صفحه 532 از 555 نخستنخست ... 32432482522530531532533534542 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,311 به 5,320 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

arsalan.b آواتار ها
    9,974 بار در 1,561 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 465 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahin5233 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز و سایر دوستان

لطفا در حد تجربه و معلوماتی که نسبت به این زمینه دارید بهم کمک کنید که مشکلم برطرف بشه.

مشکل1 : دوستان وقتی دارم مارکت رو بررسی می کنم که وارد ترید بشم خیلی با عجله و سریع بررسی و تیک های چک لیست رو میزنم ؛ انگار اگه الان ورود نکنم دیگه موقعیت رو از دست میدم و این اخرین موقعیت من در مارکت است

مشکل2: وقتی وارد ترید شدم حدسود وضرر تعیین کردم ، استرس و دلشوره سراغم میاد ، در حدی که دستام خیس عرق میشن و موقعیت خروج و مدیریت پوزیشین برام ممکن نیست.

مشکل3: بعد نتیجه ترید خیلی روی من اثر داره ؛ اگر حدسود بخوره من هیجان زده میشم ، بشکن میزنم و خوشحالم . اما وقتی حدضرر میخورم به حدی ناراحت و اعصبانی میشم که سردرد میگیرم ، فکر مشغولی سراغم میاد ، و زمین و زمان رو مقصر میدونم.

مشکل 4 : به حدسود خیلی پای بندم به حدی که چند بار قیمت با حدسودم برخورد میکند اما بخاطر اسپرد بسته نمیشه و خودمم دلم نمیاد که پوزیشین رو دستی ببندم . برای حدضرر برعکس کاملا حاضرم معامله تا نزدیکی کال مارجین شدن بره توی ضرر ولی اون موقعیت و ترید با ضرر بسته نشه

این رو هم در نظر بگیرید : تمام این مشکلات در حساب دمو دارم

دوستان این مشکلات اصلی من هستن که به نظر خودم از چک لیست و تحلیل تکنیکال مهم تر هستند ، نباید نتیجه ترید هام رو من اثر بگذاره.

لطفا در این زمینه تجریه ای دارید در اختیارم قرار بدید

با تشکر
    سلام شاهین عزیز
    برای مورد 1 مقاله فومو رو بخون
    https://academywave.com/%d9%85%d9%86...3%d8%aa%d8%9f/

برای مورد 2 استاپ رو براساس نهایتا 3 درصد بالانس لحاظ کن و از پای سیستم بلند شو

برای مورد 3 باید در طول روز و زمان ترید مشاهده گر افکار و احساساتت باشی و تمرین کنی که اونهارو کنترل کنی . مدیتیشن انجام بده

برای مورد 4 فقط میتونم بهت بگم تمرین کن تا بتونی ضرر رو قبول کنی و به این درک برسی که با خوردن حدضرر هم میشه بالانس رو افزایش داد. این کارو حتما انجام بده

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

shahin5233 آواتار ها
    1,367 بار در 311 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 42 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid14 نمایش پست ها
    سلام و درود دوست عزیز
    قطعا عالی هستید
    مشکلاتی که عنوان کردید رو فکر کنم همه ی تریدر ها باهاش مواجه ان و خب تاثیر منفی روی عملکردمون میذاره
    من خودم تجربه خاصی هنوز برای رفعشون ندارم صرفا خواستم کتاب "معامله گر با ذهن اگاهانه "از "گری دیتون"رو بهتون معرفی کنم که دقیقا درباره این مشکلات و خیلی چیز های مفید دیگه بیان صحبت میکنه
    فایل پیوست 597611
    امیوارم براتون مفید باشه و نهایت استفاده رو ازش ببرید
    موفق تر باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام مشکلاتی که گفتید همه روانشناسی هستند و برای همه ی انها هم یا استاد در وبینار ها توضیح داده اند یا فایل روانشناسی یوتیوپ بوده یا یک مقاله راجبشون داخل انجمن قرار گرفته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ma2ta نمایش پست ها
    سلام دوست گلم.
    مشکل ۱- برای چند وقت اولین پوزیشنتون رو با کمترین حجم ممکن وارد بشید
    مشکل ۲- وقتی حد ضرر و سود گذاشتید کامپیوتر رو خاموش کنید تا آخر شب .شب میتونید تریدتون رو بررسی کنید و ژورنال کنید
    مشکل ۳-مدیتیشن کنید
    مشکل ۴-ی کم حد سودتون رو پایین تر قرار بدید تا بخوره
    تمام این موارد رو میتونید به عنوان قانون طلایی معامله گری برای خودتون تو تریدینگ پلن معاملاتی خودتون تعریف کنید
    ی مثال براتون میزنم مثلاً شما در تریدینگ پلن تعریف کردید که من به محض ورود به پوزیشن و گذاشتن حد سود حد ضرر پای چارت بلند میشم اگه این کار رو نکنم یک روز معامله نخواهم زد.
    تریدرهای موفق یک سیستم ساده رو برای ترید انتخاب میکنند و تمام تمرکزشون رو روی نظم و اجرای درست چک لیست میذارند.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    یک چیز رو با ایمان کامل میشه راجبش حرف زد
    نقل قوا از استاد:
    هر رفتاری که با حساب دمو دارید همون رفتاریه که در اینده در حساب ریل هم خواهید داشت.
    این عالیه که شما چک لیست دارید و یکی یکی اونها رو تیک میزنید، البته اگر این تیک زدن ها با وقوع اون چیزی که در چک لیست نوشتید مطابقت داشته باشه
    و اگر مطابقتی نداره این نشون میده شما تنها یک سری اعمال نمایشی دارید انجام میدید
    در مورد عدم پایبندیتون به حد ضرر هاتون میتونه نشونه نداشتن یک برنامه بلند مدت در ترید هاتون داشته باشه
    چنانچه دیدتون بلند مدت نباشه دنیاو آخرت معامله گریتون و تنها در همین یک ترید میبینید و دیگه اون نقشه بلند مدت این مسیر براتون رنگ میبازه
    برعکس اگر شما هدفمند باشید و با اهداف و چشمنداز بلند مدت به مارکت نگاه کنید همونی که بارها استاد در وبینار های جدید عنوان میکنند اصلا سود ده بودن و ضرر بودن ترید فعلیتون اهمیت نداره و مهم یک ماه یک فصل و یک سال تریدریتونه
    در چند پست اخیر بچه ها در مورد تریدینگ پنل صخبت ها و پیشنهاداتی داشتند اونها رو مطالعه کنید
    هر چند به دلیل گستردگی زیاد مفاهیم آموزشی از صحبت های جناب امینو همه این حرف ها براورده میشد و احتمالا گمشون کردید
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها
    سلام شاهین عزیز
    برای مورد 1 مقاله فومو رو بخون
    https://academywave.com/%d9%85%d9%86...3%d8%aa%d8%9f/

برای مورد 2 استاپ رو براساس نهایتا 3 درصد بالانس لحاظ کن و از پای سیستم بلند شو

برای مورد 3 باید در طول روز و زمان ترید مشاهده گر افکار و احساساتت باشی و تمرین کنی که اونهارو کنترل کنی . مدیتیشن انجام بده

برای مورد 4 فقط میتونم بهت بگم تمرین کن تا بتونی ضرر رو قبول کنی و به این درک برسی که با خوردن حدضرر هم میشه بالانس رو افزایش داد. این کارو حتما انجام بده

سلام و عرض ادب خدمت استاد وسایر دوستان عزیز

خیلی خیلی ممنونم که تجربه تون رو در اخیتار من قرار دادید

با تشکر

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از shahin5233 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_sa1213 نمایش پست ها
    سلام روز همگی بخیر باشه امیدوارم حال و احوال دل و ذهنتون عالی باشه
    امروز 21 امین روز از تعیین روتین جدیدم و انجام تمرینات ایجاد عادات جدید استاد عزیز هست و تصمیم گرفتم یک پستی در موردش بنویسم.
    اولش از خودم بگم که کمالگرایی و برگشت به سیستم عامل قدیمی توی وجود من خیلی قوی هست و این دو مورد خیلی من رو اذیت کرده از مسیر پیشرفت و هدفم دورم کرده و انرژی خیلی زیاده ازم گرفته تا بتونم دوباره برگردم به مسیر. اینجوری بگم که اوایل تا همه شرایط اوکی نبود نمیتونستم 100 ام رو بذارم و همیشه شل و ول میشد برنامه هام و همیشه سفت و سخت برنامه ریزی میکردم و یهو انگیزه میگرفتم و شروع میکردم به تمرین و آموزش و بعد یک مدت طی یک اتفاق غیر منتظره روتینم بهم میخورد و کلا بر میگشتم به سیستم عامل قبلی و تا بخوام برگردم به روتینم طول میکشید و این لوپ برام هی تکرار میشد. جا داره از تمامی دوستانی که تو این یک سال تو تاپیک روانشناسی فعالیت داشتند تشکر ویژه بکنم چون خیلی تاثیر گذار بودن تو رفع خیلی از نواقصات روانشناسی و شخصیتی خودم که چون نمیخوام پست طولانی باشه و خارج از موضوع پست هست اشاره ای بهشون نمیکنم. مخصوصا از @Ali97 @forexmh @tarokh @Snow_Trader @Erfanalkعزیز و بقیه دوستان
    خلاصه من تونستم به کمک شماها از کمال گراییم کم کنم از حساس بودنم به برنامه کم کنم و یه جورایی با خودم کنار بیام تا بتونم درستشون کنم نه اینکه بجنگم باهاشون. خداروشکر 21 روز تونستم کار های زیر رو به صورت مستمر انجام بدم:
    1- بستن ساعت به دست راست ( که عادت شده برام اصن حس نمیکنم قبلا دست چپم میبستم)
    2- صبح ساعت 4:30 بیدار میشم و میتونم قبل از اداره 2 ساعتی به آموزش بپردازم. ( خیلی مهمه برام این مورد)
    3- بازی فراوانی رو انجام بدم ( قبلا چندین بار شروع کرده بودم ولی رکوردم نهایتا 19 روز بود)
    4-هر روز تاپیک روانشناسی و تاپیک تمرین رو مطالعه میکنم
    5- برنامه هدف ام رو هر روز صبح مینویسم ( مث داستان اون فروشنده ای که تو سه تا موقعیت از شهر 5000 دلار کالا فروخته بود و فهمیده بودند برای خودش تو دفترش هدفشو مینوشته)
    6- مطالعه کتاب های روانشناسی معامله گریو موفقیت

خیلی دلم میخواد دوباره ورزش رو بیارم تو برنامم ولی چون کارمندم و متاهل تایم کمی دارم که اونم تخصیص دادم به موارد بالا و آموزش و تمرین تکنیکال و همچنین مدیتیشن ( و خوندن کتاب دعوت به تمرین ذن).

خواستم از استاد عزیز هم تشکر کنم شاید به ظاهر خیلی کوچیک و کم اهمیت باشه ولی همین تعویض دست برای بستن ساعت که یک عادت کوچیک هست و تیک انجام دادنشو صبح میزنی و اشاره به کتاب تخت خوابت را مرتب کن و کتاب عادت های اتمی (ساخت عادات زنجیر وار) باعث میشه کلی از عادت های جدید رو بسازی و به روتینت پایبند باشی.
    عذرخواهی میکنم طولانی شد خواستم تجربه ام رو بنویسم. خوشحال میشم اگر دوستان نظری داشتند بنویسند.

فایل پیوست 597351 فایل پیوست 597352
    سلام و وقتتون بخیر علی جان
    خیلی هم عالی
    تبریک میگم بابت شجاعتی که داشتید و وارد مسیر سخت و ترسناک تغییر شدید
    شما فوق العاده هستید
    با قدرت ادامه میدیم
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    به جتسجوی خدا رفتم خودم را یافتم
    به جستجوی خودم رفتم خدارا یافتم
    "مولانا"

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

yeekttaa آواتار ها
    675 بار در 204 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    گزیده*ای از کتاب جادوی باور داشتن، نوشته کِلَود ام. بریستول

۱. فکر سرچشمه تمام ثروت*ها، تمام موفقیت*ها، تمامی چیزهای مادی، تمامی کشفیات و ابداعات بزرگ و هر نوع دستاوردی است.*

۲. افکاری غالب شما تعیین*کننده شخصیت، شغل و زندگی روزمره شماست. بنابراین افکار انسان است که او را موفق یا ناکام می*کند.

۳. کلام شکسپیر حالا معنا و مفهوم بیشتری دارد:
    هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد. تنها فکر است که چیزی را خوب یا بد می*کند.
    خدایِ اَبَدی درونِ بدن - یکتا

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از yeekttaa عزیز تشکر کرده اند:

1,232 بار در 440 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeekttaa نمایش پست ها
    گزیده*ای از کتاب جادوی باور داشتن، نوشته کِلَود ام. بریستول

۱. فکر سرچشمه تمام ثروت*ها، تمام موفقیت*ها، تمامی چیزهای مادی، تمامی کشفیات و ابداعات بزرگ و هر نوع دستاوردی است.*

۲. افکاری غالب شما تعیین*کننده شخصیت، شغل و زندگی روزمره شماست. بنابراین افکار انسان است که او را موفق یا ناکام می*کند.

۳. کلام شکسپیر حالا معنا و مفهوم بیشتری دارد:
    هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد. تنها فکر است که چیزی را خوب یا بد می*کند.
    عالی بود

12. 4 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    به جتسجوی خدا رفتم خودم را یافتم
    به جستجوی خودم رفتم خدارا یافتم
    "مولانا"
    عالی بود عرفان عزیز

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KazM نمایش پست ها
    تو یوتیوب که سرچ بزنید رضا زنگنه اولین پیج مال خودشه. نشد با گوشی لینک بذارم. ولی این عکسشه
    فایل پیوست 597509
    ممنون

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ترید یک بازی است
    داشتن ذهنیت برنده یکی از قوی ترین ابزار هر تریدری است شما با بهترین مدیریت سرمایه و بهترین سبک پرایس اکشن اگر از نظر ذهنی وروانی آماده نباشید به راحتی می توانید وین ریت سیستم خود را از 90 به 40 درصد کاهش دهید

بازارهای مالی از جمله فارکس یکی از میدان های بازی است که الان با میدان بازی فوتبال بررسی می کنیم که در زندگی واقعی هیچ یک از رفتار های عجولانه ای مثل حجم اضافه کردن و ریسک غیر منطقی هیچ تیمی قصد ندارد انجام دهد مگر تیم از نظر روانی خودش ببازد

خیلی از انسان ها در مقابل اولین شکست خودشان را به راحتی می بازند و رفتار صفر و یک دارندیعنی کل موفقیتشان فدای این شکست می کنند و قید تمام کارها و اهداف خودشان را میزنند (مثل زمانی که فول مارجین وارد شده اید یا اینقدر حجم اضافه میکنید که حساب در ضرر است و حساب را رها میکنید یا می بازید یا امید بازگشت حساب)
    در بازی فوتبال مهم تر از داشتن بهترین بازیکن های قوی و حرفه ای مهم ترین چیز روحیه تیمی و تمرکز و باور خودشان هست و پلان مشخصی دارند و زمانی که تیم احساسی شود وخودش را ببازد کل تیم با بهترین بازیکن ها بازنده است

شما فکر کنید اگر تیمی با اولین گل خودش را می باخت و امیدی تا پایان بازی نداشت بازی فوتبال اصلا جذابیتی داشت ؟؟ بازی تیمی یعنی هم گل می خوریم و هم گل میزینم پس اگر دو تا یا سه تا گل، تیمی خورد باید خودش را ببازد و کل دفاع خود را خالی کند و کل بازیکنان در زمین حریف باشند ؟
    آیا شما با اولین یا دومین حد ضرر کل حسابتان را فدای بازار می کنید
    موفقیت به تعداد برد های شما نیست به تعداد شکست هایی است که هر با ذهنیت برنده بلند شده اید

بهتر است از خودتان بپرسید آیا رفتارتان حرفه ای است ؟؟
    آیا وقتی سه تا گل میخورید باید خودتان را ببازید؟ با سه تا حد ضرر چی
    آیا وقتی امیدی به برد نیست باید تیم گل بیشتری بخورد ؟ آیا هنوز به حجم معامله و تعداد معامله های خود اضافه میکنید
    آیا وقتی بازی گره خورده باید ضد حمله کرد و دفاع را خالی کنیم تا فرصت برای حریف مهیا شود ؟ وقتی بازار را نمی فهمید باید هر طور شده ترید کنید؟؟
    وقتی سه تا گل جلو هستید مغرور می شوید و غیر حرفه ای عمل میکنید یا اگر فرصت بود ضد حمله میکنید؟ وقتی 3 درصد سود گرفتید آیا در معامله بعدی 3 درصد را به باد می دهید منطقی ترین حالتش اینه ضد حمله کنیم و در معاملات بعدی نیم یا یک درصد ریسک کنید به عبارتی روی بخشی از سود ها ریسک کنید نه اینکه هم سود و هم بخشی از حساب وارد معامله کنید
    پس داشتن روحیه قوی و ذهنیت قوی وباور شما به مهارت هایتان تعیین کننده موفقیت شماست
    موفق و پیروز باشید

ویرایش توسط hamidrezaa : 03-06-2024 در ساعت 18:00
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

1,258 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    ترید یک بازی است
    داشتن ذهنیت برنده یکی از قوی ترین ابزار هر تریدری است شما با بهترین مدیریت سرمایه و بهترین سبک پرایس اکشن اگر از نظر ذهنی وروانی آماده نباشید به راحتی می توانید وین ریت سیستم خود را از 90 به 40 درصد کاهش دهید

بازارهای مالی از جمله فارکس یکی از میدان های بازی است که الان با میدان بازی فوتبال بررسی می کنیم که در زندگی واقعی هیچ یک از رفتار های عجولانه ای مثل حجم اضافه کردن و ریسک غیر منطقی هیچ تیمی قصد ندارد انجام دهد مگر تیم از نظر روانی خودش ببازد

خیلی از انسان ها در مقابل اولین شکست خودشان را به راحتی می بازند و رفتار صفر و یک دارندیعنی کل موفقیتشان فدای این شکست می کنند و قید تمام کارها و اهداف خودشان را میزنند (مثل زمانی که فول مارجین وارد شده اید یا اینقدر حجم اضافه میکنید که حساب در ضرر است و حساب را رها میکنید یا می بازید یا امید بازگشت حساب)
    در بازی فوتبال مهم تر از داشتن بهترین بازیکن های قوی و حرفه ای مهم ترین چیز روحیه تیمی و تمرکز و باور خودشان هست و پلان مشخصی دارند و زمانی که تیم احساسی شود وخودش را ببازد کل تیم با بهترین بازیکن ها بازنده است

شما فکر کنید اگر تیمی با اولین گل خودش را می باخت و امیدی تا پایان بازی نداشت بازی فوتبال اصلا جذابیتی داشت ؟؟ بازی تیمی یعنی هم گل می خوریم و هم گل میزینم پس اگر دو تا یا سه تا گل، تیمی خورد باید خودش را ببازد و کل دفاع خود را خالی کند و کل بازیکنان در زمین حریف باشند ؟
    آیا شما با اولین یا دومین حد ضرر کل حسابتان را فدای بازار می کنید
    موفقیت به تعداد برد های شما نیست به تعداد شکست هایی است که هر با ذهنیت برنده بلند شده اید

بهتر است از خودتان بپرسید آیا رفتارتان حرفه ای است ؟؟
    آیا وقتی سه تا گل میخورید باید خودتان را ببازید؟ با سه تا حد ضرر چی
    آیا وقتی امیدی به برد نیست باید تیم گل بیشتری بخورد ؟ آیا هنوز به حجم معامله و تعداد معامله های خود اضافه میکنید
    آیا وقتی بازی گره خورده باید ضد حمله کرد و دفاع را خالی کنیم تا فرصت برای حریف مهیا شود ؟ وقتی بازار را نمی فهمید باید هر طور شده ترید کنید؟؟
    وقتی سه تا گل جلو هستید مغرور می شوید و غیر حرفه ای عمل میکنید یا اگر فرصت بود ضد حمله میکنید؟ وقتی 3 درصد سود گرفتید آیا در معامله بعدی 3 درصد را به باد می دهید منطقی ترین حالتش اینه ضد حمله کنیم و در معاملات بعدی نیم یا یک درصد ریسک کنید به عبارتی روی بخشی از سود ها ریسک کنید نه اینکه هم سود و هم بخشی از حساب وارد معامله کنید
    پس داشتن روحیه قوی و ذهنیت قوی وباور شما به مهارت هایتان تعیین کننده موفقیت شماست
    موفق و پیروز باشید

بسیار عالی بود.ممنون

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 63 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 63 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع