سلام و درود
دوستان من ۲ ساله حدودا دانشجوی دوره پرایسم و از نظر خودم به جاهای خوبی رسیدم، چک لسیت مطمئن و اعتماد به نفس و دید نرمال و تسلط به پرایس
اخیرا برای بار ۱۰ ام داشتم فایل های اشتیاق سوزان رو میدیدم و نکاتش رو جزوه میکردم. با خودم گفتم اینطوری نمیشه باید یه نقشه راه برای اشتیاق سوزان خودم درست کنم با این تکنیک هایی که استاد گفتن. مثلا از بازی فراوانی وسایلی که خیلی دیگه به طرز باورنکردنی دوست دارم رو همه رو یه فولدر کردم گذاشتم جلوم. بازی های سرعت و رکورد درست کردم و غیره.
در آخر اومدم یه لیست درست کردم که شامل ۲ بخشه. بخش اول در مسیر تریدر شدن کار هایی که اشتیاق دارم به انجامشون و کارهایی که علاقه ای ندارم به انجامشون . بخش دوم زمانی که به صورت مستمر یک تریدر سود ده شدم مثلا ۵ سال دیگه که بتونم به خودم بگم تریدر پروفشنال.
حالا داستان اینجاست که به طرز ناخودآگاهی تو بخش اول کار هایی که در مسیر تریدر شدن علاقه ای بهشون ندارم، نوشتم ترید زدن!!!!
این شاید یه ترسیه که از ترید هایی که ضرر شدن تو لایه های ناخودآگاه ذهنم شکل گرفته، و یا حتی واقعا ناخودآگاهم با مرحله ترید زدن مشکل داره چون دقیقا روزی ۱۰ ساعت پای لپتاپ دارم فایل هارو دوره میکنم تمرین میکنم مقالات رو میخونم و و و ... ولی در نهایت به زور یک یا دو ترید میزنم در طول هفته. البته صبر میکنم که تمام تایم فریم ها از روزانه به پایین هم جهت بشن تا ورود کنم بنابراین اکثر روزا از تایم ۱ ساعته پایین نمیرم بنابراین نگاه کردن و آپدیت کردن ۱۰ تا چارت برام روزی نیم ساعت هم وقت نمیگیره تا زمانی که به موقعیت نزدیک بشه که اون روز بخش بزرگی از روز میره برای چارت و پوزیشن گرفتن.
به هر حال به هر طریقی که هست در ناخوداگاهم احتمالا ترس یا ناراحتی یا سختی به ترید زدن دارم. منظورم اون لحظه ی حساب کتاب مدیریت سرمایه و زدن دکمه خرید یا فروش و منتظر موندن برای نتیجه هست. حتی زمانی که تو سوده و خوبم تو سوده انگار یه ناراحتی و عذابی باهامه!
البته از بچگی علاقه خیلی زیادی داشتم و از سال ۹۷ به واسطه یکی از دوستان آشنا شدم و شروع کردم و همیشه هم لذت بردم در کل. ولی این بخش ترید زدن که مهمترین بخش تریدر بودنه نباید در ناخوداگاهم سخت و ناراحت کننده باشه
از استاد عزیز و دوستان گرامی خواهش میکنم راهنمایی کنید چکار باید بکنم که این رو در لایه های زیرین مغزم به یک حس خوب تبدیل کنم؟ آیا مثلا با همین کاری که شب قبل تصور میکنیم ترید رو زدیم و سودش رو گرفتیم به مرور درست میشه؟ یا باید تجربه و اعتماد به نفس بیشتر بشه؟ @amino @Proadmin