صفحه 305 از 543 نخستنخست ... 205255295303304305306307315355405 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,041 به 3,050 از 5425

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,477 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط S2.R. نمایش پست ها
    سلام ب شما
    استاد آمینو در همه ی جنب های زندگی منبع رو معرفی کردند.
    بخشی از صحبت های ایشون که در مورد اندیشیدن و خواندن کتاب قرآن
    صحبت در مورد واقعه*ی عاشورا و حضرت زینب (س)
    از برکات روزه و سیاه چاله های در ماه رمضان
    تمامی در خواست ها باید از خداوند متعال باشه.یک حدیت قدسی هستش که می فرمایید: حتی نمک زندگی خودتون رو از ما بخواهید *.
    یک بخشی از آیات قرآن رو قرار میدم
    نقل میکنند روزی شخصی در حال راز و نیاز با خدا عرض می*کنه که خدایا ب من روزی عطا فرما.
    ندا میاد که :
    اللَّهَ يَرْزُقُ مَنْ يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ(خداوند به هركس كه بخواهد بى*شمار روزى مى*دهد.)
    شخص سوال می*پرسه از کجا ب من روزی خواهی داد؟
    ندا میاد
    وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ (و او را از جایی که گمان ندارد روزی می*دهد)
    إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا(به یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند.)
    وَاصْبِرْ لِحُكْمِ رَبِّكَ (و در برابر دستور پروردگارت شكيبايى پيشه كن )
    آیا تا حالا ب این فکر کردین که چرا معجزه پیامبر ما یک کتاب است.؟
    به روزترین مرجع برای زندگی ما انسان ها کتاب آسمانی قرآن هستش.
    قرآن با شما صحبت می*کنه .بی هیچ واسطه ایی...
    از خداوند متعال در خواست کنید که مسیر زندگی رو بر شما نمایان کنند.
    پایان بخش صحبت هام این بیت شعر باشه
    « ای که مرا خوانده ایی راه نشانم بده ..*.
    ✔عالی

(❁´◡`❁)
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,072 بار در 727 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    سلام روز عالی متعالی
    روان بازار جمع فراکتالی روان معامله گران است و یکی از لازمه های شناخت آن ، شناخت خودمان است.

پس باید انسان شناسی را در حد متعارف یاد بگیریم.راه گریزی نیست.هست؟

سپاس از همه همراهان راه
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    37,000 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 320 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان

من یک سوال دارم که ممکنه اولین بار مطرح شده باشه اینطوری

ما متوجه شدیم که مارکت دارای قطعیت هست و هیچ چیز اتفاقی نیست با درک این موضوع و همچنین مارکت طبق اصولی ثابت و چرخه ها و همچپنین طبق قوانین طبیعی آنها حرکت میکنند ..چطور و چگونه ما میتونیم در زندگی هم روی چند چرخه تمرکز کنیم و اصول ثابت آنها را به صورت چک لیست و سیستم در بیاریم و از آنها پیروی کنیم و دچار رنجی کمتر بشویم ؟(سوال رو با چطور و چگونه مطرح کردم چون مطعنم و ایمان دارم که جوابی هست براش )

در این باره چه پیشنهادی دارید ..برم کتب بودایی یا قرآن یا انجیل و تورات و ... رو بخونم و اصول چرخه رو به صورت چک لیست و سیستم در بیارم ؟

فرض مثال در قسمت سلامت جسمانی من خودم رعایت میکنم و الان واقعا حدود یکسال و نیم هست من هیچگونه بیماری ای نداشتم و نگرفتم و مشاهده کردم که اگر واقعا رعایت شه و طبق چک لیست و سیستم سلامتی باشم هیچوقت مریض نمیشیم(من به عنوان یک نمونه که این رفتار رو انجام دادم و دارم بهتون میگم که جواب میده واقعا)

پس اگر در یک قسمت جواب داده در بقیه قسمت های زندگی هم جواب میده و ما نمیدونیم و چک لیست و سیستمی نداریم براش

ممنون میشم اگر بتونید در این مورد منو راهنمایی کنید یا اصلا این نوع تفکر رو چطور هدایت کنیم @Ali97 @amino @Mir Tohid

موفق باشید
    سلام دوست عزیز و فوقالعاده فعال در بحث روانشناسی.
    لذت میبرم ازاینکه اینقدر پیگیر این مطالبین. عالیه.
    سوال شما چند بخش جواب میخواد که سعی میکنم روشنتر توضیح بدم.

اصولی که ما از استاد یادگرفتیم صرف این نبوده که چون ایشون مطح کردن و ماهم شنیدیم پس مطلب رو یاد گرفتیم.
    ارائه درسته اطلاعات در بستره درست ، خواست و اشتیاق مخاطب این دیتاها ، عزت نفس شرکت کننده و روانشناسی ،
    تمرین و رفع ایرادات و تمرین و منتورینگ ، همگی درکنارهم باعث میشن که به بتونیم اصولی که استاد میگن رو ببینیم.
    با طی مسیری که همه نوع روندی رو توش داشته. که بنسبت بازه زمانی ( سنتون رو نمیدونم ) مثلا 24 ساله روند صعودیه
    و بنسبت بازه زمانی 5 روزه نزولیه و و و

چیزی که دارید میپرسید درسته و امکانش هست. یک نمونه مثال زدین شما. نمونه دیگه اش خوده فرایند یادگیری مطلبی یا دیتایی
    هستش که بدستمون میاد. همگی میدونیم ذهن ما برای یادگیری مطلبی لازمه تیکه تیکه و خورد خورد دیتا منتقل بشه و بنسبت اون
    دیتا و مطلب هم تمرینات مختص خودشو لازم داره. پس شما الان میدونید که فرایند یادگیری برای ذهن چطوریه و یکباره و یک شبه اتفاق
    نمیوفته و سعی میکنید برای کم کردن فرایند یاد گیری کیفیت یادگیریتون و تمریناتتون رو ببرید بالا. هیچ راه دیگه ای من نمیدونم.

برای کم کردن وزن درصورت اضافه وزن یا برای داشتن تناسب اندام یا سلامت جسمانی و ذهنی چک لیستی که دارید و پیاده میکنید
    میشه همون دیدنه اصولش که شامل تغذیه درست ورزش درست و متناسب با هدف و وضع موجود و و و.

از کلمه رنج استفاده کردین.

یه توضیح خیلی سرفصلی و حدال امکان کوتاه عرض میکنم:

بدونه رنج رشدی وجود نداره.

این سوال رو که چطور بدونه رنج رشد کنم درحقیقت ذهن و فکرتون داره میپرسه نه شما.

اغلب اینطور داره جامیوفته و افتاده که مدیتیشن یعنی چیزی برای حل مشکلات! نه بودا نه لائوتسه نه اکهارت نه اوشو هیچ کدوم چنین
    چیزی رو نمیگن و چنین هم تشویق نمیکنن مخاطب رو! مدیتیشن فقط و فقط کمکی هست برای بیرون اومدن از چرخه افکار و کاسه ذهن.
    نه نوع نشستن مهمه ( مهمه ولی تمام کننده نیست ) و نه چه فرکانسی موزیک گوش دادن ( بهتره هیچ اهنگی شنیده نشه ) مهمه!
    تنها و تنها یک ابزار هست بعنوان کمک کننده و تسهیل کننده برای فرد که بتونه از ظرف ذهنش بیاد بیرون.

با این توضیح متوجه میشیم که بازم هیچ راه میانبوری نداریم یا جادویی هم نداریم. اما یه کلمه برامون گفته شد. تسهیل کننده.

رنج بخشی از مسیره. اینو باید بپذیریم. مدیتیشن بهمون کمک میکنه که بتونیم این رنج رو بپذیریم نه اینکه حذفش کنیم! چنین چیزی وجود نداره.
    پذیرش یعنی اینکه درعین حال که دارم از انجام فعالیتی رنج میبرم اذیت میشم ولی اون حالت مانع از ادامه مسیر یا انحراف از مسیر نمیشه.

اون اوایل که دوره فراکتالی ثبت نام کردم با یسری از دوستان بعده دیدنه فایل ها رفتیم تلگرام و قبیله زدیم تا با راه میانبود و مخلوط این دیتا و اون
    دیتا برسیم به چوب جادو و راحت ترید بزنیم. هیچی گیرمون نیومد که هیچ ، زمانمونم تلف شد! بعد برای شروع مجدد یسری از همون جمع منصرف
    شدن یسری ها بسختی پیش اومدن و یسریام تونستن موفق بشن.
    ماهم دنباله کم کردن و از بین بردنه اون رنجی بودیم که از مقید بودن به متدد و مطالب استاد و تمریناتشون و نحوه پیش رفتن بهمون داشت وارد میشد.
    و ذهن رو ببینید که چقدر موزیانه و زیرک ( درظاهر ) راه حل داشت میداد بهمون!

بریم سراغه کلمه تسهیل کننده.

با کمک مدیتیشن و خودآگاهی و روانشناسی و از این دست مطالب ، ما مدت زمانی رو که باید درگیره اون ذهن باشیم رو به حداقل ممکن ( بنست سطح آگاهی
    هر فرد ) میرسونیم و در طی مسیر برای هر هدفی تحت تاثیره رنج و سختی و گره های فکری و بازی های فکری قرار نمی گیریم. به این ترتیب شما در هر کاری
    محکوم میشید به موفق شدن.
    درحقیقت ما رنج رو کمتر و کم اثرشم نکردیم! ما خودمون رو از رنج بزرگتر کردیم که دیگه تحت تاثیرش نیستیم و داریم از بُعد بالاتری بهش نگاه میکنیم.

بقول یک عزیزی: مدیتیشن های آبکی باعث شدن عده ای ندونسته و ناخواسته وقتی طبقه 20 رو انتخاب میکنن توی آسانسور ، میرن طبقه 2 یا طبقه منفی 20!

توی یکی از وبینارها استاد نظرشون رو راجب زمان گفتن. خیلی عالیه. من اونو توی گوشی و همه جا داشتم و دارم و زیاد میدیدمش.
    برای دانلود توضیح استاد کلیک کنید

توضیحاتم درباره سوال شما بر این برداشتم هست که گویا میخوایید در طی مسیره برای هر هدفی ، رنج کمتر یا صفر رو متحمل بشید.

موفق باشین
    ویرایش توسط Mir Tohid : 01-18-2023 در ساعت 00:48

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

6. 24 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    37,000 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 320 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    وقت بخیر میرتوحید عزیز

خیلی ممنون..دیدگاهم نسبت به رنج خوب بود با توضیحات شما بهتر شد

دقیقا روزهایی بود در طول اموزش و حتی زندگی که من این حالت رو داشتم و خب مداوم من مدیتیشن میکنم
    همیشه و همه حال من مینویسم تجاربی رو که در طول روز دارم
    یکی از تجاربی که طی این همه مدت اموزشی دارم این بوده دقیقا در همون مواقعی که فرمودید بدکن رنج رشدی وجود نداره ..من بعد از طی اون پروسه و دقیقا مشاهده کردن خودم و حتی نوشتن یک چک لیست برای این حالت روحی(فعلا فقط ۳ تا جز داره چک لیستم ناقصه برای این حالت روحی) یک مقدار دیدگاهم رو بهش عوض کردم
    و دقیقا بعد از این پروسه من هربار رشد داشتم و واقعا بعد از متوجه شدنش از این حالت روحی استقبال میکنم

خیلی ممنون از شما سنم رو درست حدس زدید بله دور بر ۲۳_۲۴ هستم
    جوان و پر از چرا و چگونه و چطور حتی از امشب من نت برداری از ایه های قران رو شروع کردم ... واقعا برای اهلی که می اندیشند نکات برجسته ای داره اگر اهل تفکر باشند

ممنون که تجربیاتتون رو در اختیارمون قرار میدید
    موفق باشید
    خواهش میکنم دوست عزیز. خیلی خوشحالم برا هم صحبتی باهاتون. پست رو ویرایش کردم لینک یه ویدئو هم اضافه کردم. مجدد قسمت های اخر پست رو چک کنید. چند خط اخر

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,072 بار در 727 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    وقت بخیر دوستان

من یک سوال دارم که ممکنه اولین بار مطرح شده باشه اینطوری

ما متوجه شدیم که مارکت دارای قطعیت هست و هیچ چیز اتفاقی نیست با درک این موضوع و همچنین مارکت طبق اصولی ثابت و چرخه ها و همچپنین طبق قوانین طبیعی آنها حرکت میکنند ..چطور و چگونه ما میتونیم در زندگی هم روی چند چرخه تمرکز کنیم و اصول ثابت آنها را به صورت چک لیست و سیستم در بیاریم و از آنها پیروی کنیم و دچار رنجی کمتر بشویم ؟(سوال رو با چطور و چگونه مطرح کردم چون مطعنم و ایمان دارم که جوابی هست براش )

در این باره چه پیشنهادی دارید ..برم کتب بودایی یا قرآن یا انجیل و تورات و ... رو بخونم و اصول چرخه رو به صورت چک لیست و سیستم در بیارم ؟

فرض مثال در قسمت سلامت جسمانی من خودم رعایت میکنم و الان واقعا حدود یکسال و نیم هست من هیچگونه بیماری ای نداشتم و نگرفتم و مشاهده کردم که اگر واقعا رعایت شه و طبق چک لیست و سیستم سلامتی باشم هیچوقت مریض نمیشیم(من به عنوان یک نمونه که این رفتار رو انجام دادم و دارم بهتون میگم که جواب میده واقعا)

پس اگر در یک قسمت جواب داده در بقیه قسمت های زندگی هم جواب میده و ما نمیدونیم و چک لیست و سیستمی نداریم براش

ممنون میشم اگر بتونید در این مورد منو راهنمایی کنید یا اصلا این نوع تفکر رو چطور هدایت کنیم @Ali97 @amino @Mir Tohid

موفق باشید
    سلام عریز
    درسته جواب میده
    بزرگترین فراکتال هستی شامل 1،2،3 کل هستی هست که رسالت ما در این کره خاکی همفاز شدن با اون هست.و3 راس فراکتال مثلت هستی (هوشمندی کل،ماده،انرژی) است وتمام موجودات پیدا و نهان فرکتالهای پایینتر اون هستن و تنها انسان قادر به درک آن است .هر کس به اندازه ظرفیت خودش.
    از ریزترین فرکتال که ابر ریسمان هست تا لبه سیاه چاله کیهانی با فرکانس صفر و صفر درجه کلوین
    کتاب انسان از منظری دیگر مقدمه ای برای همین موضوعه که قبلا معرفی کرده بودم .
    علت اینکه چرا بیمار می شویم یا نمی شویم کاملا فراکتالی توضیح داده.
    پابدار باشی

جایی نرسد کس به توانایی خویش الا تو چراغ رحمتش داری پیش
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,701 بار در 876 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان خوبید وقتتون بخیر
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    من کلا تقریبا یه ساله پنج ونیم گاهی اوقات پنج بیدار میشم
    الان تقریبا یه دو هفته ای هست مخصوصا آخر هفته ها صبح که بیدار میشم حس خیلی بدی بهم دست میده در این حد که بیدارم
    خودمو مجبور میکنم نخوابم که دیگه برنامه خوابم بهم نخوره ولی تقریبا
    تا طوع آفتاب نشه حس پای سیستم رفتن ندارم یا اینقدر گیجم چشام چیزی رو نمی*بینن که بخوام تمرین یا تمرکز کنم شبم ساعت ده می*خوابم
    مثلا امتحان کردم که صبح تا بیدار شدم یه پنج ده دقیقه بعد تمرین ذن برم شاید درست بشه بدتر شد که بهتر نشد پای تمرین ذن دراز کش شدم
    نمی*دونم دلیلش چیه و چیکار کنم نظم خوابم بهم نخوره
    در این حدم اگه نخوابم حس حالت تهوع میگیرم دیگه یه دوروزیه
    بیدار میشم میبینم ابنجوریم می*خوابم تا هفت و هشت توش موندم چرا اینجوری شدم
    @memo @Ali97
    ممنون میشم دوستان دیگه هم راهنماییم کننند

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز و فوقالعاده فعال در بحث روانشناسی.
    لذت میبرم ازاینکه اینقدر پیگیر این مطالبین. عالیه.
    سوال شما چند بخش جواب میخواد که سعی میکنم روشنتر توضیح بدم.

اصولی که ما از استاد یادگرفتیم صرف این نبوده که چون ایشون مطح کردن و ماهم شنیدیم پس مطلب رو یاد گرفتیم.
    ارائه درسته اطلاعات در بستره درست ، خواست و اشتیاق مخاطب این دیتاها ، عزت نفس شرکت کننده و روانشناسی ،
    تمرین و رفع ایرادات و تمرین و منتورینگ ، همگی درکنارهم باعث میشن که به بتونیم اصولی که استاد میگن رو ببینیم.
    با طی مسیری که همه نوع روندی رو توش داشته. که بنسبت بازه زمانی ( سنتون رو نمیدونم ) مثلا 24 ساله روند صعودیه
    و بنسبت بازه زمانی 5 روزه نزولیه و و و

چیزی که دارید میپرسید درسته و امکانش هست. یک نمونه مثال زدین شما. نمونه دیگه اش خوده فرایند یادگیری مطلبی یا دیتایی
    هستش که بدستمون میاد. همگی میدونیم ذهن ما برای یادگیری مطلبی لازمه تیکه تیکه و خورد خورد دیتا منتقل بشه و بنسبت اون
    دیتا و مطلب هم تمرینات مختص خودشو لازم داره. پس شما الان میدونید که فرایند یادگیری برای ذهن چطوریه و یکباره و یک شبه اتفاق
    نمیوفته و سعی میکنید برای کم کردن فرایند یاد گیری کیفیت یادگیریتون و تمریناتتون رو ببرید بالا. هیچ راه دیگه ای من نمیدونم.

برای کم کردن وزن درصورت اضافه وزن یا برای داشتن تناسب اندام یا سلامت جسمانی و ذهنی چک لیستی که دارید و پیاده میکنید
    میشه همون دیدنه اصولش که شامل تغذیه درست ورزش درست و متناسب با هدف و وضع موجود و و و.

از کلمه رنج استفاده کردین.

یه توضیح خیلی سرفصلی و حدال امکان کوتاه عرض میکنم:

بدونه رنج رشدی وجود نداره.

این سوال رو که چطور بدونه رنج رشد کنم درحقیقت ذهن و فکرتون داره میپرسه نه شما.

اغلب اینطور داره جامیوفته و افتاده که مدیتیشن یعنی چیزی برای حل مشکلات! نه بودا نه لائوتسه نه اکهارت نه اوشو هیچ کدوم چنین
    چیزی رو نمیگن و چنین هم تشویق نمیکنن مخاطب رو! مدیتیشن فقط و فقط کمکی هست برای بیرون اومدن از چرخه افکار و کاسه ذهن.
    نه نوع نشستن مهمه ( مهمه ولی تمام کننده نیست ) و نه چه فرکانسی موزیک گوش دادن ( بهتره هیچ اهنگی شنیده نشه ) مهمه!
    تنها و تنها یک ابزار هست بعنوان کمک کننده و تسهیل کننده برای فرد که بتونه از ظرف ذهنش بیاد بیرون.

با این توضیح متوجه میشیم که بازم هیچ راه میانبوری نداریم یا جادویی هم نداریم. اما یه کلمه برامون گفته شد. تسهیل کننده.

رنج بخشی از مسیره. اینو باید بپذیریم. مدیتیشن بهمون کمک میکنه که بتونیم این رنج رو بپذیریم نه اینکه حذفش کنیم! چنین چیزی وجود نداره.
    پذیرش یعنی اینکه درعین حال که دارم از انجام فعالیتی رنج میبرم اذیت میشم ولی اون حالت مانع از ادامه مسیر یا انحراف از مسیر نمیشه.

اون اوایل که دوره فراکتالی ثبت نام کردم با یسری از دوستان بعده دیدنه فایل ها رفتیم تلگرام و قبیله زدیم تا با راه میانبود و مخلوط این دیتا و اون
    دیتا برسیم به چوب جادو و راحت ترید بزنیم. هیچی گیرمون نیومد که هیچ ، زمانمونم تلف شد! بعد برای شروع مجدد یسری از همون جمع منصرف
    شدن یسری ها بسختی پیش اومدن و یسریام تونستن موفق بشن.
    ماهم دنباله کم کردن و از بین بردنه اون رنجی بودیم که از مقید بودن به متدد و مطالب استاد و تمریناتشون و نحوه پیش رفتن بهمون داشت وارد میشد.
    و ذهن رو ببینید که چقدر موزیانه و زیرک ( درظاهر ) راه حل داشت میداد بهمون!

بریم سراغه کلمه تسهیل کننده.

با کمک مدیتیشن و خودآگاهی و روانشناسی و از این دست مطالب ، ما مدت زمانی رو که باید درگیره اون ذهن باشیم رو به حداقل ممکن ( بنست سطح آگاهی
    هر فرد ) میرسونیم و در طی مسیر برای هر هدفی تحت تاثیره رنج و سختی و گره های فکری و بازی های فکری قرار نمی گیریم. به این ترتیب شما در هر کاری
    محکوم میشید به موفق شدن.
    درحقیقت ما رنج رو کمتر و کم اثرشم نکردیم! ما خودمون رو از رنج بزرگتر کردیم که دیگه تحت تاثیرش نیستیم و داریم از بُعد بالاتری بهش نگاه میکنیم.

بقول یک عزیزی: مدیتیشن های آبکی باعث شدن عده ای ندونسته و ناخواسته وقتی طبقه 20 رو انتخاب میکنن توی آسانسور ، میرن طبقه 2 یا طبقه منفی 20!

توی یکی از وبینارها استاد نظرشون رو راجب زمان گفتن. خیلی عالیه. من اونو توی گوشی و همه جا داشتم و دارم و زیاد میدیدمش.
    برای دانلود توضیح استاد کلیک کنید

توضیحاتم درباره سوال شما بر این برداشتم هست که گویا میخوایید در طی مسیره برای هر هدفی ، رنج کمتر یا صفر رو متحمل بشید.

موفق باشین
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای میر توحید عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    توحید جان یک جملتون تو پست بود که واقعا منو روشن کرد و اصلا از این بعد نگاه نکرده بودم بهش و تشکر میکنم از دیدگاه و نگرشی که نسبت به این موضوع به ما ارایه دادید ، شما از دانشجویان قدیمی و موفق این آکادمی هستید و ممنون میشیم ازتون که هرچه بیشتر اگر امکانش بود براتون در تاپیک روانشناسی ما رو راهنمایی کنید ، چون شما این مسیر رو طی کردید و از پیچ و خم این جاده بیشتر اطلاعات دارین و تجربیاتتون بیشتراز ما هست
    جمله خوبتون :
    با طی مسیری که همه نوع روندی رو توش داشته. که بنسبت بازه زمانی ( سنتون رو نمیدونم ) مثلا 24 ساله روند صعودیه و بنسبت بازه زمانی 5 روزه نزولیه و و و
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما
    ما یک

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Frederick نمایش پست ها
    سلام دوستان خوبید وقتتون بخیر
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    من کلا تقریبا یه ساله پنج ونیم گاهی اوقات پنج بیدار میشم
    الان تقریبا یه دو هفته ای هست مخصوصا آخر هفته ها صبح که بیدار میشم حس خیلی بدی بهم دست میده در این حد که بیدارم
    خودمو مجبور میکنم نخوابم که دیگه برنامه خوابم بهم نخوره ولی تقریبا
    تا طوع آفتاب نشه حس پای سیستم رفتن ندارم یا اینقدر گیجم چشام چیزی رو نمی*بینن که بخوام تمرین یا تمرکز کنم شبم ساعت ده می*خوابم
    مثلا امتحان کردم که صبح تا بیدار شدم یه پنج ده دقیقه بعد تمرین ذن برم شاید درست بشه بدتر شد که بهتر نشد پای تمرین ذن دراز کش شدم
    نمی*دونم دلیلش چیه و چیکار کنم نظم خوابم بهم نخوره
    در این حدم اگه نخوابم حس حالت تهوع میگیرم دیگه یه دوروزیه
    بیدار میشم میبینم ابنجوریم می*خوابم تا هفت و هشت توش موندم چرا اینجوری شدم
    @memo @Ali97
    ممنون میشم دوستان دیگه هم راهنماییم کننند
    سلام و وقتتون بخیر فردریک عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    فردریک خیلی چیزها میتونه در این موضوعی که مطرح کردید دخیل باشه و باید خودتون بررسی کنید در طی روز و ببینید چه چیزهایی نسبت به روزهای قبلتون تغییر کرده که در خوابتون خودش رو نشون میده ، میتونه مربوط به بخش تغذیه باشه ، یا سلامتی بدن ، یا کارهای فیزیکی در طی روز یا تغییر فصل و آب و هوا و ....
    - چند روزی به خودتون استراحت بدید
    - سعی کنید در ابتدا زیاد برا خودتون یک برنامه سفت و سخت قرار ندید و کمی انعطاف رو بهش اضافه کنید تا خسته کننده نباشه ما قراره یک چندسالی این کارهارو انجام بدیم تا تبدیل به عادت بشه
    - سعی کنید با کارهای جدید در اون تایم اشتیاقتون رو بالا ببرید تا حس خوب بهتون دست بده برا بیدار شدن
    - کارهای ساعت 5 تا 8 صبحتون رو یکم تغییر بدید تا از روزمرگی در بیاین شاید این حس تکرار هر روزه کارها بدون دیدن نتیجه آنی باعث میشه کم حوصله بشید
    خیلی سخته خیلی ، چون اکثر کارهایی که انجام میدیم شاید تا یکی دو سال اصلا نمیتونیم نتیجش رو ببینیم و این باعث میشه بدنمون زیاد رغبتی به ادامه این کارها نداشته باشه ، میتونید برا خوودتون برا انجام کارهای صبحتون پاداش قرار بدین و با انجام اونها برا خودتون انگیزه بشه
    ما
    ما یک

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,989 بار در 1,275 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    وقت بخیر
    شخصی اگر هدف داشته باشه و چیزی رو عمیقا از ته دلش بخواد حتی تمام دنیا هم باهاش مخالف باشه و همه هم بهش بگن اینکار سخت و غیر ممکنه برای اون شخص ممکنه(شخصی که حاضره آینده اش رو بخاطر یک چیز فدا کنه هیچ چیز جلودارش نیست)

برای این مورد بالا داستان ادوین سی بارنز شخصی که خودشو شریک انیشتین در تصور خودش مجسم کرد و اینقدر مصمم بود که شریک انیشتین شد

خواستید داستانشو بخونید
    ۹۰٪ ارامش الانتون ..بالا رفتن سطح اگاهیتون بخاطر دور بودن از فضای مجازی هست که اجازه نمیدید یک شخص براتون تصمیم بگیره و همراه یک رفتار گله ای شید
    باعث میشه خودتون فکر کنید / اتفاقا محمد جان (@mohammad-zrm) چند روز پیش پستی در تاپیک چالش ها گذاشتند و خیلی عالی توضیح دادند
    موفق باشید
    سلام وقتتون بخیر ممنون از جملات زیبا و راهنمایی هاتون محمد جان..
    ولی ادوین بارنز به (توماس ادیسون) پیشنهاد شراکت داد و باور این رو در ذهن داشت که میتونه با ادیسون شریک تجاری بشه ولی شما فرمودید انیشتین... توی کتاب(بیندیشید و ثروتمند شوید )از ناپیلون هیل توضیحاتی هستش به صورت مختصر
    موفق باشین
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,701 بار در 876 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر فردریک عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    فردریک خیلی چیزها میتونه در این موضوعی که مطرح کردید دخیل باشه و باید خودتون بررسی کنید در طی روز و ببینید چه چیزهایی نسبت به روزهای قبلتون تغییر کرده که در خوابتون خودش رو نشون میده ، میتونه مربوط به بخش تغذیه باشه ، یا سلامتی بدن ، یا کارهای فیزیکی در طی روز یا تغییر فصل و آب و هوا و ....
    - چند روزی به خودتون استراحت بدید
    - سعی کنید در ابتدا زیاد برا خودتون یک برنامه سفت و سخت قرار ندید و کمی انعطاف رو بهش اضافه کنید تا خسته کننده نباشه ما قراره یک چندسالی این کارهارو انجام بدیم تا تبدیل به عادت بشه
    - سعی کنید با کارهای جدید در اون تایم اشتیاقتون رو بالا ببرید تا حس خوب بهتون دست بده برا بیدار شدن
    - کارهای ساعت 5 تا 8 صبحتون رو یکم تغییر بدید تا از روزمرگی در بیاین شاید این حس تکرار هر روزه کارها بدون دیدن نتیجه آنی باعث میشه کم حوصله بشید
    خیلی سخته خیلی ، چون اکثر کارهایی که انجام میدیم شاید تا یکی دو سال اصلا نمیتونیم نتیجش رو ببینیم و این باعث میشه بدنمون زیاد رغبتی به ادامه این کارها نداشته باشه ، میتونید برا خوودتون برا انجام کارهای صبحتون پاداش قرار بدین و با انجام اونها برا خودتون انگیزه بشه
    علی جان بنظرت میتونه این دلیلش باشه
    من قبلا صبح ها که بیدار میشدم تمرین انجام میدادم بعد نماز و خوردن صبحانه تمرین ذن و ادامه تمرینات و کارهای غیره
    هر چقدرم هم گیج بودم بازم میتونستم تمرین انجام بدم مشکلی نداشتم (خوابم کافیه سرگیجه هم من کلا بعد بیدار شدن دارم تا کامل اپدیت بشم )
    ولی الان رسیدم به تمرینات 123 تمرکز بیشتری نیاز دارم چون مدام زوم تایم فریم رو تغییر میدم یکم گیجی و خماری داشته باشم دیگه 123 نمبینم یا خیلی کم میبینم
    گفتم شاید بخاطر همینه که الانا صبحا حس پای سیستم رفتم رو ندارم و در این حد ناخوداگاهم انگار بدش اومده سیستم رو باز میکنم چشام بستست با وجودی که هفت ساعت هم خوابیدم

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 45 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 45 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع