نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
امیدوارم حالتون عالی باشه و ذهنی ارام داشته باشین
سوالاتی داشتم در خصوص نوشتن:
اکثرمون میدونیم که نوشتن خیلی تاثیر گذار و قدرتمند هست. در کتاب ها، ویدیو ها و صحبت های استاد هم به این مورد بسیار اشاره شده که هیچ چیزی جای نوشتن رو نمیگیره.

حالا نوشتن ما باید به چه صورتی باشه؟؟؟؟؟
چه زمانی باید نوشتن رو شروع کنیم؟؟؟؟ (زمانی که تحت فشاریم یا حالت عادی روزمره؟)
میتونیم با موزیک بنویسیم یا باید احساسات طبیعی داشته باشیم؟
چقدر باید بنویسیم تا تاثیرش گذاشته بشه؟؟
ایا رنگ کاغذ مهمه؟؟
سریع بنویسیم تا همه احساس و افکارمون رو وارد کاغذ کنیم یا اروم بنویسیم تا ذهنمون جا نمونه؟
همه تجربیات و اموزه هایی که بدست میاریم رو باید وارد کاغذ کنیم یا فقط زمانی که نیاز به تغییر داریم؟؟؟

ممکنه بگین کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد رو بخونم اما میخوام ببینم تجربه شما چیه
باتشکر از شما
Erfanalk @ @Ali97 @MEMO @Ariyan @Brice @yashar_saheb @KingMilad
همگی دوستان تجربتون رو بگین
سلام وقت بخیر امیدوارم حالتون عالی باشه
عموما گفته های اقای امینو مثل تیکه های یک پازل هست که به مرور بهم پیوند میخوره
اول اقای امینو همین مبحث که گفتید رو مطرح کرد که نوشتن خیلی تاثیر گذاره و بعد به مرور گفت چه چیزی هایی یادداشت کنیم
در یکی از وبینار ها به یکی از دوستان که مشکل دم تمرکز و فکر های در هم برهم داشت توصیه کرد که افکارش بنویسه که ذهنش خالی بشه
در تمرین هدف فراکتالی گفت که هدف رو گام به گام بنویسیم با دست
در فایل نقشه راه گفت که تمام سوالات و نکاتی که از دوره به ذهنمون میاد رو بنویسیم و گفت جزوه هر فایل رو بنویسیم
در یک وبینار ها درمورد شکست بود گفت علت های شکست رو بنویسید و بررسی کنید
و...
---
شخصی: من قبلا یک دفتر برنامه ریزی روزانه داشتم که هرروز صبح اهداف یکساله ام رو مینوشتم و هدف های روزانه ام مینوشتم و شب عملکردی که داشتم رو مینوشتم که خیلی بهم کمک میکرد بفهمم چه چیز هایی رو باید تغییر بدم و تمرکزم خیلی جمع تر بود که میدونستم باید چیکار کنم و در راستای چه هدفی هستم
در ترید نوشتن احساسات باعث شد مشکلات روانشناسی ام رو متوجه بشم که چه واکنش هایی دارم به محرکات مختلف
در روانشناسی شخصی نوشتن باعث شد بتونم اون احساسات باور ها و عادات شخصی که دارم رو بررسی کنم و تغییرشون بدم