نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
سلام ابوالفضل جان
امیدوارم حالتون عالی باشه
درکتون میکنم و ممنونم به این حالتون به اشتراک گذاشتید.
بین چیزی که میخواید و چیزی که انجام میدید و چیزی که هستید تفاوت هست.
اگر هدف خاصی دارید برید بررسی کنید رفتار اصولی اون کار چی هست، چه شخصیت و نوع فکر و احساسی باید داشت؟ یعنی مثلا میخواید تریدر موفق سودساز باشید. این شکل تریدر بودن مستلزم چی هست؟ این تریدر چه کارهایی میکنه و چه کارهایی نمیکنه؟ چه عادات و رفتار و احساساتی داره؟ چه مسیری رفته؟ جواب این ها دادید با خودتون روراست بشید و ببینید شما چقدر انجامشون میدید؟ اونهایی که به نظرتون زیر ۶۰درصد انجام میدید و سعی کنید بهترش کنید.
چجوری بسنجید؟ براساس چیزایی که خودتون گفتید. یعنی آموزه های استاد. درکنارش درباره آدم های موفق این حوزه هم مطالعه کنید و فقط مفاهیم این دوره بی نهایت بار تمرین کنید و ببینید.
حالا به کدوم سمت میخواید برید؟ هدف اصطلاحا s.m.a.r.t سال آیندتون بنویسید واولین قدم سر راهتون بنویسید و فقط اون انجام بدید. هدفها بعدی خودشون سر فرصتش بهتون خودشون نشون میدن. مثلا تو مثال بالا هدف سر راهتون این میتونه باشه که ترید روزانه براساس چک لیستم(اصولم) برای ۱تا۴ ترید اصولی به مدت ۴۰ روز کاری. مثلا من دیروز و امروز ترید نکردم. (تا الان) ولی طبق این هدف ۲ گام برداشتم.
مورد بعدی هم اینکه ببینید توی پذیرش احساساتتون مشکل دارید؟ میخواید احساساتتون کنترل کنید و بگید این حس بد مثلا ضرر یا زمان زیاد بردن نباشه؟ اگر اینجوری هستید و نمیخواید حس بد باشه و میخواید با فقط حس خوب ترید کنید بهتون پیشنهاد میکنم کتاب تله شادمانی اثر راس هریس مطالعه کنید و حتما تمریناتش انجام بدید برای ۳تا ۶ماه.
اگر هم حس میکنید خیلی ریشه ای تر هست بهتون پیشنهاد میکنم با یک مشاور صحبت کنید.
ولی اینو بدونید اینک رد میشه. تو یک مقاومت ماژور رسیدین اینم میشکنه و میشه حمایت.

سلام سروش جان ممنون از راهنماییتون
ببینید الان من هدف اصلیم اینه که توی دمو بتونه به سود برسم که طبق اون بتونم برم حساب ریل و از مارکت پول در بیارم

و الان مشکلی که دارم اینه چک لیستی ندارم که ب قول معروف به اون ایمان داسته باشم:وقتی دوره پرایس رو تموم کردم به چک لیستم ایمان داشتم و خوب هم ترید میزدم اما چون 100 درصد بهم در ماه سود نمیداد راضی نبودم و وارد دوره فراکتالی شدم
البته میدونم که مشکل فقط سیستم و چک لیست نیست و قسمت اعظم مشکلاتم روانشناسیه که همونطوری که گفتم خیلی خیلی بهتر شدم نسبت به سال گذشته
کاری که میخوام بکنم این هستش لطفا نظرتون رو بگید:
میخوام از امروز به مدت یک ماه روزانه فقط یک ترید براساس دوره پرایس اکشن و بدون اندیکاتور ها بزنم و از صفحه ی مانیتور فیلم بگیرم(استاد یکبار گفتن همین مورد یک ترید در روز خیلی از مشکلات روانشناسی رو حل میکنه)
دوم ابنکه همزمان دوره فراکتالی رو شروع کنم از ابتدا تا اخر فایل شماره 10(اخر مین چارت) رو طبق نقشه راه طی کنم و در گذشته تمرین کنم

پیشنهادی یا تجربه ای دارید؟؟اصلا کارم درسته؟