صفحه 529 از 555 نخستنخست ... 29429479519527528529530531539 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,281 به 5,290 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

forexmh آواتار ها
    8,751 بار در 2,333 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام جناب سپهر
    برای خودتون و همسفرتون که در این مسیر همراهتون بوده آرزوی صبر موفقیت و وسعت رزق دارم
    روح پدر و مادر غریق رحمت
    با داستانتون دقایقی زندگی کردم
    بهتون تبریک میگم که ایستادید و ادامه دادید
    وقتی یک ماه شد مابقی هم درست میشه کافیه با همون فرمون مسیر و طی کنید(نه تغییر حجم نه تغییر ریسک نه تغییر یهوییه بالانس)
    امیدوارم طبق برنامه هدفتون گامهاتون و جشن بگیرید و روی دیگه سکه زندگیتونو که کسب موفقیت مستمر در بازار های مالی هستو مثل امروز باز هم باهام.ن به اشتراک بزارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehr.F نمایش پست ها
    دو عکس زیر مربوط به اولین حساب ریل من به عنوان یک تریدر هست که دوست داشتم با شما دوستان در میون بزارم و یک داستان کوتاهی از خودم بهتون بگم.
    دقیقا اول دی ماه ۱۳۹۹ بود، روز چهلم پدرم، بعد از اتمام ساعت کاری تصمیم را گرفته بودم دیگر نمیخواستم این مسیر را ادامه دهم شاید در آن لحظه به دلیل شرایط سخت روحی تصمیم احساسی به نظر می آمد اما از تصمیمم مطمئن بودم.
    استعفا دادم، در ذهنم انواع و اقسام ایده ها کارها را مرور می کردم تا اینکه قدیمی ترین دوستم مرا با بازارهای مالی آشنا کرد این ماجرا با بازار کریپتو آغاز شد. جذاب بود *یکی دو ماه اول عالی بود سود سود سود تا اینکه بازار آن روی سکه هم به من نشان داد ضرر ضرر ضرر. در حال سر و کله زدن با بازارهای مالی بودم که با همسرم تصمیم گرفتیم مهاجرت کنیم اما شیفته معامله گری و ترید شده بودم و دلم میخاست که یک تریدر موفق بشوم.
    زندگیمان شد آیلتس شب و روزمان را برایش گذاشتیم خواندیم و خواندیم و آیلتس گرفتیم، دانشگاه خوب و اسمی پیدا کردیم، اپلای کردیم و قبولی دانشگاه رو هم گرفتیم و الان دیگر زمان خیالبافی بود که چه کارهایی بکنیم در سرزمین رویاها. با همان خیال خوش رفتیم برای غول مرحله آخر گرفتن ویزا و آنجا هم داشتیم پیروز میشدیم که دوباره زندگی آن روی خودش را به ما نشان داد.
    مهر ۱۴۰۰، مادر بیمار، مادر درگیر سرطان، خیلی دیر شده، وقتی ندارید. انگار زندگی به عقب برگشته بود همان حرف*هایی که در مورد پدرم شنیده بودم دوباره مسیر زندگی عوض شد. حالا شب و روزمان شده بود مادر، بهبودش و حتی شاید درمانش. آن خیالبافیها و فکرهای خوب همه جایشان را به تصویر مادر داده بودند. شرایط خیلی خیلی سخت بود، شرایط مالی سخت و از لحاظ روحی و جسمی خسته اما چاره ای جز ادامه حرکت وجود نداشت و فکری در ذهن، تریدر شدن.
    شهریور ۱۴۰۱، به ظاهر همه چیز عادی بود، شرایط مادر هم ثابت و فرصتی نسبتا مناسب برای شروع دوباره دورهای آموزشی معامله گری که خریده بودم، جسته و گریخته میخواندم و تمرین می*کردند تا آبان همان سال مادر رفت . . .
    دوباره شکسته شدن و دوباره غم، دقیقا دوسال بعد از پدر، دیگر پاها توان رفتن نداشتند و ادامه مسیر سخت تر از قبل بود اما تلخی ماجرا اینجاست که زندگی برای از نو ایستادن تو، بهبود زخم های تو صبر نمیکند و تو باید دوباره بایستی و با قطار زندگی حرکت کنی.
    در اوج شکست تنها یک هدف داشتم تریدر شدن شروع به خواندن کردم تمرین تمرین تمرین. خیلی وقت ها نا امید میشدم و در خلوت خودم اشک میریختم اما چاره ای جز ادامه دادن نبود هشت ماه تمام خواندم و تمرین کردم یک ماه در دمو تمرین کردم اما حس می*کردم چیزی کم است.
    مرداد ۱۴۰۲، اولین حساب ریل خودم را باز کردم دو هفته عالی طبق چک لیست با برنامه همه چی در سود. طمع به سراغم آمد که پوزیشن ها را با لات بالا ببند سود سود ضرر سود ضرر ضرر ضرر . . .
    شرایط بسیار بد بود در بدترین شرایط پولی، همان مقداری هم که داشتیم را وارد بازار کرده بودم که آن را هم داشتم یواش یواش از دست می دادم اینجاست که احساس شکست سرخوردگی و نا امیدی کل وجود شما را در برمیگیرد و دوست دارید از این بازار انتقام بگیرید اما بیشتر و بیشتر در ضرر فرو می*روید. مجبور هستید همه چیز را عادی نشان دهید چون شما متاهل هستید اما هر روز شرایط سخت تر می شود و هر روز ضرر ضرر ضرر. ناامیدی، شکست، شب بیداری و در تنهایی اشک ریختن می*شود کار هر روزتان، بدترین قسمت این است که به خودتان، به توانایی*هایتان و همه چیز شک می*کنید آنجاست که یا باید شکست بپذیرید یا دوباره بلند شوید.
    در این مرحله برای من قضیه حیثیتی شده بود و تنها هدفم این بود که خودم را به خودم ثابت کنم. یک ماه استراحت کردم یادگرفتم ذهنم را کنترل کنم نه ذهنم مرا، صداهایی درونیم که همیشه مرا سرزنش می*کردند را کمی ساکت کردم و از اول ماه فوریه شروع کردم به معامله با صبر، اصول و کنترل ذهن. اول ماه که شروع کردم انگار بزرگ*تر شده بودم و شاید هم عاقل تر و همینطور صبورتر و امروز همان حساب ریل اولیه ای که ۱۰۰ دلار تهش مانده بود را به ۲۰۳ دلار رسانده ام. شاید برای بعضی از دوستان مبلغ قابل توجهی نباشد و در این بازار پرسود مالی اصلا به چشم هم نیاید اما برای من یک برد بزرگ بود و هست. چون در بازارهای مالی اصول و قوانین ثابت هستند پس اگر با یک حساب ۱۰۰ دلاری می*توان ۱۰۰ درصد افزایش بالانس داشت پس با یک حساب ۱۰۰۰ دلاری یا ۱۰۰۰۰ دلاری و حتی بیشتر هم می*توان سودآوری داشت اما خوب ریسک و شرایط روانی را نباید فراموش کرد
    متن کمی بلند شد عذرخواهی می*کنم اما دوست داشتم این سفری که داشتم را با شما درمیون بگذارم. من در این سفر تا سر حد شکستن، خرد شدن و ناامیدی پیش رفتم اما تمام تلاش خودم را کردم که شکسته نشوم و خرد نشوم و همیشه امید و باور داشته باشم، مادرم همیشه میگفت به مو میرسه اما پاره نمیشه. من یادگرفتم صبور باشم، تلاش مستمر داشته باشم، اگر شکستی میخورم فراموش کنم و ادامه بدهم و اگر هم پیروز شدم باز هم فراموش کنم و ادامه بدهم.
    پ.ن: در هر سفری همسفر خیلی مهمه من همسرم همسفرم بود سعی کنید همسفرهای خوبی انتخاب کنید.
    @amino @admin
    فایل پیوست 596142
    فایل پیوست 596143
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

1,232 بار در 440 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام ارادت
    داشتم به این فکر میکردم وقتی تریدر بودن رو به عنوان یک شغل در نظر بگیریم چه وظایفی رو باید انجام داد و جزو وظایف شغلی یک تریدر حساب میشه.
    به چند مورد برخوردم که عنوان میکنم و شما دوستان عزیز هم اگر نکته یا وظیفه ای به ذهنتون اومد حتما عنوان کنید.

۱.تمرین ذن
    ۲.شکرگذاری
    ۳.غذای مناسب
    ۴.ورزش و تحرک جسمی
    ۵.خوردن اب به مقدار مناسب
    ۶.رسوندن مواد مورد نیاز بدن به بدن(ویتامین ها و مواد معدنی و ...)
    ۷.تصویر سازی(چه تصویر سازی سود روزانه و چه تصویرسازی سبک زندگی مد نظر)

از اینجا به بعد به ترید مربوط میشه:
    ۸.صبر برای موقعیت مناسب طبق چکلیست
    ۹.ترید طبق چکلیست و تریدینگ پلن
    ۱۰.ژورنال کردن هر ترید هم به صورت عکسی و هم به صورت ویدیویی
    ۱۱.بررسی روزانه تریدینگ پلن و چکلیست برای اینکه وارد ناخوداگاه ما بشه.
    ۱۲.بررسی پوزیشن های زده شده (سود داده چرا سود داده - ضرر داده چرا ضرر داده)
    ۱۳.بررسی کل پوزیشن های طبق چکلیست که کل واچ لیست ما در طول روز داده (چند تارو من گرفتم - چندتاش سود بوده چند تاش ضرر و ...)
    ۱۴. قطع ترید به محظ رسیدن به هدف سود روزانه یا هفتگی یا ماهیانه و به محظ رسیدن به حد ضرر روزانه و هفتگی و ماهیانه

این لیست میتونه اپدیت بشه.

ناخوداگاه بسیاری از ما ترید رو به عنوان یک شغل نپذیرفته و با تغییر طرز فکر و ناخوداگاهمون میتونیم باعث پیشرفت در معامله گری خودمون بشیم.
    ارزوی بهترین ها
    تارخ
    ممنون بابت اشتراک گذاری این پست
    میشه یه توضیح در مورد تردینگ پلن بدید یعنی چی؟

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدابراهیمی نمایش پست ها
    سلام ارادت
    ما ۲ فاکتور داریم که خیلی مهمه.
    یکیش چکلیست دومیش تریدینگ پلن.
    چکلیست خلاصه اتفاقاتی هست که شما انتظار دارید ببینید تا وارد پوزیشن بشید و دونه دونه باید تیکشون بزنید تا وارد معامله بشید.مثلا تو یکساعته روند رو مشخص میکنم.تو ۱۵ دقیقه دنبال شکست خط روند و اخرین سطح هستم.وقتی ۱۲۳ شکل گرفت لگ ۲ تا ۳ رو میبرم تایم یک دقیقه.
    چکلیست شما میشه ۱. بررسی روند یکساعته ۲.یک دو سه تغییر روند در ۱۵ دقیقه با شکست خط روند و اخرین سطح ۳.بردن لگ ۲ تا ۳ در یک دقیقه ۴.یک دو سه انتهای روند در یک دقیقه و تیپی ۱۰۰ درصد این لگ ۲ تا ۳ در ۱۵ دقیقه و حد ضرر هم ۱ در تایم یک دقیقه

حالا تریدینگ پلن شما میشه این که من روزی نهایت ۴ ترید میتونم بزنم که هرکدومش مثلا نیم درصد درگیری بالانس داره.اگه ۲ تا ترید اولم ضررده باشه دیگه ترید نمیکنم.اگر ۲ درصد سود کنم حد سود روزانه ام میخوره و اگر ۱ درصد ضرر کنم حد ضرر روزانه ام.
    حد سود هفتگی یا ماهانه ام اینقدره و حد ضررش هم اینقدر.قبل و بعد هر ترید ۵ دقیقه تمرین تنفس میکنم.قبل ترید یک دور چکلیست و تریدینگ پلنم رو میخونم.حین ترید تو یک کاغذ تمام افکار و احساسات و طرز فکرم راجع به حرکت قیمت رو مینویسم.حین ترید از اول تا اخر ترید ویدیو میگیرم و بررسی میکنم اگر حد سود خورد چرا خورد و اگر حد ضرر خورد چرا خورد.
    اخر هرروز تمام موقعیت هایی که چکلیستم میداده رو بررسی میکنم و میبینم که من چند تاشو گرفتم.هر هفته کل تریدهای هفته مو بررسی میکنم.مثلا فقط تو بازار لندن و نیویورک ترید میکنم.
    و هر چیز دیگه ای که جانبی حساب میشه و مهمه و شما میخواین که طبق اون جلو برین.
    امیدوارم درست و کامل توضیح داده باشم
    ارادت
    in all chaos there is calculation

6. 18 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ظرفیت ذهنی
    سلام امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    برای کاشت گل در گلدان گفته میشه که گلدان باید متناسب با اندازه ی گل و ریشه انتخاب شود شما اگر گلدانی بزرگتر برای گل انتخاب کنید کل رشد گل صرف ریشه کردن و پر کردن فضای گلدان می شود و گل شما با همان گلدان قبلی هم شاداب تر بود و هر ازگاهی گل می کرد اما حالا فقط رشد صرف درجا زدن و ریشه کردن می شود و پروسه گل دهی خیلی طول میکشد
    به عبارتی گلدان به مرور زمان باید سایز آن تغییر کند حالا چه اتفاقی می افتد ؟؟
    فرض کنید شما می خواهید رژیم بگیرید یک برنامه عالی و حرفه ای برای شخص تازه کاری مثل شما نیست این برنامه سنگین مثل گلدانی بزرگ برای شماست که این برنامه اینقدر سنگین هست که کل انرژی شما صرف مقاومت های ذهنی این برنامه می شود مثلا تدوام نداشتن مثلا خستگی زیاد که هم روحی و هم جسمی آسیب می بینید
    ما در زندگی خودمان در هر چیزی یک ظرفیت مشخص داریم اما وقتی بیشتر از آن طرفیت می خواهیم مثل مثال استاد که هرکس به اندازه ظرفش زیر باران نصیبش می شد وبقیه بیرون می ریزد این کار باعث می شود به همان حداقل ظرفیت خودمان نرسیم و همیشه انرژی خودمان صرف مقاومت های ظرفیت بزرگتر می شود

حساب پراپ : در کل سمت حساب پراپ نروید اما اگه رفتید از قبل آگاه باشید حساب پراپ خوب است اگر شما چند ماه در حساب ریل با همان ظرفیت پراپ ترید کرده باشید در غیر این صورت بزرگتر از ظرفیت شماست
    شاید همه ی ما به خودمان گفته باشیم که : روزی که مسلط بشوم پراپ میگریم فعلا با همین حساب کوچک انجام بده
    حساب پراپ خیلی بزرگتر از ظرفیت ذهنی شما می تواند باشد و کل انژی شما بجای اینکه صرف گل دادن و ساقه و برگ شود صرف ریشه می شود که آن ریشه ذهن شماست و شما هرچقدر تلاش کنید حساب به سود نمی رسد و درجا میزنید شما بهتر است با 100 تا 500 دلار شروع کنید و در طی زمان و ذره و ذره حساب خود را رشد دهید به نحوی که یک سنت هم برایتان سود باشد و در طی زمان ظرفیت شما رشد میکند
    ظرفیت شما با مطالعه و تلقین و...رشد میکند اما فقط یک راه دارد که واقعا تغییر کنید اینکه ذره و ذره ..... در غیر این صورت با مقاومت های ذهنی و ریشه های درونتان روبه رو هستید و مسیر را برای خودتان طولانی تر میکنید
    ممنون میشیم اگه تجربه دارید در اختیار دوستان هم قرار دهید

ویرایش توسط hamidrezaa : 02-28-2024 در ساعت 20:27
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

1,258 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    ظرفیت ذهنی
    برای کاشت گل در گلدان گفته میشه که گلدان باید متناسب با اندازه ی گل و ریشه انتخاب شود شما اگر گلدانی بزرگتر برای گل انتخاب کنید کل رشد گل صرف ریشه کردن و پر کردن فضای گلدان می شود و گل شما با همان گلدان قبلی هم شاداب تر بود و هر ازگاهی گل می کرد اما حالا فقط رشد صرف درجا زدن و ریشه کردن می شود و پروسه گل دهی خیلی طول میکشد
    فرض کنید شما می خواهید رژیم بگیرید یک برنامه عالی و حرفه ای برای شخص تازه کاری مثل شما نیست این برنامه سنگین مثل گلدانی بزرگ برای شماست که این برنامه اینقدر سنگین هست که کل انرژی شما صرف مقاومت های ذهنی این برنامه می شود مثلا تدوام نداشتن مثلا خستگی زیاد که هم روحی و هم جسمی آسیب می بینید
    ما در زندگی خودمان در هر چیزی یک ظرفیت مشخص داریم اما وقتی بیشتر از آن طرفیت می خواهیم مثل مثال استاد که هرکس به اندازه ظرفش زیر باران نصیبش می شد وبقیه بیرون می ریزد این کار باعث می شود به همان حداقل ظرفیت خودمان نرسیم و همیشه انرژی خودمان صرف مقاومت های ظرفیت بزرگتر می شود

حساب پراپ : در کل سمت حساب پراپ نروید اما اگه رفتید از قبل آگاه باشید حساب پراپ خوب است اگر شما چند ماه در حساب ریل با همان ظرفیت پراپ ترید کرده باشید در غیر این صورت بزرگتر از ظرفیت شماست
    شاید همه ی ما به خودمان گفته باشیم که : روزی که مسلط بشوم پراپ میگریم فعلا با همین حساب کوچک انجام بده
    حساب پراپ خیلی بزرگتر از ظرفیت ذهنی شما می تواند باشد و کل انژی شما بجای اینکه صرف گل دادن و ساقه و برگ شود صرف ریشه می شود که آن ریشه ذهن شماست و شما هرچقدر تلاش کنید حساب به سود نمی رسد و درجا میزنید شما بهتر است با 100 تا 500 دلار شروع کنید و در طی زمان و ذره و ذره حساب خود را رشد دهید به نحوی که یک سنت هم برایتان سود باشد و در طی زمان ظرفیت شما رشد میکند
    ظرفیت شما با مطالعه و تلقین و...رشد میکند اما فقط یک راه دارد که واقعا تغییر کنید اینکه ذره و ذره ..... در غیر این صورت با مقاومت های ذهنی و ریشه های درونتان روبه رو هستید و مسیر را برای خودتان طولانی تر میکنید

درود بر دوستان گلم و حمید رضای عزیز
    پیرو صحبت های حمید رضا ما ی قانونی داریم به اسم تکامل.باید هر چیزی تکاملش طی بشه تا شکوفا بشه.به قول قرآن خدا زمین و آسمان ها را در ۶ روز و ۶ شب آفرید(هیچ وقت تو دینی قوی* نبودم اشتباه بود بیاید تصحیح کنید������.ممنون)استاد گفتن خورشت سبزی رو باید زیرش رو کم کنی تا جا بیفته وقتی جا افتاد خوشمزه میشه.
    آیا می*دونستی اگه با یک اکانت 500 دلاری شروع کنی و هدف گرفتن 3% روزانه باشه و برداشت پول به صورت هفتگی مثلاً هفته اول 104 دلار برداشت پول تا 4 هفته بعد تبدیل 500 تا به 1000 تا همینجور برداشت هفتگی
    آیا می*دونستید فقط یک سال و نیم زمان می*بره که موجودی حسابتون به 15000 دلار برسه و شما بیش از 20 هزار دلار برداشت کردید و از این به بعد فقط برداشت هفتگی یعنی هفته ای 2400 دلار یعنی ماهی 9600 دلار سود
    من اگه حاضر نباشم یک سال و نیم با حساب 500 دلاری کار کنم که بعدش سود هفتگی 2400 دلاری داشته باشم چطور میتونم با یک حساب 75 هزار دلاری شروع کنم این خودش نشون میده که مرحله اول یعنی صبر در بازار رو ندارم بقول استاد یا باید بفهمی یا بازار بهت میفهمونه.
    با 500 دلار شروع کن اصولی طبق چک لیست با مدیریت سرمایه با پلن معاملاتی ترید بزن موفقیت حتمی و 100% هست.موفق هستید موفق تر باشید

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    شاید تلخ ولی این واقعیتیه که نمیشه از اون گذشت
    احساس شایستگی که میشه یه جورایی از اجزای ظرف ذهنی به اون نام برد در مراحل تکامل پوست ادم و میکنه
    برای من که این جملات زیباتون مثل روز روشن شده دیگه
    باور اینکه تو یک ساعت به میزان حقوق یک روز کاری میتونید با حد اقل فعالیت بدنی و ذهنی و با اون چیزی که بهش تسلط پیدا کردید برای ذهن سخت تعریف میشه
    منکر راه حل هایی که منجر به رشدش میشه نیستم
    مثل بازی فراوانی ، برداشت های مستمر و اجازه ندادن به رشد بیش از حد سریع حساب و توصیه های دوستانه دیگه
    ولی واقعا پوست ادم کنده میشه تا از این نرحله ادم عبور کنه
    مثل دوران سربازی که وقتی توش به سر میبری دنیا برات تیره و تار هست و وقتی تموم میشه میبینی سختی دنیای بعد خدمت به مراتب بینهایت جدی تر از دوران سربازیست
    تو مثال بالا سربازی دوران اموزش و تسلط به استراتژیست و بحث روانشناسی اصل و واقعیت اون چیزی است که در زندگی میبینیم
    و اینجاست که به جمله کوتاه و حکیمانه امینو میرسیم
    راحت هست ولی آسون نیست
    و چقدر حرف پشت همین 5 کلمه قایم شده
    ممنون بابت اشتراک متن زیباتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    ظرفیت ذهنی

هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست من
    در این پست جناب عرفان فایلی و به اشتراک گذاشتن که میتونید مطالعه کنید
    و البته به سلیقه خودتون تریدینگ پلن خودتون و طراحی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدابراهیمی نمایش پست ها

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام دوست من
    در این پست جناب عرفان فایلی و به اشتراک گذاشتن که میتونید مطالعه کنید
    و البته به سلیقه خودتون تریدینگ پلن خودتون و طراحی کنید
    ممنون

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام ارادت
    ما ۲ فاکتور داریم که خیلی مهمه.
    یکیش چکلیست دومیش تریدینگ پلن.
    چکلیست خلاصه اتفاقاتی هست که شما انتظار دارید ببینید تا وارد پوزیشن بشید و دونه دونه باید تیکشون بزنید تا وارد معامله بشید.مثلا تو یکساعته روند رو مشخص میکنم.تو ۱۵ دقیقه دنبال شکست خط روند و اخرین سطح هستم.وقتی ۱۲۳ شکل گرفت لگ ۲ تا ۳ رو میبرم تایم یک دقیقه.
    چکلیست شما میشه ۱. بررسی روند یکساعته ۲.یک دو سه تغییر روند در ۱۵ دقیقه با شکست خط روند و اخرین سطح ۳.بردن لگ ۲ تا ۳ در یک دقیقه ۴.یک دو سه انتهای روند در یک دقیقه و تیپی ۱۰۰ درصد این لگ ۲ تا ۳ در ۱۵ دقیقه و حد ضرر هم ۱ در تایم یک دقیقه

حالا تریدینگ پلن شما میشه این که من روزی نهایت ۴ ترید میتونم بزنم که هرکدومش مثلا نیم درصد درگیری بالانس داره.اگه ۲ تا ترید اولم ضررده باشه دیگه ترید نمیکنم.اگر ۲ درصد سود کنم حد سود روزانه ام میخوره و اگر ۱ درصد ضرر کنم حد ضرر روزانه ام.
    حد سود هفتگی یا ماهانه ام اینقدره و حد ضررش هم اینقدر.قبل و بعد هر ترید ۵ دقیقه تمرین تنفس میکنم.قبل ترید یک دور چکلیست و تریدینگ پلنم رو میخونم.حین ترید تو یک کاغذ تمام افکار و احساسات و طرز فکرم راجع به حرکت قیمت رو مینویسم.حین ترید از اول تا اخر ترید ویدیو میگیرم و بررسی میکنم اگر حد سود خورد چرا خورد و اگر حد ضرر خورد چرا خورد.
    اخر هرروز تمام موقعیت هایی که چکلیستم میداده رو بررسی میکنم و میبینم که من چند تاشو گرفتم.هر هفته کل تریدهای هفته مو بررسی میکنم.مثلا فقط تو بازار لندن و نیویورک ترید میکنم.
    و هر چیز دیگه ای که جانبی حساب میشه و مهمه و شما میخواین که طبق اون جلو برین.
    امیدوارم درست و کامل توضیح داده باشم
    ارادت
    ممنون خیلی عالی بود دوست من

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,081 بار در 287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود به خانوما آقایون همواره سلامت و دل خوش باشین

کسانی که دیگران رو مقصر میدونند در ابتدای راه هستند
    کسانی که خودشون رو مقصر میدونند در میانه مسیر قرار دارند
    و کسانی که هیچ کس را مقصر نمیدانند به مقصد و مقصود رسیده اند

امشب با عزیزی در مورد موضوعی صحبت میکردم ، که جملات بالا رو برام خوند ، صحبت در مورد اتفاقات گذشته و این که قبلا همش دیگران رو مقصر این اتفاقات میدونستم بود
    زمانی به خودم اومدم و خودم رو مقصر صد درصد دونستم ، و در اون زمان تونستم با زاویه دید باز تر و بهتری در مورد اتفاقات نتیجه گیری و قضاوت کنم
    بعد از مدتی تمام اون موضوعات رو قضا و قدر و به نوعی جبر میدیدم ، طوری که گویا اینچنین مقدر شده بود تا من اون مسیر رو طی کنم و این اتفاقات حادث بشن

حمدالله.
    ویرایش توسط محمد زندی : 03-01-2024 در ساعت 10:54
    ستایش هورمزد.

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 27 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع