صفحه 79 از 543 نخستنخست ... 2969777879808189129179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 781 به 790 از 5422

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

َAtlas آواتار ها
    646 بار در 121 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام Atlas عزیز ممنون بابت راهنماییت فعلا باید ببینم در بلند مدت عملکردم چجوریه(2 روز بهش عمل کردم پوزیشن ها حد سودشون زده میشد پنج شنبه و جمعه هقته قبل. دقیقا یک جفت ارز رو در 4 تایم بررسی کردم 1h 15m 5m 1m و 4h بررسی میکنم).

در رابطه با سوالتون ( سبک تحلیلیتون چطوره؟چند نوع چک لیست مختلف دارید یا فقط یه چک لیسته؟) من از پترن 123 و 2b بر روی اصلاح اول و دوم استفاده میکنم برای ورود که قبلا بک تست هاش در طول دوره گرفته شده. در واقع چک لیستم سادس. روی یه چیزی از چک لیست حساسم و دارم بررسیش میکنم اینکه کدوم مرحله در اولویت بالاتری قرار داره که به ترتیب و منظم اجرا بشه که اونم به مرور داره بهتر میشه

امیدوارم موفقیت تک تک دوستان خوبم رو ببینم سر بلند باشید
    خیلی خوبه خوشحالم ک سود شده ، اگ دوره فرکتال شرکت کرده باشید و بتونید توی پترن 2b ب همراه دایورجنس ها و نحوه ی کاراییشون بهره بگیرید خیلی میتونه کمکتون کنه .
    سرزنده و سلامت باشید.
    با آرزوی بهترین ها برای شما

2. 16 کاربر برای این پست سودمند از َAtlas عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط َAtlas نمایش پست ها
    خیلی ممنون اتفاقا به خاطره اینک طولانی بود
    با اون 3 قسمت بندی اساتید ک ب شدت موافقم البته من اسمشو میزارم دسته یک رو معلم ، دسته دوم رو استاد و دسته سوم رو مربی (مربی همیشه کسی بوده خودش کارایی ک میگ رو انجام میده)
    البته میشه فرقشون رو هم ب عنوان رییس یا رهبر دید ( کسی ک فقط حرفشو میزنه و دستور میده با کسی ک با بچه ها حرکت میکنه)

فایل پیوست 202467

من فقط با یه قسمت کوچیک صحبت شما مخالف بودم ک دیدگاه هارو یکی کردید ، ب نظره من آدم باس ببینه تو چه زمینه ای از کسی کمک میخواد و اون زمینه رو فقط بررسی کنه مثل آقای تسلا ک خودتون عرض کردید
    من از دیدگاه شما نتیجه ای ک گرفتم اینه ک مثلا اگ ما اون دوران زندگی میکردیم و اگ علاقه داشتیم ب فیزیک باید میدیدیم ک آقای تسلا ثروت داره یا نه اونوقت میرفتیم ایشون رو استاد خود قرار میدادیم و خب انتخاب خودشون فقر بوده
    و اینک نباید همه چیزو یکی کرد ما میتونیم توی ترید از جناب امینو یادبگیریم ، توی ورزش از یه نفر ک هیکل خوبی داره و تخصص داره و مدیشین کسی ک میتونه خودشو احساسشو کنترل کنه و کسی ک تخصص داره و هرکدوم جدا جدا هم مشکل ساز نیست
    و اینک جناب امینو هم توی مباحث روانشناسی استادن هم تکنیکالی فوق العادس و واقعا باید یه تریدره حرفه ای اینطوری باشه ، ب شخصه خودم وقتی از جناب امینو خوشم اومد ک وقتی فهمیدن بقیه کپی میکنن دوره هاشونو ری اکشن عصبانی نشون نداد و نشون دادن حرف و عملشون یکیه
    و من هم با شما موافقم جناب راکفلر
    فقط چرا استاد توی اون وبینار گفتن امیدوارم شما جزعه اون خانواده نباشید ؟!!:d من ک دیدم ایشون سرمایه گذاره بزرگی بودن اتفاقا
    به نکته خیلی عالی اشاره کردید
    به نظر من این دید خطی هست که اگر مثلا کسی هیکل خوبی داشته باشه ثروت خوبی نداره یا نمیتونه ذهنش رو کنترل کنه ( اگر نمیتونست افکارش رو کنترل کنه بعد از اولین شکست و درد کنار میکشید )
    کسی که علم کاربردی داشته باشه ثروت هم داره به شرطی که خودش نخواد اون ثروت رو یا پس بزنه .
    ولی هرکسی در یک زمینه بهتر از زمینه های دیگه هست ، کسی که مربی ورزش هست در حرفه خودش خیلی علم کاربردی تری داره تا نسبت به سرمایه گذاری ( گرچه میتونه درامد خوبی از مربی بودن هم داشته باشه پس از نظر مالی هم موفق حساب میشه )

درمورد خانواده راکفلر که استاد اشاره کردن جزوه اون خانواده نباشید
    یک سری سیاست و عقیده هایی که این خانواده نسبت به جهان و کنترل جهان دارند به همون علت فکر کنم استاد اشاره کردند.
    مثل اعتقاد به نظم نوین و کنترل اقتصاد به نحوی که طبقه ضعیف برده شون حساب میشن ( نرخ سود های بانکی و مالیات ها و... )
    و اغلب این دیدگاهشون رو هم در رسانه های عمومی ذکر کردند و حتی در نوشته هاشون هم ذکر کردند.

اغلب همه دوستان فکر میکنند که ثروتمندترین افراد ، افرادی مثل بیل گیتس ( که زن ایشون در کف ایشون رو گرفت و در سقف فروخت ) ایلان ماسک ، وارن بافت و... هستند ولی همون طوری که استاد اشاره کردند این ها عروسک های خیمه شب بازی هستند
    چون افرادی هستند با ثروت های خیلی زیاد که قدرت جابه جایی اقتصاد رو دارند .
    برای همین اجازه ثرومتد شدن رو به هر فردی نمیدن چون اگر قرار بود همه ثروت مند بشند بد میشد ( استاد به فیلمی هم اشاره کردند که اسمی رو ازشون پیدا نکردم و درمورد این بود که اگر ارزو همه به تحقق میرسید چه فاجعه ای شکل میگرفت )
    مثل این خانواده که اطلاعات زیادی در مورد هیچ کدوم از این افراد نیست .

https://forum.academywave.com/showth...l=1#post116823

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

َAtlas آواتار ها
    646 بار در 121 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    به نکته خیلی عالی اشاره کردید
    به نظر من این دید خطی هست که اگر مثلا کسی هیکل خوبی داشته باشه ثروت خوبی نداره یا نمیتونه ذهنش رو کنترل کنه ( اگر نمیتونست افکارش رو کنترل کنه بعد از اولین شکست و درد کنار میکشید )
    کسی که علم کاربردی داشته باشه ثروت هم داره به شرطی که خودش نخواد اون ثروت رو یا پس بزنه .
    ولی هرکسی در یک زمینه بهتر از زمینه های دیگه هست ، کسی که مربی ورزش هست در حرفه خودش خیلی علم کاربردی تری داره تا نسبت به سرمایه گذاری ( گرچه میتونه درامد خوبی از مربی بودن هم داشته باشه پس از نظر مالی هم موفق حساب میشه )

درمورد خانواده راکفلر که استاد اشاره کردن جزوه اون خانواده نباشید
    یک سری سیاست و عقیده هایی که این خانواده نسبت به جهان و کنترل جهان دارند به همون علت فکر کنم استاد اشاره کردند.
    مثل اعتقاد به نظم نوین و کنترل اقتصاد به نحوی که طبقه ضعیف برده شون حساب میشن ( نرخ سود های بانکی و مالیات ها و... )
    و اغلب این دیدگاهشون رو هم در رسانه های عمومی ذکر کردند و حتی در نوشته هاشون هم ذکر کردند.

اغلب همه دوستان فکر میکنند که ثروتمندترین افراد ، افرادی مثل بیل گیتس ( که زن ایشون در کف ایشون رو گرفت و در سقف فروخت ) ایلان ماسک ، وارن بافت و... هستند ولی همون طوری که استاد اشاره کردند این ها عروسک های خیمه شب بازی هستند
    چون افرادی هستند با ثروت های خیلی زیاد که قدرت جابه جایی اقتصاد رو دارند .
    برای همین اجازه ثرومتد شدن رو به هر فردی نمیدن چون اگر قرار بود همه ثروت مند بشند بد میشد ( استاد به فیلمی هم اشاره کردند که اسمی رو ازشون پیدا نکردم و درمورد این بود که اگر ارزو همه به تحقق میرسید چه فاجعه ای شکل میگرفت )
    مثل این خانواده که اطلاعات زیادی در مورد هیچ کدوم از این افراد نیست .

https://forum.academywave.com/showth...l=1#post116823

موفق باشید.
    بله کاملا درسته دیگ فقط میمونه بحث قبول کردن ثروت یا نکردنش ک منم همینو گفتم چیزی ک شما هم تاییدش میکنید
    اون جمله زن بیل گیتس توی کف خرید و توی سقف فروخت عالی بود
    و این ایده ک خیلی ها اعتقاد دارن رو زیاد نمیشه درباره اش نظر داد خیلی آدم ها میخوان عدم تلاش و موفقیت خودشون رو نشون بدن میگن بقیه نمیزارن مثل دوران فعلی کشوره خودمون ک همه از دولت مینالن و میخوان بگن دست های پشت پرده ای هست ک جلوی موفقیت مارو میگیرن
    و میگن خانواده هایی هستن ک کنترل میکنن دنیا رو یا مثل فراماسون ها و ... دارن تاثیر های بزرگ میزارن من ک نه اطلاعات کامل دارم و دقیق میدونم و فکر میکنم اگ هم تاثیر بزارن مثل مارکت ک 20 درصد بانک ها هستن باز 80 درصد مردم تاثیر مزارن ک ب همین خاطر بازار خیلی قشنگ علم فرکتال و چرخه ها داره حرکتش میده
    و هیچوقت اگ یه نفر یا یه خانواده قدرت حرکت داشتن نمیتونستن انقدر خوب حالت بدن ب مارکت چون همونطوری ک استاد امینو هم میگن اشکال ذهنی انسان تاقارن داره گوشه داره و تیزه و خوب نمیتونه فرکتالی کار کنه
    با آرزوی بهترین ها برای شما

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از َAtlas عزیز تشکر کرده اند:

Darian91 آواتار ها
    3,758 بار در 286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به دو دوست عزیز
    حالتون عالی باشه

بله درسته اصلا بحث سن در این قسمت مطرح نیست مهم دستاورد هاشونه که با این اطلاعات به چه جیز هایی رسیدند.

از نظر من سه دسته استاد داریم .
    1- کسایی که چیزی رو حفظ کردند و میان اموزش میدن ( تخصصی ندارند و به اصلاح میخوان کمک کنند ولی با این اطلاعات حتی نتونستن به خودشون کمک کنند )
    2- کسایی که چیری رو حفظ کردند و میان دوره میفروشن ( و اغلب این دسته میگن من زندگیم همینی که الان دارم خوبه و پول برام مهم نیست ، که میتونه درست باشه و نباشه ) ( اغلب این دسته استاد نیستند و فقط فروشنده های خوبی هستند )
    3- کسایی که اطلاعات کاربردی دارند و این اطلاعات رو اعمال کردند و به نتیجه رسیدند

بله میتونه هدفشون ثروت نباشه ، ولی شما هدفتون چی هست که سراغ همچینن فردی میرید ؟ در پست نوشتم اگر هدف شما دست یافتن به جایگاه فعلی این استاد هست میتونید ازش اموزش ببینید
    و فکر میکنم در ناخوداگاه اکثر ما این هست که کسی که خیلی پولداره از خدا دوره یا ارامش نداره ( اولین تصویری که در اغلب ذهن ما از فرد با خدا و باایمان میاد فرد فقیر هست که پول دوست نداره )
    پول بزرگترین معنویت هست ( امینو )

بله بعضی از داشنمندان و بزرگان در فقر بسر میبردن ولی حتی اگر شما به این افراد پول زیادی هم میخواستید بدید قبول نمیکرند و اصلا پول براشون ارزشی نداشت نمونه اش اقای نیکولاس تسلا
    نیکولاس میتونست از شرکت جنرال موتور شکایت کنه و پول میلیون دلاری بگیره ولی پول براش ارزشی نداشت و هدفش علم بود ( که در اخر هم در اتاق به تنهایی و در فقر کامل مرد )

از نظر من هم این اشتباهه که فقط در یک بعد بخوایم جلو بریم و به بقیه ابعاد زندگی توجهی نداشته باشیم و بگیم برامون مهم نیست مثلا بگیم ثروت مهمه ، سلامتی نیست یا علم مهمه ، روابط مهم نیست .

اقای darian اشاره کردند که ذهن رو رام کرده باشه و نهایت استفاده رو ببره . من با جمله ایشون مخالفم .
    نهایت استفاده از نظر شما چیه ؟ ماهی 50 میلیون ؟ ماهی 100 میلیون ؟ ایا نهایتی میشه گذاشت ؟ اصلا از نظر مالی هم نه از نظر سلامتی و روابط و ذهن ایا میشه مرزی مشخص کرد که بگیم این نهایت بهره هست ؟ ما در بهترین حالت از 7 درصد مغزمون در حال استفاده هستیم .
    جمله خیلی عالی بود در یکی از وبینار ها استاد اشاره کردند
    مگه محدوده و دنیا فکر مرز داره ؟ بازی فراوانی برای شناخت این مرز ها هست .

ببخشید که طولانی شد.

موفق باشید.
    خیلی عالی و زیبا

هدف من از اینکه ایشون رو به عنوان مربی انتخاب کردم یادگیری مدیتیشن، تکنیک های جذب و کنترل ذهن. هدفم از انتخاب استاد امینو درامد و پولدار شدنه. الان این دو رو کنار همدیگه گذاشتم چون وقتی میتونم ثروتمند بشم که ذهنم یاری کنه. استاد امینو رو برای ترید و یادگیری معامله گری و تحلیل انتخاب کردم و این مربی روانشناسی هم برای درک قدرت ذهن و بهری گیری ازش. این شخص هم که معرفی کردم به هدف اصلیش که ارامش واقعی بوده رسیده .

استاد امینو : آموزش ترید و معامله گری در بازارهای مالی
    مربی مدیتیشن و روانشناسی: درک قدرت ذهن و رام کردنش
    Who Dares Wins... I dare I Win

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از Darian91 عزیز تشکر کرده اند:

Saman.b آواتار ها
    7,266 بار در 666 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 73 پست
    برچسب زده شده
    در 11 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hkowsarri نمایش پست ها
    سلام. یک سوال داشتم.من هیچگاه متوجه دلیل اینکه استاد فرمودند ک شب قبل ترید ذهنی انجام بدن نشدم و تا الان هم انجام ندادم.که باز در این مقاله جدید بهش اشاره کردند.ممنون میشم تجربتون رو با من ب اشتراک بذارین
    سلام آقا حسین
    خوندن کتاب سایکوسیبرنتیک میتونه هم جوابتونو به صورت کامل بده، هم یاد بده که چطور به صورت عالی انجام بدیم.
    موفق باشید

10. 13 کاربر برای این پست سودمند از Saman.b عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر امیدوارم حالتون خوب باشه
    میخوام یک تجربه شخصی که دیدگاه منو نسبت به قعطیت در ترید تغییر داد را باهاتون به اشتراک بذارم.شاید برای افرادی که طرز فکر گذشته من را دارند مفید باشه و جلوی هدر رفتن وقت و سرمایشون را بگیره.
    من از روز اولی که وارد این بازار شدم اعتقاد داشتم که این بازار مثل همه جهان قانون منده و باید تک تک حرکاتش حساب کتاب داشته باشه.دو سال با این دید که سیستمی پیدا کنم که این قوانین را بهم نشون بده و با آسودگی و بدون هیچ ضرری ترید کنم وقت تلف کردم و در واقع فقط دور خودم میچرخیدم.نهایتا پذیرفتم که ضرر هم قسمتی از این شغله ولی ذهن ناخودآگاهم این را نپذیرفته بود و همیشه در نقاط حساس استاپ هام را فراری میدادم و حساب از بین میرفت.در واقع توانایی پذیرفتن ضرر (هرچند کوچک)را نداشتم و ذهنم میگفت فقط باید سود کنی.شاید ریشه این تفکر در سیستم آموزشی باشه که میگه کسی که اشتباه نمیکنه نمرش بیسته و موفقه و هرکسی اشتباه کنه نمرش بیست نیست و شکست خورده.منم سالها شاگرد اول بودم و شخصیتم جوری شکل گرفته بود که نباید هیچ اشتباهی داشته باشم در حالی که در دنیای واقعی ماجرا کاملا برعکسه و کسانی که هیچ اشتباهی نمیکنن به هیچ موفقیتی هم نمیرسن و کسانی که زیاد اشتباه میکنن و شکست میخورن با استفاده از تجربیاتشون به موفقیتهای بزرگ میرسن(مثل ادیسون.شاید اگر ادیسون مدرسه رفته بود و این تفکر غلط را پذیرفته بود هیچ وقت ادیسون نمیشد.)
    همین زمان بود که با استاد امینو آشنا شدم و تریدهای ده گام را دیدم.احساس کردم به بهشت موعود رسیدم .جایی که تارگتها قطعا و صد درصد میخورن و دیگه نیازی به استاپ(به معنای شکست و عدم موفقیت در ذهن من) نیست.
    سیستم را یاد گرفتم و شروع به معامله کردن کردم.همه چیز عالی و با شکوه بود و به جایی رسیدم که یک حساب را بدون گذاشتن استاپ با وین ریت %100 در 18 روز کاری ده برابر کردم.
    1.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.07 PM.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.04 PM - 2.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.06 PM.png
    Screen Shot 6-24-2021 at 5.25 AM.png اون یک ضرر هم بخاطر لغزش دستم در tp گذاری بود که در تصویر مشخص کردم.
    احساس شکست ناپذیری میکردم.من اون کسی بودم که با استفاده از یک سوپر سیستم همه معاملاتش قطعا و صد درصد به سود تبدیل میشه.غافل از اینکه به قول استاد سیستم اگر 100% هم باشه فقط 15% در موفقیت تریدر نقش داره.
    این حساب نهایتا با ریسدن به 1000% سود به بمبست خورد و کال شد.و من متوجه شدم این سیستم صد در صد قطعی نیست و به جای اینکه روی ابعاد مهمتر کار کنم رفتم دنبال ارتقاع سیستم.این کار حدود شش ماه طول کشید و سیستم به 99.99 % موفقیت در پوزیشن(نه در معامله)ارتقاع پیدا کرد.اون یک صدم درصد هم باید به شکل دستی از معاملات خارج میشدم و نقطه خروج و سیستم مدیریت سرمایه مشخص داشتم.بازم همه چیز عالی به نظر میرسید.حساب ریل باز کردم و شروع به پول درآوردن کردم تا نهایتا خوردم به نوسانات شدید طلا که تابستان امسال اتفاق افتاد.در واقع ضرر جوری بزرگ شد که بازم نتونستم بپذیرمش و حساب کال شد.دوباره یه مقدار قرض کردم و شروع به معامله کردم و بازم همه چیز عالی بود. در این بین دوبار قیمت به منطقه خروج من رسید ولی من نتونستم خارج بشم(چون زمان هایی که به منطقه خروج من میرسید زمانهایی بود که چند ساعت تحلیل و مدیریت کرده بودم و ذهنم خسته بود.زمان خستگی قدرت اراده به شدت افت میکنه و مغز بر اساس الگوهای ناخودآگاه تصمیم گیری میکنه.)
    این دوبار قیمت برگشت و پوزیشن من در مجموع با سود بسته شد و اینجا بود که ناخودآگاه من یاد گرفت میتونه به قوانین خیانت کنه و از ضرر فرار کنه.به این شکل بار سوم من اصلا متوجه رسیدن قیمت به منطقه خروجم نشدم و حساب بعد از 750 پوزیشن موفق دوباره کال شد و من بدهکار شدم.
    این اتفاق چنان برام سنگین بود که اول تصمیم گرفتم این کار را کنار بذارم.بعد از چند ساعت که به خودم مسلط شدم دیدم چند بار موقعیت خروج داشتم ولی ذهن خسته من توانایی تحلیل و تصمیم گیریش را از دست داده بوده و بعضی موقعیتها را ندیده و اونهایی را هم که دیده اراده کافی برای خروج را نداشته.
    یک دوستی دارم که قبل از این اتفاقات همش بهم میگفت معامله باید استاپ داشته باشه و من میگفتم استاپ گذاشتن احمقانس چون مثل خرید در سقف و فروش در کف میمونه.حالا میدیم که اگر استاپ میذاشتم هیچ وقت چنین اتفاقاتی برام نمی افتاد.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک درمورد استاپ پست گذاشته بود و میگفت آدم باید خیلی نابغه باشه که بتونه حسابی که یک استاپ ثابت و کوچیک داره را کال کنه.این اتفاق واقعا غیر ممکنه حتی اگر هزارتا معامله ضرر ده پشت سر هم داشته باشید.
    در سه هفته اخیر شروع به ساختن یک سیستم مدیریت سرمایه با استاپ کاملا مشخص کردم و هفته گذشته تونستم این سیستم را اجرا کنم.نتیجه از نظر ذهنی فوق العاده بود.اولا پوزیشنها با توجه به پایین بودن تایم فریم معاملات به سرعت با سود یا ضرر بسته شدن و نیازی به ساعتها مدیریت کردن معاملات نبود( در گذشته زمانهایی بود که چند روز متوالی یک پوزیشن را مدیریت میکردم و شبها خوب خوابم نمیبرد و روز بعد برنامه روانشناسیم اجرا نمیشد.)در ثانی دیگه نیاز نبود برای خروج قدرت اراده و تصمیم گیری را به کار بندازم و معامله ضرر ده به شکل اوتومات بسته شد.از طرف دیگه در زمان ورود چون مجبور بودم ریسک به ریوارد را لحاظ کنم دیگه خبری از عجله و معاملات فومویی نبود.دیگه ترسی هم از کال شدن حسابم حتی در زمان اشتباه کردن نداشتم چون ضررم به یک میزان مختصر محدود شده بود.
    نهایتا امروز دیدگاهم نسبت به قطعیت تغییر کرده.حالا میگم با سیستم دست کم 80% موفق؛ قطعا و صد درصد مجموع تریدهای روزانم هدف سه درصدم را به راحتی میده.حالا چون به مدیریت سرمایه دید سیستماتیک پیدا کردم احساسم زمان tp خوردن با استاپ خوردن هیچ تفاوتی نداره و فقط لبخند میزنم ،دیگه هیجان زده نمیشم و مثل زمانهایی که استاپ نداشتم خدا خدا نمیکنم که قیمت جهت معامله من حرکت کنه.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک میگفت هدفش وین ریت صده.وین ریت صد و گرین لاین و گراف با خط کش کشیده شده قشنگه ولی هیچ کس بابت اینا 1000 تومنم به من نمیده و من 1000 دلار بخاطرش ضرر دادم.پس اجازه ندید ذهنوتون فریبتون بده.

امیدوارم براتون مفید باشه.
    ویرایش توسط ALiamiri : 12-05-2021 در ساعت 17:16

12. 63 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

mohamadrezasj آواتار ها
    18,708 بار در 1,578 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 183 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    میخوام یک تجربه شخصی که دیدگاه منو نسبت به قعطیت در ترید تغییر داد را باهاتون به اشتراک بذارم.شاید برای افرادی که طرز فکر گذشته من را دارند مفید باشه و جلوی هدر رفتن وقت و سرمایشون را بگیره.
    من از روز اولی که وارد این بازار شدم اعتقاد داشتم که این بازار مثل همه جهان قانون منده و باید تک تک حرکاتش حساب کتاب داشته باشه.دو سال با این دید که سیستمی پیدا کنم که این قوانین را بهم نشون بده و با آسودگی و بدون هیچ ضرری ترید کنم وقت تلف کردم و در واقع فقط دور خودم میچرخیدم.نهایتا پذیرفتم که ضرر هم قسمتی از این شغله ولی ذهن ناخودآگاهم این را نپذیرفته بود و همیشه در نقاط حساس استاپ هام را فراری میدادم و حساب از بین میرفت.در واقع توانایی پذیرفتن ضرر (هرچند کوچک)را نداشتم و ذهنم میگفت فقط باید سود کنی.شاید ریشه این تفکر در سیستم آموزشی باشه که میگه کسی که اشتباه نمیکنه نمرش بیسته و موفقه و هرکسی اشتباه کنه نمرش بیست نیست و شکست خورده.منم سالها شاگرد اول بودم و شخصیتم جوری شکل گرفته بود که نباید هیچ اشتباهی داشته باشم در حالی که در دنیای واقعی ماجرا کاملا برعکسه و کسانی که هیچ اشتباهی نمیکنن به هیچ موفقیتی هم نمیرسن و کسانی که زیاد اشتباه میکنن و شکست میخورن با استفاده از تجربیاتشون به موفقیتهای بزرگ میرسن(مثل ادیسون.شاید اگر ادیسون مدرسه رفته بود و این تفکر غلط را پذیرفته بود هیچ وقت ادیسون نمیشد.)
    همین زمان بود که با استاد امینو آشنا شدم و تریدهای ده گام را دیدم.احساس کردم به بهشت موعود رسیدم .جایی که تارگتها قطعا و صد درصد میخورن و دیگه نیازی به استاپ(به معنای شکست و عدم موفقیت در ذهن من) نیست.
    سیستم را یاد گرفتم و شروع به معامله کردن کردم.همه چیز عالی و با شکوه بود و به جایی رسیدم که یک حساب را بدون گذاشتن استاپ با وین ریت %100 در 18 روز کاری ده برابر کردم.
    1.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.07 PM.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.04 PM - 2.png Screen Shot 11-21-2021 at 12.06 PM.png
    Screen Shot 6-24-2021 at 5.25 AM.png اون یک ضرر هم بخاطر لغزش دستم در tp گذاری بود که در تصویر مشخص کردم.
    احساس شکست ناپذیری میکردم.من اون کسی بودم که با استفاده از یک سوپر سیستم همه معاملاتش قطعا و صد درصد به سود تبدیل میشه.غافل از اینکه به قول استاد سیستم اگر 100% هم باشه فقط 15% در موفقیت تریدر نقش داره.
    این حساب نهایتا با ریسدن به 1000% سود به بمبست خورد و کال شد.و من متوجه شدم این سیستم صد در صد قطعی نیست و به جای اینکه روی ابعاد مهمتر کار کنم رفتم دنبال ارتقاع سیستم.این کار حدود شش ماه طول کشید و سیستم به 99.99 % موفقیت در پوزیشن(نه در معامله)ارتقاع پیدا کرد.اون یک صدم درصد هم باید به شکل دستی از معاملات خارج میشدم و نقطه خروج و سیستم مدیریت سرمایه مشخص داشتم.بازم همه چیز عالی به نظر میرسید.حساب ریل باز کردم و شروع به پول درآوردن کردم تا نهایتا خوردم به نوسانات شدید طلا که تابستان امسال اتفاق افتاد.در واقع ضرر جوری بزرگ شد که بازم نتونستم بپذیرمش و حساب کال شد.دوباره یه مقدار قرض کردم و شروع به معامله کردم و بازم همه چیز عالی بود. در این بین دوبار قیمت به منطقه خروج من رسید ولی من نتونستم خارج بشم(چون زمان هایی که به منطقه خروج من میرسید زمانهایی بود که چند ساعت تحلیل و مدیریت کرده بودم و ذهنم خسته بود.زمان خستگی قدرت اراده به شدت افت میکنه و مغز بر اساس الگوهای ناخودآگاه تصمیم گیری میکنه.)
    این دوبار قیمت برگشت و پوزیشن من در مجموع با سود بسته شد و اینجا بود که ناخودآگاه من یاد گرفت میتونه به قوانین خیانت کنه و از ضرر فرار کنه.به این شکل بار سوم من اصلا متوجه رسیدن قیمت به منطقه خروجم نشدم و حساب بعد از 750 پوزیشن موفق دوباره کال شد و من بدهکار شدم.
    این اتفاق چنان برام سنگین بود که اول تصمیم گرفتم این کار را کنار بذارم.بعد از چند ساعت که به خودم مسلط شدم دیدم چند بار موقعیت خروج داشتم ولی ذهن خسته من توانایی تحلیل و تصمیم گیریش را از دست داده بوده و بعضی موقعیتها را ندیده و اونهایی را هم که دیده اراده کافی برای خروج را نداشته.
    یک دوستی دارم که قبل از این اتفاقات همش بهم میگفت معامله باید استاپ داشته باشه و من میگفتم استاپ گذاشتن احمقانس چون مثل خرید در سقف و فروش در کف میمونه.حالا میدیم که اگر استاپ میذاشتم هیچ وقت چنین اتفاقاتی برام نمی افتاد.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک درمورد استاپ پست گذاشته بود و میگفت آدم باید خیلی نابغه باشه که بتونه حسابی که یک استاپ ثابت و کوچیک داره را کال کنه.این اتفاق واقعا غیر ممکنه حتی اگر هزارتا معامله ضرر ده پشت سر هم داشته باشید.
    در سه هفته اخیر شروع به ساختن یک سیستم مدیریت سرمایه با استاپ کاملا مشخص کردم و هفته گذشته تونستم این سیستم را اجرا کنم.نتیجه از نظر ذهنی فوق العاده بود.اولا پوزیشنها با توجه به پایین بودن تایم فریم معاملات به سرعت با سود یا ضرر بسته شدن و نیازی به ساعتها مدیریت کردن معاملات نبود( در گذشته زمانهایی بود که چند روز متوالی یک پوزیشن را مدیریت میکردم و شبها خوب خوابم نمیبرد و روز بعد برنامه روانشناسیم اجرا نمیشد.)در ثانی دیگه نیاز نبود برای خروج قدرت اراده و تصمیم گیری را به کار بندازم و معامله ضرر ده به شکل اوتومات بسته شد.از طرف دیگه در زمان ورود چون مجبور بودم ریسک به ریوارد را لحاظ کنم دیگه خبری از عجله و معاملات فومویی نبود.دیگه ترسی هم از کال شدن حسابم حتی در زمان اشتباه کردن نداشتم چون ضررم به یک میزان مختصر محدود شده بود.
    نهایتا امروز دیدگاهم نسبت به قطعیت تغییر کرده.حالا میگم با سیستم دست کم 80% (حتی 66% )موفق؛ قطعا و صد درصد مجموع تریدهای روزانم هدف سه درصدم را به راحتی میده.حالا چون به مدیریت سرمایه دید سیستماتیک پیدا کردم احساسم زمان tp خوردن با استاپ خوردن هیچ تفاوتی نداره و فقط لبخند میزنم ،دیگه هیجان زده نمیشم و مثل زمانهایی که استاپ نداشتم خدا خدا نمیکنم که قیمت جهت معامله من حرکت کنه.
    یکی از عزیزان در همین تاپیک میگفت هدفش وین ریت صده.وین ریت صد و گرین لاین و گراف با خط کش کشیده شده قشنگه ولی هیچ کس بابت اینا 1000 تومنم به من نمیده و من 1000 دلار بخاطرش ضرر دادم.پس اجازه ندید ذهنوتون فریبتون بده.

سلام علی جان
    وقت شما بخیر
    ممنون ازتون. خیلی خیلی مفید بود. متن پر از مساله روانشناسی و آموزشی بود. خیلی خوشحالم که به یک ثبات عالی رسیدی و امیدوارم چند صد برابر اون پول هایی که از دست دادی رو بدست بیاری و قطعا هم با مدیریت سرمایه و روانشناسی که الان مسلط هستی به هدفتون میرسید.

شاد وپیروز باشید
    If you cannot control your emotions,you cannot control your money

14. 24 کاربر برای این پست سودمند از mohamadrezasj عزیز تشکر کرده اند:

1,960 بار در 274 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نهایتا امروز دیدگاهم نسبت به قطعیت تغییر کرده.حالا میگم با سیستم دست کم 80% (حتی 66% )موفق؛ قطعا و صد درصد مجموع تریدهای روزانم هدف سه درصدم را به راحتی میده.حالا چون به مدیریت سرمایه دید سیستماتیک پیدا کردم احساسم زمان tp خوردن با استاپ خوردن هیچ تفاوتی نداره و فقط لبخند میزنم ،دیگه هیجان زده نمیشم و مثل زمانهایی که استاپ نداشتم خدا خدا نمیکنم که قیمت جهت معامله من حرکت کنه.

درود بر شما...لذت بردم از این پست...وجود افرادی مثل شما نعمتی است برای ما تازه کارها...خیلی ممنون که تجربیات ارزنده خود را در اختیار بچه ها قرار میدید
    "موفقیت"​حاصل ایجاد تغییرات یک باره در طول عمرتان نیست...بلکه نتیجه عادت های روزمره است.

16. 23 کاربر برای این پست سودمند از ehsan ehsan1369 عزیز تشکر کرده اند:

34,146 بار در 1,634 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 112 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

سلام علی جان.اینقدر فوق العاده بود که حرفی باقی نمیمونه برای چنین تریدری.اگر ممکنه یک نمونه از تریدتون و تایم فریم های تایید و ورود رو برامون بذارید.من واقعا ب وجد اومدم

18. 22 کاربر برای این پست سودمند از Hossein.k عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,589 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrezasj نمایش پست ها
    سلام علی جان
    وقت شما بخیر
    ممنون ازتون. خیلی خیلی مفید بود. متن پر از مساله روانشناسی و آموزشی بود. خیلی خوشحالم که به یک ثبات عالی رسیدی و امیدوارم چند صد برابر اون پول هایی که از دست دادی رو بدست بیاری و قطعا هم با مدیریت سرمایه و روانشناسی که الان مسلط هستی به هدفتون میرسید.

شاد وپیروز باشید
    ممنون محمد رضا جان. نظر شخصیم اینه که همون 5 فایل اول دوره برای تریدر شدن کافیه و همه دانشجوهای آکادمی میتونن به راحتی به سوددهی مستمر برسن.اون پولها هزینه هایی بوده که باید برای تریدر شدن به بازار پرداخت میکردم و راضی هستم.
    ممنون از شما امیدوارم شما هم موفق تر باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan ehsan1369 نمایش پست ها
    درود بر شما...لذت بردم از این پست...وجود افرادی مثل شما نعمتی است برای ما تازه کارها...خیلی ممنون که تجربیات ارزنده خود را در اختیار بچه ها قرار میدید
    ممنون احسان جان امیدوارم مفید باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hkowsarri نمایش پست ها
    سلام علی جان.اینقدر فوق العاده بود که حرفی باقی نمیمونه برای چنین تریدری.اگر ممکنه یک نمونه از تریدتون و تایم فریم های تایید و ورود رو برامون بذارید.من واقعا ب وجد اومدم
    سلام حسین جان.ممنونم.چند نمونه داخل تاپیک تمرین گذاشتم.حتما این هفته از یکی از معاملات فیلم هم میگیرم و میذارم

20. 22 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع