چی بهم زده شده ولی این بهم زدگی اصلا بد نیست بلکه داره مرحله پاکسازی انجام میشه ....
    کسیکه اون مرحله بهم زده شدن رو رد نکنه هیچ وقت به اون زلالی و پاکیزگی نمیرسه ...این اضطراب همیشگی نیست
    یه مثال دیگ
    باغبون تازه کار که دیدگاه مثبت داره و هم عملکرد بنظرتون تو طول مسیر کاشت و داشت حتما اضطراب و استرس رو تجربه میکنه هر چند سال بسال و روز به روز با تجربه ای که بدست میاره این حس کم و کمتر میشه و نتایج بهش نشون میدن راهش درسته پس اضطراب جاشو میده به حس آرامش و اعتماد...
    و در اخر بگم این حرفارو از یه کتاب نقل میکنه اگه دقت کنین به فایل متوجه میشین که داره درباره کتاب میگه ...با آگاهی و بدون قضاوت فایل ببینید اون چیزی که هست رو ببینید نه اون چیزی که دوست دارین
    سلام بله من در جواب قبلم هم گفتم چیزایی که الان توضیح دادید
    بحث اشرف مخلوقات هم استاد ذهن انسان رو خیلی قوی برای ما توصیف کردن در وبینار های مختلف و این که تعداد کمی از موجودات قدرت تفکر دارن خوب منم میگم اشرف مخلوقات یعنی خودمون ارزشمند و قوی و فوق العاده ببینیم که میشه ...
    اول فایل میگن دو راه بیشتر نیست یا افسردگی یا اضطراب
    در ادامه میگن اضطراب بهتر از افسردگی
    جمله اول کلا جمله درستی برای بیان راه های پیش رو نیستاز نظر من البته
    من برداشتم از کلیپ گفتم که درست نیست این جمله که دو راه بیشتر نیست اونم ....
    نیاز به مثال های زیاد برای اینکه مسیر سخته نیست من در پست قبل هم گفتم ((یک فرد باید شرایط درک کنه بپذیره و مسیر بره جلو در این که همه چیز سخته شکی نیست ))
    متاسفانه هر کتابی کتاب مناسب برای یادگیری نیست .
    اینم بگم چون گفتین در مسیر ارزوهامون........ من راه ها و دیدگاه های خودم گفتم صرفا و بحث فراوانی به همین دلیل مطرح شد اگر این بحث در این مسیر مهم نبود تاپیک بازی فراوانی معنایی نداشت @ @amino
    در ابتدا از ما نظر خواستین حالا شاید ما نظر موافق بدیم شاید مخالف بحث قضاوت و جبهه گیری نیست سطح آگاهی افراد و دید ها متفاوته
    با احترام به نظرات شما
    ویرایش توسط yeekttaa : 04-01-2024 در ساعت 02:14
    خدایِ اَبَدی درونِ بدن - یکتا

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از yeekttaa عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    در مسجد و کعبه به دنبال خداییم
    از حس خدا در دلمان دور و جداییم
    هم مسجد و هم کعبه و هم قبله بهانست
    دقت بکنی نور خدا داخل خانه ست
    در مسجد و در کعبه به دنبال چه هستی؟
    اول تو ببین قلب کسی را نشکستی
    هرکس که دلش آینه شد ؛ فاقد لکه
    در قلب خودش کرده بنا ؛ کعبه و مکه
    خیلی زیبا بود عرفان جان
    ما از اصل دور شدیم و با فرع میخوایم به خدا برسیم که نمیشه و اگر هم بشه پایدار نیست
    وقتی دنیای درونمون زیبا بشه دیگه دوندگی زیادی در دنیای بیرون نمیخواد
    خیلی جاها خودکار درست میشه
    مسیر ها باز میشه
    موانع از سر راه کنار میرن و فقط کافیه قدم های کوچک برداریم

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

انسان به گونه ای ساخته شده که اصرار دارد موجودی کامل و کامل تر شود

نظریه پردازان خودشکوفایی، بر اخلاقیاتی تکاملی باور دارند. برای نمونه، آبراهام مزلو می گوید:«انسان به گونه ای ساخته شده که اصرار دارد موجودی کامل و کامل تر شود و این به معنای اصرار برای رسیدن به همان چیزی است که مردم ارزشهای والا، بزرگواری، مهربانی، شجاعت، صداقت، عشق، از خودگذشتگی و خوبی می نامند.» بنابراین مزلو به پرسش ما برای چه زنده ایم؟ اینگونه پاسخ می دهد که ما زنده ایم تا توانایی هایمان را محقق سازیم. او پرسش بعدی یعنی بر چه اساسی زندگی کنیم؟ را با این ادعا پاسخ می دهد که ارزشهای خوب در ذات ارگانیسم انسانی نهاده شده اند و اگر انسان به خرد ذاتی خویش اعتماد کند، به شیوه ای شهودی آن ها را خواهد یافت.
    اروین دیوید یالوم
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    223 بار در 46 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان گرامی
    طی یک بررسی که روی 7.8 ترید قبلم داشتم و با مطالعه ژورنال تریدم ( که همه ترید ها بر اساس پرایس اکشن بوده و دوره فراکتال رو استارت نزدم ) به این نتیجه رسیدم :

علل ضرر : لحاظ نکردن اسپرد برای حد ضرر و حد سود با چاشنی یکم بدشانسی خیلی اوقات که پای چارت نبودم قیمت تا 1 پوینتی حد سودم اومده ولی فعال نکرده و برگشته حد ضررم رو زده از این 8 ترید 2 موردش این بوده .
    در 2 ترید بیخودی خلاف چک لیست عمل کردم و حتی در توضیحات و اون ژورنال ترید هم نوشتم که اینجل رو عمدی طبق چک لیست عمل نمیکنم که خب اصول خیلی مهمی نبود فقد بجای قرار دادن حد ضرر جدید که استاد تدریس کردن روی قله یا کف اخر تایم پایین حد ضرر میذاشتم 2 بار اینجوری شد که یکبار سود داد یکبار ضرر که با توجه به ریسک به ریوارد استراتژِی اون ضرره خیلی بزرگتر بود .
    در یک ترید هم همونطور ک داخل ژورنالم نوشتم احساسی و یکم زود وارد شدم و باید میزاشتم شکست تایم پایین هم نرمال بشه .
    مورد بعدی اینه که خیلی عجیب بدشانسی میارم یعنی تو جاهایی که حد ضرر میخوره بلا فاصله قیمت چندین پیپ برمیگرده و خیلی وقتا به نقطه سر به سر میرسه و خیلی جاها که وارد میشدم مثلا برای خرید سقف قیمتی بود و درجا قیمت یک محدوده زیادی رو برمیگشت .

تا جایی که خودم بعد این بررسی فهمیدم اینه که بیشتر اشکالاتم روانشناسیه خواستم این موضوع رو با دوستان هم به اشتراک یزارم تا اگر نکته ای یا راهنمایی یا روشی برای بهبود وضعیتم دارن بگن
    خیلی ممنون دوستان ببخشید یکم طولانی شد شرمنده

نا گفته نمونه اسپرد حسابی که دارم بنظرم یکم نا معقوله بعضی جاها تا 3.4 پیپ یا بیشتر میشه اسپردم :d
    1403-01-14_19h35_56.png
    ویرایش توسط mohammad1382 : 04-02-2024 در ساعت 20:38

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

1,262 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1382 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    طی یک بررسی که روی 7.8 ترید قبلم داشتم و با مطالعه ژورنال تریدم ( که همه ترید ها بر اساس پرایس اکشن بوده و دوره فراکتال رو استارت نزدم ) به این نتیجه رسیدم :

علل ضرر : لحاظ نکردن اسپرد برای حد ضرر و حد سود با چاشنی یکم بدشانسی خیلی اوقات که پای چارت نبودم قیمت تا 1 پوینتی حد سودم اومده ولی فعال نکرده و برگشته حد ضررم رو زده از این 8 ترید 2 موردش این بوده .
    در 2 ترید بیخودی خلاف چک لیست عمل کردم و حتی در توضیحات و اون ژورنال ترید هم نوشتم که اینجل رو عمدی طبق چک لیست عمل نمیکنم که خب اصول خیلی مهمی نبود فقد بجای قرار دادن حد ضرر جدید که استاد تدریس کردن روی قله یا کف اخر تایم پایین حد ضرر میذاشتم 2 بار اینجوری شد که یکبار سود داد یکبار ضرر که با توجه به ریسک به ریوارد استراتژِی اون ضرره خیلی بزرگتر بود .
    در یک ترید هم همونطور ک داخل ژورنالم نوشتم احساسی و یکم زود وارد شدم و باید میزاشتم شکست تایم پایین هم نرمال بشه .
    مورد بعدی اینه که خیلی عجیب بدشانسی میارم یعنی تو جاهایی که حد ضرر میخوره بلا فاصله قیمت چندین پیپ برمیگرده و خیلی وقتا به نقطه سر به سر میرسه و خیلی جاها که وارد میشدم مثلا برای خرید سقف قیمتی بود و درجا قیمت یک محدوده زیادی رو برمیگشت .

تا جایی که خودم بعد این بررسی فهمیدم اینه که بیشتر اشکالاتم روانشناسیه خواستم این موضوع رو با دوستان هم به اشتراک یزارم تا اگر نکته ای یا راهنمایی یا روشی برای بهبود وضعیتم دارن بگن
    خیلی ممنون دوستان ببخشید یکم طولانی شد شرمنده

نا گفته نمونه اسپرد حسابی که دارم بنظرم یکم نا معقوله بعضی جاها تا 3.4 پیپ یا بیشتر میشه اسپردم :d
    1403-01-14_19h35_56.png
    درود بر محمد جان عزیز
    اول به شما تبریک میگم که ژورنال تهیه کردید و دارید روی نقاط قوت و ضعف خودتون کار میکنید قطعا در آینده نتیجه فوق العاده ای براتون خواهد داشت.چند مورد هم من به مواردتون اضافه کنم امیدوارم مفید باشه براتون.
    همین مواردی که خودتون یادداشت کردید رو دقیق رعایت کنید که توی تریدهای بعدی تکرارشون نکنید یا اگرم تکرار شدن بهشون آگاه باشید.
    و اینکه این جمله ای که فرمودید «خیلی عجیب بد شانسی میارم » رو کلا از ژورنال و از ذهنتون پاک کنید درسته که ما چاشنی شانس رو میتونیم در ترید لفظاً استفاده کنیم ولی مگه میشه ی تریدر موفق آخر روز بگه ای ول امروز خدا رو شکر یکم شانس هم آوردیم و ترکوندیم بازار رو(برا خودمم اتفاق افتاده که یک پیپ مونده به حد سودم نخورده و ضرر شده) مبحث روانشناسی بازار و تهیه پلن معاملاتی (که ژورنال هم قسمتیش هست) اصلا کلمه شانس توش دخیل نیست شما باید مثل یک سیستم هوشمند ترید بزنید یعنی وقتی تریدتون رو زدید و sl Tp گذاشتید دیگه اون مورد اشتیاق و بیزاری رو باید روش کار کرده باشید که کمرنگ شده باشه (دوره ایوان بایجی میتونه کمک کنه)
    در مورد اسپرد زیاد هم در زمان اخبار و ساعت های بسته شدن بازار میتونه دخیل باشه.ببخشید زیاد شد. موفق هستید موفق تر باشید

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 36 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 36 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع