نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
سلام وقت بخیر دوست عزیز ممنون از نظرتون

حقیقتا نخواستم اصن این پست رو به اشتراک بزارم ولی الان خیلی خوشحالم که این کارو کردم نه اتفاقعا ناراحت نشدم چون حرفتون صحیحه و این بازیه ذهنم منه که میخام جا بزنم اول که متنتون رو خوندم تعجب کردم چرا این برداشت ها رو کردین بعد از چندین بار خوندن متن شما و پست خودم دیدگاه کسی که از بیرون داره این پست رو میخونه رو درک کردم من حقیقتش نیومدم توویی این مارکت که ایشالله موفق بشم من حتمی باید موفق بشم و الان که پشت سرم رو نگاه میکنم میبینم خیلی از راهو اومدم اینم یه مشکل مثل مشکلات گذشته که داشتم و رفعشون کردم

راجب تیکه اول فک کنم بد منظورمو رسوندم منظورم اینه که مثلا یک حساب رو در یک ما رشد دادم هدفم صدرصد کردن بود که انجام شد و تمام بسته شد حساب و بالانش اولیه رو کشدم بیرون بعد حساب دیگه رو با روش هایی دیگه که شروع کردم به رشد دادن کال شد و راجب این حساببمم بگم که اس ال حتمی ست میکنم و واقعا چند ماه سود نکردم و بررسی که داشتم این بوده که اس ال ها رو نوشجان میکردم و وقتی مارکت در جهت پوزیشن من میرفت میبستم که این نشونه ترس از ضرر کردن رو میده که باید علتش رو پیدا کنم و موراد تکنیکالی که باید دنبالشون بگردم که چرا فکر میکنم این درسته درصورتی که نیست

به هر حال تشکر از تلنگرتون
موفق باشد و شاد
سلام مجدد محمد جان
جمله خودتون : بعد حساب دیگه رو با روش هایی دیگه که شروع کردم به رشد دادن کال شد
روش و سیستم و چک لیستتون رو عوض نکنید و روی یک مورد کار کنید و روز به روز بهینه تر بکنیدش ، علت رو خودتون نوشتید با روشهای دیگه ترید زدید ، آیا در گذشته مارکت برسی کردید این روش رو ؟آیا در دمو 100 تا پوزیشن زدید باهاش تا بدونید با این روش چند درصد سوده هستید ؟ آیا برا این روشتون چک لیست مجزا دارید ؟
در کل برگردید رو اون روش و سیستم موفق قبلیتون
جمله خودتون : وقتی مارکت در جهت پوزیشن من میرفت میبستم که این نشونه ترس از ضرر کردن رو میده که باید علتش رو پیدا کنم
این موردی رو که گفتید من در کتاب معامله گری با ذهن آگاهی خوندم و کامل شرح داده باهاتون به اشتراک میگذارم و انشالله که براتون مفید واقع میشه
همونطور که گفتید علت اصلیش ترس از ضرر کردن هست و مورد بعدیش هم ترس از دست دادن سود هست
1- در هردوتای این موارد شما تمرکزتون روی سود کردن هست ، تمرکزتون رو از روی سود کردن بردارید و بیارید روی پیاده کردن اصولی چک لیست ، شما با تمرکز کردن روی نتیجه نمیتونید تاثیری در نتیجه داشته باشید ، شما یبا تمرکز کردن روی پیداسازی اصولی چک لیست هست که میتونید در نتیجه ای که به بار میاد تاثیر گذار باشید
2- هر دوی این موارد جزئ از وجود انسان هست و در تمام انسانها وجود داره و فقط شدتشون فرق میکنه ، اگر دقت کرده باشین هر دوی این کارها فقط یک فکر هستند که در ذهنتون بالا میاد و اصلا وجود خارجی ندارند و هنوز اتفاق نیفتاند که باعث ترستون شدند ، تنها با آگاهی از این مورد که اینها افکاراتی بیش نیستند که در ذهنتون میچرخند ، خیلی راحت میتونید قبولشون کنید و اجازه ندید رو تصمیم گیریتون و ایجاد واکنش تاثیری داشته باشند ، چون الان دیگه میدونید اینها فقط یک فکر هستن و وجود خارجی ندارند
در بخشی از این کتاب به این کارهایی که یک ترید انجام میده مثلا : زود بستن معامله ، جابه جا کردن تیپی یا استاپ و .... اینهارو تشبیه میکنه به اینکه یک کودک چطور با گریه کردن چیزی رو که میخواد بدست میاره ، اگر به کودکی که برای بدست آوردن یک چیز گریه میکنه اون رو بدید و خواستش رو بآورده کنید از دفعه بعد همین کار رو تکرار میکنه و با مرور زمان و با بزرگتر شدنش کار سخت تر میشه ، و بعد عمین موضوع رو تشبیه میکنه به غذا دادن به بچه ببر و اینطور میگه که هر دفعه که شما یکی از این کارهارو انجام میدید انگار به اون بچه ببر غذا میدید در ابتدا کوچیک و ناز هست و هیچ ترسی نداره اما اون روز به روز رشد میکنه و بزرگ میشه و به جایی میرسه که شما با هر بار غرشش مجبور میشید از شدت ترس اون کار رو انجام بدید ، این دقیقا همون کاری هست که کودک انجام میداد و گریه میکرد و ما خواستش رو برآورده میکردیم ، و ما هم در مارکت داریم همون کار رو میکنیم
پس اینبار که در معامله هستید و این فکر به ذهنتون خطور کرد به جای اینکه سریع واکنش نشون بدید به عنوان یک فکر بپذیریدش و از کنارش رد بشید و خواستش رو عملی نکنید بعد از چند بار انجام این کار همه چیز درست میشه
بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها