نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
سلام
خیلی ممنون اره واقعا من خودم تو تمام تریدام حد ضرر میزاشتم تو این ترید روز قبلش داشتم فایل های استاد گوش میدادم که گفتن ما میتونیم پوزیشن رو مدیریت کنیم تا در صفر یا ضرر کم اونو ببنیدم منم اومدم همینکارو کنم که متاسفانه همچی بهم ریخت
به نظرم مدیریت پوزیشن به درد سیستم صد درصدی میخوره و حتی اگر سیستم 99 درصد هم داشته باشی باید حد ضرر بذاری چون همون یه درصده ممکنه تمام تلاش های اون 99 درصد رو از بین ببره.
نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
بستگی داره چطور رفتار کنیم با حد ضرر

خیلیا حد ضرر نمیزارن به جاش هج میکنند
یا اینکه کلی تاییدیه برای معامله داریم و مطعنیم که مارکت میخواد چیکار کنه / فراکتالی هستیم داریم میبینیم رفتار همه ی مارکت رو / خب چرا منی که میدونم مارکت میخواد چیکار کنه بیام حدضررمو اینقدر کوچیک کنم که بیاد بزنه بعد در جهت تحلیل حرکت کنه

خودمون بارها دید مثلا اون فرمت انتهای روند اتفاق افتاده(با مولتی تایم کار کردن) بعد اینقدر ادا بازی در اورد مثلا هی ساید شد بعد یه مقدار رفت توی ضرر اون سقف یا کف رو زد بعد حرکت کرد رفت به سمت تحلیل

البته امیرجان دوتا تریدر با روحیات متفاوت هستیم قطعا یک شخص روحیه متفاوتی داره و یه شخص دیگه یه جور دیگه من این مباحث فقط بابت این گفتم که فرمودید ارزش نداره ...چون بروکر از من نمیپرسه حدضرر بزاری پولتو میدم
ارزش رو تریدر مشخص میکنه
موفق باشید
هج کردن تکنیک خوبیه ولی تسلط روانی خیلی بالایی میخواد ولی به نظرم نذاشتن حد ضرر به خاطر اینکه تاییدیه از تایم بالا داریم جواب نمیده چون وقتی تو مثلا یک دقیقه حرکتی که ما میخواستیم نیفتاد و ضد ما حرکت کرد و تاییدیه های یک دقیقه ما از بین رفت ما تمام امیدمون به تاییدیه های دیگه(تایم بالا) میره و از کجا معلوم که اون تاییدیه ها هم از بین نرن؟ اونوقت ما میمونیم و حسابی که کاملا نابود شده چون مثلا ما تو یک دقیقه tp ده پیپی میخواستیم و stop ما هم مثلا 10 پیپ بوده ولی به امید تاییدیه های دیگمون همینجور ضرر رو تحمل کردیم و با از بین رفتن اون تاییدیه ها همه حساب هم از بین میره.

نذاشتن استاپ به نظر من به درد وقتی میخوره که مطمین باشیم یه منطقه باید تاچ بشه در غیر این صورت داریم قمار بزرگی میکنیم.

ولی در آخر همونطور که گفتی روحیات تریدر ها متفاوته و بودن کسایی که تو دنیا با راه رفتن روی لبه دیوار موفق شدن پس شاید حق با شما هم باشه .

شاد و پیروز باشید.