صفحه 293 از 555 نخستنخست ... 193243283291292293294295303343393 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,921 به 2,930 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    درود و عرض ادب خدمت تمامی دوستان گرامی و استاد بزرگ.
    دوستان در یکی از وبینارها یک عزیزی گفت که از سیمیولاتور (یک اکسپرت که روی متاتریدر باز میشه و گذشته ی بازار رو به صورت لایو، پخش میکنه و قابلیت انجام معامله دمو در گذشته رو ایجاد میکنه، سرعتش قابل تنظیم هستش) استفاده میکنه، ولی استاد زیاد استقبال نکردن از این رویه و اگه درست یادم بیاد حتی تا حدی دوستان رو منع کردن از استفاده از سیمیولاتور. من حس کردم که این یک دلیل روانشناسی داره که استاد چنین حرفی زدن. نظر شما چیه؟
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای مهدی
    باور دارم که عالی هستید
    بله دقیقا برا خاطر جنبه روانشناسی بود و اونم مربوط به بخش صبر
    چون این برنامه قابلیت افزایش سرعت رو داره و وقتی تریدر سرعتش رو بالا میبره و به اون سرعت و تعدا پوزیشن و موقعیت ترید عادت میکنه دیگه در حالت حرکت عادی بازار نمیتونه صبر داشته باشه تا اون موقعیت تریدش برسه و اقدام به پوزیشن گیری بکنه و در جای دیگه هم گفتد که اگر با همون سرعت نرمال چارت کاررکنید باهاش مشکلی پیش نمیاره ، ولی خوب قرار باشه تریدر با همون سرعت نرمال چارت پوزیشنگیری بکنه و از چک لیستش تست بگیره خوب همون لایو بازار هست و حرکت نرمال کندلها و قیمت
    بهترینهارو ارزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    درود و عرض ادب خدمت تمامی دوستان گرامی و استاد بزرگ.
    دوستان در یکی از وبینارها یک عزیزی گفت که از سیمیولاتور (یک اکسپرت که روی متاتریدر باز میشه و گذشته ی بازار رو به صورت لایو، پخش میکنه و قابلیت انجام معامله دمو در گذشته رو ایجاد میکنه، سرعتش قابل تنظیم هستش) استفاده میکنه، ولی استاد زیاد استقبال نکردن از این رویه و اگه درست یادم بیاد حتی تا حدی دوستان رو منع کردن از استفاده از سیمیولاتور. من حس کردم که این یک دلیل روانشناسی داره که استاد چنین حرفی زدن. نظر شما چیه؟
    سلام عزیز عالی باشید.
    حس گذر زمان

زمان نسبی هست.در شهرها یا وقتی عجله دارید زمان براتون تند ولی در روستا و.... زمان کندتر گذر میکنه.
    اینگونه نرم افزارها که تند یا کند میشن باعث تخریب حس ما به گذر زمان میشه .از حس واقعی زمان دور میشیم .بنظر من برای تریدر سمه.

سپاس
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام عزیزانم
    از اینکه در خانواده ای به این خوبی و زیر سایه ی استاد بزرگ هستم، از ته دل قدردانم.

"همه ی ما گاهی اوقات تنها هستیم. باز هم، این یک جریمه ی طبیعی است که برای انسان بودن و فردیت خود میپردازیم. ولی حس افراطی و مزمن تنهایی - قطع ارتباط با سایرین و بیگانه شدن با آنها - است که کار مکانیسم خودکار شکست است."
    -سایکوسایبرنتیک جدید، اثر ماکسول مالتز - صفحه 160
    ویرایش توسط Mahdi_Javan : 12-24-2022 در ساعت 18:03
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

6. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,486 بار در 1,397 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک

داستان هفته

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Parsi نمایش پست ها
    پیرمردی تنها در مینه سوتا زندگی میکرد. او میخواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش که میتوانست به او کمک کند در زندان بود. پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد:
    پسر عزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم. من نمیخواهم این مزرعه را از دست بدهم، چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت، من برای کار مزرعه پیر شده ام و اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل میشد. من میدانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم میزدی....

بعد از مدتی پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد:
    پدر، به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن! من آنجا اسلحه پنهان کرده ام.

چهار صبح فردا 12 نفر از ماموران اف بی ای و افسران پلیس محلی دیده شدند و تمام مزرعه را شخم زدند، بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند!!!.
    پیرمرد بهت زده نامه ی دیگری به فرزندش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی رخ داده است و میخواهد چه کند؟
    پسر پاسخ داد پدر، برو سیب زمینی هایت را بکار. این بهترین کاری بود که از اینجا میتوانستم برایت انجام دهم.

"هیچ مانعی در دنیا وجود ندارد. اگر شما از اعماق قلبتان تصمیم به انجام کاری بگیرید میتوانید آن را انجام بدهید. مانع، ذهن است. نه اینکه شما یا یک فرد کجا هست. در دنیا هیچ بن بستی وجود ندارد. یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت..."
    استادی در شروع کلاس درس لیوان آبی به دست گرفت، آن را بالا گرفت که همه ببینند. بعد از شاگردان پرسید: به نظر شما وزن لیوان چقدر است؟ شاگردان جواب دادند: 50، 100 و 150 گرم....
    استاد گفت من هم بدون وزن کردن نمیدانم وزن دقیقش چقدر است. اما سوال من این است: اگر من این لیوان آب را چند دقیقه همینطور نگه دارم چه اتفاقی خواهد افتاد؟
    شاگردان گفتند: هیچ اتفاقی نمی افتد.
    استاد پرسید خب اگر یک ساعت همینطور نگه دارم چه اتفاقی خواهد افتاد؟
    یکی از شاگردان پاسخ داد دستتان کم کم درد میگیرد.
    حق باتوست حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟
    شاگرد دیگری گفت جسارتا دستتان بی حس میشود، عضلات به شدت تحت فشار قرار میگیرند و فلج میشوند و کارتان به بیمارستان خواهد کشید. و همه شاگردان خندیدند.
    استاد گفت خیلی خوب است، اما مگر در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟
    شاگردان جواب دادند: نه!!!...
    پس چه چیزی باعث درد و فشار روی عضلات میشود؟ و در عوض من چه باید بکنم؟
    شاگردان گیج شدند و یکی از آنها پاسخ داد خب لیوان را زمین بگذارید.
    استاد گفت: دقیقا مشکلات زندگی هم مثل همین هستند. اگر آنها را چند دقیقه در ذهنتان نگه دارید اشکال ندارد، اما اگر به مدت طولانی تری به آنها فکر کنید ذهنتان به درد خواهد آمد، اگر باز هم بیشتر از آن نگه شان دارید، فلجتان میکنند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.
    فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است اما مهمتر از آن این است که در پایان هرروز و پیش از خواب آنها را زمین بگذارید. به این ترتیب تحت فشار قرار نمیگیرید، هرروز صبح سرحال و قوی بیدار میشوید و قادر خواهید بوداز عهده هر مسئله و چالشی که برایتان پیش می آید، برآیید.

موفق و سربلند باشید.
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

8. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.k94 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز ، روزخوش
    از دوستان کسی هست که با مقوله ندرگیر شده باشه و حالا حلش کرده ، ممنون میشم در این مورد اگر راهکاری دارین بهم ارائه بدین.
    4
    سلام عالی باشی عزیز
    با طب مکمل فرادارمانی درمان شدم.
    شاد باشی
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    4
    سلام عالی باشی عزیز
    با طب مکمل فرادارمانی درمان شدم.
    شاد باشی
    سلام دوست عزیز ، وقتت بخیر ، امکانش هست بیشتر توضیح بدین یا اگرسایتی داره لینکشو قرار بدین خیلی متشکرم از توجهتون.
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط usef.khezri نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یک تجربه جالب رو که بحث روانشناسی هست میخاستم باهاتون به اشتراک بگذارم

هفته اخیر من یک هفته معاملاتی بسیار عالی داشتم ترید های پر سود و عالی و ارامش بخش به تمام معنا
    دیروز که جمعه بود و اخرین روز معاملاتی من تو سال 2022 بود صبح به خودم گفتم ترید نزنم که این ژانویه که تعطیل هست با اون حس خوب ترید ها و سودهای عالی بگذرونم و لذت ببرم
    متاسفانه اعتیاد نشستن پای چارت مجبورم کرد ترید بزنم در صورتی که اصلا بازار حرکت خوبی نداشت و واقعیت ترید که زده شد ی قمار بود و اجبار به سود گیری
    یه ضرر کردم که نتیجه چند روز سودهای خوبم رو برد
    یه حالت روانی و عصبی بد شکل گرفت
    و از خونه زدم بیرون ( اگر ادامه میدادم قطعا حساب کال بود)

همیشه صدای امینو عزیز تو گوشم بوده که روزی که حسشو و احساسشو ندارید معامه نکنید اما عمل کردن واقعا سخته
    من در استانه 4 سال حضور و فعالیت فول تایم تو این بازار هستم تمامم این مدت پر قدرت و بصورت خستگی ناپذیری ادامه دادم
    امسال متوجه شدم که سخت ترین قسمت همین کنترل روانشناسی هست که باید با احتیاط بگذرونیمش و خیلی خیلی دقت داشته باشیم روی خودمون

با ارزوی موفقیت همه دوستان
    سلام دوست عزیز پستتون رو که خوندم یاد خودم افتادم که در مرحله قبلی همینجوری بودم فک کنم تویی همین تاپیک راجبش گفتم اگه بشه اسمش رو نابرابری گذاشت تویی این بازار همینه که یکی میاد یک ساله به موفقیت میرسه یکی بعد از چند سال هنوزنمیتونه خودشو کنترول کنه یه جمله قشنگ بود که میگفت شما یا انسان منظمی هستی میایی تویی بازار موفق میشی یا بازار منظمت میکنه بعد موفق میشی دوست عزیز شما گفتید معامله ای انجام دادین که سود چند گامتون رو ازتون گرفت خوب این اولین مسعله که مدیریت سرمایه رو اون روز انجام ندادین و مسعله بعدی مدیریت ریسک که اقا من از یه مقدار بشتر ضرر کردم دیگه ترید ممنوع حداقل تا فردا بازم میگم منم مثل شما بودم چند ماه پیش اومدم چند تا قانون گزاشتم بعد از مدتی که از قانون پیروی میکردم خود به خود روز هایی که حالم خوب نبود که هیچ روز هایی که فکرم یه جایی دیگه بود هم ترید نمیزدم بعضی روزا هم عشقی ترید نمیزدم تحلیل میکردم دقیق هم مثل تحلیلم شد ولی تریدش نمیزدم خخخ پس واقعا بعضی از روز ها سود ما ترید ها توییی هیچ کاری نکردنه باید رو راست باشیم با خودمون (امید وارم توضیحاتم بکارتون بیان ولی در کل خودتون باید متوجهش بشید چون منم دوستان اون موقع باهام حرف میزدم گفتم باشه اره شما درست میگید ولی بازم اشتباهات خودمو تکرار میکردم تا خسته شدم تا خودم بش رسیدم مطمعانم چند وقت دیگه یاد این پست خودتون که میفتید لبخند میزنید و یادتون میاد چی ها رو پشت سرگذاشتید خدا رو شکر که تویی خانواده بزرگ اکادمی ویو هستیم )

14. 14 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

روند تهیه تصویر ذهنی برنده ، ساده است اما آسان نیست . این کار مستلزم انضباط شخصی است .
    به یاد داشته باشید نشان یک برنده واقعی ، شخصی است که می تواند به خود دستور دهد و سپس آن را دنبال کند .
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان شبتون بخیر
    ایا راهکاری برای مراقبت چشم ها بخاطر نگاه کردن زیاد به مانیتور هست ؟
    بعد یه تایمی که به مانیتور نگاه میکنم سردرد و چشم درد میگیرم ...
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر

میتونید عینک بلوکنترل تهیه کنید

همچنین توی گوگل سرچ کنید تمرین رفع خستگی چشم ..تمرین های خوبی داره و خستگی چشم رو برطرف میکنه
    البته من عینک ندارم ولی دوستانم که کارشون توی کافی نت هست تهیه کردند و خیلی هم راضی هستند
    موفق باشید
    خیلی ممنونم ،لطف کردینامیدوارم بتونم عینک بزنم...
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 69 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 69 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع