نقل قول نوشته اصلی توسط shahin5233 نمایش پست ها
سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز و سایر دوستان

لطفا در حد تجربه و معلوماتی که نسبت به این زمینه دارید بهم کمک کنید که مشکلم برطرف بشه.

مشکل1 : دوستان وقتی دارم مارکت رو بررسی می کنم که وارد ترید بشم خیلی با عجله و سریع بررسی و تیک های چک لیست رو میزنم ؛ انگار اگه الان ورود نکنم دیگه موقعیت رو از دست میدم و این اخرین موقعیت من در مارکت است

مشکل2: وقتی وارد ترید شدم حدسود وضرر تعیین کردم ، استرس و دلشوره سراغم میاد ، در حدی که دستام خیس عرق میشن و موقعیت خروج و مدیریت پوزیشین برام ممکن نیست.

مشکل3: بعد نتیجه ترید خیلی روی من اثر داره ؛ اگر حدسود بخوره من هیجان زده میشم ، بشکن میزنم و خوشحالم . اما وقتی حدضرر میخورم به حدی ناراحت و اعصبانی میشم که سردرد میگیرم ، فکر مشغولی سراغم میاد ، و زمین و زمان رو مقصر میدونم.

مشکل 4 : به حدسود خیلی پای بندم به حدی که چند بار قیمت با حدسودم برخورد میکند اما بخاطر اسپرد بسته نمیشه و خودمم دلم نمیاد که پوزیشین رو دستی ببندم . برای حدضرر برعکس کاملا حاضرم معامله تا نزدیکی کال مارجین شدن بره توی ضرر ولی اون موقعیت و ترید با ضرر بسته نشه

این رو هم در نظر بگیرید : تمام این مشکلات در حساب دمو دارم

دوستان این مشکلات اصلی من هستن که به نظر خودم از چک لیست و تحلیل تکنیکال مهم تر هستند ، نباید نتیجه ترید هام رو من اثر بگذاره.

لطفا در این زمینه تجریه ای دارید در اختیارم قرار بدید

با تشکر
سلام دوست گلم.
مشکل ۱- برای چند وقت اولین پوزیشنتون رو با کمترین حجم ممکن وارد بشید
مشکل ۲- وقتی حد ضرر و سود گذاشتید کامپیوتر رو خاموش کنید تا آخر شب .شب میتونید تریدتون رو بررسی کنید و ژورنال کنید
مشکل ۳-مدیتیشن کنید
مشکل ۴-ی کم حد سودتون رو پایین تر قرار بدید تا بخوره
تمام این موارد رو میتونید به عنوان قانون طلایی معامله گری برای خودتون تو تریدینگ پلن معاملاتی خودتون تعریف کنید
ی مثال براتون میزنم مثلاً شما در تریدینگ پلن تعریف کردید که من به محض ورود به پوزیشن و گذاشتن حد سود حد ضرر پای چارت بلند میشم اگه این کار رو نکنم یک روز معامله نخواهم زد.
تریدرهای موفق یک سیستم ساده رو برای ترید انتخاب میکنند و تمام تمرکزشون رو روی نظم و اجرای درست چک لیست میذارند.
موفق باشید