نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
خیلی ممنون

خب اینا همه برمیگرده به مدیریت سرمایه و استاد گفتند مدیریت سرمایه یه بحث شناوره ..خب این شناور بودن یعنی چی؟ تاپیک مدیریت سرمایه در ترید رو هم چک کردم و اونجا هم نوشته بودن شناور

کل موارد رو که چک میکنیم میرسیم به این مورد که مدیریت سرمایه یک مبحث شناور است

مثلا تریدری در روز میخواد فقط 3% افزایش بده کارهایی که میتونه بکنه طبق سیستمش (من خودمو مثال میزنم مثلا سیستم 123 استاندارد با وین ریت 98% و حد سود 50%)
1: 6% درگیری بالانس حد سود 3%
2: 6 تا ترید در هر ترید 1% درگیری بالانس
3:در هر ترید 2% درگیری بالانس مجموع سه تا ترید 1% جمع 3%
4: در یک موقعیت سه تا ورود 1 درصدی کنه(البته من بررسی کردم روی همون منطقه ورود / ورود رو بزنیم 50% شارپ میخوره)
5:روش های دیگه و غیره

استاد قبلا گفتند که ما مدیریت سرمایه رو در این دوره ها نداریم ...آیا این برعهده دانجشوعه دیگه یاد بگیره و شخصی سازی کنه؟ البته استاد رو من دیدم بیشتر از مورد 1 استفاده میکنه و منم از همون مورد استفاده میکنم چون به سیستمامون اعتماد لازم رو داریم تی پی و استاپ لاس هم میشه سیستماتیک باشه و میشه خود تریدر کنترل کنه (به قول استاد تریدری که به سیستمش مسلط باشه میتونه نزاره اصلا ولی خب من چند سال اول میزارم)

ببخشید بحث کشیده شد به مبحث مدیریت سرمایه چون تاپیک مدیریت سرمایه تقریبا میشه مهجور واقع شده درحالی که یکی از مهمترین رکن های معامله گره و کاش مدیریت سرمایه رو دوستان قدیمی تر یه همتی میکردند و قرار میدادند مثا اقا هامون و بقیه دوستان @hamoon @ghoolak
سلام دوست عزیزوقتت بخیر

تشکر از پست هایی خوبتون ولی راجب این متن تویی این بازار تا جایی که علم من قد میده ندیدم کسی بخاد زیر یک ب یک کار کنه و مدام مستمر سود کنه طی دوره تریدری طولانی تازه خودم بعد از تست کردن انواع روش ها روی حساب ریل متوجه شدم زیر یک به دو فک نکنم مثبت بمونم در ماه به هر حال ما چنوکه از اول با استاد امینو عزیز شروع کردیم ترید هایی بینظیر ایشونو دیدیم یکم برداشتمون از ترید کردن فک کنم اشتباه من دارم راجب حساب ریل حرف میزنم چونکه حتی حساب سنتی هم باشه تفاوت هاست بینش با دمو به هر حال بدون اس ال بدون ریسک به ریوار حدعقل یک ب یک بنظرم سود گرفتن یک جوک بیشتر نیست (مگه سن تریدریت اونقدر بالا باشه که همه مشکلات روانشناسی خودت رو شناسایی و حل کرده باشی و حتمی میزان پولی که از این مارکت در اوردی خرج کردی بیشتر از بالانست باشه )