نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
دورد برشما دوست عزیز. عالی و فوقالعاده توضیح دادین.

ذهنی که تحت کنترل و مدیریت نباشه تبدیل به یک غول بی شاخ و دمی میشود که . . . بنسبت میزان تحت کنترل نبودنش ، همه بلای سر میزبان و اجتماع خواهد اورد.
مقاوت ذهنی ریشه در عدم تسلیم و نوعی قضاوت هستش. و عدم تسلیم و قضاوت باز موتور تقویت کننده ی ذهن!

ذهن خیلی دوست داره که مشکل رو از طریق خودش حل کنیم و راه حل های اون رو پیاده کنیم و نریم سمت راه حل ساده اما عمیقتر! بستری که بوجود اورنده مشکل هستش ،
و ساختارش اینگونه هست در صورتی که تحت کنترل نیست ، راه حل هاشم موقتی یا آسیب زننده خواهند بود.

راهکار اصولی فراتر از ذهن رفتن هستش و قطع انتقال انرژی به ذهن.

کاری که باید بشه اینکه :
  • فرد با تمرین در کارهای کوچیک و ساده روزانه رو بشکل تمرین انجام بده تا بتونه مزه ی بودن در حال رو بچشه ( از بعد عمیقتری لمس میشه )

مثال: مسواک زدن ، دوش گرفتن ، درست کردن غذا ، چای خوردن ، رانندگی و . . . در هین انجام این کارها به این شکل که هدف دار نیست به خوده
انجام فعالیت توجه بشه. ( توجه یعنی انرژی ) در هین انجام کار هزاران بار ممکنه ذهن بیاد و توجه رو ببره سمت خودش ، وقتی متوجه این شدین بدونه
هیچ قضاوتی راجب خودتون و برخورد قهری با ذهن فقط متوجه بشید و مجدد توجه رو بیارید روی کاری که میکنید.

نکته 1: به هیچ وجه با ذهنتون بشکل قهری برخورد نکنیند ، قضاوت نکنید ، برچسب نزنید. خوده قضاوت و برخورد قهری و برخورد با ذهن دقیقا باز بازی ذهن
هستش!

نکته 2 : مدیتیشن هم آلوده به ذهن شده! مدیتیشن توجه به تنفس ، بخاطره اینکه تنفس هیچ شکلی نداره و باعث ایجاده خوراک برای ذهن نمیشه و از سرشت ما انجام میشه
با کیفیترین مدل مدیتیشن هست.

استاد در یکی از وبینارها راجب قدرت نیروی حال توضیحاتی رو دادن که اون بخش رو کات کردم برای دانلود. لیــــــــنک دانــــــــــلود

بعداز اینکه فرد این مرحله رو گذروند ، و خودش رو یکی ندونست با ذهن و احساساتش ، اونموقعه هست که مثل پروردگار خالق میشه.

بقوله اقای اکهارت : حضرت مسیح راز دریافت و قانون جذب رو در یک جمله ساده گفته:برای چیزی دعا و درخواست می کنین ، باور کنین که
به شما داده شده یا درحال حاظر دارینش.
این جمله و پیاده کردنش در زندگی یک مقدمه و زمینه و بستر لازم داره و اون تمرین و تمرین و تمرین پیوسته در حال بودن و موندن هستش.
تنها جای که ما باید باشیم و توجه و عملمون در جهت اون باشه زمان الان هستش! کیفیت این لحظه میتونه همه چی رو تغییر بده.
Untitled.png
سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا آقا میرتوحید
پیرو صحبت شما و دوست دیگمون، آقا حمیدرضا
مدتی پیش که من درگیر با مسائل روانی و ذهنی خودم بودم، که تریدهای منو به شدت تحت تاثیر قرار داده بود از دوست عزیزم آقا هادی @kamanche راهنمایی گرفتم. ایشون مثل همیشه من رو راهنمایی کردن و سمینار گذر از ذهن آقای مزدافر مومنی در یوتیوب رو بهم پیشنهاد دادن. آگاهیی که در این سمینار به ما در مورد ذهن داده میشه بینظیر هست. طبیعتا در راستای مسائل روانشناسی دوره هم هست.
عزیزانی که در پی شناختن بیشتر ذهن هستند حتما دنبال کنند.
موفق باشید.