نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
یه سوالی هم در رابطه با همین پست قبلی دارم که بدجور ذهنم درگیره
برای مثال ما میگیم کنترل احساسات و عصبانیت و ....
حالا برای مثال فرضی یکی میاد مزاحمتون میشه و به خانوادتون دست دراز میکنه ؛ در این مواقع چیکار میکنین؟! میشینین نگا میکنین و میگین خب اشکالی نداره من عصبانی نمیشم و ....
یا شما در جلوی اون طرف مقابل می ایستین و باهاش درگیر میشین؟!

در اینجا شاید یه موردی پیش بیاد که بگین اگه فرکانستو ببری بالا اصلا چنین افرادی جلوت نمیان
ولی کسانی که به دین اسلام اعتقاد دارن آیا امامان و پیامبر که با اون همه روح خداوندی و پاک دامنی و ..... آیا مورد حملع افراد ستمگر قرار نمیگرفت؟ و به جنگ با آن ها نمیرفت؟!

اینجا تناقضی وجود نداره؟!
لطفا در این رابطه پاسخ احساسی یا جبهه گیری نکنید و برام سواله و میخوام به جواب برسم که پیامبر یعنی فرکانسش بالا نبود که در چنین موقعیت هایی قرار میگرفت؟!

سوال آخر که بدجور ذهنم درگیره باهاش
استاد میگه تریدرا آدمای صبور و آرام و قانونمد و منطقی و ... هستند و مثلا احساسی و ... نیستند
حالا اینجا سوالم اینه : ما باید این احساسات رو کنترل کنیم یا به کل از بینشون ببریم؟! چون یه چیز ذاتی هستند و واقعا از بین ببریم ؛ احساستی مثل هیجان و .... دیگه زندگی واقعا چه ارزشی داره؟! میخوایم از این پول پس در چه جهتی استفاده کنیم؟!
بعضی تناقض هایی به وجود اومده در ذهنم!

در این سطح کل بچه های آکادمی میدونن که پشت پرده دارن چه برنامه هایی رو انسان های زمین اجرا میکنن و سوالاتی برام پیش میاد که نکنه این واقعا با این احساسات که داریم ما نیستیم و همشون در ما جای گذاری شده اند (نه تنها احساسات بلکه تفکرات و درکمون از زندگی و حتی پول ...) و ما مثلا اصلا باید در جهات دیگه ای زندگی کنیم و تلاش کنیم و کلی سوالاتی چنین شکلی ...
ممنونم

با سلام خدمت دوست عزیز.
در اول صحبتتون موردی رو فرمودید که نتونستم ازش بی تفاوت رد شم و وظیفه خودم دونستم چیزی که به ذهنم میرسه رو خدمتتون بگم.چون به شخصه با این عبارت شما سال هاا درگیر بودم و هستم نجربیاتم رو از تراپی های مختلفی که گذروندم عرض میکنم:
حالا برای مثال فرضی یکی میاد مزاحمتون میشه و به خانوادتون دست دراز میکنه ؛ در این مواقع چیکار میکنین؟! میشینین نگا میکنین و میگین خب اشکالی نداره من عصبانی نمیشم و ....
یا شما در جلوی اون طرف مقابل می ایستین و باهاش درگیر میشین؟!

خانواده ای که شما ازش اسم بردید خیلی مجهوله. ولی در کل به نظر من تنها کسی که شما به خاطرش باید جلوی شخص مزاحم بیاستید و باهاش درگیر بشید یک طفل صغیره که نمیتونه از خودش در برابر دیگران دفاع کنه. به غیر از این اگر نظرتون پدر مادر خواهر برادر و ... هست که انسان های بالغی هستن، درگیر شدن شما با مسائل آنها شاید در ظاهر زیبا و پسندیده باشه اما در واقع شما رو درگیر موضوعاتی میکنه که تهش میشه سال ها تراپی و هزینه که معلوم هم نیست جواب بده یا نه.
شما قبل از هرکسی، نسبت به خودتون مسئولید و هزینه دادن برای دیگرانی که خودشون بالغ و عاقل هستن جز فرسوده کردن شما هیچی به همراه نداره.
احساس مسئولیتی که ما نسبت به اعضای خانواده داریم هم بسیار زیباست هم لازم
اما به شرط حفظ جایگاه و تعادل خودمون.

باقی موارد رو که فرمودید هم چون دانش و علاقه لازم رو ندارم ورود نمیکنم.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.