صفحه 81 از 543 نخستنخست ... 3171798081828391131181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 801 به 810 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه

اخیرا دوتا سمینار از آقای دارن هاردی دیدم،اولی درمورد نظام باورها و دومی سمینار اثر مرکب.پیشنهاد میکنم ببینید
    ویدیو انگیزشی - دارن هاردی - سمینار نظام باور ها برای موفقیت (بخش اول) (aparat.com)

ویدان - مهارت آموزی آنلاین (vidone.ir)

برداشت شخصی و چند نکته اضافه تر هم در ادامه میارم .لطفا بعد از اینکه دیدید ادامه پست را بخونید

وقتی داشتم این سمینار را میدیدم اونجایی که داشت در مورد انتخابها توضیح میداد یاد یه موضوع جالب افتاد.پریشب عروسی داشتیم و سر میز شام من کنار بچه 8 ساله یکی از اقوام نشسته بودم. آخرای شام بود که این بچه ازم پرسید چرا نوشابتو نمیخوری؟گفتم چون ضرر داره.اون دوتا خورده بود و دوتای دیگم گرفته بود برای فرداش.گفت نه ببین نوشابه را اگه هر روز بخوری ضرر داره و چند وقت یه بارش اشکالی نداره.من خندیدم و گذشت تا دیشب این وبینار را دیدم و اونجاییش که میگه انتخاب های کوچیک روزمره هستند که نتایج را ایجاد میکنند و و اینکه دونستن اینکه باید چه کاری انجام بدیم مهم نیست انجام دادن اون کارها مهمه.
    واقعا چه اتفاقی میوفته که ما کارهایی را که میدونیم انجام دادنشون غلطه را انجام میدیم و کارهایی که میدونیم برای رسیدن به موفقیت باید انجام بدیم را انجام نمیدیم؟
    ناخودآگاه ما دقیقا مثل یک بچه 5 ساله میمونه و بر اساس برنامه هایی که براش تعریف شده برای ما تصمیم میگیره و این برنامه ها خودشون را به شکل علاقه یا عدم وجود علاقه نشون میدن.وقتی اراده ما برای انجام کارهایی که قراره ما را موفق کنه یا انجام ندادن کار های غلط وارد عمل میشه ذهن ناخودآگاه احساس خطر میکنه و تمام تلاشش را برای متوقف کردن اراده خودآگاه انجام میده.مهمترین و شایع ترین کاری که ناخودآگاه در این زمان انجام میده فریب دادن منطق هست.مثلا جمله ماهی یکبار نوشابه خوردن ضرری برای بدن نداره میتونه کاملا منطقی باشه ولی دلیل 90% انتخابهای غلط روزانه ما همین تصمیم گیری های به ظاهر منطقیه
    آگاهی از این الگوهای فریب منطق میتونه این دور باطل را متوقف کنه و باعث بشه ما واقعا آگاهانه تصمیمات کوچک زندگیمون را بگیریم
    میشه با پرسشهای این چنینی این آگاهی را فعال کنیم:
    نوشابه نخورم یا خودم را فریب بدم و بگم هر چند وقت یکبارش ضرر نداره؟
    مسواک بزنم یا بگم دیشب زدم ،امشب نزنم اتفاقی نمی افته؟
    ورزش کنم یا برای ورزش نکردن یه بهونه منطقی پیدا کنم؟
    صبر کنم موقعیت عالی طبق چک لیستم ایجاد بشه یا بگم همین موقعیت با اینکه بر اساس چک لیستم نیس ولی بدم نیس بذار بگیرمش؟
    به برنامه هدفم پایبند باشم یا بگم یه درصد اضافه تر به جایی برنمیخوره؟
    عملکرد روزانم را برسی کنم یا بگم الان خسته هستم ایشالا بعدا؟
    برای معاملم استاپ بذارم یا بگم چون ممکنه قیمت بیاد استاپ منو بزنه و بعد حرکت کنه استاپم را توی ذهنم نگه دارم؟
    سر ساعت بخوابم یا بگم یه ربع دیرتر بخوابم مشکلی پیش نمیاد؟
    مطالعه کنم یا بگم کارای مهمتر دارم؟
    الان 5 صبحه.بیدار بشم یا بگم به خواب نیاز دارم و یک ربع بیشتر بخوابم به برنامم خللی وارد نمیشه؟
    و...
    وقتی این گفت و گوی ذهنی را به شکل آگاهانه انجام بدین مثل اینه که داخل مغز یک پروژکتور روشن کنید و ذهن ناخودآگاه دیگه نمیتونه یواشکی روی انتخابها اثر بذاره.

نکته مثبتش اینه که وقتی یه مدت یک اتخاب و عمل درست را تکرار کنیم ناخودآگاه قبولش میکنه و دست از ساختن بهونه های منطقی میکشه و نکته جذابتر اینه که بعد از مدتی شناخت الگوهای فریب منطقی خودش به یک الگوی ناخودآگاه تبدیل میشه و به شکل خودکار تصمیمات و انتخاب های درست و مفید را ایجاد میکنه.
    یکی از راه های دیگر ناخودآگاه برای در رفتن از زیر کارهایی که دوست نداره انجام بده فراموشیه.راهکارش خیلی سادس؛نوشتن برنامه ها در شب قبل و مرورشون در صبح هر روز.البته اگر با یه بهونه منطقی دیگه جلوی نوشتن را نگیره.
    یه تکنیک ساده ولی بسیار کاربردی برای هماهنگ کردن ناخودآگاه با تصمیمات اینه که به هیچ عنوان باهاش نجنگید و سعی نکنید با اراده پولادین قهرمانانتون عادتهاتون را شکست بدین و برنامه هاتون را عملی کنید.5 دقیقه قبل از اینکه کاری را شروع کنید و تصمیم قطعی بگیرید(مثلا ورزش) بهش بگید آماده باش 5 دقیقه دیگه در حال ورزش کردن هستیم. و اجازه بدین 5 دقیقه با خودش تجزیه تحلیل کنه و هماهنگ بشه.وقتی میخواید کاری را انجام ندین(عادت منفی،مثلا سیگار کشیدن یا خوردن شیرینی) بهش بگید باشه این کار را انجام میدم ولی (مثلا) یک ساعت دیگه و یک ساعت بعد ببینید هنوز واقعا دلتون میخواد اون کار را انجام بدین؟اگر نه که هیچی ولی اگر بله، اشکالی نداره انجامش بدین و خوشحال باشید که موفق شدید عادت بدتون را به تعویق بندازید.این کار الگوهای ذهن را کم کم تغییر میده

موفق باشید

2. 36 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام دوستان ،من تازه وارد اکادمی شدم و خیلی خوشحالم که با اکادمی و استاد عزیزمون آشنا شدم و دربین شما دوستان خوبم هستم
    من یه مشکل دارم که همیشه بدنبال حل کردنش بودم و هیچوقت موفق نشدم .اینکه تمرکزم موقع انجام کار کم هست و در واقع همیشه ذهنم درحال چرخیدن هستش مخصوصا موقع انجام کارهایی که برام عادت شده و دلم میخاد قبل اینکه ترید کردن برام عادت بشه یاد بگیرم که فکر کنم بهش... @amino
    سلام سرکار خانوم مهرسا
    حالتون عالی باشه

استاد بارها در وبینار به این سوال پاسخ دادند و راه حلی هم که استاد همیشه گفتند
    نوشتن افکارتون روی یک کاغذ هست که در نهایت کل افکاری که در ذهنتون هست در یک ورق کاغذ جا میشه و اون زمان میبنید چیز خاصی هم در ذهنتون نبوده و فقط ذهنتون داره چرخ میزنه

موفق باشید.
    ویرایش توسط John D. Rockefeller : 11-27-2021 در ساعت 16:21

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,116 بار در 459 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام سرکار خانوم مهرسا
    حالتون عالی باشه

استاد بارها در وبینار به این سوال پاسخ دادند و راه حلی هم که استاد همیشه گفتند
    نوشتن افکارتون روی یک کاغذ هست که در نهایت کل افکاری که در ذهنتون هست در یک ورق کاغذ جا میشه و اون زمان میبنید چیز خاصی هم در ذهنتون نبوده و فقط ذهنتون داره چرخ میزنه

موفق باشید.
    ممنون ازتون .من تازه شروع کردم و وبینارها رو تا یه جایی دیدم.امیدوارم بتونم رعایت کنم نوشتن رو ...

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    20,952 بار در 1,586 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون
    امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    کار خوب آقا محمد عزیز رو دارم انجام میدم 6 روزه و واقعا خوب بوده برام
    گفتم به شما هم بگم هرکی دوست داشت انجام بده و نتیجشو ببینه
    روزانه یک مقاله از ابتدای سایت میخونم و تو دفتر مخصوص مقالاتم مینویسمش(هم باعث میشه مقالات رو بخونم هم با نوشتنشون بیشتر تو ذهنم تثبیت میشه هم عادت نوشتن رو برای خودم خیلی خوب جا میندازم(نوشتنی که ذهنم جدیدا نسبت بهش مقاومت نشون میداد ولی الان خیلی خوب داره همراهی میکنه)هم بخش روانشناسی که خیلی مهمه رو تو مقالات بیشتر متوجه میشم و بهبودش میدم)
    مرسی از آقا محمد عزیز @mohammad_RM
    این قسمت از مقاله شماره 4 (بررسی برنامه هدف جناب امینو) رو گفتم به اشتراک بزارم استفاده کنیم (و هم یه جورایی کنجکاوتون کنم برید بخونید این مقاله فوق العاده رو)
    1638041606026.jpg
    راستی همزمان با نوشتن مقالات فایل ورد تمامی مقالات رو هم دارم آماده میکنم که همه مقالات یه جا در دسترسمون باشه
    بعد از اتمامش قرار میدم
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

8. 30 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

abolfazl.fx آواتار ها
    7,412 بار در 291 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 28 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها

اخیرا دوتا سمینار از آقای دارن هاردی دیدم،اولی درمورد نظام باورها و دومی سمینار اثر مرکب.پیشنهاد میکنم ببینید
    ویدیو انگیزشی - دارن هاردی - سمینار نظام باور ها برای موفقیت (بخش اول) (aparat.com)

ویدان - مهارت آموزی آنلاین (vidone.ir)

برداشت شخصی و چند نکته اضافه تر هم در ادامه میارم .لطفا بعد از اینکه دیدید ادامه پست را بخونید

وقتی داشتم این سمینار را میدیدم اونجایی که داشت در مورد انتخابها توضیح میداد یاد یه موضوع جالب افتاد.پریشب عروسی داشتیم و سر میز شام من کنار بچه 8 ساله یکی از اقوام نشسته بودم. آخرای شام بود که این بچه ازم پرسید چرا نوشابتو نمیخوری؟گفتم چون ضرر داره.اون دوتا خورده بود و دوتای دیگم گرفته بود برای فرداش.گفت نه ببین نوشابه را اگه هر روز بخوری ضرر داره و چند وقت یه بارش اشکالی نداره.من خندیدم و گذشت تا دیشب این وبینار را دیدم و اونجاییش که میگه انتخاب های کوچیک روزمره هستند که نتایج را ایجاد میکنند و و اینکه دونستن اینکه باید چه کاری انجام بدیم مهم نیست انجام دادن اون کارها مهمه.
    واقعا چه اتفاقی میوفته که ما کارهایی را که میدونیم انجام دادنشون غلطه را انجام میدیم و کارهایی که میدونیم برای رسیدن به موفقیت باید انجام بدیم را انجام نمیدیم؟
    ناخودآگاه ما دقیقا مثل یک بچه 5 ساله میمونه و بر اساس برنامه هایی که براش تعریف شده برای ما تصمیم میگیره و این برنامه ها خودشون را به شکل علاقه یا عدم وجود علاقه نشون میدن.وقتی اراده ما برای انجام کارهایی که قراره ما را موفق کنه یا انجام ندادن کار های غلط وارد عمل میشه ذهن ناخودآگاه احساس خطر میکنه و تمام تلاشش را برای متوقف کردن اراده خودآگاه انجام میده.مهمترین و شایع ترین کاری که ناخودآگاه در این زمان انجام میده فریب دادن منطق هست.مثلا جمله ماهی یکبار نوشابه خوردن ضرری برای بدن نداره میتونه کاملا منطقی باشه ولی دلیل 90% انتخابهای غلط روزانه ما همین تصمیم گیری های به ظاهر منطقیه
    آگاهی از این الگوهای فریب منطق میتونه این دور باطل را متوقف کنه و باعث بشه ما واقعا آگاهانه تصمیمات کوچک زندگیمون را بگیریم
    میشه با پرسشهای این چنینی این آگاهی را فعال کنیم:
    نوشابه نخورم یا خودم را فریب بدم و بگم هر چند وقت یکبارش ضرر نداره؟
    مسواک بزنم یا بگم دیشب زدم ،امشب نزنم اتفاقی نمی افته؟
    ورزش کنم یا برای ورزش نکردن یه بهونه منطقی پیدا کنم؟
    صبر کنم موقعیت عالی طبق چک لیستم ایجاد بشه یا بگم همین موقعیت با اینکه بر اساس چک لیستم نیس ولی بدم نیس بذار بگیرمش؟
    به برنامه هدفم پایبند باشم یا بگم یه درصد اضافه تر به جایی برنمیخوره؟
    عملکرد روزانم را برسی کنم یا بگم الان خسته هستم ایشالا بعدا؟
    برای معاملم استاپ بذارم یا بگم چون ممکنه قیمت بیاد استاپ منو بزنه و بعد حرکت کنه استاپم را توی ذهنم نگه دارم؟
    سر ساعت بخوابم یا بگم یه ربع دیرتر بخوابم مشکلی پیش نمیاد؟
    مطالعه کنم یا بگم کارای مهمتر دارم؟
    الان 5 صبحه.بیدار بشم یا بگم به خواب نیاز دارم و یک ربع بیشتر بخوابم به برنامم خللی وارد نمیشه؟
    و...
    وقتی این گفت و گوی ذهنی را به شکل آگاهانه انجام بدین مثل اینه که داخل مغز یک پروژکتور روشن کنید و ذهن ناخودآگاه دیگه نمیتونه یواشکی روی انتخابها اثر بذاره.

نکته مثبتش اینه که وقتی یه مدت یک اتخاب و عمل درست را تکرار کنیم ناخودآگاه قبولش میکنه و دست از ساختن بهونه های منطقی میکشه و نکته جذابتر اینه که بعد از مدتی شناخت الگوهای فریب منطقی خودش به یک الگوی ناخودآگاه تبدیل میشه و به شکل خودکار تصمیمات و انتخاب های درست و مفید را ایجاد میکنه.
    یکی از راه های دیگر ناخودآگاه برای در رفتن از زیر کارهایی که دوست نداره انجام بده فراموشیه.راهکارش خیلی سادس؛نوشتن برنامه ها در شب قبل و مرورشون در صبح هر روز.البته اگر با یه بهونه منطقی دیگه جلوی نوشتن را نگیره.
    یه تکنیک ساده ولی بسیار کاربردی برای هماهنگ کردن ناخودآگاه با تصمیمات اینه که به هیچ عنوان باهاش نجنگید و سعی نکنید با اراده پولادین قهرمانانتون عادتهاتون را شکست بدین و برنامه هاتون را عملی کنید.5 دقیقه قبل از اینکه کاری را شروع کنید و تصمیم قطعی بگیرید(مثلا ورزش) بهش بگید آماده باش 5 دقیقه دیگه در حال ورزش کردن هستیم. و اجازه بدین 5 دقیقه با خودش تجزیه تحلیل کنه و هماهنگ بشه.وقتی میخواید کاری را انجام ندین(عادت منفی،مثلا سیگار کشیدن یا خوردن شیرینی) بهش بگید باشه این کار را انجام میدم ولی (مثلا) یک ساعت دیگه و یک ساعت بعد ببینید هنوز واقعا دلتون میخواد اون کار را انجام بدین؟اگر نه که هیچی ولی اگر بله، اشکالی نداره انجامش بدین و خوشحال باشید که موفق شدید عادت بدتون را به تعویق بندازید.این کار الگوهای ذهن را کم کم تغییر میده

موفق باشید
    سلام علی آقای عزیز ، وقتتون بخیر.
    خواستم تا ی تشکر ویژه بکنم بابت این پست، یکی از با ارزش تربن و جذاب ترین پستهای انجمن تا ب حال بوده برام.
    خداقوت ویژه❤
    «به ذره گر نظر لطف،بوتراب کند ـــــــــــ به آسمان رود و کارآفتاب کند»

10. 26 کاربر برای این پست سودمند از abolfazl.fx عزیز تشکر کرده اند:

yassin آواتار ها
    986 بار در 213 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    روانشناسی بازار به این درد میخوره که تشخیص بدم اکثریت معامله گرهای قدرتمند در این لحظه قضد خرید دارند یا فروش
    روانشناسی فردی به این درد میخوره که بتونم پوزیشن های خودم رو بر اساس تشخیصی که از بازار کسب کردم، مدیریت کنم.
    برای استفاده از تکنیک هایی که یاد گرفتم باید روی روانشناسی بازار و فردی مسلط باشم. در غیر این صورت از ابزار های در اختیارم نمیتونم استفاده کنم.
    بنابراین این ها بعنی تکنیکال و روانشناسی دو سطح یک فنجان هستن که فنجان رو تشکیل میدن و اهمیت شان یکسان است.

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از yassin عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    10,978 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام بچه ها
    یکسری تحقیق راجب prefrontal cortex میخوندم
    یکی از بخش های خیلی خیلی مهم هست مخصوصا در معامله گری
    مسئول انجام اینکار هاست قضاوت حل مسئله انگیزه سازماندهی تصمیم گیری پشتکار رفتار و... که وظایف به شدت مهمی هستند
    که یکی از ساده ترین راه ها برای تقویت این بخش بازی های فکری هست
    یک سایت دیدم گفتم به شما هم معرفی کنم یکسری بازی در داخل این سایت هست کلا برای تحریک قسمت های مختلف مغز ساخته شده گفتم شما هم استفاده کنید
    https://www.happy-neuron.com/
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Mm_Shams آواتار ها
    24,197 بار در 1,728 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 44 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mm_Shams عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    6,776 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    میخوام یک تجربه شخصی که دیدگاه منو نسبت به قعطیت در ترید تغییر داد را باهاتون به اشتراک بذارم.شاید برای افرادی که طرز فکر گذشته من را دارند مفید باشه و جلوی هدر رفتن وقت و سرمایشون را بگیره.
    من از روز اولی که وارد این بازار شدم اعتقاد داشتم که این بازار مثل همه جهان قانون منده و باید تک تک حرکاتش حساب کتاب داشته باشه.دو سال با این دید که سیستمی پیدا کنم که این قوانین را بهم نشون بده و با آسودگی و بدون هیچ ضرری ترید کنم وقت تلف کردم و در واقع فقط دور خودم میچرخیدم.نهایتا پذیرفتم که ضرر هم قسمتی از این شغله ولی ذهن ناخودآگاهم این را نپذیرفته بود و همیشه در نقاط حساس استاپ هام را فراری میدادم و حساب از بین میرفت.در واقع توانایی پذیرفتن ضرر (هرچند کوچک)را نداشتم و ذهنم میگفت فقط باید سود کنی.شاید ریشه این تفکر در سیستم آموزشی باشه که میگه کسی که اشتباه نمیکنه نمرش بیسته و موفقه و هرکسی اشتباه کنه نمرش بیست نیست و شکست خورده.منم سالها شاگرد اول بودم و شخصیتم جوری شکل گرفته بود که نباید هیچ اشتباهی داشته باشم در حالی که در دنیای واقعی ماجرا کاملا برعکسه و کسانی که هیچ اشتباهی نمیکنن به هیچ موفقیتی هم نمیرسن و کسانی که زیاد اشتباه میکنن و شکست میخورن با استفاده از تجربیاتشون به موفقیتهای بزرگ میرسن(مثل ادیسون.شاید اگر ادیسون مدرسه رفته بود و این تفکر غلط را پذیرفته بود هیچ وقت ادیسون نمیشد.)
    همین زمان بود که با استاد امینو آشنا شدم و تریدهای ده گام را دیدم.احساس کردم به بهشت موعود رسیدم .جایی که تارگتها قطعا و صد درصد میخورن و دیگه نیازی به استاپ(به معنای شکست و عدم موفقیت در ذهن من) نیست.
    سیستم را یاد گرفتم و شروع به معامله کردن کردم.همه چیز عالی و با شکوه بود و به جایی رسیدم که یک حساب را بدون گذاشتن استاپ با وین ریت %100 در 18 روز کاری ده برابر کردم.
    فایل پیوست 202593 فایل پیوست 202594 فایل پیوست 202595 فایل پیوست 202597
    فایل پیوست 202592 اون یک ضرر هم بخاطر لغزش دستم در tp گذاری بود که در تصویر مشخص کردم.
    احساس شکست ناپذیری میکردم.من اون کسی بودم که با استفاده از یک سوپر سیستم همه معاملاتش قطعا و صد درصد به سود تبدیل میشه.غافل از اینکه به قول استاد سیستم اگر 100% هم باشه فقط 15% در موفقیت تریدر نقش داره.
    این حساب نهایتا با ریسدن به 1000% سود به بمبست خورد و کال شد.و من متوجه شدم این سیستم صد در صد قطعی نیست و به جای اینکه روی ابعاد مهمتر کار کنم رفتم دنبال ارتقاع سیستم.این کار حدود شش ماه طول کشید و سیستم به 99.99 % موفقیت در پوزیشن(نه در معامله)ارتقاع پیدا کرد.اون یک صدم درصد هم باید به شکل دستی از معاملات خارج میشدم و نقطه خروج و سیستم مدیریت سرمایه مشخص داشتم.بازم همه چیز عالی به نظر میرسید.حساب ریل باز کردم و شروع به پول درآوردن کردم تا نهایتا خوردم به نوسانات شدید طلا که تابستان امسال اتفاق افتاد.در واقع ضرر جوری بزرگ شد که بازم نتونستم بپذیرمش و حساب کال شد.دوباره یه مقدار قرض کردم و شروع به معامله کردم و بازم همه چیز عالی بود. در این بین دوبار قیمت به منطقه خروج من رسید ولی من نتونستم خارج بشم(چون زمان هایی که به منطقه خروج من میرسید زمانهایی بود که چند ساعت تحلیل و مدیریت کرده بودم و ذهنم خسته بود.زمان خستگی قدرت اراده به شدت افت میکنه و مغز بر اساس الگوهای ناخودآگاه تصمیم گیری میکنه.)
    این دوبار قیمت برگشت و پوزیشن من در مجموع با سود بسته شد و اینجا بود که ناخودآگاه من یاد گرفت میتونه به قوانین خیانت کنه و از ضرر فرار کنه.به این شکل بار سوم من اصلا متوجه رسیدن قیمت به منطقه خروجم نشدم و حساب بعد از 750 پوزیشن موفق دوباره کال شد و من بدهکار شدم.
    این اتفاق چنان برام سنگین بود که اول تصمیم گرفتم این کار را کنار بذارم.بعد از چند ساعت که به خودم مسلط شدم دیدم چند بار موقعیت خروج داشتم ولی ذهن خسته من توانایی تحلیل و تصمیم گیریش را از دست داده بوده و بعضی موقعیتها را ندیده و اونهایی را هم که دیده اراده کافی برای خروج را نداشته.
    یک دوستی دارم که قبل از این اتفاقات همش بهم میگفت معامله باید استاپ داشته باشه و من میگفتم استاپ گذاشتن احمقانس چون مثل خرید در سقف و فروش در کف میمونه.حالا میدیم که اگر استاپ میذاشتم هیچ وقت چنین اتفاقاتی برام نمی افتاد.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک درمورد استاپ پست گذاشته بود و میگفت آدم باید خیلی نابغه باشه که بتونه حسابی که یک استاپ ثابت و کوچیک داره را کال کنه.این اتفاق واقعا غیر ممکنه حتی اگر هزارتا معامله ضرر ده پشت سر هم داشته باشید.
    در سه هفته اخیر شروع به ساختن یک سیستم مدیریت سرمایه با استاپ کاملا مشخص کردم و هفته گذشته تونستم این سیستم را اجرا کنم.نتیجه از نظر ذهنی فوق العاده بود.اولا پوزیشنها با توجه به پایین بودن تایم فریم معاملات به سرعت با سود یا ضرر بسته شدن و نیازی به ساعتها مدیریت کردن معاملات نبود( در گذشته زمانهایی بود که چند روز متوالی یک پوزیشن را مدیریت میکردم و شبها خوب خوابم نمیبرد و روز بعد برنامه روانشناسیم اجرا نمیشد.)در ثانی دیگه نیاز نبود برای خروج قدرت اراده و تصمیم گیری را به کار بندازم و معامله ضرر ده به شکل اوتومات بسته شد.از طرف دیگه در زمان ورود چون مجبور بودم ریسک به ریوارد را لحاظ کنم دیگه خبری از عجله و معاملات فومویی نبود.دیگه ترسی هم از کال شدن حسابم حتی در زمان اشتباه کردن نداشتم چون ضررم به یک میزان مختصر محدود شده بود.
    نهایتا امروز دیدگاهم نسبت به قطعیت تغییر کرده.حالا میگم با سیستم دست کم 80% (حتی 66% )موفق؛ قطعا و صد درصد مجموع تریدهای روزانم هدف سه درصدم را به راحتی میده.حالا چون به مدیریت سرمایه دید سیستماتیک پیدا کردم احساسم زمان tp خوردن با استاپ خوردن هیچ تفاوتی نداره و فقط لبخند میزنم ،دیگه هیجان زده نمیشم و مثل زمانهایی که استاپ نداشتم خدا خدا نمیکنم که قیمت جهت معامله من حرکت کنه.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک میگفت هدفش وین ریت صده.وین ریت صد و گرین لاین و گراف با خط کش کشیده شده قشنگه ولی هیچ کس بابت اینا 1000 تومنم به من نمیده و من 1000 دلار بخاطرش ضرر دادم.پس اجازه ندید ذهنوتون فریبتون بده.

امیدوارم براتون مفید باشه.
    سلام وقتتون بخیر
    اقای امیری چه عاملی باعث شد شما تصمیمتون عوض بشه؟ <تغییر تصمیم از بدون استاپ به استاپ>
    a. احساس شکست ناپذیری
    b.عدم باور به وجود قطعیت
    c.وقت
    d.سرمایه
    e.سرگردانی
    f.بازی ذهن
    g.حس بدی به شاگرد اول
    h.تفاوت در دنیای واقعی با دنیای بازار
    i.عدم ارتقا سیتم و جایگیزن کردن سیستم جدید
    j.عدم تسلط روی 75 درصد باقی مانده
    k. خوردن به عدد ذهنی 1000%
    l.عدم کنترل روی جسم
    e.عدم کنترل ذهن بعداز خستگی ذهن
    f.عدم کنترل هیجان
    h.عدم رعایت اصول ثابت مارکت
    ممنون میشم بررسی کنید و پاسخ بدهید.
    جوادی

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    به نظر من طمع داشتن خیلی هم بد نیست
    باید ببینید طمع توی چی دارید؟ و عایا این طمع داشتن توی اون زمینه بهتون آسیب میزنه؟ به افراد دیگه چی آسیبی وارد میکنه؟
    اگر به خودتون یا اطرافیانتون داره آسیب میزنه که دو راه دارید یا جلو خودتون رو بگیرید یا نه بزارید اونقدر این طمع پیش بره و مدام شما رو به زمین بکوبه تا بالاخره یک روز اساسی براتون درس عبرت بشه و دیگه سمتش نرید
    اما اینکه گفتم طمع داشتن چندان بد نیست
    شما چرا توی چیزای دیگه طمع نمکنید؟ مثلا توی حال خوب داشتن یا توی لبخند زدن یا توی مطالعه و تحقیق و آموزش یا حتی توی ورزش و تناسب اندام همینطور توی رژیم غذایی سالم
    خوب توی اینها هم میتونید طمعکار باشید و اتفاقا به نظر من طمعکار بودن توی این زمینه ها عالیه

همواره پیروز و شاد باشید دوست عزیز
    سلام ،وقت شما هم بخیر،ممنونم از توجه و راهنماییتون.
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع