صفحه 281 از 543 نخستنخست ... 181231271279280281282283291331381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,801 به 2,810 از 5423

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها

سلام و عشق خدمت دوستان عزیز
    مشکلی رو که جدیدا درون خودم پی بردم خواستم مطرح کنم اینجا چون هم بحث روانشناسی داره هم تکنیکال و شاید خیلی از دوستان باهاش درگیر باشن
    دیروز من طی یک عملیات انتحاری حدود ۱۲ درصد از بالانسم رو منهدم کردم و خیلی بهم فشار آورد.
    و متوجه موردی شدم که وقتی من بیشتر از ۲ پوزیشن ضرر ده در یک مرحله داشته باشم دیگه میرم روی دور جبران و افزایش حجم ،و کاملا بازار رو برعکس میبینم
    مشکل برعکس دیدن موقعیت ها واسه دوستانی که روی تی پی ۵۰ خارج میشن در ۹۰ درصد اوقات مشکلی ایجاد نمیکنه
    اما من چون از تی پی ۱۰۰ درصد استفاده میکنم حد ضرر هام فعال میشن
    میخواستم تی پی رو ۵۰ درصد بزارم اما چون اسکلپ میکنم
    تا تایید بگیرم ۵۰ درصد در اکثر اوقات تاچ شده یا اینکه ریسک به ریوار خوبی نمیده
    راهکار دیگه ای که به ذهن خودم میرسه اینه که گام ها رو به صورت هفتگی بردارم و اینجوری فشاری که باید حتما درصد روزانه رو بگیرم از روم برداشته میشه
    ‏ ‏در این مورد اگر دوستان راه دیگه ای به نظرشون میرسه ممنون میشم کمک کنند
    پیشاپیش از پاسخ همه ی عزیزانم تشکر میکنم و بابت تشکر پست نمیزارم تاپیک شلوغ نشه
    سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
    باور دارم که عالی هستید
    چه جالب من هم دقیقا با این شکل بودم و الان دیگه اگر در یک روز 2 پوزیشن ضررده داشته باشم دیگه سیستم رو میبندم و اون روز رو تعطیل میکنم ، چون دیگه خودمو شناختم ، اگر بمونم حتی پوزیشن سوم 100% باشه و بزنمش با توجه به شرایط روحی در محل تیپی خارج نمیشم و میخوام قبلی هارم جبران کنم و اونم برمیگرده و استاپ میزنه و بیشتر ضربه میزنه بهم ، برا همین 2 تا ضرر به معنی پایان کار در همان روز هست و فردا روز جدید دیگه
    در مورد تیپی و ریسک به ریوارد که سوال فرمودید :
    این مورد رو میتونید بررسی کنید
    1- از تایم بالا رو موج اصلی باشید و در تایم پایین در جهت موج اصلی تایم بالا ، در تایم پایین تیپی 150% رو در 123 تغییر روند تایم پایین بررسی کنید ببینید چند درصد تیپی زده میشه و چند درصد استاپ ؟ به نتایج عالی میرسید .
    2- اگر از تایم بالا رو موج اصلاحی هستید و در تایم پایین در جهت موج اصلاحی تایم بالا ،در تایم پایین تیپی 100% رو در 123 تغییر روند بررسی کنید ، که خودتون هم رو این 100% کار میکنید
    3-اگر موقعیتی رو از تایم بالا پیدا کردید و موج اصلی بود و رفتید تایم پایین برای 123 تغییر روند اگر این 1 تا 2 تون به میزان 50% کل روند قبلش حرکت کرده بعد موقعیت ورود 3 رو داده بهتون ، وارد پوزیشن که شدید تیپیتون رو رو نقطه 2 بگذارید که همون 100% 3 تا 2 هست و هم رو 50% کل روند و با رسیدن به نزدیکی نقطه 2 میتونید ریسک فری کند پوزیشن رو احتمال زده شدن 2 خیلی زیاد هست اما چون رو 50% کل روند قبلی هست یکم اذیت میکنه
    4- اگر موقعیتی رو از تایم بالا پیدا کردید و موج اصلاحی بود و رفتید تایم پایین برای 123 تغییر روند اگر این 1 تا 2 تون به میزان 50% کل روند قبلش حرکت کرده بعد موقعیت ورود 3 رو داده بهتون ، سعی کنید وارد پوزیشن نشید و اگر وارد پوزیشن شدین تیپیتون رو 50% برگشت موج 3 تا 2 در نظر بگیرید ، چون بعدش حرکت میکنه و تغییر روند ایجاد میشه ، چرا ؟ چون تایم بالا موج اصلاحی بود و میخواست تا 50% اصلاح کنه که در تایم پایین با همون موج 1 تا 2 این کارش رو تموم کرد ، پس در برگشت از نقطه 3 به سمت 2 احتمالا خیلی کمه که تیپی 100% رو بده و برسه به نقطه 2
    نکته اصلی این هست که با توجه با موج اصلی یا اصلاحی بودن تایم بالاتون میتونید در تایم پایین که 123 تغییر روند رو میگیرید تیپی متفاوت داشته باشید با درصد زده شدن بالا و افزایش بالانس بهتر
    در مورد گام هم فرمودید بله بهتره خودتون رو مجاب نکنید که حتما باید در یک روز یک پوزیشن بزنید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    1,017 بار در 247 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و درود خدمت همگی دوستان
    بنده دوره پرایس رو طبق نقشه راه تموم کردم و الان تاپیک ترید رو شروع کردم و تازه اولاشم

سوالم این بود بنده قبلا دوره فرکتال رو تهیه کردم ولی تو برنامم نیست فعلا شروعش کنم میخواستم بدونم میشه از وبینار های دوره فرکتال که مبحث روانشناسی داره استفاده کنم و فقط اونا رو ببینم ؟
    Keep Calm AND Trade Smart

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush bozorgi نمایش پست ها
    سلام علی جان ، امیدوارم حالتون عالی باشه .
    ممنون بابت بررسی و پیشنهادتون ، چک لیست قبلی بنا به نوع sl و tp گذاشته می شد خیلی خیلی خیلی کم می شد که ریسک به ریواردی به اندازه یک به یک بده . دقیقا همون رو اصلاح کردم بنا به تجربیات خودم و دوستان عزیز و نتیجه خیلی بهتر شد .
    بله دقیقا حق با شما هست ، تمرکزم رویه تاپیک ترید برداشتم و صرفا رویه ترید کردن میزارم . اگر این ۲ هفته مونده رو با ترید زدن اصولی پیش ببرم و نتیجه خوب بود . ترید کردن رو استاپ میکنم و تویه این دو ماه تایم میزارم و آموزش ها رو مرور میکنم و در کنار اون واگرایی ها رو که ۱۰ فایل اول دوره فراکتالی هست تمرین میکنم و بعد از پایان دو ماه در حساب دمو ترید زدن رو ادامه میدم که ترکیب پرایس و واگرایی ها هست. نظر شما چیه ؟!
    و اینکه nfp مگه هفته قبل نبود ؟!
    ممنونم از شما علی جان
    سلام و وقتتون بخیر سروش عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    خوب پس خدارو شکر
    در مورد دیدن فایلهای فرکتالی بستگی به شخص داره و توانایی هاش ، اما من به شخصه تا یک کاری رو تموم نکنم کار دوم رو شروع نمیکنم ، در حالی که خیلی از انسانها حتی میتونند چندین کار رو همزمان انجام بدن ، من خودم پرایس رو اصولی تموم کردم بعد فرکتالی رو استارت زدم ، بازم شما خودتون بهتر خودتون رو میشناسید و از توانایی هاتون اطلاع دارید
    در مورد NFP هم بله کاملا حق با شماست و من اشتباه میکردم
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون در هر دو جهان
    ویرایش توسط Ali97 : 12-06-2022 در ساعت 11:31
    ما
    ما یک

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام

علی جان ان اف پی گذشته هااااا

جمعه 2 دسامبر بود دیگه..اولین جمعه ماه میلادی که روی یورودلار کندل نزولی 60-70 پیپی بود

موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر محمد جان
    باور دارم که عالی هستی
    وای ی ی ی ی ی ی ی ی
    من عذرخواهی میکنم هم از شما و هم از تمام دوستان و مخصوصا از سروش عزیز ، ببخشید که اشتباهی راهنمایی کردم و در پستهام اصلاحشون میکنم
    محمد جان دستت دردنکنه که من رو متوجه اشتباهم کردی
    محمد جان و سایر دوستان با این پست اتفاقات جالبی که افتاد رو براتون به اشتراک میگذارم :
    من معمولا هفته های NFP رو تو ذهنم نگه میدارم و من روز شنبه این هفته رو شروع ماه میلادی جدید میدونستم و برا همین هم فکر میکردم که این جمعه پیش رومون هست و حتی این هفته رو تا به امروز کلا ترید نزدم و نمیدونم علتش چی بود ، شاید بشه گفت قرار بود تو این هفته اتفاقی برا بالانس و اکانتم بیفته که ذهن ناخودآگاهم داشته اینجوری از من و بالانسم مواظبت میکرد
    حالا میخوام قدرت و عملکرد ناخودآگاه رو باهم بررسی کنیم :
    من هفته پیش اصلا نمیدونستم هفته NFP هست ، برام پشت سر هم کارهایی پیش میومد که امکان پوزیشن گیری و ترید نداشتم و ناخودآگاه کل هفته گذشته رو پوزیشن نزدم و روزهای جمعه هم که همیشه تعطیل هستم
    این هفته هم اصلا روحیه ترید نداشتم و با خودمم میگفتم خوب شد این هفته NFP هست و همم آخرین ماه میلادی ، پس دیگه از این هفته ترید رو ریل رو تعطیل میکنم و تا سال بعد میلادی و ماه دومش دوباره شروع کنم و پوزیشنم نزدم تا اینکه امروز محمد کلا بیدارم کرد که چه اتفاقی افتاده و کاملا ایمان آوردم به اینکه ذهن ناخودآگاه کارش اینه که از ما محافظت بکنه و من رو هفته پیش داشت محافظت میکرد ، خدایا شکرت و ناخودآگاهم ممنونم ازت که کمکم کردی تا هفته قبل ترید نزنم
    میشه گفت ناخودآگاهم به شکلی اموزش دیده که خودش داشت به صورت خودکار هفته های NFP تعطیل میکرد که من ترید نزنم چون بیش از یک سال میشه که من این هفته هارو ترید نمیزنم
    واقعا جالب بود برام نشانه ها یکی یکی دارند پازل رو تکمیل میکنند و مثل یک زنجیر همگی باهم کار میکنند در جهت اهداف و آرزوها
    بازم در انتها از تمام دوستان بابت راهنمایی اشتباهم عذرخواهی میکنم ( کار این کوچولوی درونم بود )
    @Soroush bozorgi
    ویرایش توسط Ali97 : 12-06-2022 در ساعت 11:36
    ما
    ما یک

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    بخشهایی از دوتا دوره بود و مهم بود گفتم با شما هم به اشتراک بگذارم
    در مورد باور(دوره متد سیلوا در سایت رویال مایند ) :
    https://uupload.ir/view/silva-day18....91908_9tj.mkv/
    در مورد انرژی و ارتعاش ( دوره پارادایم شیفت در سایت رویال نایند ) :
    https://uupload.ir/view/paradigm_shi...1105_po21.mkv/
    عرفان جان شمارو به خاطر کار روی باورها منشن کردم و محمد جان و میلاد جان شمارم بابت سوال در مورد انرژی که چند وقت پیش سوال کرده بودین که منبعش از کجاست
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    @MEMO
    @Erfanalk
    @KingMilad
    ما
    ما یک

10. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر محمد جان
    باور دارم که عالی هستی
    وای ی ی ی ی ی ی ی ی
    من عذرخواهی میکنم هم از شما و هم از تمام دوستان و مخصوصا از سروش عزیز ، ببخشید که اشتباهی راهنمایی کردم و در پستهام اصلاحشون میکنم
    محمد جان دستت دردنکنه که من رو متوجه اشتباهم کردی
    محمد جان و سایر دوستان با این پست اتفاقات جالبی که افتاد رو براتون به اشتراک میگذارم :
    من معمولا هفته های NFP رو تو ذهنم نگه میدارم و من روز شنبه این هفته رو شروع ماه میلادی جدید میدونستم و برا همین هم فکر میکردم که این جمعه پیش رومون هست و حتی این هفته رو تا به امروز کلا ترید نزدم و نمیدونم علتش چی بود ، شاید بشه گفت قرار بود تو این هفته اتفاقی برا بالانس و اکانتم بیفته که ذهن ناخودآگاهم داشته اینجوری از من و بالانسم مواظبت میکرد
    حالا میخوام قدرت و عملکرد ناخودآگاه رو باهم بررسی کنیم :
    من هفته پیش اصلا نمیدونستم هفته NFP هست ، برام پشت سر هم کارهایی پیش میومد که امکان پوزیشن گیری و ترید نداشتم و ناخودآگاه کل هفته گذشته رو پوزیشن نزدم و روزهای جمعه هم که همیشه تعطیل هستم
    این هفته هم اصلا روحیه ترید نداشتم و با خودمم میگفتم خوب شد این هفته NFP هست و همم آخرین ماه میلادی ، پس دیگه از این هفته ترید رو ریل رو تعطیل میکنم و تا سال بعد میلادی و ماه دومش دوباره شروع کنم و پوزیشنم نزدم تا اینکه امروز محمد کلا بیدارم کرد که چه اتفاقی افتاده و کاملا ایمان آوردم به اینکه ذهن ناخودآگاه کارش اینه که از ما محافظت بکنه و من رو هفته پیش داشت محافظت میکرد ، خدایا شکرت و ناخودآگاهم ممنونم ازت که کمکم کردی تا هفته قبل ترید نزنم
    میشه گفت ناخودآگاهم به شکلی اموزش دیده که خودش داشت به صورت خودکار هفته های NFP تعطیل میکرد که من ترید نزنم چون بیش از یک سال میشه که من این هفته هارو ترید نمیزنم
    واقعا جالب بود برام نشانه ها یکی یکی دارند پازل رو تکمیل میکنند و مثل یک زنجیر همگی باهم کار میکنند در جهت اهداف و آرزوها
    بازم در انتها از تمام دوستان بابت راهنمایی اشتباهم عذرخواهی میکنم ( کار این کوچولوی درونم بود )
    @Soroush bozorgi
    45-13.png

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,701 بار در 655 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان با دیدن فایلهای یوتیوب چندتا سوال برام پیش اومده در مورد اشتیاق سوزان
    من هرچی فکر میکنم نمیدونم اشتیاق سوزانم چیه.
    1.میدونم که هدفم پولدار شدن و درست کردن یه زندگی خوب برای خودم و خانوادم و اطرافیانم هست ولی نمیدونم اون سوختی که باید به من کمک کنه که در این راه متوقف نشم چیه؟
    2.مگه اینجور نیست که ما باید هدف رو تعیین کنیم و دیتا بدیم و تمرین کنیم بقیشو ناخوداگاه خودش ردیف میکنه؟
    3.اشتیاق سوزان میتونه خانواده باشه؟
    4.ایا اصلا ما به اشتیاق سوزان نیاز داریم؟اینو از این جهت میپرسم که حدود 6 ماهی هست که دوره پرایس رو شروع کردم و خدارو شکر تا الان متوقف نشدم البته استراحت های کوتاهی در مسیر بوده در حد 2 یا 3 روز ولی فکر میکنم عادیه و به تازگی دور چهارم شروع کردم.

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

Soroush bozorgi آواتار ها
    1,068 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام دوستان با دیدن فایلهای یوتیوب چندتا سوال برام پیش اومده در مورد اشتیاق سوزان
    1.میدونم که هدفم پولدار شدن و درست کردن یه زندگی خوب برای خودم و خانوادم و اطرافیانم هست ولی نمیدونم اون سوختی که باید به من کمک کنه که در این راه متوقف نشم چیه؟
    2.مگه اینجور نیست که ما باید هدف رو تعیین کنیم و دیتا بدیم و تمرین کنیم بقیشو ناخوداگاه خودش ردیف میکنه؟
    4.ایا اصلا ما به اشتیاق سوزان نیاز داریم؟اینو از این جهت میپرسم که حدود 6 ماهی هست که دوره پرایس رو شروع کردم و خدارو شکر تا الان متوقف نشدم البته استراحت های کوتاهی در مسیر بوده در حد 2 یا 3 روز ولی فکر میکنم عادیه و به تازگی دور چهارم شروع کردم.
    سلام محمد جان ، امیدوارم حالت عالی باشه .
    یه نکته در مورد موضوع اول بگم که هدف رو اینجوری مشخص کن .
    مثال : من می خوام پولدار بشم که ....... انجام بدم . اون نقطه چین هدف تو هست مثلا الان میگی که درست کردن یه زندگی خوب برای خودت و خانوادت که این عالی هست . مورد دوم دقیقا به همین شکل هست و بعضی از مواقع شما دچار احساسی میشد که ادامه دادن براتون سخت میشه و اونجا باید خودتون به خودتون باید کمک کنید با مواردی که در فایل اشتباق سوزان گفته شد .
    مورد سوم، دقیقا
    مورد چهارم اشتیاق سوزان در شما وجود دارد و همیشه وجود داشته و خواهد داشت .فقط باید از اون در جهت هدفتون استفاده کنید ، حالا هر هدفی

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

Soroush bozorgi آواتار ها
    1,068 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid14 نمایش پست ها
    با سلام و درود خدمت همگی دوستان
    بنده دوره پرایس رو طبق نقشه راه تموم کردم و الان تاپیک ترید رو شروع کردم و تازه اولاشم

سوالم این بود بنده قبلا دوره فرکتال رو تهیه کردم ولی تو برنامم نیست فعلا شروعش کنم میخواستم بدونم میشه از وبینار های دوره فرکتال که مبحث روانشناسی داره استفاده کنم و فقط اونا رو ببینم ؟
    سلام دوست عزیز ، امیدوارم حالتون عالی باشه .
    بهتون تبریک میگم و منتظر دیدن نتایج عالیتون هستیم .
    این مورد کاملا به شخصیت خودتون بستگی داره . خیلی از موضوعات روانشناسی که در دوره فراکتالی مطرح شده با مطالب آموزشی دوره منگنه شده و در جهت همدیگه هستند . اگر میتونید که این دو رو از هم جدا درک کنید که ایرادی نداره اما اگر احساس میکنید که مطالب آموزشی هم روتون تاثیر میزاره اکیدا خوداری کنید از ادامه این مورد . شخصا خودم نمیتونم این دو رو از هم جدا کنم پس فایل ها رو نگاه نمیکنم .
    منم دوره قراکتالی رو قبلا تهیه کردم اما ترجیح میدم هنوز تو پرایس بمونم و دوست عزیزمون با آیدی memo دوره فراکتالی رو استارت زده شاید ایشون بتونه بهتر بهتون کمک کنه .
    براتون آرزو بهترین ها رو دارم
    ویرایش توسط Soroush bozorgi : 12-06-2022 در ساعت 18:11

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    سلام محمد جان
    ببینید در دوره تمرین و قبل از استارت ترید ما زیاد درگیر مسائل روانشناسی نیستیم
    کم کم که پیش میرید و ترید رو شروع میکنید مسائل روانشناسی بیرون میزنه
    هر چی جلو تر میریم مثل بازی های کامپیوتری چالش ها سخت تر میشه
    و اوی اون دوران بااااید یک چرایی خیییلی محکم واسه پا پس نکشیدن داشته باشید
    چون بعضی روز ها واقعا شدت فشاری که به انسان میاد غیر قابل تحمل میشه
    پس از همین الان بگردین و ببینید چرا باید تریدر بشید ؟
    مثال معروفی که اکثرا شنیدیم شاگردی برای موفق شدن پیش استادش رفت و سرش رو زیر آب کرد و گفت باید موفقیت رو مثل اکسیژن در لحظه خفه شدن بخوای وگرنه نتیجه جذابی نمیگیری
    واقعا همینه اگر اینجا اومدیم که ببینیم حالا چی میشه هیچی نمیشه
    چیزی که من از بازار درک کردم اینه که مثل کامپیوتر صفر و یک داره
    یا کار میکنه یا کار نمیکنه حد وسطی نیست
    ما یا توی تیم برنده ها هستیم یا بازنده ها

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع