صفحه 282 از 550 نخستنخست ... 182232272280281282283284292332382 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,811 به 2,820 از 5500

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,404 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3594 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم از این آیه زیبا ، رفتم معنیش رو پیدا کردم و عالی بود گفتمم اینجا بگذارم دوستان هم استفاده کنند :

و آنچه را در آسمان*ها و آنچه را که در زمین است، در حالى که همگى از [آنِ] اوست برایتان رام نمود، که قطعاً در این [رام نمودن] نشانه*هایى است براى مردمى که بیندیشند.

بهترینهارو ارزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,838 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم از این آیه زیبا ، رفتم معنیش رو پیدا کردم و عالی بود گفتمم اینجا بگذارم دوستان هم استفاده کنند :

و آنچه را در آسمان*ها و آنچه را که در زمین است، در حالى که همگى از [آنِ] اوست برایتان رام نمود، که قطعاً در این [رام نمودن] نشانه*هایى است براى مردمى که بیندیشند.

بهترینهارو ارزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    خواهش میکنم علی جان
    بیشتر منظورم انتهای آیه بود
    در آن نشانه هایی است برای کسانی بیندیشند
    در طول روز مره ،انسان ها* ،کلمات، اعداد تصاویر و هزاران مورد دیگه رخ میده
    که هر کدام در لحظه ای منحصر به فرد درون خودش نشانه ای داره و راهنمایی میکنه
    خداوند بزرگترین راهنمایی ها رو به ما میکنه و خیلی نیازی نیست دنبال چیزی بگردیم فقط کافیه بهش اجازه بدیم بازی رو دست بگیره و هوشیاری و آگاهی لازم واسه درک داشته باشیم

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Soroush bozorgi آواتار ها
    1,070 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    شبتون بخیر
    خسته نباشید برای همه دوستان عزیز
    یک سئوال دارم در حوزه روانشناسی میخاستم بدونم وقتی ما میگم روانشناسی خیلی تاثیرگذار هست در هنگام ترید یعنی اینکه ما فقط بدون در نظر گرفتن احساسات مثل : ترس و طمع و امید و ... به چیزی که طبق چک لیست و سیستمون هست پایبند باشیم یا مورد دیگه ای هم شامل میشه ؟
    (منظورم در لحظاتی که میخایم استراتژی مون رو اجرا کنیم هست )
    این موضوع رو میدونم که روانشناسی بخش گسترده ای از شغل ما رو شکل میده اما الان تمرکز من فقط روی بخشی هست که داریم در لحظه ترید میزنیم
    سلام محمد جان ، این سوال برای منم پیش اومده بود قبلا و با دیدن یکی از رادیوتیوب ها ، جواب رو پیدا کردم .
    استاد گفتند که یکی از مهم ترین مسائل روانشناسی کنترل احساسات هست نه قطع کردن اون . وقتی یک فرد میگه که من احساسی نیستم منطورش این نیست که هیچ احساسی نداره ، منظورشون این هست که نمیزارند احساساتشون رویه تصمیماتشون تاثیر بزاره. و یک مورد دیگه مهم در روانشناسی این هست که رفتارامون رو کنترل کنید مثلا اگر یک روز ضرر کردیم احساس بد پیدا نکینم یه روز سود کردیم خیلی خوشحال نشیم اگر تو یک روز دوتا استاپ خوردیم پوزیشن بعدی رو نیایم ریسک بیشتری کنیم و... همه این ها در دسته روانشناسی هست .
    (اگر مطرح شده که ۶۰درصد روانشناسی باعث موفقیت میشه و استراتژی ۱۵ درصد بخاطر اینکه اجرای تکنیکال کار سختی نیست بلکه کنترل رفتار خودمون و رو برو شدن با خودمون هست که کار یه خورده سختی هست)
    امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتون رو بدم ، براتون رزوی بهترین ها رو دارم
    ترید کردن 90%صبر هست و 10% عمل ،روز بدون ترید بهتر از روز معامله با ضرر هست ،تریدر های حرفه ای پیش بینی نمی کنند بلکه واکنش نشون میدن

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,721 بار در 662 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام مهرداد جان قطعا من هر چقدر هم بخوام روی روانشناسی کار کنم که در زمان ترید کم نیارم بازم کمه چون تا ادم توی اون شرایط لایو قرار نگرفته اون فشارهای روانی رو نمیتونه به خوبی تصور کنه.یادمه تو یکی از رادیوتیوب ها استاد گفت اولین حساب ریل که باز میکنید سعی کنید کوچیک باشه چون اون هزینه ایه که برای روانشناسیه خودتون دارید میپردازید.ما نیومدیم اینجا توی این اکادمی تا توی تیم بازنده ها باشیم و همه تلاشمون میکنیم که در تیم برنده های فارکس باشیم چون چاره ای جز این نداریم با وجود استاد امینو و بقیه دوستان با تجربه تنها انتظاری که باید از خودمون داشته باشیم همینه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام محمد جان
    ببینید در دوره تمرین و قبل از استارت ترید ما زیاد درگیر مسائل روانشناسی نیستیم
    کم کم که پیش میرید و ترید رو شروع میکنید مسائل روانشناسی بیرون میزنه
    هر چی جلو تر میریم مثل بازی های کامپیوتری چالش ها سخت تر میشه
    و اوی اون دوران بااااید یک چرایی خیییلی محکم واسه پا پس نکشیدن داشته باشید
    چون بعضی روز ها واقعا شدت فشاری که به انسان میاد غیر قابل تحمل میشه
    پس از همین الان بگردین و ببینید چرا باید تریدر بشید ؟
    مثال معروفی که اکثرا شنیدیم شاگردی برای موفق شدن پیش استادش رفت و سرش رو زیر آب کرد و گفت باید موفقیت رو مثل اکسیژن در لحظه خفه شدن بخوای وگرنه نتیجه جذابی نمیگیری
    واقعا همینه اگر اینجا اومدیم که ببینیم حالا چی میشه هیچی نمیشه
    چیزی که من از بازار درک کردم اینه که مثل کامپیوتر صفر و یک داره
    یا کار میکنه یا کار نمیکنه حد وسطی نیست
    ما یا توی تیم برنده ها هستیم یا بازنده ها

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,721 بار در 662 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام سروش عزیز ممنون از راهنمایی های خوبتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush bozorgi نمایش پست ها
    سلام محمد جان ، امیدوارم حالت عالی باشه .
    یه نکته در مورد موضوع اول بگم که هدف رو اینجوری مشخص کن .
    مثال : من می خوام پولدار بشم که ....... انجام بدم . اون نقطه چین هدف تو هست مثلا الان میگی که درست کردن یه زندگی خوب برای خودت و خانوادت که این عالی هست . مورد دوم دقیقا به همین شکل هست و بعضی از مواقع شما دچار احساسی میشد که ادامه دادن براتون سخت میشه و اونجا باید خودتون به خودتون باید کمک کنید با مواردی که در فایل اشتباق سوزان گفته شد .
    مورد سوم، دقیقا
    مورد چهارم اشتیاق سوزان در شما وجود دارد و همیشه وجود داشته و خواهد داشت .فقط باید از اون در جهت هدفتون استفاده کنید ، حالا هر هدفی

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3594 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام دوستان با دیدن فایلهای یوتیوب چندتا سوال برام پیش اومده در مورد اشتیاق سوزان
    من هرچی فکر میکنم نمیدونم اشتیاق سوزانم چیه.
    1.میدونم که هدفم پولدار شدن و درست کردن یه زندگی خوب برای خودم و خانوادم و اطرافیانم هست ولی نمیدونم اون سوختی که باید به من کمک کنه که در این راه متوقف نشم چیه؟
    2.مگه اینجور نیست که ما باید هدف رو تعیین کنیم و دیتا بدیم و تمرین کنیم بقیشو ناخوداگاه خودش ردیف میکنه؟
    3.اشتیاق سوزان میتونه خانواده باشه؟
    4.ایا اصلا ما به اشتیاق سوزان نیاز داریم؟اینو از این جهت میپرسم که حدود 6 ماهی هست که دوره پرایس رو شروع کردم و خدارو شکر تا الان متوقف نشدم البته استراحت های کوتاهی در مسیر بوده در حد 2 یا 3 روز ولی فکر میکنم عادیه و به تازگی دور چهارم شروع کردم.
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور
    دارم که عالی هستید
    خواستم یک مقدار اگر تونستم بیشتر راهنماییتون بکنم تا موفق که هستید ،از این هم موفقتر بشید
    پاسخ به مورد 1 شما :
    شما نوشتید هدفم پولدار شدن هست ، ولی به نظر من اگر به این شکل کلی بگیم پولادار شدن درست نباشه اونوقت پول یک ابزار هست برای تحقق اهداف و خودش هدف نیست ، حالا احتمالا میپرسید چرا ؟ اولا برا این خاطر که پولدار شدن خودش هدف نیست ولی اینطور میتونه هدف باشه من هدفم کسب 10 میلیارد دلار پول هست ، یعنی باید میزان دقیقش مشخص باشه اون موقع 10 میلیارد دلار میشه هدف نهاییتون و بعد کارهایی و مسیری که طراحی میکنید برای رسیدن به این مبلغ میشه هدف های میانیتون که انجام کارها و رسیدن به این اهداف میانی ، باعث تحقق هدف نهایی یعنی 10 میلیارد دلار میشه
    و بعد در ادامه نوشتید درست کردن یک زندگی خوب برای خودم و خانواده ام و اطرافیانم ، حالا اینجا این میتونه هدفتون باشه ولی بازم کلی هست، وقتی شما از خودتون سوال کنید که چرا میخوام پولدار بشم ؟ جواب میشه : میخوام بهترین زندگی رو برا خودم و خانوادم و اطرافیانم درست کنم ، حالا در این بخش باید کاملا دقیق و واضح زندگی خوب رو بتونید ریز به ریز بنویسید ، که منظورتون از زندگی خوب چی هست ؟ چه اتفاقی بیفته میگید زندگی خوب ؟ یا چه شرایطی باشه میگید زندگی خوب ؟ و باید کاملا دقیق و واضح و روشن و ریز به ریز برا خودتون و ذهنتون مشخص کنید و رو کاغذ مکتوب باشه ، به هیچ عنوان یک هدف کلی و گنگ برا خودتون قرار ندین ، هدفتون رو و مسیرش رو باید به نحوی بنویسید که اگر کاغذ رو بدید دست یک کودک 10ساله با خوندنش دقیقا بدونه که چه مسیر رو باید طی کنه و در هر مرحله چه کارهایی رو انجام بده و در نهایت به کجا میخواد برسه و کاملا با خوندنش مسیر یک جاده که در تاریکی بود ، چراغهاش روشن بشه و کل مسیر رو ببینه و انتهای مسیر رو هم بتونه ببینه که به کجا میخواد ختم بشه
    حالا میرسیم به بخش اشتیاق سوزانی که فرمودید نمیدونید چی هست ؟
    علت اینکه نمیتونید اشتیاق سوزانتون رو پیدا کنید این میتونه باشه که طراحی هدف و مسیرتون درست نبود
    حالا برای پیدا کردن اشتیاق سوزانتون این دو تصویر رو در ذهنتون تجسم کنید :
    1- به اون میزان پولی که هدفتون بود رسیدید و اون زندگی خوبی که مد نظرتون بود رو ساختید و همه رو در اون زندگی خوب ببینید و کاملا احساسات خودتون و احساسات اطرافیانتون و شادی و لذت و زندگی راحت و آسایش و... رو تصور کنید .
    2- در این تصویر ذهنی تصور کنید که به اون پول نرسیدید حالا به هر نحو و اتفاقی و درست در همین لحظه تصور کنید که خودتون و خانوادتون در چه اوضاعی ناراحت کننده ای هستند و احساسات و ناراحتی ها و مشکلات و .... رو ببینید .
    حالا اون انرژی یا حسی که باعث میشه شما باقدرت بع تصویر ذهنی که در شماره 2 ساختید و بگید نه من نمیخوام و نمیذارم این اتفاق بیفته میتونه اشتیاق سوزانه شما باشه ، که هر لحظه که به مشکل برخوردید یا کم آوردید سریع این دوتا تصویر ذهنی رو دوباره در ذهنتون مرور کنید و باعث بشه دوباره با قدرت و اشتیاق بلند بشید و با وجود زخمی شدن و خستگی باز هم این مسیر رو ادامه بدید تا اون چیزی رو که میخواید بدست بیارید .
    پاسخ به مورد 2 شما :
    اگر هدف و مسیرتون رو درست و اصولی تعیین کنید و دیتای درست بدید به ناخودآگاهتون و مدام تصویر سازیش بکنید و باورهای قبلیتون رو عوض کنید و باورهای جدید جاگذاری کنید و همه چیز اوکی باشه و ناخودآگاهتون بتونه قبول کنه این دیتا هارو ، بله شمارو در مسیر قرار میده و راهنماییتون میکنه تا درست ترین کارهارو انجام بدید یا در درست ترین زمان و مکان باشیدیا در کنار درست ترین افراد باشید ...... تا به اون هدفتون برسید ، در واقع ذهن ناخودآگاهتون نمیگه که تو عمل نکن من خودم همه کارهارو انجام میدم ، ذهن ناخودآگاهتون مسیر رو نشونتون میده و کمکتون میکنه تا خیلی چیزهارو ببینید و بشنوید و ... اما نتیجه ای نمیگیرید تا مانی که خودتون وارد عمل بشید و دیتاهایی رو که میده بهتون عملیش کنید و این اعمال باعث نتایج و تحقق اهدافتون بشند .
    پاسخ به سوال 3 شما :
    در سوال 1 راهنمایی ارایه شد
    پاسخ به سوال 4 شما :
    قطعا و 100% به اشتیاق سوزان نیاز دارید ، خوب خدارو شکر که تا اینجا متوقف نشدید و عالی پیش اومدید ، اما مسیر سخته و شما هنوز در پای کوه هستید و برای رسیدن به نوک قله کوه به گذشت زمان نیاز دارید و تجربه کردن اتفاقاتی که اصلا به ذهنتون هم نمیاد ، چون این بازار همانند آیننه تمام مشکلاتی که از بدو تولد در ما بوده یا بوجود اومده رو آشکار میکنه و تریدری موفق خواهد بود که کلا یک انسان متفاوت بشه و تمام اونهارو رفع کنه و تازه بعد از اون میتونه رو سود مستمر از بازار حساب کنه .
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دور جهان
    ما
    ما یک

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,149 بار در 1,621 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم که هی مثل چرخه داره تکرار میشه:
    یک کانت رو خیلی اصولب رشد میدم ولی در یک ترید اونو از بین میبرم....
    این مشکل از کجا آب میخوره و چجوری جلوشو بگیرم؟؟
    مثلا تو این تریدم گفتم بزار حد ضررمو بردارم بعد که پولبک کرد در ضرر کم یا صفر میبندم ولی رفت که رفت
    ممنون میشم تجرله هاتونو در اختیارم قرار بدید
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

2,328 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مثلا تو این تریدم گفتم بزار حد ضررمو بردارم بعد که پولبک کرد در ضرر کم یا صفر میبندم ولی رفت که رفت
    با سلام و درود.

بازگشت همه به سوی اوست (حد ضرر)
    این یکی از مشکلاتی بود که منم داشتم و شاید هنوز هم دارم. تو دوره فراکتالی کلا مغز دانشجو از اول یه جورایی ضد حد ضرر میشه حالا نمیدونم فقط من اینجور بودم یا بقیه هم همینطورن ولی به این نتیجه رسیدم اگر بدون حد ضرر اکانت رو 50 برابر هم بکنیم ارزش نداره.
    با این میل برداشتن حد ضرر بجنگید و قبولش کنید تا بتونید تو یه پوزیشن دیگه برای برد بجنگید.
    چک لیست:
    1) مساعد بودن از لحاظ روانی.
    2) چک کردن اخبار.
    3) کشیدن خطوط روند و سطوح حمایت و مقاومت در تایم 5 برابر.
    4) در تایم 5 برابر مکدی دیفالت زیر صفر یا بالای صفر و استوک به صورت حالت تیر و کمان و كراس K% و D%. (مکدی دایورجنس نداده باشه)
    5) ورود به تایم یک پنجم و مکدی زیر صفر یا بالای صفر و استوک در حالت هیدن.
    6) ورود زیر مقاومت یا حمایت و tp سقف یا کف قبل و sl هم سقف یا کف قبل. ورود تنها يك پوزيشن.

هر کس که فکر میکند تقدیر آینده اش را تعیین کرده است در حقیقت به ضعف اراده خویش اعترف کرده.

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از Amirhossein_Nas عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,149 بار در 1,621 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein_Nas نمایش پست ها
    با سلام و درود.

بازگشت همه به سوی اوست (حد ضرر)
    این یکی از مشکلاتی بود که منم داشتم و شاید هنوز هم دارم. تو دوره فراکتالی کلا مغز دانشجو از اول یه جورایی ضد حد ضرر میشه حالا نمیدونم فقط من اینجور بودم یا بقیه هم همینطورن ولی به این نتیجه رسیدم اگر بدون حد ضرر اکانت رو 50 برابر هم بکنیم ارزش نداره.
    با این میل برداشتن حد ضرر بجنگید و قبولش کنید تا بتونید تو یه پوزیشن دیگه برای برد بجنگید.
    سلام
    خیلی ممنون اره واقعا من خودم تو تمام تریدام حد ضرر میزاشتم تو این ترید روز قبلش داشتم فایل های استاد گوش میدادم که گفتن ما میتونیم پوزیشن رو مدیریت کنیم تا در صفر یا ضرر کم اونو ببنیدم منم اومدم همینکارو کنم که متاسفانه همچی بهم ریخت
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3594 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام و وقتتون بخیر ابولفضل جان
    باور دارم که عالی هستید
    تبریک میگم که تونستید جایی که مورد دارو رو پیدا کنید ، ولی از روش سطحی نگذرید ، والا همونطور که گفتید این چرخه مدام تکرار میشه
    شما گفتید از حد ضرر استفاده میکنید و اکانت رو رشد میدید و در انتها یک روز حد ضرر رو بر میدارید و اکانت کال میشه
    حالا اینجا هممون میدونیم که اگر حد ضرر رو دست نزنید و حد ضرر رو بگذارید اکانت کال نمیشه و مشکل حل میشه
    اما خودتون گفتید چندین بار تکرار شده ، پس همون قضیه دونستن و تونستن پیش میاد ، شما میدونید ، اما آیا میتونید ؟ میدونید باید حد ضرر بگذارید و دست نزنید ، اما آیا میتونید تو اون یک پوزیشن هم حد ضرر بگذارید و دست نزنید ؟
    کاری که حتما باید انجام بدید :
    علت رو پیدا کنید
    دقیقا بنشینید و پوزیشن اون روزتون رو و شب قبل و تمام روزش رو از هر لحاظ بررسی کنید
    از لحاظ روحی در چه وضعیتی بودید ؟
    پوزیشنهای قبلیتون چطور بود ؟
    چه کارهایی در اون روز انجام دادید ؟
    چه کارهایی برای پوزیشن گیریتون باید انجام میدادید که ندادید؟
    به چک لیستتون رجوع کنید و ببینید تیک حد ضرر گذاشتن رو زدید ؟
    چرا نمیخواید پوزیشن ضررده داشته باشید ؟ گراف ، دراوداون،وین ریت
    در انتها :
    روی بخش نظم و دیسیپلینتون و پایبندی به قوانینتون کار کنید
    این جمله بالارو تو زندگی شخصیتون و کارهای روزانتون درست کنید ، تاثیرش رو در بازار میبینید و مشکلتون حل میشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هردو جهان
    ما
    ما یک

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 24 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع